Elon Musk'tan Trump'ın sosyal medya platformu Truth Social'a isim önerisi geldi! - Son Dakika

Elon Musk'tan Trump'ın sosyal medya platformu Truth Social'a isim önerisi geldi!

28.04.2022 19:10

Twitter'ı 44 milyar dolar karşılığında satın alan Musk, eski ABD Başkanı Trump'ın kurduğu Truth Social'a isim önerisinde bulundu. Musk, platformun isminin 'Trumpet' olmasını teklif etti.

ABD'li Milyarder Elon Musk, eski ABD Başkanı Trump'ın kendi sosyal medya platformu olan Truth Social'in adı ile alay etti. Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın AppStore'da en çok indirilen uygulama olan Truth Social platformu için yeni bir isim önerdi.

"TRUMPET" ÖNERİSİ

Apple Store'un 'En İyi Listeler' listesinde ilk sırayı alan Truth Social'ı gösteren bir ekran görüntüsü paylaşan Musk, platformun adının İngilizcede 'trompet' anlamına gelen 'Trumpet' olarak değiştirilmesini önerdi.

Elon Musk'tan Trump'ın sosyal medya plaformu Truth Social'a isim önerisi: Trumpet

"TWİTTER İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SANSÜRLEDİ"

Daha önce Musk, "Truth Social var çünkü Twitter ifade özgürlüğünü sansürledi" açıklamasında bulunmuştu. Geçen yıl ocak ayında yaşanan Kongre baskınının ardından Facebook, Twitter ve diğer internet platformları, Trump'ın hesaplarını kapatmıştı. Trump ise ardından, Truth Social adlı kendi sosyal medya platformunu başlattı.

TRUMP, TWİTTER'A DÖNMEYECEK

Elon Musk'ın Twitter'ı almasının ardından uygulamadan atılan eski ABD Başkanı Donald Trump ise Twitter'a dönmeyeceğini söyledi. Trump, kendi sosyal medya uygulaması Truth'u kullanmaya devam edeceğini ifade ederek, "Umarım Elon Twitter'ı geliştirmeler yapmak için satın almıştır. O iyi bir adam ama ben Truth'ta kalmaya devam edeceğim" dedi.

YORUMLAR
500
İran ile ABD karşı karşıya geldi! Suikast planlandığı iddialarını yalanladılar İran ile ABD karşı karşıya geldi! Suikast planlandığı iddialarını yalanladılar Eski ABD başkanı Donald Trump, evine yapılan aranmayı bizzat onayladığını açıklayan Adalet Bakanı Merrick Garland'a Truth sosyal medya hesabından... Eski ABD başkanı Donald Trump, evine yapılan aranmayı bizzat onayladığını açıklayan Adalet Bakanı Merrick Garland'a Truth sosyal medya hesabından... ABD Adalet Bakanı Garland, Trump'ın malikanesinin aranmasına ilişkin kararı şahsen onaylamış ABD Adalet Bakanı Garland, Trump'ın malikanesinin aranmasına ilişkin kararı şahsen onaylamış

Son Dakika Dünya Elon Musk'tan Trump'ın sosyal medya platformu Truth Social'a isim önerisi geldi! - Son Dakika


Advertisement