Türk Polis Teşkilatı'nın 167. Kuruluş Yıl Dönümü - Son Dakika

Türk Polis Teşkilatı'nın 167. Kuruluş Yıl Dönümü

10.04.2012 13:27
Türk Polis Teşkilatı'nın 167. Kuruluş Yıl Dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 167.kuruluş yıl dönümü Havsa'da törenle kutlandı.

Türk Polis Teşkilatı'nın 167. kuruluş yıl dönümü Havsa'da törenle kutlandı.

Havsa Emniyet Müdürü Kamil Sezer'in Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Sezer, günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada, Türk Polis Teşkilatı'nın, kuruluşundan bu yana fedakarca görev yaptığını söyledi.

Emniyet teşkilatının, devletin demokratik otoritesinin meşru gücünü temsil ettiğini ifade eden Sezer, kamu düzenini koruyan kanunların uygulanmasında emniyet teşkilatına önemli görevler düştüğünü kaydetti.

Teşkilatın devletimizin demokratik otoritesinin meşru gücünü temsil ettiğini ifade ederek, "Demokrasinin yaşaması, huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla mümkündür. Gücünü halktan ve yasalardan alan Türk polisi, gecesini gündüzüne katarak, 24 saat görevini fedakarca yerine getirmektedir. Devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü korumak için canını vermekten çekinmeyen polisimizden, halkımız da desteğini esirgememektedir" diye konuştu.

Tören, Türk Polis Teşkilatı'nın 167. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, ilköğretim öğrencileri arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.

Törene, Kaymakam Barış Demirtaş, Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Musa Uludağ, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin ve kurum yöneticileri katıldı.

- EDİRNE

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Türk Polis Teşkilatı'nın 167. Kuruluş Yıl Dönümü - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement