Ifn Roadshow 2014, İstanbul'da Gerçekleştirildi - Son Dakika

Ifn Roadshow 2014, İstanbul'da Gerçekleştirildi

Ifn Roadshow 2014, İstanbul\'da Gerçekleştirildi
Son Güncelleme: 06.11.2014 17:42

Islamic Finance News Turkey Roadshow'da, faizsiz bankacılık ve finansman konularında Türkiye ve dünyadaki son gelişmeler ele alındı.

Islamic Finance News (IFN) Turkey Roadshow, Borsa İstanbul ve Boğaziçi Üniversitesi Finans Uygulama ve Araştırma Merkezi (CARF) iş birliğiyle İstanbul'da gerçekleştirildi.

Borsa İstanbul açıklamasına göre, ilki 2009 yılında yapılan IFN Roadshow, bu yıl İstanbul'da altıncı kez düzenlendi. Açılış konuşmalarını Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkan Yardımcısı Tevfik Kınık ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkan Yardımcısı Murat Çetinkaya'nın gerçekleştirdiği konferansta, faizsiz bankacılık ve finansman konularında Türkiye ve dünyadaki son gelişmeler derinlemesine ele alındı.

Açılışın ardından King&Spalding Orta Doğu Ofisi Yönetici Ortağı Cevad Ali moderatörlüğünde düzenlenen "Türkiye'nin İslami Finans Sektöründeki Gelişim Süreci" paneline, Türkiye Finans Üst Yöneticisi (CEO) ve Türkiye Katılım Bankaları Birliği Başkanı Derya Gürerk, Birleşik Arap Emirlikleri Moody's Yatırımcı Servisi Küresel Başkanı Halid Howladar, TCMB Banka Meclisi Üyesi Prof. Dr. Necdet Şensoy, Aktif Bank Üst Yöneticisi (CEO) Önder Halis Demir konuşmacı olarak katıldı.

PriceWaterhouse Coopers Kurumsal Finansman Direktörü Aykut Taşel'in moderatörlüğünde "Türkiye'de Sukuk, Altyapı ve Proje Finansmanı" konulu panelde ise Dentons Ortağı Alex Roussos, HSBC Borç ve Anapara Finansmanı Ortak Direktörü Eda Tanyel Topçu, Teleferik Holding Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Cumbul, Tera Menkul Değerler Yönetim Kurulu Üyesi ve Yönetici Ortağı Dr. Serdar Sümer ile CIMB Orta Doğu Yatırım Bankacılığı Danışmanlığı Başkanı Tanweer Buhari de birer konuşma yaptı.

FWU Global Takaful Solution Üst Yöneticisi (CEO) Yardımcısı Sohail Jaffer'in moderatörlüğünde "Türkiye Yatırım Haritası: 2015 için Stratejiler ve Eğilimler" başlıklı paneline ise Khalij İslamic Üst Yöneticisi (CEO) ve Yönetici Ortağı Asım Khan, BMD Securities Başkan Yardımcısı Avşar Sungurlu, Ashmore Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Didem Gordon, IDB Group Özel Sektörün Gelişimi için İslam Şirketi Danışmanlık Hizmeti ve Varlık Yönetimi Başkanı Farid Masood, AZ Global Üst Yöneticisi (CEO) Giorgio Medda ve DDCAP Kıdemli Yöneticisi Victoria Clark katıldı.

- Günün ikinci yarısında Yuvarlak Masa Toplantıları gerçekleştirildi

Yuvarlak Masa toplantılarının gerçekleştirildiği günün ikinci yarısında ilk toplantı, King&Spalding Ortağı Rizwan Kanji'nin moderatörlüğünde "Yılın Önde Gelen Sukuk İhraçları Üzerine Tartışma" başlığıyla düzenlendi.

Toplantıya QInvest Yatırım Bankası Yönetici Ortağı Hani İbrahim, Yeğin Çiftçi Avukatlık Bürosu Hukuk Müşaviri Müfit Arapoğlu, Kuveyt Türk Yatırım Bankacılığı Başkan Yardımcısı Mustafa Begün, HSBC Amanah Borç Piyasaları Ortak Direktörü Raja Amir Shah Raja Azwa, Türkiye Finans Başkan Yardımcısı ve Finansal Kurumlar Başkanı Sami Bozdağ ile Paksoy Hukuk Müşaviri Sera Somay katıldı.

Günün son toplantısı ise PriceWaterhouse Coopers Ortağı Ersun Bayraktaroğlu'nun moderatörlüğünde, Cushman&Wakefield Direktörü ve Sermaye Piyasaları Başkanı Didem Erendil, YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, Deloitte Ortağı Özkan Yıldırım ve Kiler Holding Group CFO'su ve Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Rasim Kaan Aytoğu'nun katılımıyla "Türkiye Gayrimenkul Sektörü" başlığıyla gerçekleştirildi. - İstanbul

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Ifn Roadshow 2014, İstanbul'da Gerçekleştirildi - Son Dakika


Advertisement