Hisarcıklıoğlu, Eurochambres Başkanlık Divanı Toplantısına Katıldı - Son Dakika

Hisarcıklıoğlu, Eurochambres Başkanlık Divanı Toplantısına Katıldı

05.05.2012 16:37
Hisarcıklıoğlu, Eurochambres Başkanlık Divanı Toplantısına Katıldı

EUROCHAMBRES Başkan Yardımcısı ve TOBB Başkanı MEUROCHAMBRES Başkan Yardımcısı ve TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Brüksel'de gerçekleştirilen, Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES) Başkanlık Divanı toplantısına katıldı.

EUROCHAMBRES Başkan Yardımcısı ve TOBB Başkanı MEUROCHAMBRES Başkan Yardımcısı ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Brüksel'de gerçekleştirilen, Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES) Başkanlık Divanı toplantısına katıldı.

TOBB'dan yapılan açıklamaya göre toplantıya, EUROCHAMBRES Başkanı ve İtalya Odalar Birliği temsilcisi Alessandro Barberis, EUROCHAMBRES Onursal Başkanı ve Avusturya Ekonomi Odası Başkanı Cristoph Leitl, Fransa Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu Başkanı André Marcon, İngiltere Ticaret Odaları Başkanı Martyn Pellew, Almanya Odalar Birliği, İspanya Odalar Birliği, Polonya Ticaret Odası ve Lüksemburg Ticaret Odası temsilcileri iştirak etti. Toplantı sonrası bir değerlendirme yapan EUROCHAMBRES Başkan Yardımcısı ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, "Genel anlamda işsizlik, özellikle de genç işsizlik ve ekonomik büyüme Avrupa'daki tüm ülkelerin ana sorunu. Çözüm yönünde ise, özellikle mesleki eğitim konusu öne çıkmaktadır" dedi.

-EUROCHAMBRES'A 45 AVRUPA ÜLKESİ DIŞINDA 2 ÇOK ULUSLU ODA KURULUŞU DA ÜYE-

Ticaret ve sanayi odalarının Avrupa düzeyindeki çatı kuruluşu olan EUROCHAMBRES'a 45 Avrupa ülkesi dışında 2 çok uluslu oda kuruluşu da üye. EUROCHAMBRES, Avrupa genelinde 2 bin ticaret ve sanayi odası ile 20 milyon işletmeyi temsil ediyor.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ilk kez 2009 yılında seçildiği Başkan Yardımcılığı görevine, 2011 yılında yeniden seçildi. Hisarcıklıoğlu, aralarında Türkiye dahil 9 Avrupa ülkesinin yer aldığı EUROCHAMBRES Başkanlık Divanı'nda, AB üyesi olmayan ilk Başkan Yardımcısı. - Ankara

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500

Son Dakika Ekonomi Hisarcıklıoğlu, Eurochambres Başkanlık Divanı Toplantısına Katıldı - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement