Son dakika: Zamların ardından motorinin fiyatı 44 kuruş düştü! - Son Dakika

Son dakika: Zamların ardından motorinin fiyatı 44 kuruş düştü!

30.11.2021 16:21

Son dakika: Motorine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 44 kuruş indirim geldi. Fiyat değişikliğinin ardından motorinin litresi İstanbul'da 9,34'ten satılacak.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) yapılan açıklamaya göre, motorine 44 kuruş indirim geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak fiyat değişikliği pompaya yansıyacak.

MOTORİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLACAK?

Zammın ardından İstanbul'da 9,78'den satılan motorinin litresi 9,34'e düşecek. Motorinin litresi Ankara ve İzmir'de 9,87'den 9,43'e düşecek.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

25 KASIM'DA 1 LİRADAN FAZLA ZAM GELMİŞTİ

Son dönemde dolar kurundaki artıştan dolayı akaryakıtta üst üste fiyat artışı yaşanmıştı. 25 Kasım'dan itibaren geçerli olmak üzere; LPG'ye 65 kuruş, motorine 1 lira 6 kuruş, benzine ise 1 lira 2 kuruş zam gelmişti.

YORUMLAR (1)
  • m.yener arıkan: 3 ileri 0,5 adım geri bu gidişle yılbaşında mazot 12 lirayı geçer. hani faiz lobileri dolar lobileri varya birde başımıza petrol lobileri çıktı. o değilde adamlar bizi batırmak için fiyat artırıp duruyorlar olan amerika ile avrupaya oluyor bak biz 20 TL de olsa alıyoruz adamlarda yakıt yok. geçen geceki zamdan önce hepsini biz almışız onlara kalmamış, tabi adamlar fakir bizdeki gibi her evde 4 tane araç yok, yakında petrol kuyularından doğrudan türkiyeye ham petrol nakil hattı kurduracağız Cevap Yaz 23 6 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Ekonomi Son dakika: Zamların ardından motorinin fiyatı 44 kuruş düştü! - Son Dakika Ekonomi


Advertisement