İBB Meclisi'nden 142 Halk Ekmek büfesine onay çıktı - Son Dakika

İBB Meclisi'nden 142 Halk Ekmek büfesine onay çıktı

14.01.2021 22:27

Pandemi döneminde önünde uzun kuyruklar oluşan İstanbul'un ucuz ekmeğe ulaştığı Halk Ekmek büfelerine 142 büfe daha eklenmesi talebine İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nden onay çıktı.

Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezinde gerçekleştirilen ve Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul'un başkanlık yaptığı oturumda CHP Grubunun 142 Halk Ekmek büfesi için talep ettiği yer tahsisi görüşüldü.

Gündem maddesi görüşülürken mecliste söz alan Hukuk Komisyonu Başkanı AK Partili Muhammet Kaynar, ikinci dereceye kadar şehit yakınlarına, gazilere, yüzde 40 üzeri raporu olan engellilere verilmesi ve devir yasağı konulması şartıyla büfelere izin vereceklerini belirtti.

Kaynar, ayrıca büfelerde İstanbul Halk Ekmek A.Ş, Hamidiye A.Ş ve Belbim A.Ş tarafından üretilen ürünler dışında ürün satışı yapılmaması ve Halk Ekmek'in İstanbul halkı için daha ulaşılabilir olmasının sağlanması amacıyla talep eden tüm bakkallara Halk Ekmek satış yetkisi verilmesini talep ettiklerini kaydetti.

Kaynar, 142 büfenin, talep edilen tüm noktalara konulmasını kabul ettiklerini aktardı.

İBB Meclisi'nden 142 Halk Ekmek büfesine onay çıktı

EN ÇOK BÜFE KADIKÖY'E KONULACAK

Komisyon Başkanı Kaynar, en çok büfe konulacak ilçenin 14 büfe ile Kadıköy olduğunu bildirerek şunları aktardı:

"Asıl niyetiniz ihtiyaç sahiplerine ekmek ulaştırmak değil, büfecilik yapmak. Biz getirdiğimiz şartlarla planı bozduk. Bir büfe en fazla 3 bin lira kazandırırken aylık maliyeti 15 bin lira olan mobil büfeler yapıldı. İBB Başkanının kişisel reklamını yapmak için araçların üzerini giydirip israf yapıyorlar. Cumartesi günü 30 bin ekmek halk ekmeğe iade edildi. Bir kısmı çöpe gitti, bir kısmı hayvan yemi yapıldı."

DUL VE YETİMLER DE BÜFE İŞLETEBİLECEK

CHP Grubu kadınların, İYİ Parti Grubu ise dar gelirli aileler, dul ve yetimlerin de bu kategoriye alınmasını talep etti.

Yapılan müzakerelerin ardından "dul ve yetimler" ibaresi de maddeye eklendi. Gündem maddesi meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

GÖZTEPE'DEKİ TAŞINMAZ BOTAŞ'A İPOTEK EDİLDİ

Mecliste ayrıca İGDAŞ'ın BOTAŞ'a olan vadesi geçmiş 721 milyon 909 bin liralık ipotek talebi ele alındı.

Kadıköy Göztepe'de 2978 ada 74 parselde yer alan 100 bin 400 metrekarelik taşınmazın tapu kaydına ipotek konulmasıyla mecliste oy birliği ile kabul edildi.

YORUMLAR (1)
  • Edirne22: bence kadıköy bağdat caddesine kalamış yat limanına koyun en çok ihtiyaçı olan orada var Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Validebağ Korusu'na İlişkin Davada Yargı, İbb'yi Haklı Buldu Validebağ Korusu'na İlişkin Davada Yargı, İbb'yi Haklı Buldu İstanbul Büyükşehir,  'Beyaz Yol' Çalışmalarına Başlıyor İstanbul Büyükşehir,  'Beyaz Yol' Çalışmalarına Başlıyor Özgür Karabat, Kyk Borçlarını Meclis Gündemine Taşıdı: 'Kredi Faizleri Silinecek Mi?' Özgür Karabat, Kyk Borçlarını Meclis Gündemine Taşıdı: 'Kredi Faizleri Silinecek Mi?'
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi İBB Meclisi'nden 142 Halk Ekmek büfesine onay çıktı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement