Yoksulluğun geldiği son aşama! "Dayanacak gücüm kalmadı, 3 çocuğumu da devlet alsın! - Son Dakika

Yoksulluğun geldiği son aşama! "Dayanacak gücüm kalmadı, 3 çocuğumu da devlet alsın!

30.11.2021 10:20
Yoksulluğun geldiği son aşama! "Dayanacak gücüm kalmadı, 3 çocuğumu da devlet alsın!

Gaziantep'te asgari ücretle geçinen bir baba üç çocuğunu da devletin almasını istedi. Ali Kılıçkaya adlı baba; iki çocuğunu devlet yurduna yerleştirmek istediğini, gelişim geriliği olan en küçük çocuğunu da devlet korumasına vermek istediğini valiliğe verdiği dilekçede anlattı. Babanın gerekçesi çocuklarının gıda ihtiyaçlarını dahi karşılayamamak.

Türkiye'de yoksulluk her geçen gün artıyor. Asgari ücret tartışmaları yapılırken anne babalar çocuklarının zorunlu gıda ihtiyaçlarını dahi karşılayamıyor.

Gaziantep'te yaşayan bir baba; valiliğe dilekçe vererek üç çocuğuna da bakamadığını ve çocuklarını devletin almasını istediğini söyledi. Ali Kılıçkaya adlı baba; 2825 TL maaşla çocuklarının hiçbir ihtiyacını karşılayamadığını, kira ödediğini ve artık dayanacak gücünün kalmadığını söyledi.

Yoksulluğun geldiği son aşama! 'Dayanacak gücüm kalmadı, 3 çocuğumu da devlet alsın!

Babanın dilekçesi aynen şöyle:

"Sayın yetkili, adım Ali Kılıçkaya evli 3 çocuk babasıyım. 2825 TL asgari ücretle çalışan evi kira ve ayrıca EYT mağduru bir babayım.

Okula giden iki çocuğum var ve ben çocuklarımın beslenme yol kıyafet hiçbir ihtiyaçlarını artık karşılayamaz hale geldim. 8 yaşındaki Mustafa ve 16 yaşındaki Yasin'in yatılı olarak devlet yurduna yerleştirilmesini talep ediyorum.

5 yaşındaki gelişim gerili olan Kaya'nın da devlet korumasına alınmasını istiyorum. Çünkü ben çocuğumun alması gereken temel gıda ihtiyaçlarını dahi artık karşılayamıyorum.

Kendimle ilgili düşüncem artık ne dayanacak gücüm ne de umudum kaldı. Gereğinin yapılmasını arz ederim."

Yoksulluğun geldiği son aşama! 'Dayanacak gücüm kalmadı, 3 çocuğumu da devlet alsın!

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Alpay Antmen Ali Kılıçkaya'nın dilekçesini sosyal medya hesabından paylaştı. Antmen"Bu da oldu! Çocuklarının okul masraflarını karşılayamayan bir baba evlatlarını Valiliğe vermek için dilekçeyle başvurdu. Çaresiz baba "Beslenme, yol hiçbir ihtiyaçlarını karşılayamıyoruz. Artık ne dayanacak gücüm ne de umudum kalmadı" dedi. Eserinle gurur duy AKP..." dedi.

YORUMLAR
500

Son Dakika Ekonomi Yoksulluğun geldiği son aşama! 'Dayanacak gücüm kalmadı, 3 çocuğumu da devlet alsın! - Son Dakika Ekonomi


Advertisement