Üniversitede Açılacak Hastane Ulaşımı İçin 26 Yeni Araç Alındı - Son Dakika
Yerel

Üniversitede Açılacak Hastane Ulaşımı İçin 26 Yeni Araç Alındı

Üniversitede Açılacak Hastane Ulaşımı İçin 26 Yeni Araç Alındı

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine, ulaşımda yaşanabilecek sorunlarının önüne geçebilmek için 26 adet ek araç tahsis edildi.

08.02.2016 18:16

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine, ulaşımda yaşanabilecek sorunlarının önüne geçebilmek için 26 adet ek araç tahsis edildi.

Osmanbey Yerleşkesinde yapılan ve Şanlıurfa'nın en modern hastanesi olan Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin ulaşımını çözmek adına, mevcut hatta ek olarak 26 adet araç tahsis edildi. Küçük olan araçlar ise büyük araçlarla değiştirilip ulaşımın daha rahat olması sağlanacak.

15 ŞUBATTA AÇILIŞI YAPILACAK

Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ramazan Taşaltın konuyla ilgili, "Hastanemizin taşınma işlemleri için hastanemize geldik, hastanemizi denetledik ve inşallah 15 Şubatta açılışını gerçekleştireceğiz. Yoğun bakım ve diğer üniteler sırayla taşınacak. Ayrıca burada ulaşım ile ilgili çalışmamız oldu, belediyemiz mevcut hatta 26 tane ek araç tahsis edecek" dedi.

"KÖPRÜLÜ KAVŞAĞIN GENİŞLEMESİ LAZIM"

Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başmüdürü Abdullah Göçmez ise "Hastanemizin içerisinde bulunan tıbbi donanımları ve gerekli olan tüm malzemelerimizi tamamladık. Hastanenin dışında olan sorunları da çözmeye çalışıyoruz. Belediyemizden ulaşım sorunumuzu çözmesi adına destek istedik. Sağ olsun yetkililer bugün yerinde incelemeler yaptı ve yol sorunumuz kısmen çözülmüş oldu. İkinci bir sorunumuz Viranşehir yolundan ana caddeye, hastanemize dönüşteki kavşakta ciddi bir sıkışma meydana gelecek. Karayollarının bir an önce mevcut köprülü kavşağı genişletmesi gerekiyor. Bir diğer sorunumuz ise şuanda hastanede kullandığımız suyu DSİ kanalından alıyoruz. DSİ doğal olarak her sene belli dönemlerde suyu kesiyor ve kanalları bakıma alıyor. Şuanda da kanalın temizliği yapılıyor. Bundan sonra su sorunu yaşamamamız için DSİ Bölge Müdürlüğünden tedbir almalarını rica ettik. Bugünden itibaren suyumuzu bırakacaklarını bildirdiler" diye konuştu.

"ULAŞIM SORUNUNU KÖKTEN ÇÖZECEĞİZ"

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Müdürü Abdullah Keskin de, "Harran Üniversitesinin Osmanbey Yerleşkesinde olan Tıp Fakültesi Hastanesinin açılışıyla ilgili bir çalışma yaptık. Bu hatta yeni otobüsler aldık. Bunun yanında mevcut hattaki küçük araçların tamamını büyük araçlarla değiştiriyoruz. Son durak ile hastane arasında yaşlı ve engelliler için bir ring hattı oluşturuyoruz. Böylece buradaki hasta ve hasta yakınlarının ulaşım sorunu kökten çözülmüş olacak. Pazartesiden itibaren bütün araçlar burada sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlayacak ve yaklaşık iki dakikada bir hastanemize ulaşabilecek toplu taşıma araçlarımız mevcut olacaktır. Hastane hattımıza ek olarak 26 tane araç alındı. Mevcut toplama merkezinden hastanemize aktarma yapılabilecek" şeklinde konuştu. - ŞANLIURFA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Üniversitede Açılacak Hastane Ulaşımı İçin 26 Yeni Araç Alındı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement