Rusya, Ukrayna'nın Mykolaiv askeri üssünü vurdu: 80 Ukrayna askeri öldürüldü - Son Dakika

Rusya, Ukrayna'nın Mykolaiv askeri üssünü vurdu: 80 Ukrayna askeri öldürüldü

19.03.2022 16:11

Rusya'nın Mykolaiv şehrinde Ukrayna ordusunun üssüne Kalibr füzeleriyle düzenlediği saldırıda en az 80 askerin öldüğü bildirildi.

İngiliz kamu yayın kuruluşu BBC, Ukrayna'nın güneyindeki Mykolaiv'de askeri üssün Rusya tarafından vurulduğunu açıkladı. Üssün yerle bir olduğu öğrenildi. Saldırıda en az 80 kişinin öldüğü ve çok sayıda kişinin de enkaz altında kaldığı aktarıldı.

Rusya, Ukrayna'da askeri üssü vurdu! En az 80 kişi hayatını kaybetti

BELEDİYE BAŞKANI: SİREN ÇALMAK İÇİN VAKTİMİZ OLMADI

Ukrayna ordusu saldırıyla ilgili açıklama yapmazken Mykolaiv Belediye Başkanı Oleksandır Senkeviç, saldırı öncesi sirenleri devreye sokmak için zaman olmadığını ve füzelerin yakındaki Herson'dan atıldığını belirtti.

Rusya, Ukrayna'da askeri üssü vurdu! En az 80 kişi hayatını kaybetti

"KIŞLADA EN AZ 200 ASKER UYUYORDU"

Mykolaiv kentinde, görgü tanıkları "Kışlada en az 200 asker uyuyordu, 50 cansız beden bulundu, net ölü sayısını bilmiyoruz" ifadelerini kullandı.

İLK KEZ HİPERSONİK FÜZE KULLANDILAR

Rusya Savunma Bakanlığı, bugün Ukrayna'da bir mühimmat deposunu Putin'in "durdurulamaz" olarak tanımladığı kinjal hipersonik füzelerle imha ettiğini açıklamıştı. Bilgilendirmede, "Ukrayna'daki özel operasyonda ilk kez Kinzhal hipersonik füzesi kullanıldı. Ukrayna'nın İvano-Frankivsk bölgesinde füze ve uçak mühimmatı için büyük bir yeraltı deposunu Kinzhal hipersonik füze kullanarak imha ettik." ifadeleri yer almıştı.

YORUMLAR (1)
  • Caner kayalı: Adam 22 gün önce hiç bir askerini riske atmadan da bunu yapabilirdi.Hatta asker sevk etmesine bile gerek kalmadan Ukraynayı teslim alırdı.Ama adam bunu yapmak istemedi hiç bir zaman.Bunun için binlerce askerini feda etti.Çünkü Ukraynalılarla bir sorunu yok adamın.Sorun proje olarak Ukraynalıları oyuna getirerek oldu bitti ile başa getirilen batı uşağı bir adam sorun olan.Yani amaç Ukrayna veya halkı değil batının planını uygulamak.Başından beri yaptığı bu.Tribünlere oynuyor.Şovmen ya yaptığı bu. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Rusya: Ukrayna'nın Harkiv bölgesindeki Udı yerleşim birimini ele geçirdik Rusya: Ukrayna'nın Harkiv bölgesindeki Udı yerleşim birimini ele geçirdik Ukrayna'nın savaşın izlerini taşıyan şehri: Orikhiv Ukrayna'nın savaşın izlerini taşıyan şehri: Orikhiv Rusya Savunma Bakanlığı: Ukrayna ordusu, hidroelektrik santralini vurdu Rusya Savunma Bakanlığı: Ukrayna ordusu, hidroelektrik santralini vurdu

Son Dakika Dünya Rusya, Ukrayna'nın Mykolaiv askeri üssünü vurdu: 80 Ukrayna askeri öldürüldü - Son Dakika


Advertisement