Tavas'ta İlçe Av Komisyonu Toplandı - Son Dakika

Tavas'ta İlçe Av Komisyonu Toplandı

16.02.2012 15:00
Tavas'ta İlçe Av Komisyonu Toplandı

Tavas'ta, İlçe Av Komisyonu toplandı.

Tavas'ta, İlçe Av Komisyonu toplandı.

Tavas Kaymakamı Muhittin Gürel'in başkanlığında yapılan toplantıya, İlçe Orman Müdürü Erdal Dingil, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Şükrü Takım, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ekrem Altıparmak, Denizli Milli Parklar Müdürlüğü, jandarma yetkilileri ile Nikfer ve Baharlar avcı dernekleri başkanları katıldı.

Toplantıda, av hayvanlarının melekelerini kaybetmemesi için av yerlerinin yasak olmaması, ayrıca hayvanların su içtikleri yerlere 200-300 metre gibi yasak getirilmesi benimsendi ve İl Avcılık Komisyonuna iletilmek üzere karara bağlandı.

Toplantıda, yılın her mevsiminde avlanmanın yasak olduğu devlet avlakları ve ağaçlandırma sahaları dışında, domuzla mücadelede her vatandaşın her mevsim ve zamanda bahçe ve tarlası ve arazisine giren domuzları vurabileceği dile getirildi.

Köyde yaşayan vatandaşların sürekli domuz sürek avı istediklerinin belirtilmesi üzerine, İl Milli Park görevlileri ise yapılan istatistiklere göre sürek avında fazla domuz vurulmadığını belirterek, sürek avının prosedürünün fazla olduğunu, bunu yerine getirilmek kaydıyla izin verilebileceğini söyledi.

İl genelinde 360 adet ekipleri olduğunu dile getiren İl Milli Park görevlileri, sık sık denetimlere çıktıklarını ve 2011 yılında 300'e yakın tutanak tuttuklarını bildirerek, bu konuda kendilerine yardımcı olan jandarma ve Orman Müdürlüğüne teşekkür etti.

- DENİZLİ

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Işık ihlali kazaya yol açtı, araçlardan biri takla attı: 1 ölü, 2 yaralı Işık ihlali kazaya yol açtı, araçlardan biri takla attı: 1 ölü, 2 yaralı DENİZLİ'DE ALMAN TURİSTLERİ TAŞIYAN MİDİBÜS KAZASINDA ÖLÜ SAYISI 2'YE YÜKSELDİ DENİZLİ'DE ALMAN TURİSTLERİ TAŞIYAN MİDİBÜS KAZASINDA ÖLÜ SAYISI 2'YE YÜKSELDİ Işık ihlali kazaya yol açtı, araçlardan biri takla attı: 1 ölü, 2 yaralı Işık ihlali kazaya yol açtı, araçlardan biri takla attı: 1 ölü, 2 yaralı

Son Dakika Yerel Tavas'ta İlçe Av Komisyonu Toplandı - Son Dakika


Advertisement