Trafik Kazasında Ölen Ünlüler - Son Dakika

Trafik Kazasında Ölen Ünlüler

12.01.2011 10:49

1
Onlar sanat dünyasının parlak yıldızlarıydı. Kimi şöhret basamaklarını tırmanıp zirveye çıkmış kimi de emin adımlarla ilerliyordu. Ama hayatları hiç beklenmedik bir anda bir otoyolda sona erdi. İşte trafik kazasına kurban giden ünlüler.
2
KERİM TEKİN: Henüz 23 yaşındaydı... Ölümünün üzerinden uzun yıllar geçti ama onu bir kuşak hala Kar Beyazdır Ölüm adlı şarkısıyla hatırlıyor.

1994 yılında S Müzik'le anlaşarak profesyonel bir ekiple ilk albümünün hazırlıklarına başladı. Kara Gözlüm adını taşıyan ilk albümü 1995 yılında müzik marketlerde yerini aldı.

3
Prodüktörlüğünü Halis Bütünley'in yaptığı albümde on şarkı yer aldı. Müzikseverlerin Kerim Tekin'le tanışması ise söz ve müziği Kenan-Ozan Doğulu kardeşlere ait olan “Cici Baba”yla oldu. Albümde Türk pop müziğinin seçkin isimleri Ozan Doğulu, Kenan Doğulu, Garo Mafyan, Zeynep Talu Kurşuncu, İlhan Şeşen, Yusuf Bütünley, Saro Secikyan, Febio Taşel gibi besteci ve söz yazarlarıyla çalıştı.
4

Haykırsam Dünyaya adını taşıyan ikinci albümünü 1997 yılında çıkardı. Onbir parçanın yer aldığı albümün prodüktörlüğünü yine Halis Bütünley yaptı. Söz ve müziğini Tayfun Duygulu ve Beste Duygulu'nun yazdığı “Kar Beyaz” albümden çıkan ilk hit ve video klip çalışması oldu.

5
Takvimler 27 Haziran 1998 tarihini gösteriyordu. Tekin Afyon'da verdiği bir konserin ardından İstanbul'a dönüyordu.

Tekin zincirleme bir kazanın kurbanı oldu. Süt tankeriyle, karşı yönden gelen kimliği ve plakası belirlenemeyen kömür yüklü kamyonun çarpışmasının ardından kömür yüklü kamyon Tekin'in kullandığı otomobilin üzerine çıkınca, genç popçu olay yerinde hayatını son nefesini verdi.

6
BARIŞ AKARSU: Upuzun saçları, sürmeli güzel gözleri ve etkileyici sesiyle bütün Türkiye onu katıldığı bir yarışmada tanıdı.

Akademi Türkiye yarışmasını birincilikle bitirdi. Önünde artık yepyeni kapılar açılmıştı.Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde doğup büyümüştü ve artık kariyerinin geri kalanını bu işlerin kalbinin attığı yer olan İstanbul'da sürdürecekti.

7
Yarışmanın sonuçlanmasından ilk albümünü çıkarmasına kadar geçen sürede Türkiye'nin değişik yerlerinde sayısı 200'ü geçen konserler verdi.

2004'te ilk albümü Islak Islak'ı piyasaya çıkardı. Bu albümden aynı yıl içerisinde "Islak Islak", "Kimdir O","Amasra" ve "Mavi" parçalarına klip çekti. 3 Ağustos 2006'da ikinci albümü olan Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gereki piyasaya çıkardı. Bir TV dizisinde başrol oynadı. Dizi onun sayesinde milyonları ekrana kilitledi.

8

Ama 29 Haziran 2004'te yani tam da doğum günün kutladığı gün Bodrum yakınlarındaki Torba kavşağında trafik kazası geçirdi. Yanında bulunan iki kişi olay yerinde öldü. Barış'ın yaşam savaşı ise sürdü.. Hayranları, sevenleri onun iyileşmesi için günlerce dua etti. Ama aldığı yaralara direnemedi... 4 Temmuz'da son nefesini verdi. Akarsu öldüğünde 27 yaşındaydı.

9
GÖKHAN SEMİZ: 1990'larda Türkiye'yi fırtına gibi kasıp kavuran Grup Vitamin'in üyelerinden Gökhan Semiz de trafik kurbanı.

İlk müzik çalışmalarını beş yaşında evlerindeki kırkbeşliklerde Barış Manço'ya karaoke yaparak başladı. Zaten çok geçmeden, çocuk yaşlarında eline ilk gitarını aldı. Barış Manço'ların Cem Karaca'ların Erkin Koray'ların müziğiyle gençlik yıllarını geçirirken Heavy Metal müziği keşfetti

10
Iron Maiden ve Metallica'yla başlayan yolculuğunda, Judas Priest ve Dio'nun fanatiği haline geldi. Liseden sonra ise konservatuarda okumak istedi. Sınavı kazandı.
11

Daha sonra Grup Vitamin ile birlikte kendini Türkiye'deki her kesime sevdirdi. Emrah Anul ve Selçuk Aksoy ile seslendirdiği sözleri kendine müziği Tolga Sünter'e ait Takmayacaksın jingle'ı ile yılın en iyi reklam müziği ödülü (kristal elma) aldı. 1990 yılında Uğur Uludağ ile birlikte Espri Standartları Enstitüsü Kurumu tiyatro topluluğunu kurdu. 1998

12
AJLAN: Türk pop müziğinin yükselen seslerinden Ajlan trafik kazasına kurban gittiğinde sadece 29 yaşındaydı.
13

Türk pop müziğinin efsanelerinden Erol Büyükburç'un kızı olan Ajlan da baba mesleğini seçip müzik dünyasında yükselmeye başlamıştı.

14
Mine Çağlayan ile bir ikili oluşturan Ajlan daha sonra yola tek başına devam etmeye karar vermişti.

1995'te Tutunup Kendime adını verdiği solo albüm de çıkarmıştı.

Ajlan, 22 Temmuz 1999'da Bodrum'dan Kaş'a gitmek üzere aracının sürücü koltuğuna oturduğunda bunun son yolculuğu olduğunu bilmiyordu.

15
Sürücü ehliyetini kazadan 3 gün önce alan Ajlan, Fethiye Eşen yakınlarında aracıyla viraja girdi. Fazla hızlı gidiyordu ve asfalt yoldan çıkıp stabilize yola girdi. Aracı üç takla attı ve ancak yol kenarındaki bir traktöre çarparak durabildi. Ajlan orada son nefesini verdi. Sadece 29 yaşındaydı.
16
UZAY HEPARI: Türk pop müziğinin en yetenekli yeni nesil müzisyenlerinden biriydi Uzay Heparı. Sezen Aksu, Zuhal olcay, Levent Yüksel, Sertab Erener, Aşkın Nur Yengi gibi sanatçılarla birlikte yaptığı çalışmalarla tanınan bir besteci ve aranjördü.
17
Hayatı dolu dolu yaşamayı seviyordu. Tıpkı şarkılardaki gibi. Herkesi şaşırtıyordu. 1993 yılında modacı Zeynep Tunuslu ile sürpriz bir şekilde evlendi.

1994'te vizyona giren Atıf Yılmaz'ın yönettiği Gece, Melek ve Bizim Çocuklar filminde Derya Arbaş ve Deniz Türkali ile başrolde oynadı.

18
20 Mayıs 1994'te Demet Sağıroğlu'nun ilk albümü üzerinde çalıştığı sırada kısa süre önce aldığı motoru ile Etiler Koç köprüsü üzerinde Küfe Bar'daki programına gitmekte olan Demet Akbağ'ın park halindeki arabasına çarptı.

Ağır yaralandı, 11 gün süren bitkisel hayatın ardından, 31 Mayıs 1994 tarihinde saat 10.50'de öldü. Şimdi onun adını Zeynep Tunuslu ile olan evliliğinden dünyaya gelen oğlu Uzay Kanat Heparı yaşatıyor.

Eğer yaşasaydı bu yıl 40 yaşında olacaktı.

19
MEHMET EMİN TOPRAK: Ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın yeğeni olan Mehmet Ali Toprak, onun ödüllü filmlerinde de oynamıştı.

1974 Çanakkale doğumlu olan Toprak, Kasaba, Mayıs Sıkıntısı ve Uzak'ın başrol oyuncusuydu.

Uzak filmindeki performansıyla Antalya Film Festivali'nde "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödülünü kazandı. Yine aynı filmdeki rolü ona filmin diğer oyuncusu Muzaffer Özdemir ile birlikte en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandırdı.

20
Ama Toprak bu ödülü kazandığını bile öğrenemedi. 2004 yılının 2 Aralık günü yine Uzak'ın yarıştığı Ankara Film Festivali'nden dönerken, kendi aracıyla Çanakkale'nin Çan ilçesi yakınlarında geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi.

Toprak öldüğünde 28 yaşındaydı.

21
1998 yılının başında doğum gününden kısa bir süre sonra geçirdiği bir trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi. Semiz öldüğünde 29 yaşındaydı.
22
BORAN KAYA: Boran Kaya'yı tüm Türkiye sunuculuğunu yaptığı İner misin Çıkar mısın yarışmasıyla tanımıştı.

2000 yılında Kaş'ın Kalkan beldesinden dönerken geçirdiği trafik kazasında öldü. Kaya 35 yaşındaydı.

23
NECDET TOSUN: Siyah- beyaz Yeşilçam filmlerinin iyi yürekli ve tonton aşçısıydı Necdet Tosun. Doğduğu Balıkesir'de leblebicilik yapmış, en son terzide çalışırken kente gelen bir film ekibinin dikkatini çekmişti. Hayatını değiştirecek kararı vererek İstanbul'a gitti Tosun. 400'e yakın filmde oynadı.
24
İki oğlu Gürdal ve Erdal da daha sonra onun izinden gidip oyuncu olacaktı. Küçük oğlu Gürdal da genç yaşta hayatını kaybetti.

Necdet Tosun 1975 yılında bir iş için gittiği Almanya'da trafik kazası geçirdi. Daha sonra İstanbul'a getirildi. Ama 13 gün sonra 10 Mayıs 1975'te son nefesini verdi. Tosun öldüğünde 49 yaşındaydı.

25
ÖNDER SOMER: Türk sinemasının en yakışıklı kötü adamı da trafik kurbanı ünlülerden biri.

Önder Somer, aslında jön rolü oynayabilecek fiziksel görünüme sahip bir 'kötü adam'dı. Genellikle filmin 'esas kızını' aşık olduğu sevgilisinden ya da eşinden ayıran güzel gözlerini ve bebek yüzünü kullanarak kötülük yapan salon erkeği rollerinde kamera karşısına geçti. Seks filmleri furyasının başladığı dönemde sinemayı bıraktı. 1997 yılında geçirdiği bir trafik kazasında yaşamını kaybetti.

26
AHMET TARIK TEKÇE: Yeşilçam'ın Galatasaray Lisesi mezunu oyuncularından Ahmet Tarık Tekçe, Denizyolları'nın Camialtı Atölyesi'nde ve Haliç Feneri Nüfus Memurluğu'nda çalışmıştı.

Daha sonra Pandispanya adlı bir mizah dergisi de çıkaran Tekçe, döneminin en başarılı erkek oyuncularından biriydi.

Trafik kazasında ölmekten çok korkan Tekçe, 1964'te 44 yaşındayken bir trafik kazasında yaşamını yitirdi.

27
AYLİN URGAL: Sen Yarattın Beni adlı şarkısıyla 1970'li yılların pop müzik piyasasına damgasını vuran Urgal, 1979'da sahne hayatına ara vermişti.

Bir yıl sonra da çok sevdiği sahnelere yeniden döndü.

1985 yılının Ocak ayından itibaren Ankara'da sürdürdüğü sahne çalışmalarına Nisan ayı sonunda son veren Aylin Urgal, İstanbul'a dönüşü sırasında Bolu dağında bindiği otobüsün uçurma yuvarlanması sonucu hayatını kaybetti. Urgal öldüğünde 35 yaşındaydı.

28
SAMİ GÜNER: Mazhar Fuat Özkan grubundan Fuat Güner'in babası Sami Güner Türkiye'nin önde gelen fotoğraf sanatçılarından biriydi.O da geçirdiği bir trafik kazası sonucunda yaşama veda etti.
29
ESENGÜL: Gerçek adı Esen Ağan olan Esengül de genç yaşında trafik canavarına kurban giden ünlülerden.

Arabesk tarzda şarkılar söyleyen Esengül, yeraltı dünyasının kabadayıları ile kurduğu ilişkiler yüzünden polis tarafından izleniyordu. O günlerde bazı silahlı olaylara da adı karıştı. Mart 1979'da çalıştığı gazinoda çıkan bir olayda gazino sahibi ve bir garson öldürüldü.

30
Esengül, bu olaydan yirmi gün sonra, yanında bir işadamı ile birlikte Ataköy'de geçirdiği trafik kazası sonucu öldü. Bunun bir hesaplaşma olduğuna dair haberler nedeniyle cinayet masası olayı sorguladı, ancak kazanın aşırı alkol ve hızdan olduğuna hükmedildi.
31
James Dean, tam da bu söylemin hakkını verircesine hızlı yaşadı, genç öldü.

1955 yılında kendi kullandığı arabayla geçirdiği trafik kazasında öldüğünde henüz 24 yaşındaydı. Ölümünden bu yana yarım asırdan fazla bir süre geçti ama o hala bir efsane.

32
Dean işte bu arabada son nefesini verdi.
33
GRACE KELLY: Grace Kelly Hollywood'un en zarif ve güzel yıldızlarından biriydi.

Monaco Prensi Ranier'nin kalbini çaldı ve bu küçük ülkenin prensesi oldu.

34
Ama henüz 50'li yaşlarının başındayken geçirdiği bir trafik kazasında öldü. Kazada küçük kızı Prenses Stephanie de ağır yaralandı.
35
DIANA SPENCER: Diana Spencer henüz gencecik bir kızken, İngiltere Veliaht Prensi Charles ile evlendi. Ama bu evlilik uzun sürmedi.

Ünlü işadamı Muhammed El Fayed'in oğlu Dodi ile yaşadığı ilişki de onun sonunu getirdi. Paris'te paparazzilerden kaçmaya çalışırken içinde bulunduğu araç kaza yaptı.

36
Diana bu araçtan yaralı çıkarıldı ama hastanede son nefesini verdi.
37
38

YORUMLAR
500

Son Dakika Trafik Kazasında Ölen Ünlüler - Son Dakika


Advertisement