Müstehcen fotoğraf gönderip 1.5 milyonluk dolandırıcılık yaptılar - Son Dakika
3.Sayfa

Müstehcen fotoğraf gönderip 1.5 milyonluk dolandırıcılık yaptılar

Adana merkezli 4 ilde, sosyal medya üzerinden tanıştığı kişilere müstehcen fotoğraflar gönderip bunların reşit olmayan kızlarına ait olduğunu söyleyerek tehdit ettikleri 32 kişiyi yaklaşık 1.5 milyon lira dolandıranlar yakalandı.

19.05.2024 13:45

Sosyal medyada müstehcen fotoğraflar gönderdikten sonra bunların reşit olmayan kızlarına ait olduğunu söyleyerek tehdit ettikleri 32 kişiyi yaklaşık 1 milyon 500 bin lira dolandırdığı saptanan şebeke ile elektronik ürün satma vaadiyle dolandırıcılık yapanlara yönelik operasyonda 35 şüpheli yakalandı.

SOSYAL MEDYADA TANIŞTIKLARI KİŞİLERE MÜSTEHCEN FOTOĞRAFLAR GÖNDERDİLER

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, sosyal medya üzerinden dolandırıcılık yaptığı belirlenen 2 ayrı şebekeye yönelik çalışma başlattı. Şebekelerden birinin kadın üyelerinin, sosyal medya üzerinden tanıştığı kişilerle sohbet edip, bir süre sonra konuyu cinselliğe getirdiği ve çıplak fotoğraflarını gönderdiği belirlendi.

"SANA CİNSEL İSTİSMAR DAVASI AÇACAĞIM"

Daha sonra şebeke üyelerinden bir kişinin, fotoğraftaki kızın babası olduğunu iddia ederek, "Kızım reşit değil, sana cinsel istismar nedeniyle dava açacağım" diyerek tehdit ettiği saptandı. Ardından kendini ailenin avukatı olarak tanıtan başka bir şebeke üyesinin ise "Yanlışa düştüğünüze inanıyoruz ancak dava ve mağdur kızın psikolojik destek masrafları var. Bunları gönderirseniz, dava açmayacağız" diyerek, çeşitli miktarlarda para aldığı belirtildi. Şebekenin bu yöntemle 32 kişiyi yaklaşık 1 milyon 500 bin lira dolandırdığı tespit edildi.

Müstehcen fotoğraflı tehditle 1,5 milyon lira dolandırdılar

OPERASYONLAR YAKALANDILAR

Polis, diğer şebekenin ise elektronik ürün satma vaadiyle telefon üzerinden irtibata geçtiği 15 kişiden 1 milyon 500 bin lira alıp, ürünleri göndermediğini belirledi. Bu tespitler üzerine operasyon için harekete geçen ekipler, Adana merkezli İstanbul, Mersin ve Bilecik'te belirlenen çok sayıda adrese eş zamanlı baskın yaptı. Operasyonda haklarında yakalama kararı çıkarılan 35 şüpheli gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 18'i çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı, 14'ü adli kontrol şartı, 3'ü ise savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Müstehcen fotoğraf gönderip 1.5 milyonluk dolandırıcılık yaptılar
Kaynak: DHA

Son Dakika 3.Sayfa Müstehcen fotoğraf gönderip 1.5 milyonluk dolandırıcılık yaptılar - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (6)

  • Erdogan Yolcu: ya bu Adana nasıl bir yer ..bi durun da.. 70 10 Yanıtla
  • Musa Çöpden: Bir kere de şaşırtın be güzel bişey olsun mutlu bı haber çıksın şu memleketten 58 3 Yanıtla
  • Nevzat: medeniyetin uğramadığı bir şehir daha ne beklenir ki Adanadan 48 11 Yanıtla
  • Sabri İnce: Japonya yılda ortalama altı yüz patentli ürün üretirken , yurdum insanının uğraştığı şeylere bak . 41 0 Yanıtla
  • Davut Çağlar: dolandırıcılık ta çıta neresi 31 3 Yanıtla
  • erdal genc: internette taniştiğiniz biriyle nasıl davranmanız gerektigini unutmayın...yelkenler fora derseniz başınıza beklenmedik anda beklenmedik şeyler çikabilir... 14 0 Yanıtla

Advertisement