Havayolu şirketinin kıyafet kararının ardından erkek bir personelin giydiği dikkat çekti - Son Dakika

Havayolu şirketinin kıyafet kararının ardından erkek bir personelin giydiği dikkat çekti

28.09.2022 18:26

Kıyafet yönetmeliğinde değişikliğe gittiklerini duyuran İngiltere merkezli Virgin Atlantic Havayolları, personelin cinsiyetlerinden bağımsız ve tercihlerine göre istedikleri üniformayı giyebileceğini belirtti. Bir erkek personelin kadınlar için hazırlanan kıyafetlerden giymesi ise olay oldu.

İngiltere merkezli Virgin Atlantic Havayolları, Virgin Atlantic Havayolları bugün yaptığı açıklamada kıyafet yönetmeliğinde değişikliğe gittiklerini duyurdu. Açıklamada, personele kendisini en iyi temsil eden üniformayı seçme hakkı verildiği ifade edilerek "Mürettebat, pilot ve yer ekiplerimize Vivienne Westwood tarafından tasarlanan ikonik üniformalarımızdan, hangisinin kendilerini en iyi temsil ettiğini seçme olanağı sunmak için üniforma yönetmeliğimizi değiştirdik" denildi.

"KİM NASIL RAHAT HİSSEDİYORSA ONU GİYİNMELİ"

Alınan karara göre personelin, kırmızı etek-ceketli takım elbise veya bordo pantolonunun orijinal erkek veya kadın tasarımına bakılmaksızın hangisinde kendisini rahat hissediyorsa onu giyebileceği ifade edildi. Havayolu, yeni kıyafet yönetmeliği için hazırladığı tanıtım filminde "Senin üniforman, senin kimliğin, senin seçimin" ifadelerini kullandı.

Havayolu şirketi, personellerine kıyafeti serbest bırakınca içlerinden biri olay oldu
Havayolu şirketi, personellerine kıyafeti serbest bırakınca içlerinden biri olay oldu
Havayolu şirketi, personellerine kıyafeti serbest bırakınca içlerinden biri olay oldu
Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
İngiltere'de ölüp dirildiğini iddia eden kadın 40 dakika boyunca yaşadıklarını anlattı: Vücudumda sarı bir ışık dolanıyordu İngiltere'de ölüp dirildiğini iddia eden kadın 40 dakika boyunca yaşadıklarını anlattı: Vücudumda sarı bir ışık dolanıyordu Avrupa borsaları Almanya hariç düşüşle kapandı Avrupa borsaları Almanya hariç düşüşle kapandı Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Sunak'la görüşmesinde iki NATO müttefiki olarak ilişkilerde sağduyunun stratejik bakışın hakim olmaya... Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Sunak'la görüşmesinde iki NATO müttefiki olarak ilişkilerde sağduyunun stratejik bakışın hakim olmaya...

Son Dakika Dünya Havayolu şirketinin kıyafet kararının ardından erkek bir personelin giydiği dikkat çekti - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement