Konya Smmmo'ya Vergi Dairesinden Ziyaret - Son Dakika
Ekonomi

Konya Smmmo'ya Vergi Dairesinden Ziyaret

Konya Smmmo\'ya Vergi Dairesinden Ziyaret

Konya Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver, Grup Müdürleri ile birlikte Vergi Haftası sebebiyle Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı İsmail Turan’ı ziyaret etti.

23.02.2016 13:03

Konya Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver, Grup Müdürleri ile birlikte Vergi Haftası sebebiyle Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı İsmail Turan'ı ziyaret etti.

Vergi Haftası ve Konya SMMMO faaliyetlerinin konuşulduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Oda Başkanı İsmail Turan, "Ülkemizde sağlık, eğitim ve güvenlik gibi kamu hizmetlerinin sağlanması için vergi büyük önem taşıyor. Kamu hizmetlerinin ana geliri her zaman vergidir. Verginin adil bir şekilde algılanması ve tabana yayılması için Vergi Haftası etkinlikleri büyük önem taşıyor. Köklü bir vergi bilincinin oluşmadığı ve vergide gönüllü katılımın sağlanamadığı bir toplumda yeterli seviyede vergi toplanamayacağı açıktır. Bu sebeple Vergi Haftası, halkımızda vergi bilincinin oluşturulması, idare ile mükellef arasında sağlıklı güven ortamının sağlanması ve verimli bilgi akışının gerçekleştirilmesi yönünden büyük önem arz etmektedir. Vergi bilinci yerleşmiş olan toplumların ekonomik ve kültürel yönden gelişmeleri de her zaman üst seviyede olmuştur. Borçlanarak ihtiyaç eksikliğini gidermeye çalışan ülkeler, zaman içerisinde görüyoruz ki, ekonomik kriz bunalımının içine girmişlerdir. Konya Vergi Dairesi ile sıfır sorun stratejisini benimseyerek hareket ediyoruz. Yaşanılan sorunların çözümüne yönelik toplantılar düzenliyoruz. Düzenlediğimiz istişare toplantıları meslektaşlarımızın ve mükelleflerimizin Vergi Dairelerinde yaşadıkları sorunların çözümüne katkı sağlıyor. Ziyaretlerinden dolayı Vergi Dairesi Başkanımıza teşekkür eder, tüm Maliye Bakanlığı camiasının ve vergi dairesi çalışanlarının Vergi Haftasını kutlarım" dedi.

Konya Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver ise Vergi haftası sebebiyle Kamu kurum ve kuruluşlarına ziyaretlerin sürdüğünü belirtti. - KONYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Konya Smmmo'ya Vergi Dairesinden Ziyaret - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement