Mevsimlik Tarım İşçisi Aile Dram İçinde Dram Yaşıyor - Son Dakika
Genel

Mevsimlik Tarım İşçisi Aile Dram İçinde Dram Yaşıyor

Mevsimlik tarım işçisi aile dram içinde dram yaşıyor -Geçirdiği trafik kazası sonrası 42 yıldır karanlıkta yaşıyor -Gözleri görmeyen vatandaş göz nakli için yardım bekliyorŞANLIURFA - Mevsimlik tarım işçisi olarak gittikleri Adana'da motosikletin çarpması sonucu 42 yıldır gözlerini...

18.10.2018 20:12

Mevsimlik tarım işçisi aile dram içinde dram yaşıyor

-Geçirdiği trafik kazası sonrası 42 yıldır karanlıkta yaşıyor

-Gözleri görmeyen vatandaş göz nakli için yardım bekliyor

ŞANLIURFA - Mevsimlik tarım işçisi olarak gittikleri Adana'da motosikletin çarpması sonucu 42 yıldır gözlerini kaybeden vatandaş, tedavisinin mümkün olduğunu ileri sürdüğü Ankara Göz Hastanesi'nde tedavi olmak için yardım bekliyor.

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesine bağlı Direkli Mahallesi'nde 7 çocuk babası İbrahim Halil Aslan (48), 6 yaşında mevsimlik tarım işçisi olarak ailesi ile birlikte gittikleri Adana'nın İslamoğlu ilçesinde plakası ve sürücüsü belirlenemeyen motosiklet çarptı. Sürücüsünün iddiaya göre, olay yerinde bırakarak kaçtığı yaralı İbrahim Halil Aslan, yüzüne motosiklet çarptıktan sonra geç tedavi edildiği için her iki gözü kör oldu. 42 yıldır gözleri görmeyen Aslan 20 yaşında ailesi tarafından yüzde 51 özürlü raporu olan 17 yaşındaki Güler Aslan ile evlendirildi. İkilinin evlilikten 3 kız, 4'te erkek çocuğu oldu. Aradan geçen onca yıla rağmen bir türlü gözleri için tedavi olamayan Aslan, tedavi için Ankara Göz Bankası'na çağırıldığını anca maddi imkansızlıklardan dolayı gidemediğini belirterek, devlet yetkililerinden ve hayırsever vatandaşlardan yardım istedi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan 750 lira maaş alan aile, yaşadıkları kiralık evde dram içinde dram yaşıyor.

"42 yıldır görme umudu ile yaşıyor"

En çok da Kuranı Kerim'i okumak için gözlerinin tedavi edilmesini isteyen İbrahim Halil Aslan "Ben 6 yaşındayken trafik kazası geçirdim. Şuan 48 yaşındayım. 42 yıldır gözlerim görmüyor. Benim çocuklarım, torunlarım var, onları merak ediyorum. Bunun için gözlerimin görmesi gerekir. Göz nakli için Ankara'da nakil yapılabiliyor. Benim yol param bile yok, nasıl tedavi olacağım. Göz nakli olmam için para gerekiyor. Perişan bir durumdayım. Benim şuan bakmakla yükümlü olduğum 3 küçük çocuğum var onlarda çalışamıyor. Oturduğumuz ev kira ve aylık 300 lira kira veriyorum. Param olsa göz nakli olacağım ama param yok. Gözlerimin görmesi için yardım bekliyorum. Benim eşimde özürlüdür. Onunda raporu yüzde 51 özürlü raporu var. Devlet bize ayda 750 lira veriyor. Bu maaş bize yetmiyor. Her şey pahalı olmuş. Ben özelikle dünya malı için değil Kuran-ı Kerim'i okumak ve çocuklarımı, torunlarımı görmek için gözlerimin tedavi edilmesini istiyorum" dedi

Damadı Servet Özaraz ise "Kendisi Kuran Kerim okumak istiyor. Dünya malı için değil, sadece Kuran-ı Kerim okumak ve çocuklarını görmek için, gözlerinin açılmasını istiyor. Ankara'da bir hastanede Göz nakli yapılabiliyor. İsteğimiz tek şey bira an önce göz nakli olmasıdır. Göz nakli olsa çocuklarına da bakar, evi geçindirmek içinde çalışır. Ama göz olmayınca hiçbir şey yapılamıyor" şeklinde konuştu.

10 yaşında damdan düşmesi sonucu yüzde 51 zihinsel engelli kaldığını aktaran eşi Güler Aslan, "Ben de hastayım. Eşimin artık görmesini istiyorum Benim tedavim mümkün değil, tek isteğim eşimin tedavi edilmesi ve evine bakmasıdır. Bize yardım edin" diye konuştu.

Mevsimlik Tarım İşçisi Aile Dram İçinde Dram Yaşıyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Mevsimlik Tarım İşçisi Aile Dram İçinde Dram Yaşıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement