Fas'taki İklim Zirvesinde Sürdürülebilir Tarım Masaya Yatırılıyor - Son Dakika
Dünya

Fas'taki İklim Zirvesinde Sürdürülebilir Tarım Masaya Yatırılıyor

Fas\'taki İklim Zirvesinde Sürdürülebilir Tarım Masaya Yatırılıyor

Fas'ın Marakeş kentinde düzenlenen COP22 Zirvesi'nde dünya liderleri tarım sektörünü iklim değişikliğine uyumlu hale getirmenin yollarını arıyor.

16.11.2016 23:13

Fas'ın Marakeş kentinde düzenlenen COP22 Zirvesi'nde dünya liderleri tarım sektörünü iklim değişikliğine uyumlu hale getirmenin yollarını arıyor. Tarım iklim değişikliğinden en çok etkilenen sektörlerin başında geliyor ve aynı zamanda çözümün önemli bir parçası olabilir.

Paris Zirvesi'nde yapılan anlaşmayla gıda güvenliğini korumanın ve açlığı sona erdirmenin temel öncelik olduğuna karar verilmiş, iklim değişikliğiyle mücadelede tarım sektörü bir öncelik olarak belirlenmişti.

Fas'ın ev sahipliğindeki Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Zirvesi'ne (COP22) katılan Amerikan Dışişleri Bakanı John Kerry, Washington yönetiminin Paris'te verdiği sözleri tutacağını ifade etti: " Amerika Birleşik Devletleri'ndeki vatandaşların çoğu iklim değişikliği gerçeğinin farkında olduğundan ve Paris'te bulunduğumuz taahhütleri yerine getireceğimizden hiç kimsenin kesinlikle üphesi olmamalı."

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı seçilen Donald Trump kampanya döneminde iklim değişikliğinin bir "aldatmaca" olduğunu savunarak ABD'nin Paris İklim Anlaşması'ndan ayrılması gerektiğini öne sürmüştü. Trump'ın bu yönde bir adım atmasından endişe edilirken, Kerry seçim kampanyası dönemindeki vaatlerle gerçek politikanın farklı olduğunu söyledi.

Auteur:

Tags:Gepost: 16 november 2016

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Fas'taki İklim Zirvesinde Sürdürülebilir Tarım Masaya Yatırılıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement