9 Yaşında Doğum Yaptı - Son Dakika
Dünya

9 Yaşında Doğum Yaptı

9 Yaşında Doğum Yaptı

Dafne isimli 9 yaşındaki kız çocuğu sezaryenle bebek dünyaya getirdi.

07.02.2013 14:52  Güncelleme: 16:21

Meksika'da 9 yaşındaki kız çocuğunun doğum yaptığı belirtildi.

The Telegraph'ın haberine göre; Meksika'nın batısındaki Zoquipan Hastanesi'nde Dafne ismindeki 9 yaşındaki kız çocuğu sezeryanla bebek dünyaya getirdi.

Çocuk hamile kaldığında daha 8 yaşındaydı. Dünyaya gelen bebeğin babası ise 17 yaşında. Genç baba hakkında hiçbir bilgi bulunmadığı gibi kaçtığı da belirtiliyor.

Yetkililer, olayın çocuk istismarı ve tecavüz olup olmadığını araştırıyor. Kolombiya ve Çin'de de aynı vak'aya rastlanmıştı. Çin'de 9 yaşındaki kız çocuğu sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getirmişti.

ARJANTİN'DE DE 12 YAŞINDAKİ KIZ DOĞUM YAPTI

Meksika'da 9 yaşında bir çocuğun doğum yaptığı gün Arjantin'de de 12 yaşındaki bir çocuğun ikiz doğurduğu ortaya çıktı. Arjantin'de adı açıklanmayan ilk öğretim öğrencisinin 12. doğum gününü kutlamasından bir hafta sonra ikiz erkek çocuğu dünyaya getirdiği bildirildi.

Küçük kızın hamile olduğu bir öğretmen tarafından fark edilip annesine haber vermesiyle ortaya çıktı. Polis başkent Buenos Aires'in 1000 kilometre kuzey batısındaki Chilecito kasabasında yaşandığını söyledi. Bebeklerin beş hafta erken doğduğu belirtilirken doğumun sezaryan ile gerçekleştiği ve bebeklerin 1.5 kilogram ağırlığında olduğu belirtildi.

Yetkililer küçük kızın 14 yaşındaki ablasının da üç ay önce doğum yaptığını söyledi.

Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Dünya 9 Yaşında Doğum Yaptı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement