Kütahya'da Filistinlilere destek amacıyla toplu iftar düzenlendi - Son Dakika
Dünya

Kütahya'da Filistinlilere destek amacıyla toplu iftar düzenlendi

Kütahya\'da Filistinlilere destek amacıyla toplu iftar düzenlendi

Kütahya'da, Filistinlilere destek amacıyla düzenlenen 'Sizinle İftar Gazzeli Kardeşlerimizle İftihar Ediyoruz' programında toplu iftar yapıldı. Programda, katılımcılara simit, peynir, çay ve salatalık dağıtıldı. Dualarla ve fiili hareketlerle Filistinlilerin yanında olmaya çalıştıklarını belirten KÜSİDAP Başkanı Ülfet Balon, etkinliklerin devam edeceğini ifade etti.

27.11.2023 22:11  Güncelleme: 22:12
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kütahya'da, Filistinlilere destek amacıyla düzenlenen "Sizinle İftar Gazzeli Kardeşlerimizle İftihar Ediyoruz" programında toplu iftar yapıldı.

Kütahya Sivil Toplum Kuruluşları Dayanışma Platformu (KÜSİDAP) öncülüğünde Alipaşa Camisi'nde düzenlenen programda, katılımcılara simit, peynir, çay ve Filistinlilerin bugünlerde en çok tükettikleri sebze olan salatalık dağıtıldı.

Akşam ezanının okunmasıyla namaz kılındı, oruç açılarak Filistinliler için dualar edildi.

KÜSİDAP Başkanı Ülfet Balon, burada yaptığı konuşmada, dualarla ve fiili hareketlerle Filistinlilerin yanında olmaya çalıştıklarını belirtti.

Filistin'de insanların saldırı altında ve günlerdir bir şey yiyemeden aç kaldıklarını ve oruç tuttuklarını dile getiren Balon, şunları kaydetti:

"Bizler de Kütahya'da kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek adına böyle bir program düzenledik. Bugün oruç tutan kardeşlerimizin Rabbim oruçlarını kabul eylesin. Filistinli kardeşlerimizin de sıkıntılarını tez zamanda gidersin. İnşallah en kısa zamanda özgür Filistin ve özgür Kudüs'te burada toplandığımız gibi orada da toplanarak dua etmeyi Rabbim bizlere nasip etsin."

Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Mustafa Yenipazar da Filistin konusunu gündemde tutmak ve onların yanında olabilmek adına etkinliklere devam edeceklerini ifade etti.

Program, Kütahya'da bulunan Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Neslibey Özkan'ın dua etmesinin ardından sona erdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Kütahya'da Filistinlilere destek amacıyla toplu iftar düzenlendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Macron'un Ukrayna'ya asker gönderme açıklamasına güldü
    23:56 Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Macron'un Ukrayna'ya asker gönderme açıklamasına güldü

    Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Ukrayna'ya asker göndermenin 'ihtimal dışı' bırakılmaması gerektiğine ilişkin açıklamaları hakkındaki soruya güldü. Lavrov, gündeme ilişkin diğer soruları da yanıtsız bıraktı.

  • ABD Başkanı Joe Biden, Gazze'ye havadan yardım yapacak
    23:22 ABD Başkanı Joe Biden, Gazze'ye havadan yardım yapacak

    ABD Başkanı Joe Biden, Amerika Birleşik Devletleri'nin Gazze Şeridi'nde daha fazlasını yapması gerektiğini belirterek, Ürdün ve diğer ülkelerle birlikte Gazze'ye havadan yardım yapacaklarını açıkladı. Biden, Filistinlilere düzenlenen saldırıyı trajik ve endişe verici bir olay olarak nitelendirerek, Gazze'ye akan yardımın yeterli olmadığını ve daha fazla yardım gönderilmesi gerektiğini vurguladı.


Advertisement