Zihinsel Öğrencilere Sera Eğitimi Veriliyor - Son Dakika

Zihinsel Öğrencilere Sera Eğitimi Veriliyor

19.04.2014 12:38
Zihinsel Öğrencilere Sera Eğitimi Veriliyor

Bafra ilçesinde Özel Eğitim ve İş Uygulama Okulu'ndaki zihinsel engelli öğrencilerine sera ve bahçe kursu dersleri veriliyor.

Bafra ilçesinde bulunan Özel Eğitim ve İş Uygulama Okulu'ndaki, zihinsel engelli öğrencilerine sera ve bahçe kursu dersleri veriliyor.

Bafra Özel Eğitim ve İş Uygulama Okulu sınıf öğretmeni Fatma Çelebi tarafından verilen eğitimde, tohumun dikiminden, fidenin yetiştirilmesine, toprağa dikime, ürünün çapalanmasına, sulanmasına ve hasadına kadar tüm eğitimler veriliyor.

Okul bahçesinde bulunan seranın yapımını öğrencilerle yaptıklarını anlatan Çelebi, "Seramızı öğrencilerimiz ile birlikte yaptık, onlarda bizlere yapım aşamasında destek oldular. Öğrencilerimizin ailelerinin birçoğunun bahçesi var, hobi amaçlıda olsa sebze yetiştiriyorlar. Verdiğimiz  eğitim sayesinde  çocuklar evlerine geldiğinde kendi bahçelerinde de  çalışıyor.  Ayrıca evlerinde bahçeleri olan çocuklarımız, okulda yetiştirdikleri fideleri, kendi bahçelerine dikiyorlar. Toprakla ürün yetiştirme konusunda hiç tanışmayan öğrencilerimiz vardı.Şimdi kendi ürünlearini kendiyeri yetiştiriyor" dedi. - Samsun

YORUMLAR
500
Bafra'da kaza: 2 yaralı Bafra'da kaza: 2 yaralı
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Zihinsel Öğrencilere Sera Eğitimi Veriliyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement