Çukur'un Timsah Celil'inden eleştirilere yanıt: Travestiyim diye dudaklarımı yaptırmak zorunda değilim - Son Dakika

Çukur'un Timsah Celil'inden eleştirilere yanıt: Travestiyim diye dudaklarımı yaptırmak zorunda değilim

21.01.2022 11:24

Çukur dizisinde canlandırdığı Timsah Celil karakteriyle tanınan Ahmet Melih Yılmaz'ın trans olması gündeme gibi düştü. Yılmaz bu konuda kendisine gelen eleştirilere, "Travestiyim diye ayol diye konuşmak zorunda değilim, travestiyim diye dudaklarımı da yaptırmak zorunda değilim" sözleriyle cevap verdi.

1
Yıllardır tiyatro oyunculuğu yapan Ahmet Melih Yılmaz'ı Çukur'un Timsah Celil'i olarak tanıdık. Dizideki başarılı performansıyla geniş bir hayran kitlesine ulaştı genç oyuncu.

2
Çukur dizisinden sonra Cam Tavanlar dizisinde Şinasi karakteriyle boy gösterdi ekranlarda. Yeteneği ona, 2020 yılında Adana Altın Koza Film Festivali'nde 'Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü'nü getirdi.
3
Her girdiği rolün altından başarıyla kalkan Ahmet Melih Yılmaz kısa süre önce trans olduğunu açıkladı. Çukur'da iflah olmaz mafya üyesini canlandıran Yılmaz'ın değişimi ise gündeme oturdu.

Çukur'un Timsah Celil'i Ahmet Melih Yılmaz Trans Birey Oldu

4
Sosyal medya hesaplarından yeni kimliği ile ilgili paylaşımlar yapan Yılmaz, kendisine gelen soru ve eleştirilere şöyle cevap verdi: "Travestiyim diye ayol diye konuşmak zorunda değilim, travestiyim diye dudaklarımı da yaptırmak zorunda değilim" ifadesini kullandı. Yılmaz bu sözleriyle ezber bozdu.

5
Şu sıralar Ankara'da yaşayan Yılmaz, hayranlarıyla TikTok ve Instagram'dan hem soruları cevaplıyor, zaman zaman da onlarla dertleşiyor.
6
Öte yandan 2013 yılında 'Kadınlar Aşklar Şarkılar' isimli tiyatro sahnesinde trans bireyi canlandıran Ahmet Melih Yılmaz, kendisinin de oyun sırasında tacize uğradığını söylemişti.

7
8
9
10
11
12
13
14
15

YORUMLAR
500

Son Dakika Çukur'un Timsah Celil'inden eleştirilere yanıt: Travestiyim diye dudaklarımı yaptırmak zorunda değilim - Son Dakika


Advertisement