Çeçen liderden Rusya'ya tam destek: Ordusunu sınıra gönderdi - Son Dakika

Çeçen liderden Rusya'ya tam destek: Ordusunu sınıra gönderdi

25.02.2022 10:41

Çeçenistan lideri Muhammed Kadirov, Rusya'ya yakınlığıyla biliniyor. Kadirov son olarak, Çeçen ordusunu Ruslara yardım için Ukrayna sınırına göndererek, desteğini bir kez daha gösterdi.

Dün sabah Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yaptığı ulusa sesleniş konuşması sonrası başlayan Ukrayna işgali 2. gününde şiddetli çatışmalarda sürüyor. Rus ordusu, resmi olarak tanıdığı ayrılıkçı gruplar ile Ukrayna ordusuna ait kritik bölgeleri alırken, Rusya'dan Ukrayna'ya askeri sevkiyatlar devam ediyor.

ÇEÇEN ORDUSU UKRAYNA SINIRINDA

Çeçenistan cumhuriyeti lideri Muhammed Kadirov Rus ordusunun yaptığı askeri harekatı desteklemek için Çeçenistan ordusunu Ukrayna sınırına gönderdiğini açıkladı. Vladimir Putin'in desteği ile Çeçenistan'ın başına getirilen Muhammed Kadirov, Çeçen birliklerin savaşta kritik rol oynayacağını vurguladı.

Çeçenistan Lideri Muhammed Kadirov açıkladı! Çeçen ordusu Ukrayna sınırında

PUTİN TARAFINDAN LİDER YAPILDI

Şeyh Şamil ile başlayan, yaklaşık 2 asırdan fazladır aralıklarla Rus işgaline karşı savaşan, 90'lı yıllarda da Rusya'ya karşı bağımsızlık mücadelesi veren Çeçenistan; Cahar Dudayev, Aslan Mashadov ve Şamil Basayev'in önderliğinde dirense de, bu liderlerin hepsi suikaste kurban gitmişti. Babası gibi Rus yanlısı olan Ramazan Kadirov ise daha sonra Putin tarafından Çeçenistan'ın başına getirilmişti.

Çeçenistan lideri Muhammed Kadirov, ordusunu Rusya'ya yardım etmesi için Ukrayna'ya gönderdi
YORUMLAR (3)
  • Ümit Şimşek: Zaten Rus yanlısı oldun icinn ordasinnn o koltukdasin istersen bı kına bakalım sen gibi senin gibi soyvetlerden devşirmeler diyerulkeri gibi hepsinin başı Rus yanlisii Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
500
Ukrayna: Rus ordusu, Bahmut kenti yönünde kayıplar veriyor Ukrayna: Rus ordusu, Bahmut kenti yönünde kayıplar veriyor Son dakika! Rusya-Ukrayna savaşında 120 gün geride kaldı Son dakika! Rusya-Ukrayna savaşında 120 gün geride kaldı

Son Dakika Dünya Çeçen liderden Rusya'ya tam destek: Ordusunu sınıra gönderdi - Son Dakika


Advertisement