Son dakika Bale haberleri, Bale son dakika, son dakika Bale

Son Dakika Bale Haberleri

 • Antalya Devlet Opera ve Balesi, Venera Ensemble konseriyle sanatseverlerle buluşacak
  13:41 Antalya Devlet Opera ve Balesi, Venera Ensemble konseriyle sanatseverlerle buluşacak

  Antalya Devlet Opera ve Balesi, Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan Venera Ensemble konseriyle sanatseverlerle buluşacak. Konserde, Batı klasikleri ve Anadolu türkülerinin yanı sıra birçok enstrüman ve dans sanatçısı sahne alacak. Konser biletleri, opera gişeleri ve online olarak temin edilebilecek.

 • Antalya Devlet Opera ve Bale Sanatçısı Aslı Ayan'a Verilen Köpek Kayboldu
  09:41 Antalya Devlet Opera ve Bale Sanatçısı Aslı Ayan'a Verilen Köpek Kayboldu

  Antalya'da sahiplenmesi için verilen pomerian cinsi köpek, sahibi tarafından geri alınarak teslim edilmedi. Mahkeme köpeğin Aslı Ayan'a ait olduğunu belirterek teslim edilmesini istedi. Ancak karşı taraf köpeğin kaybolduğunu söyleyerek vermedi. Ayan, avukatıyla birlikte köpeği bulmak için mücadele edeceklerini belirtti.

 • Mersin Devlet Opera ve Balesi, Hamlet Balesi'ni Sanatseverlerle Buluşturuyor
  21 Şub Mersin Devlet Opera ve Balesi, Hamlet Balesi'ni Sanatseverlerle Buluşturuyor

  Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), yarın William Shakespeare'in Hamlet tragedyasının bale uyarlamasını sanatseverlerle buluşturacak. Revas Gabichvadze'nin müziği, Murat Kodallı'nın orkestra şefliği, Nugzar Magalashvili ve Medei Magalashvili'nin reji ve koreografisiyle hazırlanan eser, Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde saat 20.00'de sahnelenecek. Baleyi Serbülent Biçer, Ender Üçdemir ve Özlem Şenormanlılar yönetecek.

 • Samsun Devlet Opera ve Balesi'nden 'Figaro'nun Düğünü' operası veda temsili
  18 Şub Samsun Devlet Opera ve Balesi'nden 'Figaro'nun Düğünü' operası veda temsili

  Samsun Devlet Opera ve Balesi, Wolfgang Amadeus Mozart'ın 'Figaro'nun Düğünü' operasının son temsilini sanatseverlere sunacak. Yiğit Günsoy'un rejisi ve Kıvanç Tepe'nin orkestra şefliğinde sahnelenecek olan opera, Gülden Sayıl'ın dekor ve kostüm tasarımıyla, Özgün Barılı'nın koreografisiyle ve Raushan Baigulakova'nın koro şefliğiyle gerçekleştirilecek. İtalyanca orijinal diliyle seslendirilen eser, Türkçe üst yazıyla izleyicilerle buluşacak.

 • Tepebaşı Belediyesi Yunus Emre Spor Tesisi'nde Güz Dönemi Kursları Kapanış Töreni
  18 Şub Tepebaşı Belediyesi Yunus Emre Spor Tesisi'nde Güz Dönemi Kursları Kapanış Töreni

  Tepebaşı Belediyesi Yunus Emre Spor Tesisi'nde düzenlenen güz dönemi kurslarının kapanış töreni gerçekleştirildi. Törende bin 300 çocuğa katılım belgeleri takdim edildi.

 • Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Kurslarıyla Çocuklarla Buluştu
  18 Şub Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Kurslarıyla Çocuklarla Buluştu

  Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 22 ayrı branşta spor kursu verilen çocuklarla buluştu. Spor kurslarıyla geleceğe en güzel yatırımı yaptıklarını vurgulayan Başkan Zolan, 'Büyükşehir olarak tüm imkanlarımızı geleceğimiz için seferber ediyoruz' dedi.

 • Tepebaşı Belediyesi Yunus Emre Spor Tesisi'nde Güz Dönemi Kursları Kapanış Töreni
  18 Şub Tepebaşı Belediyesi Yunus Emre Spor Tesisi'nde Güz Dönemi Kursları Kapanış Töreni

  Tepebaşı Belediyesi Yunus Emre Spor Tesisi'nde düzenlenen güz dönemi kurslarının kapanış töreninde bin 300 çocuğa katılım belgeleri takdim edildi.

 • Fatma Şahin, seçim beyannamesini 'Güçlü Gaziantep' sloganıyla duyurdu
  16 Şub Fatma Şahin, seçim beyannamesini "Güçlü Gaziantep" sloganıyla duyurdu

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Fatma Şahin, 2024-2029 yıllarında hayata geçireceği projeleri tanıttı. Şahin, altyapı, içme suyu, ulaşım, çevre, ticaret merkezleri, sosyal, kültürel, tarım, spor ve tesis projelerini 'Güçlü Gaziantep' sloganıyla duyurdu.

 • Antalya Devlet Opera ve Balesi, romantik balenin önemli başyapıtlarından 'Giselle'i sahneleyecek
  16 Şub Antalya Devlet Opera ve Balesi, romantik balenin önemli başyapıtlarından 'Giselle'i sahneleyecek

  Antalya Devlet Opera ve Balesi, romantik balenin önemli başyapıtlarından 'Giselle'i, 20 ve 22 Şubat'ta sanatseverlerle buluşturacak. Giselle balesi, Alman şair Henrich Heine'nin 'Almanya Üzerine' adlı kitabında anlattığı Wililer Efsanesi'nden esinlenerek sahneye koyuluyor. Aşk, hüsran, ölüm, vicdan azabı gibi temaları işleyen eser, görsellik ve estetik dil sayesinde romantik balenin başyapıtlarından biri haline gelmiştir.

 • TRT 1'in yeni dizisi 'Kül Masalı' ekranlara merhaba dedi
  15 Şub TRT 1'in yeni dizisi 'Kül Masalı' ekranlara merhaba dedi

  TRT 1'in yeni dizisi 'Kül Masalı', Giraylı ailesinin veliahtı Arat Giraylı ile yoksul ve mütevazi bir geçmişe sahip Özge'nin aşkını ve evliliklerindeki gizemi konu alıyor. Dizinin ilk bölüm izlemesine TRT yönetimi, yapımcı ve başrol oyuncuları katıldı. Oyuncular, gerçekçi ve kusurlu karakterlerin yer aldığı bir Kül Kedisi hikayesi anlattıklarını belirtti. Dizi, her bölümde geçmiş, gelecek ve bugünü harmanlayan bir olay örgüsü sunacak.

 • Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde 'Ahi Evran'ın Sesi: Esnafın Türküsü' programı düzenlendi
  13 Şub Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde 'Ahi Evran'ın Sesi: Esnafın Türküsü' programı düzenlendi

  Anadolu Üniversitesi Halkbilim ve Araştırma Merkezi Halk Dansları Topluluğu tarafından düzenlenen 'Ahi Evran'ın Sesi: Esnafın Türküsü' gösterisi, Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. Programa birçok sanatsever katıldı ve gösteri izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı. Gösteri, Rektör Erdal'ın çiçek ve belge takdim etmesiyle sona erdi.

 • Ankara Devlet Opera ve Balesi, İlkokul Öğrencilerini Misafir Etti
  13 Şub Ankara Devlet Opera ve Balesi, İlkokul Öğrencilerini Misafir Etti

  Ankara Devlet Opera ve Balesi, ilkokul çağındaki çocuklara opera ve balenin mutfağını görmeleri, bir eserin sahnelenmeden önceki aşamalarını, sanatçıların çalışmalarını öğrenmeleri için hayata geçirdiği 'Opera Tur' isimli proje kapsamında minik öğrencileri misafir etti. Etkinlikte, öğrenciler bale stüdyosunda çalışmaları izledi, opera provasını takip etti, atölyeleri gezdi ve sanatçılarla tanışma fırsatı buldu. Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürü Volkan Kıran, amaçlarının çocuklara sanat aşkını aşılamak ve iyi birer sanat izleyicisi olmalarını sağlamak olduğunu belirtti.

 • Köroğlu Balesi İstanbul'da sahnelendi
  12 Şub Köroğlu Balesi İstanbul'da sahnelendi

  Halk ozanı ve efsane Türk kahramanı Köroğlu'nun hikayesi, İBB Kültür Dairesi Başkanlığı prodüksiyonu ile baleye uyarlanarak sahnelendi. Köroğlu Balesi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda prömiyerini gerçekleştirdi. Eserde Türk kültürü ve tarihi dansın evrensel diliyle aktarıldı. Gösterimler İstanbul'daki çeşitli kültür merkezlerinde ve CRR Konser Salonu'nda devam edecek.

 • Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak: 'Hepsinden de oy alacağıma inanıyorum'
  09 Şub Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak: 'Hepsinden de oy alacağıma inanıyorum'

  Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde, Mersin'de toplumun her kesiminden, hatta farklı siyasi görüşteki vatandaşlardan da oy alacağını belirtti.

 • ADOB, çocuklara opera ve baleyi tanıtmak için yeni bir proje başlattı
  09 Şub ADOB, çocuklara opera ve baleyi tanıtmak için yeni bir proje başlattı

  Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB), ilkokul çağındaki çocuklara opera ve balenin mutfağını görmeleri, bir eserin sahnelenmeden önceki aşamalarını, sanatçıların çalışmalarını öğrenmeleri için 'Opera Tur' isimli yeni bir projeyi hayata geçirdi. Proje kapsamında çocuklar, fuaye alanında bilgilendirme alacak ve marangozhane, terzihane, demirhane, bale ve koro stüdyolarını ziyaret ederek sanatçılarla buluşma imkanı bulacaklar. ADOB Müdürü Volkan Kıran, projenin çocukların sanat hakkında bilgi sahibi olmalarını amaçladığını belirtti ve öğretmenlere öğrencilerini operaya getirmeleri çağrısında bulundu.

 • Antalya Devlet Opera ve Balesi, 'Giselle'yi sahneleyecek
  08 Şub Antalya Devlet Opera ve Balesi, 'Giselle'yi sahneleyecek

  Antalya Devlet Opera ve Balesi, romantik balenin önemli başyapıtlarından 'Giselle'yi sezonun ilk bale prömiyeri olarak sahneleyecek. Alman şair Henrich Heine'nin 'Almanya Üzerine' adlı kitabından esinlenen 'Giselle' balesi, Fransız besteci Adolphe Adam'ın müzikleriyle sahneye konulacak. Eserde, aşk, hüsran, ölüm ve yeniden birleşme gibi temalar işlenecek ve Antalya DOB orkestrasını şef Pavel Petrenko yönetecek.

 • Ankara Devlet Opera ve Balesi, 'La Bayadere' balesini sahneye taşıyor
  02 Şub Ankara Devlet Opera ve Balesi, 'La Bayadere' balesini sahneye taşıyor

  Ankara Devlet Opera ve Balesi, 20 yılın ardından 'La Bayadere' balesini sahneleyecek. Eser, Hindistan'da geçen entrikalı ve hüzünlü bir aşk hikayesini konu ediyor. Koreograf Ayşem Sunal Savaşkurt, seyircilerin beğeneceği bir eser ortaya çıkardıklarını belirtti. Dekor ve kostümler, Hint kültürünü tamamıyla yansıtıyor. Eser, Opera Sahnesinde 3 Şubat'ta prömiyer yapacak.

 • Vahap Seçer, 'Kent Katılımı Buluşmaları' Kapsamında Stk'lar ile Buluşmaya Devam Ediyor
  02 Şub Vahap Seçer, 'Kent Katılımı Buluşmaları' Kapsamında Stk'lar ile Buluşmaya Devam Ediyor

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘Kente Sözümüz Var’ sloganıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kent Katılımı Buluşmaları’nın 6. serisinin 5. toplantısını bu kez Mersin’deki Sosyal Sorumluluk Dernekleri, Gönüllü Eğitim Kuruluşları ve Eğitim Vakıfları’nın temsilcileri ile gerçekleştirdi.

 • İBB CRR Konser Salonu'nda 2024 konser sezonu başladı
  18 Oca İBB CRR Konser Salonu'nda 2024 konser sezonu başladı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nun 2024 konser sezonu başladı.

 • Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Kursları Kayıtları Başlıyor
  18 Oca Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Kursları Kayıtları Başlıyor

  Denizli Büyükşehir Belediyesi, herkese spor yapma imkanı sunmak için 22 farklı branşta spor kursları düzenliyor. Yeni dönem spor kurslarına kayıtlar, 22 Ocak 2024 Pazartesi günü başlayacak ve çevrimiçi olarak yapılacak. Ayrıca yüzme kursu kayıtları da 29 Ocak ve 30 Ocak tarihlerinde başlayacak.

 • Anadolu'da Üretilen 20 Kumaş, Mezopotamya'da Yaşamış 12 Tarihi Kadın Figürle Yeniden Hayat Buluyor
  12 Oca Anadolu'da Üretilen 20 Kumaş, Mezopotamya'da Yaşamış 12 Tarihi Kadın Figürle Yeniden Hayat Buluyor

  Türk ve İtalyan modacıları bir araya getiren 'Enheduanna' projesi kapsamında geniş katılımlı bir tasarım yarışması düzenlenecek. Mezopotamya'da yaşamış tarihi 12 kadın figür için Anadolu'ya özgü coğrafi işaretli 20 kumaşın kullanılacağı moda tasarım projesi 'Enheduanna' Türk ve İtalyan modacıları bir araya getirecek. Proje kapsamında yarışma ve defile gerçekleştirilecek.

 • Anadolu'da Üretilen Kumaşlar Mezopotamya'daki Tarihi Kadın Figürlere Hayat Veriyor
  12 Oca Anadolu'da Üretilen Kumaşlar Mezopotamya'daki Tarihi Kadın Figürlere Hayat Veriyor

  Türk ve İtalyan modacıların bir araya geldiği 'Enheduanna' projesi kapsamında, Anadolu'da üretilen 20 kumaş, Mezopotamya'da yaşamış 12 tarihi kadın figüre kullanılacak. Proje, Anadolu'nun dokuma kültürünü modern tasarım anlayışıyla buluşturmayı hedefliyor. Ayrıca, moda tasarım yarışması ve defile de düzenlenecek.

 • Muhteşem Gatsby Bale Gösterisi Mersin'de Sahnelenecek
  12 Oca Muhteşem Gatsby Bale Gösterisi Mersin'de Sahnelenecek

  Mersin Devlet Opera ve Balesi tarafından Francis Scott Key Fitzgerald'ın Muhteşem Gatsby adlı eseri baleye uyarlandı. Eser, 16 Ocak'ta Mersin Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

 • 'Görücü usulü evliliğe karşı duruşu' anlatan 111 yıllık operet sanatseverlerle buluşacak
  12 Oca "Görücü usulü evliliğe karşı duruşu" anlatan 111 yıllık operet sanatseverlerle buluşacak

  Azerbaycanlı besteci Üzeyir Hacıbeyli tarafından 1913'te bestelenen romantik komedi "Arşın Mal Alan" opereti, sahnelenişinin 111. yılında, Ankara Devlet Opera ve Balesince yeniden sanatseverlere sunulacak.

 • Samsun Devlet Opera ve Balesi 'Hisseli Harikalar Kumpanyası' Müzikalini Sahneledi
  09 Oca Samsun Devlet Opera ve Balesi 'Hisseli Harikalar Kumpanyası' Müzikalini Sahneledi

  Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), Haldun Dormen'in yazdığı, Melih Kibar'ın bestelediği ve Çiğdem Talu'nun şarkı sözlerini yazdığı 'Hisseli Harikalar Kumpanyası' müzikalini sahneledi. Müzikal, dört sezondur kapalı gişe oynayan ve Samsun seyircisi tarafından çok sevilen bir yapıt olup, yeni temsilleri için biletler günler öncesinden tükenmektedir. Müzikal, 11 Ocak'ta sanatseverlerle yeniden buluşacak.

 • Vefat eden usta oyuncu Ayla Algan için tören düzenlendi
  06 Oca Vefat eden usta oyuncu Ayla Algan için tören düzenlendi

  Geçirdiği beyin kanaması sonrası hayatını kaybeden usta oyuncu Ayla Algan için Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde tören düzenlendi. Arkadaşının ölümüyle kahrolan oyuncu Aliye Uzunatağan, törende tabuta sarılarak duygusal anlar yaşadı.

 • Hayatını kaybeden Ayla Algan'ın 5 gün önce çektiği videodaki yeni yıl mesajı yürek burktu
  05 Oca Hayatını kaybeden Ayla Algan'ın 5 gün önce çektiği videodaki yeni yıl mesajı yürek burktu

  87 yaşında hayatını kaybeden usta oyuncu Ayla Algan'ın yılbaşında çektiği video, sevenlerini derinden üzdü. Algan, videoda 2024 yılı için barış, sevgi ve sıhhat dileklerini iletti.

 • Türk Tiyatro ve Sinemasının Usta İsmi Ayla Algan Hayatını Kaybetti
  04 Oca Türk Tiyatro ve Sinemasının Usta İsmi Ayla Algan Hayatını Kaybetti

  Türk tiyatro ve sinemasının usta isimlerinden Ayla Algan, 29 Ekim 1937 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Müzik ve tiyatro sanatlarını iç içe yaşayan Algan, Yunus Emre'nin şiirlerini dünyada tanıtmış ve mizahi şarkısı 'Koca Öküz' ile halkın sevgisini kazanmıştır. Hamlet rolünü oynayan nadir kadın oyunculardan biri olan Ayla Algan, aynı zamanda eğitmenlik yapmış ve birçok dizi ve filmde rol almıştır. 1972'de Devlet Sanatçısı unvanı ile onurlandırılan Algan, 4 Ocak 2024 tarihinde hayatını kaybetmiştir.

 • Sanatçı Ayla Algan, beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti
  04 Oca Sanatçı Ayla Algan, beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti

  Oyuncu, yönetmen ve şarkıcı Ayla Algan, 86 yaşında geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti. Algan, Türk tiyatrosunda önemli roller üstlenmiş ve birçok projede yer almıştır. Sanatçı, aynı zamanda müzikle de ilgilenmiş ve birçok albüm çıkarmıştır. Ayla Algan, Türk sanat dünyasında büyük bir kayıp olarak değerlendirilmektedir.

 • Usta oyuncu Ayla Algan hayatını kaybetti
  04 Oca Usta oyuncu Ayla Algan hayatını kaybetti

  Beyin kanaması geçiren usta oyuncu Ayla Algan, 87 yaşında hayatını kaybetti.

 • İstanbul Kültür Sanat Vakfı, Aydın Gün Teşvik Ödülü'nün 2023 sahibini açıkladı
  03 Oca İstanbul Kültür Sanat Vakfı, Aydın Gün Teşvik Ödülü'nün 2023 sahibini açıkladı

  İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), gelecek vadeden genç müzisyenlere destek sağlayan Aydın Gün Teşvik Ödülü'nün 2023 yılı sahibini duyurdu. 23 yaşındaki keman sanatçısı Ilgın Top, 50 bin lira değerindeki ödülü kazandı. Ödül, mayıs ayında İstanbul Müzik Festivali'nin açılış töreninde takdim edilecek. Ilgın Top, başarılı bir kariyere sahip olup birçok uluslararası yarışmada ödüller kazanmış ve tanınmış şeflerle işbirliği yapmıştır.

 • Denizli Büyükşehir Belediyesi 2023'e Damga Vurdu
  03 Oca Denizli Büyükşehir Belediyesi 2023'e Damga Vurdu

  Denizli Büyükşehir Belediyesi geçen yıl 23 farklı branşta 91.970 kişiye ücretsiz spor kursu verdi. Yetenekli sporcularıyla da 2023'e damgasını vuran Denizli Büyükşehir Belediyesi, ulusal ve uluslararası müsabakalarda Denizli ve Türkiye'yi başarıyla temsil etti.

 • İzmirli Yağız Avcıoğlu, dünya şampiyonasında bronz madalya kazandı
  03 Oca İzmirli Yağız Avcıoğlu, dünya şampiyonasında bronz madalya kazandı

  İzmirli Yağız Avcıoğlu, 5 yaşında salsaya başlayarak müzik ve dansla tanıştı. Uluslararası Dans Örgütü tarafından düzenlenen dünya şampiyonasında 'bale' kategorisinde üçüncü olarak Türkiye'yi gururlandırdı. Avcıoğlu, disiplinli çalışması ve dansa olan bağlılığıyla birçok başarı elde etti. Şimdi ise Avrupa şampiyonası için hazırlıklara başladı.

 • Ferhat Arıcan, 2024 hedefleri için Avrupa şampiyonluğu ve Paris Olimpiyatları'nda madalya almayı hedefliyor
  02 Oca Ferhat Arıcan, 2024 hedefleri için Avrupa şampiyonluğu ve Paris Olimpiyatları'nda madalya almayı hedefliyor

  Türk cimnastiğinde Cumhuriyet tarihinin ilk ve tek olimpiyat madalyasını kazanan Ferhat Arıcan, 2024 yılı hedefleri için 3. kez Avrupa şampiyonluğu ve Paris Olimpiyatları'nda branşında üst üste madalya alan ilk sporcu olmak istediğini söyledi. Arıcan ayrıca, çocuklara cimnastik eğitimi almanın spor kariyerlerine büyük avantaj sağladığını ve sporun cinsiyeti olmadığını vurguladı.

 • Haftanın tarihine bakış
  31 Ara Haftanın tarihine bakış

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün doğumunun 100'üncü yıl dönümü kutlamaları 5 Ocak'ta "1981 Atatürk Yılı" ismiyle başladı.

 • Devlet Sanatçısı Merih Bahar Çimenciler, 55 yıllık sanat hayatını anlattı
  31 Ara Devlet Sanatçısı Merih Bahar Çimenciler, 55 yıllık sanat hayatını anlattı

  Devlet Sanatçısı Merih Bahar Çimenciler, baleye katkı vermeye devam ediyor. Türk Sanat Müziği ezgileriyle sahneye taşıdığı Reşat Nuri Güntekin'in 'Çalıkuşu' eseri ile Türk bale tarihinde bir ilke imza atan Çimenciler, Türk kültürüne ve Anadolu'ya ait ezgiler ile bale koreografilerini harmanlayarak sanatseverlerle buluşuyor. Çimenciler, Türkiye'de sanatçı kalitesinin yüksek olduğunu ve sanata olan ilginin her geçen gün arttığını belirtti.

 • Devlet Çoksesli Korosu ve 220 Çocuk Yeni Yıl Konseri Verecek
  29 Ara Devlet Çoksesli Korosu ve 220 Çocuk Yeni Yıl Konseri Verecek

  Devlet Çoksesli Korosu, CSO Ada Ankara'daki 'yeni yıl konseri'nde 220 çocuk ile dünyanın farklı coğrafyasından halk şarkıları ve caz eserleri seslendirecek. Konseri İtalyan konuk şef Alessandro Cedrone yönetecek. Konserde, çocuk korosu ve Devlet Çoksesli Korosu birlikte Funiculi Funicula'yı seslendirecek ve İspanyolca, tango tınılarında eserler de repertuvarlarında yer alacak. Devlet Çoksesli Çocuk Korosu Şef Yardımcısı Oğulcan Gökalp, çocukların konsere şef Mine Özalp yönetiminde özverili bir şekilde hazırlandığını belirtti.

 • Mersin Devlet Opera ve Balesi, Muhteşem Gatsby balenin prömiyerini gerçekleştirdi
  23 Ara Mersin Devlet Opera ve Balesi, Muhteşem Gatsby balenin prömiyerini gerçekleştirdi

  Mersin Devlet Opera ve Balesi, Muhteşem Gatsby romanından uyarlanan balenin prömiyerini sanatseverlerle buluşturdu. Prömiyeri kapalı gişe yapılan bale, sanatseverlerden yoğun alkış aldı.

 • Türk Müzisyenler Beyrut Chants Festivali'nde
  23 Ara Türk Müzisyenler Beyrut Chants Festivali'nde

  Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliği ve Yunus Emre Enstitüsü iş birliğiyle düzenlenen Beirut Chants Festivali'nde Tenor Levent Gündüz ve Piyanist Metin Kiper, Türkçe ve Azerbaycan dilinde şarkılar seslendirdi. Konser, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında gerçekleşti ve Lübnan'daki diplomatlar, şahsiyetler, vatandaşlar ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

 • ADOB, Madama Butterfly Operası'nın genel provasında öğrencileri ağırladı
  22 Ara ADOB, Madama Butterfly Operası'nın genel provasında öğrencileri ağırladı

  Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB), Giacomo Puccini'nin Madama Butterfly operasının genel provasında öğrencileri ağırladı. Öğrenciler, eseri izledikten sonra sanatçılarla söyleşi yaparak değerlendirmelerde bulundu. ADOB Sanat Yönetmeni Volkan Kıran, heyecan duyduklarını ve seyirciyle buluşmaya hazır olduklarını belirtti.

 • Muhteşem Gatsby balesi Mersin'de prömiyer yapacak
  22 Ara Muhteşem Gatsby balesi Mersin'de prömiyer yapacak

  Mersin Devlet Opera ve Balesi tarafından Francis Scott Key Fitzgerald'ın Muhteşem Gatsby adlı eserinden uyarlanan bale, sanatseverlerle buluşacak. Eserin prömiyeri 23 Aralık'ta Mersin Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

 • Mersin Devlet Opera ve Balesi, Muhteşem Gatsby balenin prömiyerini yapacak
  22 Ara Mersin Devlet Opera ve Balesi, Muhteşem Gatsby balenin prömiyerini yapacak

  Mersin Devlet Opera ve Balesi, Muhteşem Gatsby romanından uyarlanan balenin prömiyerini yarın sanatseverlerle buluşturacak. Eserin koreografisi ve librettosunu Volkan Ersoy ve Armağan Davran üstelenecek.

 • Tan Sağtürk ve Tamer Karadağlı Meclis'te bütçe görüşmelerini izledi
  22 Ara Tan Sağtürk ve Tamer Karadağlı Meclis'te bütçe görüşmelerini izledi

  Devlet Opera Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Tan Sağtürk ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, TBMM'de Kültür ve Turizm Bakanlığı 2024 yılı bütçelerinin görüşmelerini izledi.

 • Kültür ve Turizm ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlıklarının 2024 bütçeleri TBMM Genel Kurulunda
  21 Ara Kültür ve Turizm ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlıklarının 2024 bütçeleri TBMM Genel Kurulunda

  AK Parti Tokat Milletvekili Cüneyt Aldemir, "Göreve geldiğimiz 2002 yılına göre en düşük memur maaşını 54 kat, net asgari ücreti 61 kat artırarak enflasyon karşısında çalışan kesimin yanında olduk." dedi.

 • Antalya Devlet Opera ve Balesi'nden Fındıkkıran gösterimi
  21 Ara Antalya Devlet Opera ve Balesi'nden Fındıkkıran gösterimi

  Antalya Devlet Opera ve Balesi, yeni yıl kutlamaları kapsamında Çaykovski'nin Fındıkkıran balesini sanatseverlerle buluşturacak.

 • Çalıkuşu'nun bale uyarlaması Samsun'da sahnelenecek
  21 Ara Çalıkuşu'nun bale uyarlaması Samsun'da sahnelenecek

  Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek olan Çalıkuşu'nun rejisörü Merih Bahar Çimenciler, eserin orijinal haliyle baleye uyarlandığını ve romanı aynı şekilde uyarlamak çok zor olduğunu belirtti. Çalıkuşu'nun dekor ve kostümünün Alexander Vasilliev tarafından hazırlandığı ve gösterilerin büyük ilgi gördüğü ifade edildi.

 • İDOB'un Fındıkkıran Balesi AKM'de prömiyer yapacak
  19 Ara İDOB'un Fındıkkıran Balesi AKM'de prömiyer yapacak

  İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Pyotr İlyiç Çaykovski'nin Fındıkkıran balesini Atatürk Kültür Merkezi'nde sahneleyecek. Eser, 27 Aralık'ta sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Macaristan Kültür Yılı açılış programına katıldı
  18 Ara Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Macaristan Kültür Yılı açılış programına katıldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret kapsamında geldiği Macaristan'da Türkiye-Macaristan Kültür Yılı açılış programına katıldı.

 • Prenses Diana'nın elbisesi açık artırmada 900 bin sterline satıldı
  18 Ara Prenses Diana'nın elbisesi açık artırmada 900 bin sterline satıldı

  Princess Diana'nın 1985'te giydiği siyah kadife elbisesi, müzayedede rekor bir fiyatla satıldı. İkonik elbise tahmini fiyatının 11 katına çıkarak 904.262 sterline alıcı buldu. Elbise, Diana'nın müzayedede satılan en pahalı elbisesi oldu.

 • Lösemi Hastası 7 Yaşındaki Nisa Nehir Batar, Etkinliklerle Lösemiyi Yendi
  17 Ara Lösemi Hastası 7 Yaşındaki Nisa Nehir Batar, Etkinliklerle Lösemiyi Yendi

  Kayseri'de lösemi teşhisi konulan 7 yaşındaki Nisa Nehir Batar, piyano, bale ve çeşitli kurslara katılarak lösemiyi yendi. Nisa, tedavi sürecindeki etkinliklerin kendisi için çok faydalı olduğunu belirtti. Anne Hilal Batar ise moral ve motivasyonun önemine vurgu yaparak, kızının tedavisinin devam ettiğini söyledi.

 • Budapeşte Büyükelçisi Ekşioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti öncesi ikili ilişkileri değerlendirdi Açıklaması
  16 Ara Budapeşte Büyükelçisi Ekşioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti öncesi ikili ilişkileri değerlendirdi Açıklaması

  Türkiye'nin Budapeşte Büyükelçisi Gülşen Karanis Ekşioğlu, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin tesisinin 100.

 • Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Gençlik Senfoni Orkestrası Konseri
  15 Ara Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Gençlik Senfoni Orkestrası Konseri

  Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde düzenlenen Gençlik Senfoni Orkestrası Konseri büyük beğeni topladı. Konserde pek çok eser müzikseverlerin beğenisine sunuldu ve solist olarak Ezgi Kapaklıkaya, Melis Şahin, Bengi Bahar Işkıncı, Nisa Duru Tarkan, Deniz Ulu ve Eren Birinci yer aldı.

 • İzmir'deki Smyrna Antik Kenti'nde Tiyatronun Seyirci Geçidi Gün Yüzüne Çıkarıldı
  15 Ara İzmir'deki Smyrna Antik Kenti'nde Tiyatronun Seyirci Geçidi Gün Yüzüne Çıkarıldı

  İzmir merkezindeki Smyrna Antik Kenti'nde bulunan tiyatronun bir vomitoriumu gün yüzüne çıkarıldı. Kazı çalışmalarıyla ortaya çıkan seyirci geçidi, tiyatronun bütünlüğüne katkı sağladı. Tiyatronun gladyatör dövüşleri ve suyla doldurulan orkestra alanı gibi özellikleri de keşfedildi.

 • Marmaris Belediyesi Dinlenme ve Huzurevi Kapatıldı
  14 Ara Marmaris Belediyesi Dinlenme ve Huzurevi Kapatıldı

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde 20 yıl önce hizmete açılan Marmaris Belediyesi Dinlenme ve Huzurevi, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle kapatıldı. Huzurevi sakinleri diğer huzurevlerine ve istedikleri yerlere yerleştirildi.

 • Kongo'da toprak kayması: En az 15 ölü
  11 Ara Kongo'da toprak kayması: En az 15 ölü

  Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde Bukavu kentinde meydana gelen toprak kaymalarında en az 15 kişi hayatını kaybetti. Şiddetli yağışlar sonucu oluşan sel ve heyelanlar nedeniyle birçok ev toprak altında kaldı.

 • Dezavantajlı öğrencilerin olduğu okulda sosyal donatılar öğretmenlerin motivasyonunu artırıyor
  10 Ara Dezavantajlı öğrencilerin olduğu okulda sosyal donatılar öğretmenlerin motivasyonunu artırıyor

  İstanbul'da yer alan Avcılar Leyla Bayram İlkokulu, dezavantajlı öğrencilerin ağırlıkta olduğu bir bölgede bulunuyor. Okul yönetimi, öğretmenlerin motivasyonunu artırmak ve okula isteyerek gelmelerini sağlamak için sosyal donatılar kazandırdı. Bu uygulamalar sayesinde öğretmenlerin tayin isteği azaldı ve okulda devamlılık sağlandı. Ayrıca, öğrenciler için de birçok kurs imkanı ve sosyal aktivite sunuluyor.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Tarihi Elhamra Sahnesi'nde açılış yapacak
  08 Ara İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Tarihi Elhamra Sahnesi'nde açılış yapacak

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, ikinci sahnesini Tarihi Elhamra Sahnesi'nde açacak. İlk oyunları 'Bir Felaket Kutlaması-Tavşan Tavşanoğlu' olacak.

 • 'Kore Türk Dostluğunun İzleri: Kore Savaşı ve Yemek' Anadolu Üniversitesi'nde konuşuldu
  06 Ara 'Kore Türk Dostluğunun İzleri: Kore Savaşı ve Yemek' Anadolu Üniversitesi'nde konuşuldu

  Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi, Kore Gıda Tanıtım Enstitüsü ve Güney Kore Cumhuriyeti Tarım, Gıda ve Köy İşleri Bakanlığı iş birliği ile yürütülen 'Kore Mutfağı Uzmanlaşma Eğitimi Projesi' çerçevesinde 'Kore Türk Dostluğunun İzleri, Kore Savaşı ve Yemek' isimli etkinlik, Atatürk Kültür...

 • Antalya Devlet Opera ve Balesi'nden Fındıkkıran Balesi
  06 Ara Antalya Devlet Opera ve Balesi'nden Fındıkkıran Balesi

  Antalya Devlet Opera ve Balesi, yeni yıl kutlamaları kapsamında Rus besteci Çaykovski'nin ölümsüz eseri Fındıkkıran balesini sahneleyecek.

 • Tarsus 75. Yıl Kültür Merkezi Yenileniyor
  05 Ara Tarsus 75. Yıl Kültür Merkezi Yenileniyor

  Tarsus Belediyesi, 75. Yıl Kültür Merkezi'nin yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Tamamlandığında atıl durumda olan merkez, sosyal donatılarla hizmete girecek.

 • Karabük'te Engelliler Günü programı düzenlendi
  04 Ara Karabük'te Engelliler Günü programı düzenlendi

  Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda, halk oyunları sergilendi, müzik ve dans gösterileri yapıldı. Ayrıca, Engelli Korosu ve Engelliler Folklor Gösterisi düzenlendi.

 • Ceren Özdemir'in ölümünün 4. yılında anması yapıldı
  03 Ara Ceren Özdemir'in ölümünün 4. yılında anması yapıldı

  Ordu'da cezaevi firarisi tarafından bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in mezarı başında anma töreni düzenlendi. Katilin cezası onaylandı ancak ailenin ihmal davası hala devam ediyor.

 • Ceren Özdemir'in mezarı başında anma etkinliği düzenlendi
  03 Ara Ceren Özdemir'in mezarı başında anma etkinliği düzenlendi

  Ordu'da 3 Aralık 2019 tarihinde evine gireceği esnada bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi Ceren Özdemir, vefatının dördüncü yılında mezarı başında anıldı. Ailesi, anma etkinliğinde dua etti ve acılarının hala taze olduğunu belirtti.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Engellilere Madalyalarını Teslim Etti
  03 Ara İzmir Büyükşehir Belediyesi Engellilere Madalyalarını Teslim Etti

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova'daki buz pistinde kaymayı öğrenen engelli bireylere 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde madalyalarını teslim etti. Buz Sporları Salonu, bedensel engellilere ve otizm ve down sendromlu gençlere hizmet veriyor. Proje kapsamında her hafta engelli bireylere ücretsiz eğitim veriliyor ve derece elde edecek sporcular yetiştirilmeye çalışılıyor.

 • Sultan Sazlığı'nda Sığırcıkların Toplu Uçuşu Görsel Şölen Oluşturdu
  01 Ara Sultan Sazlığı'nda Sığırcıkların Toplu Uçuşu Görsel Şölen Oluşturdu

  Sultan Sazlığı Milli Parkı, 301 kuş türüne ev sahipliği yapmasıyla dünyanın en önemli korunan alanlarından biri olarak kabul ediliyor. Son günlerde sığırcık kuşlarının toplu halde yaptığı uçuş gösterileri, görenleri hayran bırakıyor. Sığırcıkların senkronize bir şekilde yön değiştirerek avcı kuşların dikkatini dağıtması, av başarısız olmasını sağlıyor.

 • Antalya Devlet Opera ve Balesi Aralık Ayı Programı
  29 Kas Antalya Devlet Opera ve Balesi Aralık Ayı Programı

  Antalya Devlet Opera ve Balesi, aralık ayında opera, bale, çocuk oyunu ve konser temsilleriyle izleyicilerle buluşacak. Yeni yıla konserle merhaba diyecekler.

 • DOB Hatay'da depremzede çocuklara moral sağladı
  25 Kas DOB Hatay'da depremzede çocuklara moral sağladı

  Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürlüğü, Hatay'da depremzede çocuklara moral ve motivasyon sağlamak için kamyon sahnelerinde 'Şekeronya' müzikalini sergiledi.

 • 'Fındıkkıran'a bilet bulamayan öğrencilere ADOB'dan jest
  25 Kas "Fındıkkıran"a bilet bulamayan öğrencilere ADOB'dan jest

  Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB), Pyotr İlyiç Çaykovski'nin ölümsüz eseri "Fındıkkıran"ın bale gösterisini izlemek isteyen ancak bilet bulamayan Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı ve Başkent Anadolu Lisesi öğrencilerinin talebini genel provaya davet jestiyle karşıladı.

 • Bayrampaşa Belediyesi'nin 'Dönüşen Çatılarla Bayrampaşa'nın Yeni Çehresi' Uygulaması Tanıtıldı
  20 Kas Bayrampaşa Belediyesi'nin 'Dönüşen Çatılarla Bayrampaşa'nın Yeni Çehresi' Uygulaması Tanıtıldı

  Bayrampaşa Belediyesi'nin 'Dönüşen Çatılarla Bayrampaşa'nın Yeni Çehresi' uygulamasının tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Atila Aydıner, uygulamanın kentimize mimari bir estetik kazandıracağını ve vatandaşların yaşam alanını ferahlatacağını belirtti. Uygulama çerçevesinde estetik, çevreci, ferah ve daha kullanışlı bir çatı sistemine geçilmesi planlanıyor.

 • Türk Dansçılar Uluslararası Dans Yarışması'nda Birincilik Elde Etti
  19 Kas Türk Dansçılar Uluslararası Dans Yarışması'nda Birincilik Elde Etti

  Türkiye'den katılan Dünya Dans Merkezi dansçıları, Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te düzenlenen Uluslararası Dans Yarışması 'Stage 2023'te modern dans grup kategorisinde birincilik ödülü kazandı.

 • Ürdün Kralı 2. Abdullah, İsrail'in Gazze'ye yönelik savaşının öfke patlamasına yol açabileceği uyarısında bulundu
  19 Kas Ürdün Kralı 2. Abdullah, İsrail'in Gazze'ye yönelik savaşının öfke patlamasına yol açabileceği uyarısında bulundu

  Ürdün Kralı 2. Abdullah, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik savaşının bölgede öfke patlamasına yol açabileceği uyarısında bulundu. Kral Abdullah, Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile yaptığı görüşmede Gazze'de ateşkesin sağlanması ve sivillerin korunması için harekete geçilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, insani yardımların kesintisiz olarak Gazze'ye ulaştırılması gerektiğini vurguladı. Kral Abdullah, İsrail'in Gazze'ye yönelik savaşının bölgede öfke patlamasına yol açabileceğini ifade etti.

 • Mersin Devlet Opera ve Balesi 30. Yıl Konseri
  19 Kas Mersin Devlet Opera ve Balesi 30. Yıl Konseri

  Mersin Devlet Opera ve Balesi, 30. yıl dönümü kapsamında düzenlenen 'Sanatın Unutulmaz Yolculuğu' konseriyle sanatseverlerle buluştu. Konserde, MDOB'un geçmişte sahnelenen opera ve bale eserlerinden kesitler sunuldu.

 • Türkiye-Kolombiya ortak yapımı Leylifer dizisi Meksika'da gösterime girdi
  16 Kas Türkiye-Kolombiya ortak yapımı Leylifer dizisi Meksika'da gösterime girdi

  Türkiye-Kolombiya ortak yapımı olan Leylifer dizisi, Mipcancun medya festivalinde özel gösterim yaptı. Alim Yapım imzalı dizi, Türk dizi endüstrisine ekonomik ve turizm anlamında katkıda bulunmayı hedefliyor.

 • ANTALYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ SONA ERDİ
  13 Kas ANTALYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ SONA ERDİ

  KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Türkiye Kültür Yolu Festivali, aylardır Türkiye'nin farklı şehirlerinde sergiler, konserler, tiyatrolar, opera ve bale temsilleri, sinema gösterimleri, çocuk etkinlikleri ve söyleşilerle milyonlarca ziyaretçiyle buluştu.

 • İDOB, Atatürk'ü Anma Konseri düzenledi
  11 Kas İDOB, Atatürk'ü Anma Konseri düzenledi

  İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 85. yılında 'Atatürk'ü Anma Konseri' düzenledi. Konserde Mozart'ın 'Requiem' eseri ve Saygun'un 'Yunus Emre Oratoryosu'nun üçüncü bölümü seslendirildi.

 • Antalya Devlet Opera ve Balesi 'Carmen' balesini sahneleyecek
  10 Kas Antalya Devlet Opera ve Balesi 'Carmen' balesini sahneleyecek

  Antalya Devlet Opera ve Balesi, 'Carmen' balesini kasımda iki temsil ile sanatseverlerle buluşturacak. Carmen'in hikayesi, aşk, tutku, ihanet ve ölüm temasıyla dansın büyüsüyle sahnelenecek.

 • Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Kursları Kayıtları Başlıyor
  09 Kas Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Kursları Kayıtları Başlıyor

  Denizli Büyükşehir Belediyesi, 7'den 70'e herkese spor yapma imkanı sunmak için düzenlediği spor kurslarının kayıtlarını başlatıyor. 21 farklı branşta verilecek olan spor kurslarına kayıtlar, 13 Kasım 2023 Pazartesi günü saat 08.30'dan itibaren belediye web sayfasından yapılacak. Kurslar, çocukların ve gençlerin zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamak, sosyalleşmelerine yardımcı olmak ve yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla düzenleniyor. Yüzme kursları için kayıtlar ise 14 Kasım Salı gününden itibaren yapılacak.

 • BTA'da, 'Kültür ve Eğitim-Bulgaristan ve Türkiye arasında bir köprü' adlı toplantı düzenlendi
  07 Kas BTA'da, "Kültür ve Eğitim-Bulgaristan ve Türkiye arasında bir köprü" adlı toplantı düzenlendi

  Bulgaristan Haber Ajansı'nın (BTA) Ankara'daki Ulusal Basın Kulübü, Sofya Opera ve Balesi'nin opera gala gösterilerinin öncesinde, "Kültür ve Eğitim-Bulgaristan ve Türkiye arasında bir köprü" adlı toplantı düzenlendi.

 • BM İnsan Hakları Konseyi, Gazze saldırılarını gündeme almadı
  03 Kas BM İnsan Hakları Konseyi, Gazze saldırılarını gündeme almadı

  Çekya'nın BM Cenevre Ofisi Nezdinde Daimi Temsilcisi Büyükelçi Vaclav Balek, BM İnsan Hakları Konseyinin 2023 Dönem Başkanı olduğunu belirterek, Gazze konusunun henüz gündeme sunulmadığını ve tartışılmadığını açıkladı. Konseyin kararları tavsiye niteliği taşıdığı için eleştirilen BM İnsan Hakları Konseyi, insan hakları konularını görüşmek üzere yılda 3 kez toplanıyor ve karar tasarıları kabul ediliyor.

 • İDOB'un Giselle Balesi Süreyya Opera Sahnesi'nde
  03 Kas İDOB'un Giselle Balesi Süreyya Opera Sahnesi'nde

  İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin prömiyerini gerçekleştirdiği Giselle Balesi, Süreyya Opera Sahnesi'nde izleyiciyle buluşuyor.

Advertisement