Türkiye'nin bu yılki en büyük arpa ve buğday tohumu desteği Başkent'te başladı - Son Dakika

Türkiye'nin bu yılki en büyük arpa ve buğday tohumu desteği Başkent'te başladı

09.10.2021 10:57

Türkiye'nin bu yılki en büyük arpa ve buğday tohumu desteği Başkent'te başladı Ankara Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma destekleriyle çiftçilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Türkiye'nin bu yılki en büyük arpa ve buğday tohumu desteği Başkent'te başladı

ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma destekleriyle çiftçilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. 25 ilçede 17 bin 270 çiftçiye buğday ve arpa tohumu dağıtacaklarını açıklayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Türkiye'nin 2021 yılındaki en büyük tohum dağıtımı programına başladık. Ankara genelinde 567 bin 420 dönümlük alanı 12 bin ton buğday ve arpa tohumu ile buluşturuyoruz. Bizim desteklerimiz çiftçilerimizin emekleriyle buluştukça hem üreticimiz hem da Ankara'mız kazanacak" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmayı güçlendirerek kent ekonomisini canlandırmayı ve yerli üretimi artırmayı hedefleyerek sağladığı desteklerle Başkentli çiftçilerin yüzünü güldürüyor. Eylül ayında çiftçilere duyurduğu buğday ve arpa tohumu desteği sözünü yerine getiren Büyükşehir Belediyesi, 17 bin 270 çiftçiye toplam 12 bin ton buğday ve arpa tohumu dağıtacaklarını açıkladı. Yüzde 90'ı hibe yüzde 10'u çiftçi katkı paylı buğday ve arpa tohumu desteğine rekor başvuru üzerine dağıtım sürecini başlatan Kırsal Kalkınma Hizmetleri Daire Başkanlığı, Türkiye'nin bu yılki en büyük tohum desteğini de sağlamış olacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, "Türkiye'nin 2021 yılındaki en büyük tohum dağıtımı programına başladık. Ankara genelinde 567 bin 420 dönümlük alanı 12 bin ton buğday ve arpa tohumu ile buluşturuyoruz. Bizim desteklerimiz çiftçilerimizin emekleriyle buluştukça hem üreticimiz hem da Ankara'mız kazanacak" ifadelerine yer verdi.

Toplam 17 bin 270 çiftçi ekonomik yönden rahatlayacak

Buğday ve arpa tohumu dağıtımına ilk olarak Şereflikoçhisar ve Evren ilçelerinden başlanırken, 25 ilçenin tamamında 10 bin 911 çiftçiye 9 bin ton buğday, 6 bin 359 çiftçiye ise 3 bin ton arpa tohumu desteğinde bulunulacak. Toplam 17 bin 270 çiftçiye 12 bin ton arpa ve buğday tohumu dağıtımı yapacaklarını belirten Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Tarımsal Şube Müdürü Gülhan Emiroğlu, arpa ve buğday tohumu desteği ile ilgili şu bilgileri paylaştı:

"Şereflikoçhisar'dan buğday ve arpa tohumu desteğimizi başlattık. Ankara'da 9 bin ton buğday, 3 bin ton da arpa tohumu dağıtacağız. 10 bin 911 çiftçimize buğday, 6 bin 359 çiftçimize ise arpa tohumu desteği sağlayacağız. Şereflikoçhisar'da 820 çiftçi 666 bin 700 kilogram buğday, 320 çiftçi de 157 bin 500 kilogram arpa tohumunu aldı. İlçelerimizde dağıtımlarımız devam edecek."

Türkiye'nin bu yılki en büyük arpa ve buğday tohumu desteği Başkent'te başladı
Türkiye'nin bu yılki en büyük arpa ve buğday tohumu desteği Başkent'te başladı
Türkiye'nin bu yılki en büyük arpa ve buğday tohumu desteği Başkent'te başladı
Türkiye'nin bu yılki en büyük arpa ve buğday tohumu desteği Başkent'te başladı
Türkiye'nin bu yılki en büyük arpa ve buğday tohumu desteği Başkent'te başladı

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Türkiye'nin bu yılki en büyük arpa ve buğday tohumu desteği Başkent'te başladı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR
500

Son Dakika

Şoför esnafı zam talep etti: Akaryakıttaki fiyat artışları taşıma ücretlerine yansıtılmalı 15:44 Şoför esnafı zam talep etti: Akaryakıttaki fiyat artışları taşıma ücretlerine yansıtılmalı
Karısı kaçan asker, canlı yayında 15:28 Karısı kaçan asker, canlı yayında "Geri dön" diyerek ağladı Bu ayrılık duygulandırdı! Sergen Yalçın'ın tesisteki son fotoğrafı taraftarın yüreğine dokundu 15:13 Bu ayrılık duygulandırdı! Sergen Yalçın'ın tesisteki son fotoğrafı taraftarın yüreğine dokundu Benim Hayatım'da bugün: Ali trafik kazası geçiriyor 14:57 Benim Hayatım'da bugün: Ali trafik kazası geçiriyor İYİ Parti, Abdullah Gül'e kapıları kapattı 14:39 İYİ Parti, Abdullah Gül'e kapıları kapattı Son Dakika: Şenol Güneş'ten bomba açıklama: Takım çalıştırmayacağım 14:25 Son Dakika: Şenol Güneş'ten bomba açıklama: Takım çalıştırmayacağım Mike Tyson'ı nakavt eden Williams, Türk boksör Serdar Avcı karşısında acı bir deneyim yaşadı 12:20 Mike Tyson'ı nakavt eden Williams, Türk boksör Serdar Avcı karşısında acı bir deneyim yaşadı Domuz ve keçi avı için Tunceli'ye gelen 12 kişilik avcı grubu şehri karıştırdı: Cinayet şebekesine izin verenler de sorumludur 11:59 Domuz ve keçi avı için Tunceli'ye gelen 12 kişilik avcı grubu şehri karıştırdı: Cinayet şebekesine izin verenler de sorumludur
Advertisement