Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Somali'de bombalı saldırıda ölü sayısı 18'e yükseldi - Son Dakika

Somali'de bombalı saldırıda ölü sayısı 18'e yükseldi

Somali'nin Beledweyne kentinde bir kontrol noktasına dün bomba yüklü kamyonla düzenlenen saldırıda ölenlerin sayısı 18'e yükseldi. Saldırıda ayrıca 40 kişi yaralandı. Beledweyne kenti, son zamanlarda ordu ile Eş-Şebab arasında çatışmalara sahne olan Hiran bölgesinde yer alıyor. Saldırının sorumlusu henüz belirlenmedi ancak terör örgütü Eş-Şebab şüpheli olarak gösteriliyor.

Somali\'de bombalı saldırıda ölü sayısı 18\'e yükseldi
24.09.2023 - 12:59,

Somali'nin Beledweyne kentinde bir kontrol noktasına dün bomba yüklü kamyonla düzenlenen saldırıda ölenlerin sayısı 18'e yükseldi.

Ulusal basında yer alan haberlere göre, Somali'nin Beledweyne kentindeki bir kontrol noktasında 23 Eylül Cumartesi günü patlayıcı yüklü bir araç infilak ettirildi.

Saldırıda ölenlerin sayısı 18'e yükseldi, yaralı sayısı 40 olarak açıklandı.

Yetkililer, saldırıda büyük hasar meydana geldiğini aktardı.

Beledweyne kenti, Somali'nin orta kesiminde bulunan ve son zamanlarda ordu ile Eş-Şebab arasında çatışmalara sahne olan Hiran bölgesinde yer alıyor.

Henüz hiçbir grup saldırının sorumluluğunu üstlenmedi ancak saldırının arkasında terör örgütü Eş-Şebab'ın olduğunu öne sürülüyor.

El-Şebab isyancıları 2007'den bu yana Somali'de hükümet ve Afrika Birliği barış gücü askerleriyle savaşıyor ve son zamanlarda meydana gelen diğer ölümcül bombalamaları da üstleniyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Somali'de bombalı saldırıda ölü sayısı 18'e yükseldi - Son Dakika


Advertisement