HDP'de 1 Kasım genel seçim için milletvekili aday listeleri açıklandı.
Listeye göre HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul 1. Bölge 1. sıradan aday oldu.
Gezi olaylarında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün abisi Mustafa Sarısülük de Ankara 2. Bölge 1. sıradan HDP listesinde yer buldu.
HDP'nin İstanbul, Ankara ve İzmir milletvekili adayları şöyle:
Ankara 1. Bölge
1 - Sırrı Süreyya Önder
2 - Gülsen Ülker
3 - Şerif Oti
4 - Celal Demir
5 - Nursel Öztürk
6 - Bereket Kar
7 - Şilan Aydın Üzgeç
8 - Nazik Kılıç
9 - Erol Tunç
10 - Nursel Güvendir
11 - Turgut Çetin
12 - Dilek Ertürk
13 - Mehmet Mercan
14 - Ebru Demir
15 - Aziz Yavuz
16 - Gülnaz Kart
17 - Erdal Okay
18 - Turan Dara
Ankara 2. Bölge
1 - Mustafa Sarısülük
2 - Songül Erol Abdil
3 - Tayland Altünay
4 - Ayfer Balıkçı
5 - Abdullah Koç
6 - İsmet Yalçınkaya
7 - Firdevs Kantarcı
8 - Kamber Ateş
9 - Hatice Çevik
10 - Tacire Baktaş
11 - Abdulkani Tatlısu
12 - Nursel Aras
13 - Kubilay Akman
14 - Müşerref Geçer
İstanbul 1. Bölge
1 - Selahattin Demirtaş
2 - Hüda Kaya
3 - Turgut Öker
4 - Serpil Kemalbay
5 - Abdullah Alagöz
6 - Arife Çınar
7 - Orhan Atilla
8 - Ferhat Öner
9 - Hülya Avşar
10 - Musa Piroğlu
11 - Halime Yavuz
12 - Murat Mıhçı
13 - Sevgi Örünç
14 - Sezin Uçar
15 - Mustafa Taşdelen
16 - Kübra Meltem Mollaoğlu
17 - Bayram Yaşlı
18 - Burcu Demirbaş
19 - Muhittin Aslanboğa
20 - Selda Karafazlı Kurşun
21 - Dılşad Canbaz
22 - Rıza Karaman
23 - Hürriyet Özçelik
24 - Mehmet Salih Taşdemir
25 - Ayşegül Taşçı
26 - Nurhan Yıldırım
27 - Rumet Serhat
28 - Metin Eroğlu
29 - Birgün Asena Hizal
30 - Aytekin Demir
31 - Şadiye Kaçkar
İstanbul 2. Bölge
1 - Celal Doğan
2 - Filiz Kerestecioğlu
3 - Sezai Temelli
4 - Şerife Erbay
5 - Zahit Mutlu
6 - Nurten Ertuğrul
7 - Saime Oğuzhan
8 - Fırat Epözdemir
9 - Gülsüm Ağaoğlu
10 - Abdullah Baranuğurlu
11 - Hülya Osmanağaoğlu
12 - Eyüp Güneysen
13 - Beste Kaplan
14 - Mehmet Saltoğlu
15 - Selda Çelik
16 - Semra Türk
17 - Salih Şahin
18 - Musa Değirmenci
19 - Feride Elçin
20 - Hadi Boral
21 - Turhan Arslan
22 - Mehmet Erdoğan
23 - Ebru Özdemir
24 - Kurtuluş Sunal
25 - Abdullah Tayboğan
26 - Servet Güzel
İstanbul 3. Bölge
1 - Pervin Buldan
2 - Garo Paylan
3 - Erdal Ataş
4 - Ali Kenanoğlu
5 - Emine Beyza Üstün
6 - Ayşe Berktay
7 - Abdulhakim Daş
8 - Şefika Gürbüz
9 - Cüneyt Caniş
10 - Kadir Tunç
11 - Safiye Akdağ
12 - Erkan Metin
13 - Elif Bulut
14 - Yakup Mavzer
15 - Süleyman Turgut
16 - Zeki Korkmaz
17 - Muazzez Töre
18 - Abdulcelil Öztekin
19 - Ceylan Yılmaz
20 - Çetin Yılmaz
21 - Sidar Duman
22 - Mustafa Kızılkaya
23 - Zehra Şahin Yeşil
24 - Leyla Yıldız
25 - Nuray Çakar
26 - Kadri Görgü
27 - Dilek Sultan Nayman
28 - Gülsever Çetin
29 - Ramazan İlhan
30 - Servet Erçıktı
31 - Dicle Aytuğ
İzmir 1. Bölge
1 - Ertuğrul Kürkçü
2 - Mülkiye Birtane
3 - Musa Altan
4 - Semra Uzunok
5 - Bayram Ercan
6 - Derya Öz
7 - Ömer Balkaş
8 - Latife Canan Kaplan
9 - Ahmet Önerge
10 - Ayşe Erkek
11 - Hanife Budak
12 - Nevzat Alkan
13 - Nihat Yıldırım
İzmir 2. Bölge
1 - Müslüm Doğan
2 - Gülistan Kılıç Koçyiğit
3 - Süleyman Gündüz
4 - Eylem Yıldız
5 - İbrahim Akın
6 - Nazlı Masatçı
7 - Cemal Bıçak
8 - Hüseyin Az
9 - Hediye Tekin
10 - İmdat Ataş
11 - Ülkü Yalçınkaya
12 - Ayşe Özen
13 - Hamdi Öztürk
(Sürecek)
Son Dakika › Güncel › Hdp'nin Milletvekili Aday Listesi Açıklandı (1) - Son Dakika
Sizin düşünceleriniz neler ?