7. Trabzon İstihdam Fuarı 7 Mayıs Günü Başlıyor - Son Dakika
Ekonomi

7. Trabzon İstihdam Fuarı 7 Mayıs Günü Başlıyor

7. Trabzon İstihdam Fuarı 7 Mayıs Günü Başlıyor

Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce 7-8 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan 7. Trabzon İstihdam Fuarı’nda 2 bin 653 kişiye iş, staj imkanı sağlanacak.

05.05.2018 13:45
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nce 7-8 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan 7. Trabzon İstihdam Fuarı'nda 2 bin 653 kişiye iş, staj imkanı sağlanacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Adnan Zengin, geçen yıl düzenlenen fuarda 11 bin 300 iş/staj başvurusu alındığını söyledi. Zengin "Trabzon Valiliği himayeleri altında, Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü organizatörlüğünde 7-8 Mayıs 2018 tarihlerinde Karadeniz Teknik Üniversitesi Osman Turan Kongre Kültür Merkezi'nde üniversiteler ve diğer kurum ve kuruluşların ortak destekçisi olduğu 7. Trabzon İstihdam Fuarı düzenlenecektir. Geçtiğimiz yıl 30-31 Mart 2017 tarihlerinde altıncısı düzenlenen Trabzon İstihdam Fuarı'na 15 binin üzerinde ziyaretçi, 101 firma katılmıştı. Etkinlik süresince 11 bin 300 iş staj başvurusu alınmıştır. Fuar sonucu bin 242 kişinin fuardan işe yerleştiği ve işbaşı eğitimi programlarından faydalandığı belirlenmiştir. Bu yıl düzenlenecek olan 7. Trabzon İstihdam Fuarı'na en az 20 bin ziyaretçinin gelmesi beklenmektedir. 15'i kamu/STK, 100'ü özel sektör olmak üzere 115 firmanın binlerce iş, staj talebiyle katılacağı bu büyük organizasyon ile ilimizdeki işgücü arzı ile işgücü talebinin bir araya getirilerek meslek eğitim, istihdam, girişimcilik ve insan kaynakları konularında taraflar arasında işbirliğinin kalıcı ve kurumsal hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Temel amacımız, nitelikli iş arayanlarımıza, gençlerimize işgücü piyasası ile ilgili bilgileri aktarmak, çalışma hayatına hazırlamak, çalışabilecekleri işyerleri konusunda bilgi sağlamak ve rehberlik etmek, staj part-time çalışma ve mezuniyet sonrası istihdam imkanları hakkında bilgilendirmektir. Fuarda stant açarak katılacak firmaların sektörel dağılımı yapıldığında toptan ve parakente ticaret, imalat, turizm, sağlık ve inşaat sektörlerinden fazla olduğu görülmektedir" dedi.

Alanında uzman olan panelistler seminer verecek

Zengin, fuarda alanında uzman tanınan panelistlerinin seminer vereceğine dikkat çekerek "İstihdam Fuarı'nda iş, staj başvurularının yanında alanında uzman ve Türkiye'de tanınan panelistler, konuşmacılar seminer verecektir. Davetli konuşmacıların, bilgi birikimlerini öğrencilere, işsiz vatandaşlara aktararak kariyer yolculuğunda bir farkındalık oluşturması hedeflenmektedir. Fuarın birinci günü Microsoft Türkiye Eğitim Direktörü Dr. Anıl Çekiç 'Teknoloji Sektöründe İstihdam ve Girişimcilik'konulu seminer verecektir. Fuarın ikinci günü Kişisel Gelişim Uzmanı Mümin Sekman 'Her Şey Seninle Başlar' konulu seminer verilecektir. Ayrıca, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Kapsamında fuarın ikinci günü işverenlere yönelik' Yeni İstihdam Teşvikleri" konulu bir sunum verilecektir. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Trabzonspor'lu futbolcular fuarın ikinci günü imza günü için fuar alanında olacaktır" diye konuştu.

Zengin, iş arayan ve işvereni aynı platformda buluşturarak daha nitelikli işgücünün istihdama katılımını sağlayacak ve tamamen ücretsiz olan bu etkinliğin Trabzon için büyük önem taşıdığını sözlerine ekledi. - TRABZON

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi 7. Trabzon İstihdam Fuarı 7 Mayıs Günü Başlıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Mercedes, 2024'te satılan her 4 otomobilden birinin elektrikli olacağını öngörüyor
  21:09 Mercedes, 2024'te satılan her 4 otomobilden birinin elektrikli olacağını öngörüyor

  Mercedes, 2024'ün ilk 3 ayında satışlarını geçtiğimiz yıla oranla tam %220 artırarak elektrikli araç alanındaki başarısını sürdürüyor. Ayrıca elektrik otomobil pazarında da %300'lük bir yükseliş kaydedildi. Şirket yönetimi, 2024 yılından itibaren satılan her 4 otomobilden birinin elektrikli olacağını öngörüyor.

 • Batman'ın Gercüş ilçesinde fıstık üreticileri çapa mesaisine başladı
  19:24 Batman'ın Gercüş ilçesinde fıstık üreticileri çapa mesaisine başladı

  Gercüş Ovası'nda fıstık yetiştiricileri, bahçelerini yeşeren yabani otlardan temizleyerek fıstık ağaçlarının bakımını yapıyor. Traktörlerle tarlayı süren yetiştiriciler, ağaç diplerini de kazma ile çapalıyor. Fıstık üreticisi Hüseyin Yılmaz, baharın gelmesiyle birlikte çapa ve bakım çalışmalarının başladığını belirterek, emek sarf etmenin insanı mutlu ettiğini ifade etti.

 • Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda Esnaf ve Vatandaşla Buluştu
  18:37 Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda Esnaf ve Vatandaşla Buluştu

  Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Ramazan Bayramı'nın hemen ardından sahaya inerek esnaf ve vatandaşın sorunlarını ve taleplerini dinledi. Tarihi Kemeraltı Çarşısı esnafını da ziyaret eden Başkan Mutlu, Konak'ı el birliği ile kalkındırmak için çalışacaklarını belirtti.

 • İsrail'in Gazze'deki işgal ve katliamları protesto edildi
  18:19 İsrail'in Gazze'deki işgal ve katliamları protesto edildi

  İzmir Konak Meydanı'nda İsrail'in Gazze'deki işgal ve katliamları ile Türkiye'nin İsrail'le ticareti tamamen durdurmaması protesto edildi. Açıklamada, “İsrail'le ticaretin kısıtlanması açıklamasının bir ateşkes süreci hedefi ile hareket etmesi anlamsızdır ve gerçeklikten uzaktır. Bizler direnen şerefli ve izzetli Filistin halkının dostları olarak kısıtlama değil tam bir boykot ve yaptırım talep ediyoruz” denildi.

 • Kütahya Çiniciler Çarşısı, Ramazan Bayramı'nda 30 Bin Ziyaretçi Ağırladı
  17:28 Kütahya Çiniciler Çarşısı, Ramazan Bayramı'nda 30 Bin Ziyaretçi Ağırladı

  Kütahya'nın ünlü çini ve porselenlerinin satışa sunulduğu Çiniciler Çarşısı, Ramazan Bayramı tatilinde yaklaşık 30 bin kişi tarafından ziyaret edildi. Çarşı yönetimi, çarşının görünürlüğünün artması ve lokantanın kaldırılmasıyla ziyaretçilerin rahatça park edebildiğini ve alışveriş hareketliliğinin yaşandığını belirtti. Çarşı esnafları da yoğunluktan memnun olduklarını ifade etti.

 • Otomobil Üreticileri Karbondioksit Emisyon Hedeflerini Kaçırmanın Bedelini Ödüyor
  17:09 Otomobil Üreticileri Karbondioksit Emisyon Hedeflerini Kaçırmanın Bedelini Ödüyor

  2020 yılında, Avrupa'nın yeni emisyon düzenlemelerinin ilk yılında Volkswagen, Jaguar Land Rover gibi büyük otomobil üreticileri başta olmak üzere, sektörün devleri karbondioksit emisyon hedeflerini kaçırmanın finansal sonuçlarıyla yüzleşti. Karbondioksit emisyon hedeflerini kaçıran şirketler, toplamda 552 milyon dolar ceza ödemek zorunda kaldı. Bu cezalar, emisyon hedeflerini tutturamayan otomobil üreticilerine karşı uygulanan sıkı politikaların bir sonucu olarak görülüyor. Volkswagen, 2020 yılı hedeflerini 0.75 gram/km sapma ile kaçırarak, 106 milyon dolarlık bir ceza ödediğini açıkladı. Benzer şekilde, Jaguar Land Rover da kendi hedeflerini 3 gram/km sapma ile kaçırdı ve 43.5 milyon dolar ceza ödemek zorunda kaldı. Otomobil üreticileri yeni stratejiler geliştirerek cezaları minimize etmeye çalışıyor. Örneğin, Jaguar Land Rover ve Honda, emisyon oranları düşük olan Tesla ile bir havuz oluşturarak cezalarını azaltmayı başardı. Bu gelişmeler, otomobil sektörünün sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşma yolunda karşılaştığı zorlukları ve bu zorlukların üstesinden gelmek için geliştirdikleri inovatif çözümleri gözler önüne seriyor.

 • Boeing Tianjin Kompozit Limited Şirketi'nin genişleme projesi faaliyete geçti
  15:17 Boeing Tianjin Kompozit Limited Şirketi'nin genişleme projesi faaliyete geçti

  Uçak üreticisi Boeing'in Çin'deki ilk ortak girişimi olan Boeing Tianjin Kompozit Limited Şirketi'nin 3. Aşama genişleme projesi resmen faaliyete geçti. Proje, Tianjin'deki fabrikanın üretim kapasitesini iki katına çıkaracak ve daha üst düzey ve kompleks parçaların kullanıldığı montaj çalışmaları için daha fazla yer sağlayacak. Boeing, Çin'deki ortaklığını sürdürmeye ve kompozit imalatı, araştırma, eğitim, bitirme ve teslimat merkezi gibi alanlarda işbirliğini devam ettirmeye kararlı olduğunu belirtti.

 • Bitcoin Fiyatı Yüzde 10 Değer Kaybetti
  15:09 Bitcoin Fiyatı Yüzde 10 Değer Kaybetti

  Kripto para dünyasında çalkantı yaşanmaya devam ediyor. Bitcoin, sadece birkaç saat içerisinde yüzde 10'a yakın değer kaybetti ve fiyatı 62 bin dolara kadar düştü. Analiz firmaları artan volatiliteye ve aşağı yönlü riske işaret ediyor. Diğer popüler kripto paralar da değer kaybetti.

 • Beyşehir Gölü'nde Bayram Tatilinde de Av Yasağı Denetimleri Devam Ediyor
  14:58 Beyşehir Gölü'nde Bayram Tatilinde de Av Yasağı Denetimleri Devam Ediyor

  Beyşehir Gölü'nde 15 Mart'ta başlayan balık av yasağı, 9 günlük bayram tatili süresince de denetlenmeye devam ediyor. Beyşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı su ürünleri kontrol ekipleri, göl çevresinde 24 saat boyunca denetimlerini sürdürüyor. Jandarma ekipleri de çalışmalara destek veriyor. Yapılan denetimlerde av yasağına aykırı av malzemeleri ele geçirildi ve kaçak avlanmaya geçit verilmediği vurgulandı.


Advertisement