Rusya'nın Kursk şehrinde bir insansız savaş aracı petrol deposunu vurdu - Son Dakika

Rusya'nın Kursk şehrinde bir insansız savaş aracı petrol deposunu vurdu

06.12.2022 15:48

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Rusya'nın dün akşam Ukrayna'nın çeşitli bölgelerine 70 kadar füze saldırısı düzenlediğini, 4 kişinin yaşamını yitirdiğini ve elektrik şebekesinin zarar gördüğünü açıkladı. Kremlin yönetiminden Ukrayna'ya füze saldırıları devam ederken, Rusya'nın Kursk şehrinde bir petrol deposu drone ile vuruldu.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya'nın dün akşam Ukrayna'nın çeşitli bölgelerine 70 kadar füze saldırısı düzenlediğini, 4 kişinin hayatını kaybettiğini ve elektrik şebekesinin zarar gördüğünü açıkladı.Öte yandan Rusya'nın Kursk kenti valisi, bu sabah bir petrol deposunun drone ile vurulduğunu duyurdu.

SALDIRILAR NEDENİYLE ELEKTRİKTE KESİNTİYE GİDİLDİ

Zelenski füze savunma sistemlerinin, atılan füzelerin çoğunu durdurduğunu ancak bazı füzelerin hedeflerini vurduğunu kaydetti. Teknik ekiplerin elektrik şebekeleri üzerinde çalışmaya başladığını belirten Zelenski, "Ukrayna'nın orta bölgelerinde, Odesa, Zaporijya ve Harkiv bölgelerinde maksimum çaba sarf ediliyor. Birçok bölgede, sistemi istikrara kavuşturmak için acil durum kesintileri yapmak zorunda kaldık" dedi.

ZELENSKİ BU SALDIRILARI ABD'YE İLETECEK

Ukrayna'daki kesintilerden Moldova'nın da etkilendiğini ifade eden Zelenski "Bu gece, Amerikan Savaş Çalışmaları Enstitüsü'nün (SW) uzman topluluğuna ve ABD'deki tüm dostlarımıza hitabımda bundan bahsedeceğim" ifadelerini kullandı.

Rusya'nın Kursk kentinde bir insansız savaş aracı petrol deposunu vurdu

KURSK'TAKİ DRONE SALDIRISI

Öte yandan Rusya'nın Ukrayna sınırına yakın Kursk kentinin valisi Roman Starovoyt bu sabah Kursk'taki bir petrol deposuna drone ile saldırı yapıldığını ifade ederek, "Bir insansız hava aracı saldırısı sonucunda, Kursk havaalanı bölgesinde bir petrol depolama tankı alev aldı. Can kaybı olmadı. Yangın lokalizedir. Tüm istihbarat teşkilatları olay yerinde" açıklamalarında bulundu.

Rusya'nın Kursk kentinde bir insansız savaş aracı petrol deposunu vurdu
Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Ukrayna'daki sıkıyönetim rejimi 90 gün uzatıldı Ukrayna'daki sıkıyönetim rejimi 90 gün uzatıldı Ukrayna'daki sıkıyönetim rejimi 90 gün uzatıldı Ukrayna'daki sıkıyönetim rejimi 90 gün uzatıldı Zelenskiy: 'Savunmak ve kazanmaktan başka bir seçeneğimiz yok' Zelenskiy: 'Savunmak ve kazanmaktan başka bir seçeneğimiz yok'

Son Dakika Dünya Rusya'nın Kursk şehrinde bir insansız savaş aracı petrol deposunu vurdu - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement