Facebook Kurucusuna Iron Man'den İlginç Bir Teklif Geldi - Son Dakika
Ekonomi

Facebook Kurucusuna Iron Man'den İlginç Bir Teklif Geldi

Sosyal medya devi Facebook'un İcra Kurulu Başkanı ve kurucu ortaklarından Mark Zuckerberg'e ünlü Hollywood aktörü Robert Downey Jr.'dan ilginç bir teklif geldi.

15.10.2016 10:07  Güncelleme: 11:12

Iron Man (Demir Adam) üçlemesi, The Avengers (Yenilmezler) serisi ve Captain America: Civil War (Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı) Hollywood filmlerinde Demir Adam olan Tony Stark'ı canlandıran Downey Jr., Zuckerberg'e ilginç bir teklifte bulundu.

'KİME SORMALIYIM' DEDİ

Zuckerberg, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, "Artık yapay zekama (AI) yeni bir ses verme zamanı geldi. Bunu yapmak için kime sormalıyım?" yazdı.

Apple'ın sesli uygulaması "Siri" ve Google'ın AI uygulaması "Ok Google" gibi Facebook'un da "AI" teknolojisi üzerinde çalıştığı ipucunu veren ve yaklaşık 188 bin beğeni alan paylaşıma, Downey Jr. ilginç bir yanıt verdi.,

Facebook Kurucusuna Iron Man'den İlginç Bir Teklif Geldi

'BİR DAKİKA BİLE DÜŞÜNMEM YAPARIM'

Downey Jr., "Eğer Bettany ödeme alırsa ve aldığı ücreti Cumberbatch'in seçeceği bir amaca bağışta bulunursa, (seslendirmeyi) bir dakika bile düşünmeden yaparım." ifadesini kullandı.

Paul Bettany, Iron Man filmlerinde Demir Adam olan Tony Stark'ın kendi evinde kullandığı "Jarvis" adlı AI'ı seslendiren aktör olarak biliniyor. Benedict Cumberbatch ise kasım ayı başında vizyona girecek Doctor Strange (Doktor Strange) filminde başrolde oynuyor.

Facebook Kurucusuna Iron Man'den İlginç Bir Teklif Geldi

ÇEŞİTLİ HOLLYWOOD YILDIZLARINI ÖNERDİLER

Zuckerbeg ve Downey Jr.'ın Facebook'taki paylaşımlarından sonra, kullanıcılar, Zuckerberg'in üzerinde çalıştığı AI'ın seslendirilmesi için Morgan Freeman, Samuel L. Jackson ve Arnold Schwarzenegger gibi Hollywood yıldızlarını önerdiler.

Uzmanlar, ayrıca Zuckerberg'in akıllı ev teknolojisi üzerindeki ilgisine de işaret ederek, üzerinde çalıştığı AI'ın sesli komutlarla evlerde elektrik açıp kapama, ısı ayarı yapma, TV ve müzik setini kontrol etmeye yardımcı olabileceğini ifade ediyor.

Facebook Kurucusuna Iron Man\'den İlginç Bir Teklif Geldi
Kaynak: Dunya.com

Son Dakika Ekonomi Facebook Kurucusuna Iron Man'den İlginç Bir Teklif Geldi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement