Van'da Bir Hemşire Gözaltına Alındı - Son Dakika
Yerel

Van'da Bir Hemşire Gözaltına Alındı

Van\'da Bir Hemşire Gözaltına Alındı

Van merkez Tuşba Belediye Başkan Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, AK Parti İl Başkanı Av. Zahir Soğanda, haince yapılan bombalı saldırıda işyeri hasar gören esnafı ziyaret etti.

20.08.2016 13:45
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Van merkez Tuşba Belediye Başkan Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, AK Parti İl Başkanı Av. Zahir Soğanda, haince yapılan bombalı saldırıda işyeri hasar gören esnafı ziyaret etti.

Tuşba Belediye Başkan Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, AK Parti İl Başkanı Av. Zahir Soğanda ve yönetimi, AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Nayif Şabu ve yönetimi, AK Parti İpekyolu İlçe Başkanı Rasim Aslan ve yönetimi, Tuşba Belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partililerden oluşan heyet, ikisi polis ve ikisi sivil dört vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 70'e yakın kişinin de yaralandığı bombalı saldırıda iş yerleri zarar gören esnafı ziyaret ettiler.

Yaşanan saldırıda işyerlerinde büyük hasarların meydana geldiği esnafa geçmiş olsun dileklerinde bulunan Özgökçe, Soğanda, Şabu ve Arslan esnafın sıkıntılarını dinledi. Esnafla tek tek görüşen heyet bu saldırının bölge halkının huzuruna yönelik ve halk tarafından asla kabul edilecek bir şey olmadığını, 15 Temmuz darbe girişimi sonucu memleketin huzuruna ve barışına yönelik olarak üst aklın bu kez de bölgede oluşan kardeşlik ve huzur ortamını bozmaya yönelik bir terör saldırısıdır.

Aynı gün akşam saatlerinde İçişleri Bakanı sayın Efkan Ala ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı sayın Fatma Betül Sayan Kaya ve Emniyet Genel Müdürü M. Celalettin Lekesiz'in ve ayrıca şehit cenazelerine katılan Van Milletvekilleri sayın Prof. Dr. Beşir Atalay ve sayın Burhan Kayatürk'te kendilerini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini sunduklarını ve sorunlarımızla, bizzat kendilerinin ilgileneceğini ifade eden esnaflar, yapılan ziyaretlerin kendilerini çok memnun ettiğini dile getirdiler. Ayrıca hem milletvekilleri ve hemde Bakanlar ile birlikte bizleri ziyaretlerinden ve daha sonra tüm iş yerlerini bir bir dolaşan Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe'ye hem de AK Parti İl Başkanı Av. Zahir Soğanda, Tuşba İlçe Başkanı Nayif Şabu ve İpekyolu İlçe Başkanı Rasim Arslan ve ekiplerine çok teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

"Saldırılara artık topyekün büyük tepkinin gösterilmesi lazım"

Esnafın işyerlerinin bu hain saldırıda büyük ölçüde zarar gördüğünü belirten Başkan Özgökçe; "Burada halka düşen çok önemli bir şey var. Bildiğiniz gibi başkentimiz Ankara'da ve İstanbul'da devletimize ve milletimizin iradesine yönelik bir darbe girişimi yaşadık. Oradaki kardeşlerimiz, halkımız kendilerini canlı canlı tankların, silahların önüne attı. Halkımız da bu olaylar neticesinde birlik olmalı, bu olaylar karşısında dimdik durmalı. Bu saldırılara artık büyük bir tepkinin gösterilmesi lazım. Allah tüm İslam alemine, Müslüman kardeşlerimize uyanma fırsatı versin. Artık bölge halkımızın uyanması lazımdır. Halkımıza yönelik yapılan bu bombalı saldırının yaralarını hep birlikte sarmaya çalışacağız. Patlamada şehit olan 4 vatandaşımıza Allah'tan (cc) rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz. Ayrıca bu menfur saldırıda yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Terörün amacı birlik ve beraberliğimize zarar vermektir. Patlamanın etkisiyle zarar gören esnafların zararlarını gidermek için gerek bizler gerekse Van Valiliğimiz ve Bakanlığımız bu konuda çalışmaları titizlikle yürütmektedir. Memleketimize ve ülkemize yapılan hain saldırılar asla amacına ulaşamayacak, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirecektir" şeklinde konuştu.

"Terörden zarar gören vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin devletimiz tarafından giderileceğini ifade eden, AK Parti Van İl Başkanı sayın Av. Zahir Soğanda; "İlimizde yaşanan hain saldırının ardından ilk saatlerde bölgeye giderek vatandaşlarımızın, polisimizin yanında olduk. Halkımız ile orada görevli polislerimize, sağlık çalışanlarına yardım ederek İl Valimiz ve Emniyet Müdürümüz ile istişare içerisinde olduk. Güvenlik açısından görevli polisler vatandaşlarımızı bölgeden uzaklaştırmaya çalışırken vatandaşlarımızın 'öleceksek beraber ölelim' demesi bizleri duygulandırdı. Sabah saatlerinden itibaren esnaflarımızın hepsi birlik beraberlik çağrısında bulunarak bir kez daha bu saldırıyı düzenleyenleri Allah'a havale ediyor ve saldırıyı lanetliyoruz" dedi.

Soğanda, "Hain saldırı sonucu zarar gören çevredeki esnafımız ise terörle mücadeleye bağlı zararların giderilmesi için 5233 terör ve terörle mücadeleden doğan zararların karşılanması hakkındaki kanuna göre Van Valiliğimiz zarar tespit komisyonuna başvurarak zararları devletimizce karşılanacaktır. Tekrardan şehit olanlara Allah'dan rahmet, ailelerine sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz" şeklinde konuştu. - VAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Van'da Bir Hemşire Gözaltına Alındı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement