Ashton'ın İsrail ve Filistin Ziyareti Devam Ediyor - Son Dakika
Dünya

Ashton'ın İsrail ve Filistin Ziyareti Devam Ediyor

Ashton\'ın İsrail ve Filistin Ziyareti Devam Ediyor

Avrupa Birliği Dış Politika ve Yüksek Güvenlik Temsilcisi Catherine Ashton, Ortadoğu turu kapsamında gittiği İsrail ve Filistin taraflarındaki temaslarına devam ediyor.

26.01.2012 00:17
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Avrupa Birliği Dış Politika ve Yüksek Güvenlik Temsilcisi Catherine Ashton, Ortadoğu turu kapsamında gittiği İsrail ve Filistin taraflarındaki temaslarına devam ediyor.

Önceki gün bir dizi temaslar çerçevesinde gittiği İsrail ve Filistin'de liderlerle bir araya gelen Avrupa Birliği Dış Politika ve Yüksek Güvenlik Temsilcisi Catherine Ashton, bugün (Çarşamba) Gazze kentindeki BM'nin Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Kuruluşu'na (UNRWA) ait Eğitim Merkezini, Atfaluna Sağır ve Dilsiz Çocuklar Derneğini ve UNRWA ait Sulafa El Sanatları Merkezini ziyaret etti. Ashton'a ziyareti boyunca BM Yardım Ajansı Genel Müdürü Filippo Grandi eşlik etti. Eğitim merkezi ziyaretinin

ardından Ashton, Filistinli işadamları ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede Filistinli işadamları ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin, AB'den Gazze Şeridi'ndeki ablukanın kaldırılması için destek çağrısında bulunduğu belirtildi.

Filistin temaslarının ardından İsrail tarafına geçen Ashton başkent Kudüs'te İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile ayrı ayrı görüştü.

Ashton ve İsrailli yetkililerin görüşmesinde İsrail-Filistin barış süreci ve AB'nin İran'a uyguladığı petrol ambargosu gibi konuların ele alındığı bildirildi. - GAZZE/KUDÜS

Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Ashton'ın İsrail ve Filistin Ziyareti Devam Ediyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Bodrum açıklarında Yunanistan unsurlarınca geri itilen 33 düzensiz göçmen kurtarıldı
  21:23 Bodrum açıklarında Yunanistan unsurlarınca geri itilen 33 düzensiz göçmen kurtarıldı

  Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında, Yunanistan unsurlarınca geri itilen lastik bottaki 33 düzensiz göçmen kurtarılarak karaya çıkarıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, bölgeye sevk edildi ve lastik bottaki 3'ü çocuk toplam 33 düzensiz göçmen kurtarıldı. Kurtarılan göçmenler, işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

 • Türk Kızılayı, Gazze'ye 2.700 ton yardım malzemesi gönderiyor
  19:49 Türk Kızılayı, Gazze'ye 2.700 ton yardım malzemesi gönderiyor

  Türk Kızılay Genel Başkanı Fatma Meriç Yılmaz, yaklaşık 2 bin 700 tonluk yardım malzemesinin Gazze'ye ulaştırılacağını duyurdu. Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kızılay ekiplerince hazırlanan bir geminin Mersin'den hareket ederek Mısır'a ulaşacağını ve ardından yardım malzemelerinin tırlarla Refah Sınır Kapısı'ndan Gazze'ye gönderileceğini belirtti. Türk Kızılayı, devlet ve AFAD ile birlikte Gazze için büyük bir yardım operasyonu gerçekleştirerek, milletin emanetlerini Gazze halkına ulaştırmaya devam edeceklerini vurguladı.

 • İsrail ordusu Gazze'de insani yardım bekleyen Filistinlilere saldırdı
  19:41 İsrail ordusu Gazze'de insani yardım bekleyen Filistinlilere saldırdı

  İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde insani yardım bekleyen Filistinlilere saldırısında çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı belirtildi.İsrail ordusu daha önce de Gazze'de insani yardım bekleyen Filistinlilere yönelik saldırılar gerçekleştirmiş, bu saldırılarda 118 kişi ölmüş ve 760 kişi yaralanmıştı.


Advertisement