TSK, Goman Dağı Kutlamalarının Fotoğraflarını Yayınladı - Son Dakika

TSK, Goman Dağı Kutlamalarının Fotoğraflarını Yayınladı

09.09.2013 14:10

Genelkurmay, Zafer Bayramı'nda Şemdinli'de asker ile halkın kucaklaştığı görüntüleri paylaştı.

1
TSK, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığı tarafından düzenlenen ve Şemdinlili vatandaşların da katıldığı Goman Dağı'na yürüyüşün fotoğraflarını resmi internet sitesinde paylaştı.
2
Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kapsamında 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığı bahçesinde kutlama programı düzenlendiği belirtildi.
3
Açıklamada, etkinlikler kapsamında icra edilen spor müsabakalarında birinci olan takımlara ödülleri verildiği, resim ve araç sergisi gezildiği, film/slayt gösterisinin ardından Tugay moral ekibince kahramanlık türküleri konseri verildiği kaydedildi.
4
TSK, "Tugay Komutanlığı'ndaki kutlamaları müteakip, yerel halk ve Tugay personelinden yaklaşık 500 kişilik katılımla, Goman Tepe'sine yürüyüş düzenlenmiştir. Yaklaşık 2.5 saat süren yürüyüşü müteakip Goman Tepe eteklerinde Şemdinli'yi gören bir sırtta toplu fotoğraf çekimini müteakip, tekrar ilçe merkezine dönülerek faaliyet sonlandırılmıştır'' açıklamasında bulundu.

5
6
7
8
9

Son Dakika TSK, Goman Dağı Kutlamalarının Fotoğraflarını Yayınladı - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement