Türkiye'nin en büyük lastik fabrikasında işçiler üretimi durdurdu - Son Dakika
Ekonomi

Türkiye'nin en büyük lastik fabrikasında işçiler üretimi durdurdu

Çankırı'da bulunan Türkiye'nin en büyük lastik üretimi yapan Sumitomo Rubber AKO Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. firması ile Petrol-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlanınca işçiler grev kararı alarak üretimi durdurdu. Sendikanın şube başkanı yaptığı açıklamada ''Her zaman elimiz tokalaşmak için açıktı, şimdi ise yumruğumuzu sıktırdılar. Bize bunu yapmayacaklardı.'' dedi.

29.05.2024 19:00  Güncelleme: 00:55

Türkiye'nin en büyük lastik üreticisi özelliğine sahip fabrikada işçiler, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden sonuç alamayınca üretimi durdurarak grev kararı verdi.

Türkiye'nin en büyük lastik fabrikasında işçiler grev başlattı

"ELİMİZ TOKALAŞMAK İÇİN AÇIKTI, ŞİMDİ YUMRUĞUMUZU SIKTIRDILAR"

Sumitomo Rubber AKO Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. firması ile Petrol-İş Sendikası arasında 5 aydır devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlandı. Sendikanın aldığı karar ile fabrikada çalışan binlerce işçi üretimi durdurarak greve başladı.

Türkiye'nin en büyük lastik fabrikasında işçiler grev başlattı

Alınan kararla ilgili açıklama yapan Petrol-İş Sendikası Şube Başkanı Halil İbrahim Topçu, "Amacımız üretimi durdurmaktı, durdurduk. Bundan sonra dışarıdayız. Her an masada müzakereye açığız. Her zaman elimiz tokalaşmak için açıktı, şimdi ise yumruğumuzu sıktırdılar. Bize bunu yapmayacaklardı" dedi.

Türkiye\'nin en büyük lastik fabrikasında işçiler üretimi durdurdu
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Türkiye'nin en büyük lastik fabrikasında işçiler üretimi durdurdu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (5)

  • Ramazan Katırcı: İşe girerken beni alın diye sıraya girenler bugün grev yapıyor, patronun yerine olayım iki otobüs Suriyeli ve Afganlı getiririm, çalışıyormusunuz, çalışıyormusunuz diye, baktım geri adım yok, kesin ilişkilerini derim, koşarak gelirler. Millet kendine geldimi az alıyoruz, sokak röportajlarında çıkar cep telefonunu diyen kesimler bugün grev yapıyor, çıkar cep telefonunu diye bizde sormadan edemiyoruz.insan bunları düşünmeden edemiyor. Şahsi düşüncem kendimi patron yerine koydum biran. 9 17 Yanıtla
    Samet Aldemir: gün gelir aynısı başına gelir ozaman anlarsın hayat pahaliliginda tabikide zam yapacak firmalar 4 2 mürsel sarıteke: katırcı sen kaçakçılık yap 3 1 Sener Senol: Ramazan sen çobanlık yap daha iyi sana 1 1
  • Murat gelmez: adam 6 ay acmadı mı ıscıler aclıktan ölür.... 1 1 Yanıtla

Advertisement