Soma'daki Faciada Sönen Yaşam Öyküleri - Son Dakika

Soma'daki Faciada Sönen Yaşam Öyküleri

15.05.2014 09:07

1
Soma'daki maden faciasında 301 işçi yaşamını yitirdi. Yaşamını yitiren işçilerden geriye gözyaşı ve acı dolu hikâyeler kaldı.

2
İşte yakınlarının anlatımıyla "Bir avuç kömür için bir ömür veren" madencilerin yaşamından hikâyeler...

3
Soma'da oturan Alaattin Güngör, ocakta çalışan oğlu ve damadından haber alamıyor.

4
Güngör, hastane önünde iki büklüm gözyaşları içinde, iki canından güzel bir haber bekliyor. Oğlu ve damadının 2'şer çocuğu olduğunu belirten Güngör, oğlunun uzun yıllar çocuk sahibi olamadığını ve tüp bebek tedavisiyle ikiz çocuk sahibi olduğunu söylüyor.

5
Hayatını kaybeden işçilerden Şevket Saban'ın (46), yaklaşık 4 yıl önce emekli olduğu ocakta, nişanlanacak kızının çeyizi için para biriktirmek amacıyla yeniden çalışmaya başladığı bildirildi.

6
Acı faciada can veren Saban'ın kızının nişan töreninin 25 Mayıs'ta olduğu öğrenildi.

7
Ve işte bu büyük acıdan geriye, kızının nişan davetiyesi kaldı.

8
Yaşamını yitiren Engin Yıldırım'ın (40), yaklaşık 1 yıl önce emekli olduğu madende ev alabilmek için yeniden çalışmaya başladığı öğrenildi.

9
Yıldırım'ın cenazesi, Tavşanlı İlçesi'ne bağlı Balıköy Beldesi'nin Kargılı Köyü'ne götürüldü ve ardından namazı kılınarak köy mezarlığında toprağa verildi.

10
Hayatını kaybeden işçilerden 39 yaşındaki İbrahim Gökçe'nin, İzmir'in Kınık İlçesi'ne bağlı Cumalı Mahallesi'ndeki evine ateş düştü. 13 yaşındaki Reşat Gökçe, babasının tabutu başında dua etti.

Son Dakika Soma'daki Faciada Sönen Yaşam Öyküleri - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement