İran Bilimadamına Suikastten İsrail'i Sorumlu Tuttu - Son Dakika

İran Bilimadamına Suikastten İsrail'i Sorumlu Tuttu

15.01.2012 12:16
İran Bilimadamına Suikastten İsrail'i Sorumlu Tuttu, System.String[]

İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Muhammed Rıza Rahimi, İranlı bilimadamı Mustafa Ahmedi Ruşen suikastında İsrail'in parmağı olduğunu söyledi.

İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Muhammed Rıza Rahimi, İranlı bilimadamı Mustafa Ahmedi Ruşen suikastında İsrail'in parmağı olduğunu söyledi.

İran'ın resmi haber ajansı IRNA'ya göre, Rahimi bir toplantıda yaptığı konuşmada Ahmedi Ruşen'e düzenlenen bombalı saldırıyı "şüphesiz siyonistlerin işi" şeklinde değerlendirdi ve bu kara lekenin düşmanların alnından hiçbir zaman silinmeyeceğini bildirdi.

Rahimi, "Yaptırımlarla bir yere varamayan düşmanlarımız, şimdi bilimadamlarımızı hedef alıyor, ancak bu yöntem de onları amaçlarına ulaştıramayacak" diye konuştu.

İran'ın gelişmesini ve kalkınmasını istemeyen düşmanların yaptırımları her geçen gün daha da ağırlaştırdıklarını anlatan Rahimi, "Onlar, geçmişte olduğu gibi yine yenilgiye uğrayacaklar" dedi.

İranlı bilimadamı Ahmedi Ruşen, 11 Ocak'ta bombalı saldırıda hayatını kaybetmişti. Cuma günü Ahmedi Ruşen için düzenlenen cenaze törenine on binlerce kişi katılmış, saldırının sorumluları olarak görülen "ABD, İsrail ve İngiltere" aleyhinde sloganlar atılmıştı.

Tahran yönetimi, BM ve ilgili diğer uluslararası kurum ve kuruluşlardan Ahmedi Ruşen'e düzenlenen saldırıyı kınamaları çağrısında bulunmuştu. - TAHRAN

İran Bilimadamına Suikastten İsrail'i Sorumlu Tuttu

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya İran Bilimadamına Suikastten İsrail'i Sorumlu Tuttu - Son Dakika Dünya


YORUMLAR
500

Son Dakika

3 burger için 3 bin 600 TL hesap alıyor! Nusret'in yeni restoranındaki fiyatlar tepki topladı 14:34 3 burger için 3 bin 600 TL hesap alıyor! Nusret'in yeni restoranındaki fiyatlar tepki topladı Görüntüler bugün paylaşıldı! Türkiye ve KKTC'nin birlikte gerçekleştirdiği tatbikattan dikkat çeken fotoğraflar 14:10 Görüntüler bugün paylaşıldı! Türkiye ve KKTC'nin birlikte gerçekleştirdiği tatbikattan dikkat çeken fotoğraflar Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı pazartesi günü yapılacak! Korona tedbirleri dahil 4 önemli konu başlığı ele alınacak 14:08 Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı pazartesi günü yapılacak! Korona tedbirleri dahil 4 önemli konu başlığı ele alınacak
Cani koca ''Biz aşiretiz, adam keseriz'' diyerek, 9 aylık bebeğinin annesini 2 gün boyunca işkence ederek öldürdü 14:05 Cani koca ''Biz aşiretiz, adam keseriz'' diyerek, 9 aylık bebeğinin annesini 2 gün boyunca işkence ederek öldürdü Boşanma aşamasında olduğu eşini öldürüp baldızını yaraladıktan sonra kendisini öldüren koca yoğun bakıma alındı 13:55 Boşanma aşamasında olduğu eşini öldürüp baldızını yaraladıktan sonra kendisini öldüren koca yoğun bakıma alındı TEKNOFEST montu giyen Aziz Sancar'ı üzen bayrak detayı! Gerçeği öğrenince mutlu oldu 12:44 TEKNOFEST montu giyen Aziz Sancar'ı üzen bayrak detayı! Gerçeği öğrenince mutlu oldu
2023 seçimleriyle AK Partili vekilden ilgili dikkat çeken sözler: Tayyip Erdoğan 2023'te Cumhurbaşkanı olamadığında hep beraber kül oluruz 12:37 2023 seçimleriyle AK Partili vekilden ilgili dikkat çeken sözler: Tayyip Erdoğan 2023'te Cumhurbaşkanı olamadığında hep beraber kül oluruz Yıllar önce başörtüsünü çıkaran Burcu Çetinkaya'nın peruklu hali takipçilerinin beğenisini topladı 10:50 Yıllar önce başörtüsünü çıkaran Burcu Çetinkaya'nın peruklu hali takipçilerinin beğenisini topladı
Advertisement