Kürtaj yasasına verdiği destek yüzünden aforoz edilebilir! Biden, Katolik piskoposları kızdırdı - Son Dakika

Kürtaj yasasına verdiği destek yüzünden aforoz edilebilir! Biden, Katolik piskoposları kızdırdı

21.06.2021 13:30

Katolik kilisesi, ABD Başkanı Biden'a, kürtaj haklarına verdiği destek nedeniyle tepki gösterdi. Biden'ı "Kutsal Efkaristiya" olarak bilinen ayinden men etmek adına hazırlanan taslağa destek veren Katolik piskoposlar, Biden'ın aforoz edilmesine sebep olabilir.

ABD'de Katolik piskoposlar, Başkan Joe Biden'ı, kürtaj haklarına verdiği destek nedeniyle, Hristiyanlar tarafından "Kutsal Efkaristiya" olarak bilinen ayinden men etmek için taslak yönergeler üzerinde ezici bir çoğunlukla oy kullandı.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre; bu adımı atma konusunda çekinceleri olan Vatikan'ın uyarılarına rağmen oy kullanılması, Kilise'deki muhafazakar hareketin baskınlığını yansıtıyor.

Biden, Katolik piskoposları kızdırdı! Kürtaj yasasına verdiği destekten dolayı aforoz edilebilir

24'E KARŞI 73 OYLA KABUL EDİLDİ

John F. Kennedy'den sonra ülkedeki ikinci Katolik başkanı hedef alan bu karar cuma akşamı yayınlandı. Karar oy çokluğuyla, 24 ret oyuna karşılık 73 kabul oyuyla kabul edildi.

3'TE 2'SİNİN ONAY GEREKİYOR

Kararla ilgili resmi metin henüz yayınlanmadı. Nihai onay için piskoposlar meclisinin üçte iki onayı gerekiyor. ABD Kongresi'ndeki 60 Katolik Demokrat, piskoposları "devam etmemeye ve ayinlerin kutsallığına gölge düşürmemeye" çağırdılar, piskoposların birleştirici olması gerektiğini belirttiler.

YORUMLAR
500
ABD Başkanı Joe Biden'ın Asya gezisi Güney Kore'den başladı! ABD Başkanı Joe Biden'ın Asya gezisi Güney Kore'den başladı! Samsung'un 3nm işlemcisi sergileniyor! Samsung'un 3nm işlemcisi sergileniyor! ABD'de Biden'a kamuoyu desteği en düşük seviyeye indi ABD'de Biden'a kamuoyu desteği en düşük seviyeye indi

Son Dakika Dünya Kürtaj yasasına verdiği destek yüzünden aforoz edilebilir! Biden, Katolik piskoposları kızdırdı - Son Dakika


Advertisement