Atso Hizmet Binası Törenle Açıldı - Son Dakika
Ekonomi

Atso Hizmet Binası Törenle Açıldı

Atso Hizmet Binası Törenle Açıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası yeni hizmet binasının açılış törenine katılmak üzere Ağrı'ya geldi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ağrı Ticaret ve...

17.07.2012 19:33
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası yeni hizmet binasının açılış törenine katılmak üzere Ağrı'ya geldi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası yeni hizmet binasının açılış törenine katılmak üzere Ağrı'ya geldi.

Özel uçakla Ağrı Havalimanına gelen Hisarcıklıoğlu, burada bir süre dinlendikten sonra Ağrı Valiliğine geçti. Ağrı Valisi Ali Yerlikaya'dan il hakkında bilgiler alan Hisarcıklıoğlu daha sonra ATSO hizmet binasının açılışına katılmak üzere Ağrı Valiliği'nden ayrıldı. Yoğun katılımın olduğu binanın kurdelesini Ağrı Valisi Ali Yerlikaya, AKP Ağrı Milletvekili Fatma Salman Kotan, Ekrem Çelebi ve ATSO Başkanı Mehmet Erat ile birlikte kesen Hisarcıklıoğlu, daha sonra konferans salonunda katılımcılara hitap etti. Ağrı'nın güzelliklerini anlatan Hisarcıklıoğlu, turizm değerlerinin değerlendirilemediğini vurguladı. Ağrı'nın hak ettiği yerde olmadığını ifade eden Hisarcıklıoğlu "İngiltere'deki sıradan taşları yılda kaç kişi ziyaret ediyor sizce tam sekiz yüz bin kişi ziyaret ediyor. Sırf bu taşı ziyaret için bıraktıkları para 16 milyon TL. Arkadaşlar üç dinde geçerli olan Hz. Nuhun gemisi Ağrı dağında ve biz pazarlayamıyorsak ve adam 4 tane taşa sekiz yüz bin kişi getiriyorsa yazıklar olsun bize. Büyük bir servetin üstünde oturuyoruz aslında Ağrılılar olarak ama bunun kıymetini bilmiyoruz. Bizim önümüzdeki süreçte Ağrı Dağını dünya kültürüne bakın Türkiye değil dünya kültürüne kazandırmamız lazım.Bunu da birlik ve beraberlikle yapabiliriz" dedi.

-"HÜKÜMETİMİZE BEN SON TEŞVİK PAKETİNDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM"-

Son çıkan teşvik paketini değerlendiren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bu paketin diğer paketlere oranla çok iyi olduğunu söyledi. Bu paketten dolayı AK Parti hükümetine teşekkür eden Hisarcıklıoğlu "Hükümetimize ben son teşvik paketinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Çünkü bundan önce çıkan her teşvik paketini TOBB olarak eleştirmiştik. Ama ilk defa TOBB, hükümetimiz, ekonomi bakanımız birlikte çalıştık ve özel sektörün ne talep edebileceğini ortaya koyduk. Şimdiye kadar hazırlanmamış devrim niteliğinde bir teşvik yasası. Şimdi bu bölge içinde müthiş olanaklar sunuyor" dedi. 2011 yılında dünyada fiyatı en çok artan 10 üründen 3'ünün hayvansal ürünler olduğunu belirten TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bu yüzden tarım ve hayvancılığa büyük önem verilmesi gerektiğini vurguladı. Dünyadaki nüfus artışı ve insanların köyden şehre göçünün insanları tüketmeye sevk ettiğini dile getiren Hisarcıklıoğlu "Dünyanın nüfusu her yıl 74 milyon artıyor, yani her yıl bir Türkiye nüfusu dünyaya katılıyor. ve son 10 yılda özellikle orta Asya dan 1 buçuk milyar kişi köyden kente göç etmiş durumda ve artık bunlarda tüketmeye başladı. Onun için önümüzdeki devrede yani dünyada en çok para kazınılacak iş iki tane iştir. Bunlar tarım ve hayvancılıktır. Hayvancılık noktasında bu işin merkezi olma açısından Ağrı en avantajlı bölgelerden biridir. Ama bunlardan faydalanamıyoruz. Devlet destek veriyor ama bana Ağrı'dan gelen yazılarda ve diyorsunuz ki bu bakanlık Ağrının şartlarını bilmiyor ve küçük destek versin. Arkadaş küçük olsun benim olsun devri bitti haberiniz olsun. Peki diyorsunuz ki gücümüz yetmiyor bizden fazla destek istiyor. O zaman ne yapılacak biliyor musun ortak olacaksın. İşte Kayserilini sırrı bu arkadaş. Ortak olmayı beceremeyen, kaynaşmayı beceremeyen zengin olamaz. Zaten Allah diyor ki "İki kişi iyi ortaksa onlara ben üçüncü ortağı benim' diyor" şeklinde konuştu. Hisarcıklıoğlu'nun konuşmasının ardından binanın yapımında emekleri olan ATSO Başkanı Mehmet Erat, Ağrı Valisi Ali Yerlikaya ve Ağrı Belediye Başkanı Hasan Arslan'a plaket verdi. Plaket takdimi sırasında Rifat Hisarcıklıoğlu katılımcılara bir okul yapma sözü verdi. Program diğer konuklara sunulan hediye takdiminin ardından sona erdi. Hisarcıklıoğlu geldiği özel uçakla Ankara'ya geri döndü. - Ankara

Kaynak: ANKA

Son Dakika Ekonomi Atso Hizmet Binası Törenle Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Alanya Belediyesi'nin 1 Milyar TL Borcu Ortaya Çıktı
  22:15 Alanya Belediyesi'nin 1 Milyar TL Borcu Ortaya Çıktı

  Alanya Belediyesi'nin 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında CHP'den seçilen Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, belediyenin borç listesini ve aylık gelir gider dengesini ana binaya astı. Listeye göre Alanya Belediyesi'nin toplamda 1 milyar 122 milyon 258 bin 556 TL borcu bulunuyor.

 • Lokanta ve kafelerde KDV'ye zam yok, suistimalleri engellemeye yönelik tedbir alınıyor
  21:39 Lokanta ve kafelerde KDV'ye zam yok, suistimalleri engellemeye yönelik tedbir alınıyor

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın yayınladığı tebliğ tasarısının ardından KDV oranlarında artış olmadığını belirtti. Lokanta ve kafelerdeki yiyecek ve içeceklerdeki KDV oranı ise yüzde 8'den yüzde 10'a, yüzde 18'den yüzde 20'ye çıkartılacak.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı
  21:37 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ekonomi, güvenlik, deprem, hak ve özgürlükler ile terörle mücadele başta olmak üzere acil sorunlarımıza odaklanmış bulunuyoruz" dedi.

 • IMF Raises Global Economic Growth Forecast for 2024
  20:52 IMF Raises Global Economic Growth Forecast for 2024

  Uluslararası Para Fonu (IMF), 2024 için küresel ekonomik büyüme tahminini Ocak ayındaki tahminine göre 0.1 puan artırarak %3.2 olarak revize etti. IMF'nin Nisan ayı Dünya Ekonomik Görünüm raporuna göre, gelişmiş ekonomilerin bu yıl %1.7 büyümesi bekleniyor. Raporda, COVID-19 pandemisinin ve Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin yanı sıra düşük üretkenlik, artan jeoekonomik parçalanma gibi faktörlerin büyümeyi olumsuz etkilediği belirtildi. IMF, 2024 yılı için küresel ekonomik büyüme tahminini ise son yılların en düşük seviyesi olan %3.1 olarak açıkladı. IMF, enflasyonun düşmesine rağmen faiz oranlarının arttığını ve yüksek borçlu gelişmekte olan ülkeler için borç dinamiklerinin daha az olumlu hale geldiğini belirterek ülkelerin mali tamponlarını yeniden oluşturmalarını önerdi.

 • Lokanta ve kafelerde KDV zammı iddialarına Bakan Şimşek'ten yalanlama
  20:40 Lokanta ve kafelerde KDV zammı iddialarına Bakan Şimşek'ten yalanlama

  Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın, gıdadaki KDV istismarını önlemek için başlattığı çalışma, sosyal medyada ''Lokanta ve kafelerde KDV'ye zam geldi'' şeklinde yorumlandı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yaptığı açıklamada ''KDV oranlarında artış yapmadık! Suistimalleri engellemeye yönelik tedbir alıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

 • Erzurum'da 626 yatırım projesi için 98 milyar lira bütçe ayrıldı
  20:13 Erzurum'da 626 yatırım projesi için 98 milyar lira bütçe ayrıldı

  Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, kentte 626 yatırım projesi için toplam 98 milyar 971 milyon 148 bin 240 lira bütçe ayrıldığını bildirdi. Çiftçi, yapılan toplantıda kurum müdürlerine yatırımlar hakkında bilgi verdi ve projelerin gerçekleşme oranını açıkladı.

 • Fethiye'de Tarım ve Turizm Fuarı Açıldı
  19:59 Fethiye'de Tarım ve Turizm Fuarı Açıldı

  Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen 12. Fethiye Tarım, Hayvancılık, Seracılık, Gıda İhtisas ve 13. Fethiye Turistik İşletmeler, Villa Ekipmanları ve Dekorasyon Fuarı başladı. Fuarda 100 firma yer aldı. Fethiye Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, ilçenin tarım ve turizm potansiyelinin yüksek olduğunu belirterek, fuarın üretici ve tüketiciyi bir araya getirmenin önemine vurgu yaptı. Fuarlar, 19 Nisan'da sona erecek.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon yılın ikinci yarısından itibaren düşüşe geçecek
  19:59 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon yılın ikinci yarısından itibaren düşüşe geçecek

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, enflasyonla mücadeleye yönelik mesajlar vererek, yıllık enflasyonun senenin ikinci yarısından itibaren düşüşe geçeceğini söyledi. Ayrıca, enflasyonun ücretli kesimlerde yol açtığı sıkıntıları bildiklerini ve popülist adımlardan uzak duracaklarını belirtti.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı
  19:56 Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı. Ziyarette, Manisa'nın potansiyeli ve işbirliği konuları ele alındı.

 • Selendi'de Tütün Fideleri Toprakla Buluştu
  19:51 Selendi'de Tütün Fideleri Toprakla Buluştu

  Manisa'nın Selendi ilçesinde tütün ekimi yeniden artış gösteriyor. Selendili çiftçiler, tütün fidelerini toprakla buluşturarak yoğun bir sezon geçiriyor. Tütün dikimleri yıl sonuna kadar sürecek ve üreticiler yüksek fiyatlar bekliyor.

 • Tesla, Yeni Ev Enerji Depolama Sistemi Powerwall 3'ü Tanıtacak
  19:09 Tesla, Yeni Ev Enerji Depolama Sistemi Powerwall 3'ü Tanıtacak

  Tesla'nın yeni ev enerji depolama sistemi Powerwall 3, önemli yeniliklerle birlikte geliyor. 11,5 KW gücünde sürekli bir güç çıkışına sahip olan cihaz, önceki modellere göre %130 daha fazla enerji sağlıyor. Ayrıca güneş panelleriyle tam entegre çalışabiliyor. Powerwall 3'ün fiyatı 9300 dolar olarak belirlenirken, invertersiz modelin daha uygun fiyatlı olacağı söyleniyor. Yeni nesil lityum demir fosfat pillere sahip olan cihaz, uzun bir kullanım ömrü sunuyor.


Advertisement