Son dakika Gezi Parkı haberleri, Gezi Parkı son dakika, son dakika Gezi Parkı

Son Dakika Gezi Parkı Haberleri

Son dakika Gezi Parkı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son gezi parkı haberleri anında burada.


 • 24.06.2022 24 Haz 16:07 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Diplomasinin 4 Yılı Böyle Geçti Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Diplomasinin 4 Yılı Böyle Geçti

  Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin yapıldığı 24 Haziran 2018 seçimlerinden bu yana Türk dışişlerinin gündemini, tutuklanan ABD’li rahip Andrew Craig Brunson’un serbest bırakılmasını ve ülkesine dönmesini; Ayasofya’yı müzeye dönüştüren Bakanlar Kurulu kararının Danıştay kararı ile iptal edilmesini; Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden Cumhurbaşkanlığı kararı ile çekilmesini; iş insanı Osman Kavala’nın Gezi Davası kapsamında tutukluluğunun sürmesini; Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülmesini ve bu cinayet ile ilgili yargılamanın durdurulmasını ve Suudi Arabistan adli makamlarına devredilmesi etkiledi.

 • 23.06.2022 23 Haz 16:16 Avukatlar, Çağlayan'da 115. Adalet Nöbetini Tuttu. CHP'li Tanal: 'Bu Devran Böyle Gitmez' Avukatlar, Çağlayan'da 115. Adalet Nöbetini Tuttu. CHP'li Tanal: "Bu Devran Böyle Gitmez"

  Avukatlar, Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’ndaki 115'inci "Adalet Nöbeti"ni tuttu. Bugünkü Adalet Nöbeti’ne CHP İstanbul milletvekilleri Mahmut Tanal ve Turan Aydoğan da katıldı. Tanal, "Üzerinde tırnak makası yakalanmayan insanlara, kalkıp 'hükümeti devirmeye teşebbüsten' dolayı ceza vereceksiniz. Bu böyle gitmez arkadaşlar. Bu devran böyle gitmez" dedi.

 • 19.06.2022 19 Haz 19:16 TMMOB İstanbul Şubesi Önünde Başlatılan 'Gezi İçin Adalet Nöbeti'ni 55'inci Gününde Eğitim Sen Devraldı TMMOB İstanbul Şubesi Önünde Başlatılan 'Gezi İçin Adalet Nöbeti'ni 55'inci Gününde Eğitim Sen Devraldı

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İstanbul Büyükkent Şubesi önünde başlatılan ‘Gezi İçin Adalet Nöbeti’, 55’inci gününde Eğitim Sen üyelerinin katılımıyla devam etti. Eğitim Sen İstanbul Üniversiteler Şube Başkanı Beyzade Sayın, “AKP iktidarı, aslında bunu bir davaya dönüştürerek, kin ve nefret hukuku işleterek, yani düşman hukukunu işleterek arkadaşlarımızı cezalandırıyor ve öç çalıyor. Aslında o dönem Gezi’deki kalkışma, AKP iktidarının ilk yenilgiyle karşılaştığı bir kırılmaydı ve bizim arkadaşlarımızı, bir kumpas davasıyla seslerini, soluklarını kısarak tutsak hâle getirdiler” dedi.

 • 19.06.2022 19 Haz 11:27 Sezgin Tanrıkulu 'Hak İhlalleri Mayıs Raporu'nu Yayınladı: 'Tabloyu Ağırlaştırmak İçin Meclis'te Bir Sosyal Medya Yasası Görüşülüyor' Sezgin Tanrıkulu 'Hak İhlalleri Mayıs Raporu'nu Yayınladı: "Tabloyu Ağırlaştırmak İçin Meclis'te Bir Sosyal Medya Yasası Görüşülüyor"

  CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun hazırladığı Türkiye’de İnsan Hak İhlalleri Mayıs Raporu’na göre; 207 yurttaşın yaşam hakkı ihlal edilirken 697 kişi toplantı ve gösteri yürüyüşü sırasında gözaltına alındı. Mayıs ayında ayrıca toplam bin 364 toplatma ve erişimi engelleme kararı verildi. Tanrıkulu, “Bu tablo içerisinde Meclis’e gelen yeni medya yasası var. Hem tablo bu kadar ağır hem tabloyu ağırlaştırmak için Meclis’te bir sosyal medya yasası görüşülüyor” dedi.

 • 17.06.2022 17 Haz 17:44 Uluslararası Af Örgütü, Gezi Tutuklularını 'Düşünce Mahkumu' İlan Etti Uluslararası Af Örgütü, Gezi Tutuklularını 'Düşünce Mahkumu' İlan Etti

  Uluslararası Af Örgütü, Gezi Parkı davası kapsamında tutuklananları ‘düşünce mahkumu’ ilan etti. Uluslararası Af Örgütü Genel Sekreteri Agnès Callamard, “7 kişinin maruz kaldığı adaletsizlik, Türkiye’de insan haklarına yönelik aşırı sert baskılar kapsamında çok sayıda kişinin yaşadığı adaletsizliğin bir örneğidir” dedi. Uluslararası Af Örgütü Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Dikmen de Gezi tutuklularını dün cezaevinde ziyaret ettiğini ve düşünce mahkumu ilan edildiklerini kendilerine ilettiğini söyledi.

 • 16.06.2022 16 Haz 22:13 Berkin Elvan, Vurulduğu Sokakta Anıldı Berkin Elvan, Vurulduğu Sokakta Anıldı

  Gezi Parkı direnişi sırasında polisin attığı gaz fişeğiyle 16 Haziran 2013’te vurulup 269 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan, Okmeydanı’nda vurulduğu sokakta anıldı. Berkin Elvan’ın kardeşi Özge Elvan, “Sadece Fatih Dalgalı değil, ‘Emri ben verdim’ diyen dönemin Başbakan’ı, şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yargılayın. Başka Berkinler olmasın, çocuklar öldürülmesin diye adalet aramaktan vazgeçmiyoruz. Berkin'imiz, oğlumuz, yavrumuz, daima bizimlesin, daima seninleyiz. Senin için adalet istemekten asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

 • 16.06.2022 16 Haz 16:41 Avukatlar, 'Adalet Nöbeti'Ni Bu Kez Stajyer Avukatlar İçin Tuttu: 'Tüm Sorunların Kaynağı Siyasi İktidardır. Buna İsyan Ediyoruz' Avukatlar, "Adalet Nöbeti"Ni Bu Kez Stajyer Avukatlar İçin Tuttu: "Tüm Sorunların Kaynağı Siyasi İktidardır. Buna İsyan Ediyoruz"

  Avukatlar, İstanbul Adliyesi önünde Adalet Nöbeti’ni bu hafta Gezi'nin yanı sıra "stajyer avukatların sesi" olmak için tuttu. İstanbul Barosu Genç Avukatlar Merkezi Başkanı Kerem Donat, "Saptamak gerekiyor ki tüm bu sorunların kaynağı bu siyasi anlayış ve bu siyasi iktidardır. Buna isyan ediyoruz. Bunu kabul etmiyoruz" dedi. Stajyer avukat Sıla Çamur da "Son yıllarda avukatlık mesleğinin dönüşümüyle beraber ağır koşullarda çalışan ve emek sömürüsüne maruz kalan stajyer avukatlar adeta modern köle haline geldiler" diye konuştu.

 • 16.06.2022 16 Haz 14:10 Serap Yazıcı: Artık Türkiye'yi Hiçbir Uluslararası Endekse Göre Demokrasi Olarak Tanımlamak Mümkün Değil Serap Yazıcı: Artık Türkiye'yi Hiçbir Uluslararası Endekse Göre Demokrasi Olarak Tanımlamak Mümkün Değil

  Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serap Yazıcı, “Türkiye, bugün içinden geçtiğimiz sivil otoriterizmi daha önce hiç deneyimlemedi… Bugün artık Türkiye’yi, hiçbir uluslararası endekse göre demokrasi olarak tanımlamak mümkün değil. Türkiye, artık demokrasinin alt tiplerinden biriyle değil otoriter rejimlerin alt tiplerinden biriyle tanımlanıyor. Literatürde yeni bir kavram olan ‘yarışmacı otoriterizm’ olgusuyla ifade ediliyor” dedi.

 • 15.06.2022 15 Haz 14:41 Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (4) Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (4)

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Eski Türkiye'ye ait ön yargıların artık Türk siyasetinde yeri yoktur.

 • 13.06.2022 13 Haz 17:47 Elebaşı Duran Kalkan talimat verdi HDP'li vekiller uydu Elebaşı Duran Kalkan talimat verdi HDP'li vekiller uydu

  PKK terör örgütü elebaşlarından Duran Kalkan, HDP'ye ve milletvekillerine 12 Haziran'da Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılması için Gemlik'e yürüyüş talimatı verdi.

 • 12.06.2022 12 Haz 10:43 Mezuniyet törenine damga vuran görüntü! Ali İsmail Korkmaz pankartı açmak isteyince gözaltına alındılar Mezuniyet törenine damga vuran görüntü! Ali İsmail Korkmaz pankartı açmak isteyince gözaltına alındılar

  Eskişehir Anadolu Üniversitesi'ndeki mezuniyet töreninde Gezi Parkı olayları sırasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz için pankart açmak isteyen iki öğrenci gözaltına alındı.

 • 11.06.2022 11 Haz 12:40 CHP'li Erdan Kılıç, TBMM Kürsüsünden Çağrı Yaptı: 'Gezi'ye Söylenecek Her Şeyin Karşısında Biz Dururuz, Herkesi Suç Duyurusunda Bulunmaya Davet... CHP'li Erdan Kılıç, TBMM Kürsüsünden Çağrı Yaptı: "Gezi'ye Söylenecek Her Şeyin Karşısında Biz Dururuz, Herkesi Suç Duyurusunda Bulunmaya Davet...

  CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, dün TBMM Genel Kurulu’nda, “Gezi ile ilgili söylenecek her şeyi biz üstümüze alırız. Gezi'ye söylenecek her şeyin karşısında biz dururuz. Bu sebeple de bu kötü sözlerin sarf edildiğinin ertesi sabahı suç duyurusunda bulundum. Peki, ne oldu? Tabii ki ‘ak troller’ hemen harekete geçtiler. Kimseden korkmadık, bundan sonra da korkmayacağız. O yüzden, herkesi suç duyurusunda bulunmaya, manevi tazminat davası açmaya davet ediyorum” diye konuştu.

 • 09.06.2022 09 Haz 17:07 Avukatlar, Çağlayan'daki 113'üncü 'Adalet Nöbeti'Ni Kadın Örgütleriyle Tuttu: 'İktidarın Her Eşitsizlik Hamlesinde O Adliye Bu Adliye Sürtenleriz' Avukatlar, Çağlayan'daki 113'üncü "Adalet Nöbeti"Ni Kadın Örgütleriyle Tuttu: "İktidarın Her Eşitsizlik Hamlesinde O Adliye Bu Adliye Sürtenleriz"

  Avukatlar, Çağlayan Adliyesi'nde sürdürdükleri "Adalet Nöbeti"ni bugün kadın örgütlerinin temsilcileriyle tuttu. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Sekreteri Fidan Ataselim, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Gezi'ye katılanlar için "sürtük" ifadesini kullandığını belirterek, "Evet biz evinde oturanlar değiliz. Biz eşitsizlik olduğunda sessiz kalanlar değiliz. Ve o siyasi iktidarın her bu haksızlık ve eşitsizlik hamlesinde, baskıcı, otoriter hamlesinde, tutuklama, kapatma hamlesinde sessiz kalmayıp evet o adliye bu adliyeye sürtenleriz. Sürtmek zorunda olanlarız” dedi.

 • 09.06.2022 09 Haz 16:58 AK Parti'li Kılıç: 'Gezi ayaklanmalarından bir kahramanlık destanı çıkmaz' AK Parti'li Kılıç: "Gezi ayaklanmalarından bir kahramanlık destanı çıkmaz"

  AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, "Ne kadar överlerse övsünler, Gezi ayaklanmalarından kendilerine bir kahramanlık destanı çıkmaz." dedi.

 • 08.06.2022 08 Haz 22:15 Gezi Davası'nın Gerekçeli Kararı Açıklandı. Üye Hakim Karara Muhalefet Şerhi Koydu: 'Dinleme Kayıtları Kanuna ve Hukuka Aykırı' Gezi Davası'nın Gerekçeli Kararı Açıklandı. Üye Hakim Karara Muhalefet Şerhi Koydu: "Dinleme Kayıtları Kanuna ve Hukuka Aykırı"

  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Gezi Davası kararının gerekçesini açıkladı. 532 sayfalık kararda, Gezi eylemleri “kalkışma” olarak değerlendirildi; belgesel, film, sergi ve “hayat dolu gençler” ifadesi sanıklara verilen cezaların gerekçeleri arasında sayıldı. Üye hakimin muhalefet şerhinde ise dinleme kayıtlarının kanuna ve hukuka aykırı olduğu; sanıkların beraat ve tahliyelerine karar verilmesi gerektiği belirtildi.

 • 08.06.2022 08 Haz 20:49 TMMOB İstanbul Şubesi Önünde Başlatılan 'Gezi İçin Adalet Nöbeti' 44'üncü Gününde Devam Etti TMMOB İstanbul Şubesi Önünde Başlatılan 'Gezi İçin Adalet Nöbeti' 44'üncü Gününde Devam Etti

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İstanbul Büyükkent Şubesi önünde başlatılan ‘Gezi İçin Adalet Nöbeti’, 44’üncü gününde, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Haber-Sen, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademileri Kültür Derneği (DEMAKD) ve Yoğurtçu Kadın Forumu üyelerinin katılımıyla devam etti.

 • 08.06.2022 08 Haz 16:51 CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, gündemi değerlendirdi Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, gündemi değerlendirdi Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Asgari ücret 2 depo benzin fiyatına geldi.

 • 08.06.2022 08 Haz 01:16 7 Haziran 2022 Haberleri 7 Haziran 2022 Haberleri

  7 Haziran 2022 Manşet Haberleri.

 • 07.06.2022 07 Haz 22:43 Gezi Parkı davasında mahkeme gerekçeli kararını açıkladı! Osman Kavala detayı dikkat çekti Gezi Parkı davasında mahkeme gerekçeli kararını açıkladı! Osman Kavala detayı dikkat çekti

  17 sanıklı Gezi Parkı davasında mahkeme gerekçeli kararını açıkladı. Kararda, Osman Kavala'nın Gezi eylemlerine katılan şahısları finanse ettiği, eylemde kullanılacak malzemeler için hesap numarası açtırdığı, eylemde göstericilerin polislerle çatışmaya girerken kullandıkları malzemeleri temin ettiği vurgulandı.

 • 07.06.2022 07 Haz 17:35 Darbe girişimi ve Gezi Parkı'na ilişkin davanın gerekçeli kararında Kavala'nın faaliyetleri anlatıldı Darbe girişimi ve Gezi Parkı'na ilişkin davanın gerekçeli kararında Kavala'nın faaliyetleri anlatıldı

  Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala, firariler eski CIA danışmanı Henri Barkey ve Can Dündar'ın da aralarında bulunduğu 9'u firari 17 sanığın "15 Temmuz darbe girişimi" ile "Gezi Parkı olayları"na ilişkin iddialar kapsamında yargılandığı davanın gerekçeli kararında,...

 • 07.06.2022 07 Haz 16:51 Darbe girişimi ve Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada gerekçeli karar açıklandı Darbe girişimi ve Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada gerekçeli karar açıklandı

  Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala ile eski CIA danışmanı Henri Barkey ve Can Dündar'ın da aralarında bulunduğu 9'u firari 17 sanığın, "15 Temmuz darbe girişimi" ile "Gezi Parkı olayları"na ilişkin iddialar kapsamında yargılandığı davada mahkeme, gerekçeli kararın...

 • 07.06.2022 07 Haz 14:50 Hdp'den Gezi Eylemlerinde Camide Bira İçildiği İddialarına Araştırma Önergesi Hdp'den Gezi Eylemlerinde Camide Bira İçildiği İddialarına Araştırma Önergesi

  HDP, Gezi Parkı eylemcilerinin Dolmabahçe’deki Bezm-i Alem Valide Sultan Camii’nde 'bira içtiği' iddialarıyla ilgili araştırma önergesi verdi. Caminin müezzini Fuat Yıldırım’ın “Burada içki içilmedi. Eylemciler buraya sığındıktan sonra içki içen görselerdi zaten kendileri dışarı atardı” açıklamasına yer verilen önergede, tüm iddiaların araştırılarak gerçeklerin ortaya çıkarılması talep edildi.

 • 07.06.2022 07 Haz 14:43 Darbe girişimi ve Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada gerekçeli karar açıklandı Darbe girişimi ve Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada gerekçeli karar açıklandı

  Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala, firariler eski CIA danışmanı Henri Barkey ve Can Dündar'ın da aralarında bulunduğu 9'u firari 17 sanığın "15 Temmuz darbe girişimi" ile "Gezi Parkı olayları"na ilişkin iddialar kapsamında yargılandığı davada gerekçeli karar açıklandı.

 • 06.06.2022 06 Haz 17:57 Öztrak: 'Kademeli prim sistemine derhal geçilmeli' Öztrak: "Kademeli prim sistemine derhal geçilmeli"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "3600 ek göstergenin esaslarını açıklayacaklarmış.

 • 06.06.2022 06 Haz 12:09 İyi Partili Çıray: 'Sayın Erdoğan'ın Gezi Eylemlerinde Yakıldığını İddia Ettiği Camilerimizin İsimleri ve Adresleri Nedir?' İyi Partili Çıray: "Sayın Erdoğan'ın Gezi Eylemlerinde Yakıldığını İddia Ettiği Camilerimizin İsimleri ve Adresleri Nedir?"

  İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi Parkı eylemleri süreci ile ilgili “Camilerimiz yakıldı” yönündeki açıklamasını TBMM gündemine taşıdı. Çıray, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a, “Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın gezi eylemlerinde yakıldığını iddia ettiği camilerimizin isimleri ve adresleri nedir?” sorusunu yöneltti.

 • 05.06.2022 05 Haz 19:38 Davutoğlu'nun Avukatından 'Gezi Davası' Açıklaması: '13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne Herhangi Bir Şikayetimizin Olmadığı Hususu İfade Edildi' Davutoğlu'nun Avukatından 'Gezi Davası' Açıklaması: "13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne Herhangi Bir Şikayetimizin Olmadığı Hususu İfade Edildi"

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun avukatı Ahmet Başçı, “Müvekkilimiz, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya hiçbir zaman iştirak etmemiş, hiç kimseden de şikayetçi olmamıştır. Bu durumun tespiti amacıyla da müvekkilimizi temsilen İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne dilekçe sunarak herhangi bir şikayetimizin olmadığı hususu ifade edilmiştir” dedi.

 • 05.06.2022 05 Haz 18:58 Metin Arslan'ın cenazesi defnedildi Metin Arslan'ın cenazesi defnedildi

  İZMİR'in Konak ilçesinde otomobilide seyir halindeyken uzun namlulusu silaha düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden, 'Dobo Metin' lakaplı Karşıyaka tribün lideri Metin Arslan (49) toprağa verildi.

 • 05.06.2022 05 Haz 15:27 'hafıza, Hakikat, Hesaplaşma Konferansı'nda Konuşan Eski AİHM Yargıcı Türmen: 'Toplumsal Barışı Sağlamak İstiyorsak Adaleti Cezasızlık Yerine... 'hafıza, Hakikat, Hesaplaşma Konferansı'nda Konuşan Eski AİHM Yargıcı Türmen: "Toplumsal Barışı Sağlamak İstiyorsak Adaleti Cezasızlık Yerine...

  HDP’nin de içinde olduğu ‘üçüncü ittifak’, Ankara’da ‘Geleceğin Türkiye’si İçin Hafıza- Hakikat-Hesaplaşma Konferansı’ düzenledi. Konferansta konuşan eski Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) yargıcı Rıza Türmen, “Biz, geçmişimizi inkar yerine hakikati koyamadığımız, cezasızlık yerine adaleti koyamadığımız sürece toplumsal barışı da sağlayamayız. Eğer bir toplumsal barışı sağlamak istiyorsak mutlaka adaleti cezasızlık yerine koymamız lazım. Mutlaka hakikati ortaya çıkarabilmemiz lazım” dedi.

 • 05.06.2022 05 Haz 05:04 Karşıyaka tribün lideri Dobo Metin lakaplı Metin Arslan aracına düzenlenen saldırıda hayatını kaybetti Karşıyaka tribün lideri Dobo Metin lakaplı Metin Arslan aracına düzenlenen saldırıda hayatını kaybetti

  İzmir Güzelyalı civarında meydana gelen silahlı saldırı gündemi derinden sarstı. Karşıyaka tribün lideri Dobo Metin lakaplı Metin Arslan, Konak istikametine doğru aracıyla seyir halindeyken başka bir araçtaki şüphelilerin saldırısına uğradı. Araçta yanında bulunan Mehmet Ali Oğuz ile birlikte hastaneye kaldırılan Dobo Metin, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 • 05.06.2022 05 Haz 01:35 İzmir'de bir otomobile uzun namlulu silahla ateş açıldı, 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı İzmir'de bir otomobile uzun namlulu silahla ateş açıldı, 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

  İzmir'in Konak ilçesinde hareket halindeki otomobile ateş açılması sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı.

 • 04.06.2022 04 Haz 21:56 Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında sert konuştu Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında sert konuştu

  Diyarbakır'da basın toplantısı düzenleyen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında sert konuştu. İnce, "Van'a gidiyorsun Demirtaş'ın serbest kalmasını istiyorsan bizimle beraber olacaksın diyorsun. Ortama göre konuşuyorsun. Trabzon'a gidiyorsun ülkücü oluyorsun. İzmir'e gidince Atatürkçü, Konya'da muhafazakar, Van'a gidiyorsun HDP'li oluyorsun. Böyle siyaset olmaz. İlkeli siyasetten yanayız." dedi.

 • 04.06.2022 04 Haz 17:09 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne pankart asan isimlere sert sözler: Parlamentodan atılmalılar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne pankart asan isimlere sert sözler: Parlamentodan atılmalılar

  Türkiye İşçi Partisi vekilleri Ahmet Şık, Sera Kadıgil ve Erkan Baş'ın Gezi Parkı olaylarının yıl dönümünde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne pankart asması ve bu sırada polislerle arbedeye girmeleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sinirlendirdi. 3 ismin vekilliklerinin düşürülmesi gerektiğini dile getiren Erdoğan, "Bunların parlamentodan silinip atılması için gerekli ilerlemelerin kaydedilmesi lazım" dedi.

 • 04.06.2022 04 Haz 15:02 Geziciler için 'Bunlar çürük, bunlar sürtük' ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini yineledi Geziciler için "Bunlar çürük, bunlar sürtük" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini yineledi

  Gezi eylemlerine destek veren kişiler için sert ifadeler kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu teröristler, eşkıyalar bira şişeleriyle caminin içini pislemişti. Bunlar çürük, bunlar sürtük" demişti. Bugün de AK Parti Kızılcahamam kampında açıklamalarda bulunan Erdoğan, gündem olan sözlerine ilişkin "Milletimiz Gezicileri nasıl tanımlıyorsa biz de aynı sıfatları kullanıyoruz. Vandala vandal, haine hain, çapulcuya çapulcu demekten geri durmayacağız." dedi.

 • 03.06.2022 03 Haz 21:16 CHP Grup Başkanvekili Özel'den cezaevi ziyaretleri CHP Grup Başkanvekili Özel'den cezaevi ziyaretleri

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Bakırköy ve Silivri cezaevlerinde 15 Temmuz darbe girişimi ve Gezi Parkı olayları davasının tutuklularını ziyaret etti.

 • 03.06.2022 03 Haz 18:01 Bursa Barosu Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu Bursa Barosu Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

  Bursa Barosu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Gezi eylemleriyle ilgili açıklamalarına ilişkin suç duyurusunda bulundu. Bursa Baro Başkan Yardımcısı Aslı Evke Yetkin, “Halkın bir kesimini bu eylemlere katılan yurttaşlara karşı tahrik ve nefret unsuru oluşturan sözlerle hedef göstererek ayrımcılık yapmasını esefle karşılıyoruz” dedi.

 • 03.06.2022 03 Haz 15:02 Gezi'nin 9. Yılındaki Eylemleri İzlerken Polisin Darp Ederek Gözaltına Aldığı Gazeteciler Suç Duyurusunda Bulundu Gezi'nin 9. Yılındaki Eylemleri İzlerken Polisin Darp Ederek Gözaltına Aldığı Gazeteciler Suç Duyurusunda Bulundu

  DİSK'e bağlı Basın İş Sendikası ile Türk-İş'e bağlı Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) üyesi gazeteciler, Gezi'nin 9. yıl dönümü dolayısıyla Taksim'de düzenlenen eylemleri izleyen bazı basın mensuplarının darp edilmesi ve gözaltına alınmasıyla ilgili suç duyurusunda bulundu. Darp edilen ve gözaltına alınan basın mensupları, "Gazetecilik suç değildir. Ne yaparlarsa yapsınlar mesleğimizi yapmaya devam edeceğiz" dediler.

 • 03.06.2022 03 Haz 14:26 CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel: 'Sandığın Dibinde Olacaklar' CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel: "Sandığın Dibinde Olacaklar"

  Menderes'te esnaf ve yurttaşlarla bir araya gelen CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, "Esnaf, AKP iktidarının ülkeyi soktuğu ekonomik buhran yüzünden iyice sıkıntıda ve dertli. Kendileri de bunu biliyor ama görmezden geliyorlar. Kabullendiklerindeyse artık çok geç olacak. Çünkü o zaman sandığın dibinde olacaklar” dedi.

 • 03.06.2022 03 Haz 11:09 Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Gezi olayları esnasında evine yapılan baskın çağrısıyla ilgili konuştu: O olayı asla unutamam Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Gezi olayları esnasında evine yapılan baskın çağrısıyla ilgili konuştu: O olayı asla unutamam

  Gezi Parkı eylemleri zamanında bir hesaptan ev adresi yazılarak baskın düzenlenmesi için çağrı yapılan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu olay hakkında ilk kez konuştu. O gece eşiyle birlikte yurt dışında olduğunu ve küçük kızının o gün evde bulunduğunu söyleyen Davutoğlu, "Spekülasyonlar olmasın diye bugüne kadar o geceden hiç bahsetmedim ama o olayı asla unutamam. Bir baba olarak neler hissettiğimi tahmin edersiniz" ifadelerini kullandı.

 • 02.06.2022 02 Haz 19:41 Gülizar Biçer Karaca: 'Benim veya Ailemin Başına Birşey Gelirse Sorumlusu Erdoğan'dır' Gülizar Biçer Karaca: "Benim veya Ailemin Başına Birşey Gelirse Sorumlusu Erdoğan'dır"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, partisinin dünkü grup toplantısında söylediği sözler nedeniyle Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu. Karaca, “Bana ve parti arkadaşlarıma karşı hukuka aykırı ve suç teşkil eden davranışlarını sergilemeye devam eden şüpheli hakkında şikayetçi olmak zorunluluk arz etmiştir. Benim veya ailemin canına veya mallarının başına bir şey gelmesi durumunda sorumlunun şüpheli olduğunun bilinmesini istiyorum” dedi.

 • 02.06.2022 02 Haz 18:15 Ali İsmail Korkmaz Öldürüldüğü Sokakta Anıldı. Anne Emel Korkmaz: 'Ali İsmailler Hep Var Olacak Oğlum' Ali İsmail Korkmaz Öldürüldüğü Sokakta Anıldı. Anne Emel Korkmaz: "Ali İsmailler Hep Var Olacak Oğlum"

  Eskişehir’de dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz, Gezi direnişinin 9’uncu yılında darp edildiği sokakta karanfillerle anıldı. Çocuğunun fotoğrafına karanfil bırakırken gözyaşlarını tutamayan anne Emel Korkmaz, "Ali İsmail sen ölmedin oğlum. Kokun uzaklaştı benden sadece. Senin kokun uzaklaştı. Senin gibi yüzlerce çocuk yetişiyor. Yüzlerce Ali İsmail var ve Ali İsmailler hep var olacak oğlum. Seni çok seviyorum Ali" dedi.

 • 02.06.2022 02 Haz 17:49 Erdoğan'ın 'Sürtük' Sözüne İstanbul Barosu da Tepki Gösterdi: 'Bu Sözler Son Derece Esef Vericidir, İvedilikle Özür Dilemesini Bekliyoruz' Erdoğan'ın "Sürtük" Sözüne İstanbul Barosu da Tepki Gösterdi: "Bu Sözler Son Derece Esef Vericidir, İvedilikle Özür Dilemesini Bekliyoruz"

  İstanbul Barosu, Gezi eylemcilerine “sürtük” diyen AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi. Baro, “Ne yazık ki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gezi anmasının 9. yılında millete hitaben 'sürtük, çürük' gibi hakaret ve ayrımcılık içeren sözler sarf etmiştir. Bu sözlerin, milletin tamamının temsilcisi olan Cumhurbaşkanı tarafından söylenilmiş olması son derece esef vericidir. Cumhurbaşkanı’nın onur kırıcı bu sözleri nedeniyle ivedilikle özür dilemesini bekliyoruz" açıklamasını yaptı.

 • 02.06.2022 02 Haz 16:19 Tip ve Hkp de Erdoğan İçin Suç Duyurusunda Bulundu Tip ve Hkp de Erdoğan İçin Suç Duyurusunda Bulundu

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) ve Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) üyesi kadınlar, Gezi Parkı eylemlerine katılanlara, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda "sürtük" diyen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında İstanbul’da suç duyurusunda bulundu.

 • 02.06.2022 02 Haz 16:06 CHP'li Özkoç: 'Milletine Sürtük Diyen, Milletine Çürük Diyen Bir Cumhurbaşkanının İtibarı Söz Konusu Olamaz' CHP'li Özkoç: "Milletine Sürtük Diyen, Milletine Çürük Diyen Bir Cumhurbaşkanının İtibarı Söz Konusu Olamaz"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi Parkı protestoları ile ilgili “Bu eşkıyalar, bu teröristler, bira şişeleriyle, bira kutularıyla adeta caminin içini pislemişti” sözlerine tepki gösterdi. Özkoç, “Aradan tam 9 yıl geçti. Elindekileri görüntüleri hala yayınlamasını bekliyoruz. Camide içki içilmedi. Müezzin ve caminin imamı, Recep Tayyip Erdoğan’ı yalanladı. Allah korkusu ve vicdanı olan, müezzin ve imam. Allah korkusu olmayan ve vicdanı olmayan Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan zat. Ortada sürtük yok, çürük yok. Ama milletine ‘sürtük, çürük’ diyen bir cumhurbaşkanı var. Milletine sürtük, milletine çürük diyen cumhurbaşkanının itibarı söz konusu olamaz” dedi.

 • 02.06.2022 02 Haz 15:47 Erdoğan'a Bir Suç Duyurusu da İzmir Barosu'ndan: 'Atatürk'ün Oturmuş Olduğu Cumhurbaşkanlığı Makamına Yapılmış Hakarettir' Erdoğan'a Bir Suç Duyurusu da İzmir Barosu'ndan: "Atatürk'ün Oturmuş Olduğu Cumhurbaşkanlığı Makamına Yapılmış Hakarettir"

  Gezi Parkı protestolarına katılanlar için ağır ifadeler kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında bir suç duyurusu da İzmir Barosu'ndan geldi. Barodan yapılan açıklamada, "Gezi'ye katılan yurttaşlara ‘sürtük’ diyecek kadar seviyesizleşen bir dil, en hafif tabiri ile her davranışıyla toplumumuza örnek olmaya çalışan Mustafa Kemal Atatürk'ün oturmuş olduğu Cumhurbaşkanlığı makamına yapılmış bir hakarettir" denildi. Baro, Erdoğan hakkında topluca suç duyurusunda bulunmak üzere tüm üyelerini 7 Haziran'da adliye önünde buluşmaya davet etti.

 • 02.06.2022 02 Haz 13:49 Tartışmalı davaların hakimi olarak biliniyor! Adalet Bakan Yardımcılığına getirilen Akın Gürlek kimdir? Tartışmalı davaların hakimi olarak biliniyor! Adalet Bakan Yardımcılığına getirilen Akın Gürlek kimdir?

  Tartışmalı davaların hakimi olarak bilinen Akın Gürlek, Cumhurbaşkanı kararıyla Adalet Bakan Yardımcılığı'na atandı. Kamuoyunun yakından takip ettiği ceza davalarında adı geçen Gürlek'in başkanı olduğu İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi; CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Sözcü Gazetesi yazar, yönetici ve çalışanları, eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı hakkında mahkumiyet kararları vermişti.

 • 02.06.2022 02 Haz 11:20 Gezi Parkı Protestolarına Katılanları 'Sürtük' Diyerek Hedef Alan Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkında Suç Duyurusu Gezi Parkı Protestolarına Katılanları "Sürtük" Diyerek Hedef Alan Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkında Suç Duyurusu

  CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Gezi Parkı protestolarına katılanları hedef alarak "sürtük" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu. Kılıç, "Şirazesi o kadar kaymış olmalı ki artık yalanın dışında hakarete ve küfre başvuruyor. Merak etmesin bu küfrün yargıda mutlaka bir cezası olacak" dedi.

 • 02.06.2022 02 Haz 00:19 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gezi parkı eylemcilerine yönelik 'Bunlar çürük, bunlar sürtük' sözlerine Akşener'den tepki geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gezi parkı eylemcilerine yönelik "Bunlar çürük, bunlar sürtük" sözlerine Akşener'den tepki geldi

  İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın grup toplantısında gezi parkı eylemcilerine yönelik "Bunlar çürük, bunlar sürtük." sözlerine yanıt verdi. Milletimizin her bir ferdinin eşit derecede saygıyı hak ettiğini dile getiren Akşener, demokrasi, eşitlik ve adalet için mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.

 • 01.06.2022 01 Haz 23:02 Başkent'te izinsiz gösteriye polis müdahale etti Başkent'te izinsiz gösteriye polis müdahale etti

  Başkent'te izinsiz gösteriye polis müdahale etti Gezi Parkı eylemleri sırasında Ankara Güvenpark'ta çıkan olaylarda ölen Ethem Sarısülük'ü anmak için izinsiz yürüyüş yapan gruba polis müdahale etti.

 • 01.06.2022 01 Haz 21:55 Gezi'nin 9. Yıl Dönümünde İstanbul'da Gözaltına Alınan 169 Kişi Serbest Bırakıldı Gezi'nin 9. Yıl Dönümünde İstanbul'da Gözaltına Alınan 169 Kişi Serbest Bırakıldı

  Gezi Parkı eylemlerinin 9. yıl dönümünde Taksim Meydanı’na yürümek isterken İstanbul’da gözaltına alınan 169 kişi serbest bırakıldı.

 • 01.06.2022 01 Haz 16:59 Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği'ne Açılan Kapatma Davası, 280 Avukatın Müdahillik Talebi Reddedilerek Ertelendi Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği'ne Açılan Kapatma Davası, 280 Avukatın Müdahillik Talebi Reddedilerek Ertelendi

  Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği’nin kapatılmasına yönelik dava, 36 barodan 280 avukatın müdahillik talebi reddedilerek 5 Ekim 2022 tarihine ertelendi. Dernek Başkanı Gülsüm Kav, "İstanbul Sözleşmesi'nden imza çekilmesiyle başlayan hukuksuzluğun bir devamı olarak görüyoruz derneğimize açılan davayı da. Ve aynı zamanda bugün her gün yaşadığımız özgürlüklerimize, haklarımıza müdahalelerin yeni başlayacak baskıların da habercilerinden biriydi. O yüzden de bu dava tüm kadınların ve tüm toplumun davasıdır" dedi.

 • 01.06.2022 01 Haz 16:30 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne asılan pankartla ilgili soruşturma başlatıldı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne asılan pankartla ilgili soruşturma başlatıldı

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gezi Parkı odaklı olayların 9. yılı nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne pankart asılmasına ilişkin soruşturma başlattı.

 • 01.06.2022 01 Haz 16:20 Erdoğan, Gezi Parkı Protestolarını Hedef Aldı: 'Dolmabahçe Bezmialem Valide Sultan Cami'nin İçinde Bu Teröristler Bira Şişeleri ile Caminin İçini... Erdoğan, Gezi Parkı Protestolarını Hedef Aldı: "Dolmabahçe Bezmialem Valide Sultan Cami'nin İçinde Bu Teröristler Bira Şişeleri ile Caminin İçini...

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Tarihimize Gezi olayları adıyla bir ihanet, bir utanç, bir vandallık vesikası olarak geçen hadiselerin dokuzuncu yılındayız. Ağaç bahanesiyle çakılan kıvılcım, bir anda Türkiye’nin hükümetini, milli projelerini, uluslararası çıkarlarını hedef alan bir kalkışmaya dönüşmüştü. Düşünün; Dolmabahçe Bezmialem Valide Sultan Cami’nin içinde bu eşkıyalar, bu teröristler, evet bira şişeleri ile bira kutularıyla adeta caminin içini pislemişti. Bunlar böyle. Bunlar çürük, Bunlar sürtük. Bunlar için ulu mabet nedir, nedir değildir; öyle bir şey yok” dedi.

 • 01.06.2022 01 Haz 15:45 Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (5) Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (5)

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "(TİP'li milletvekilleri) Şehitler Köprüsü'nde böyle bir pankartı sen, polise rağmen asamazsın, astırmazlar.

 • 01.06.2022 01 Haz 15:18 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 10 soru (2) Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 10 soru (2)

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 10 soru (2)'PEK ÇOK SORUNUN BAŞLANGIÇ NOKTASI GEZİ HADİSEDİR'Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezi olaylarının yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, "Olaylar, İstanbul'da Gezi Parkı'ndaki birkaç ağacın kesildiği iddiasıyla 2013'ün mayıs sonu, haziran başı...

 • 01.06.2022 01 Haz 15:03 Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Tel Rıfat ve Münbiç'i teröristlerden temizliyoruz' Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Tel Rıfat ve Münbiç'i teröristlerden temizliyoruz"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Tel Rıfat ve Münbiç'i teröristlerden temizliyoruz" "Çevrecilik adına konuşanların hiçbiri kalkıp da 'biz ne yapıyoruz, burada bir çevre katliamı var' demediler.

 • 01.06.2022 01 Haz 14:34 Erdoğan, Gezi eylemcilerini hedef aldı: Bunlar çürük, bunlar sürtük Erdoğan, Gezi eylemcilerini hedef aldı: Bunlar çürük, bunlar sürtük

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşma yaptı. Gezi direnişini 9'uncu yıldönümünde hedef alan Erdoğan, "Bu teröristler, eşkıyalar bira şişeleriyle caminin içini pislemişti. Bunlar çürük, bunlar sürtük" dedi.

 • 01.06.2022 01 Haz 13:13 Erdoğan Kılıçdaroğlu'na sordu: 2023'te Cumhurbaşkanı olmaya yüreğin var mı? Erdoğan Kılıçdaroğlu'na sordu: 2023'te Cumhurbaşkanı olmaya yüreğin var mı?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yüklendi. Kılıçdaroğlu'na 10 soru yönelten Erdoğan, "Bu 10 soruyu cevaplarsa onu muhatap alırız" ifadesini kullanırken, "2023'te Cumhurbaşkanı olmaya yüreğin var mı?" sorusunu sorması dikkat çekti.

 • 01.06.2022 01 Haz 12:45 'Gezi kalkışması amacına ulaşsaydı, bugünün Ukrayna'sı biz olacaktık' "Gezi kalkışması amacına ulaşsaydı, bugünün Ukrayna'sı biz olacaktık"

  Sosyolog Doç. Dr. Adem Palabıyık, 2013 yılında organize olarak gerçekleştirilen Gezi Parkı olaylarının bir siyasal kaos planı olduğunu belirterek, "Gezi kalkışması amacına ulaşsaydı, bugünün Ukrayna'sı biz olacaktık" dedi.

 • 01.06.2022 01 Haz 11:06 Gezi'nin 9. Yıl Dönümünde Taksim'e Yürümek İsteyenlerden 169'u Gözaltına Alındı. Avukatlar, Gözaltındakilere İşkence Yapıldığını İddia Etti Gezi'nin 9. Yıl Dönümünde Taksim'e Yürümek İsteyenlerden 169'u Gözaltına Alındı. Avukatlar, Gözaltındakilere İşkence Yapıldığını İddia Etti

  Gezi Parkı eylemlerinin 9’uncu yıl dönümü dolayısıyla dün akşam Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi önünde yapılan basın açıklamasının ardından Taksim Meydan’ına doğru yürümek isteyen kalabalık gruptan 169 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların avukatları, İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde yaptıkları açıklamada, müvekkillerinden bazılarına işkence yapıldığını iddia ederek meslektaşlarını Emniyet’in önüne çağırdı.

 • 01.06.2022 01 Haz 00:06 Kılıçdaroğlu: 'Gezi Direnişi, Demokrasi Tarihimizde Özgürlüğü Haykıran Gençlerin Sesidir. Kılıçdaroğlu: "Gezi Direnişi, Demokrasi Tarihimizde Özgürlüğü Haykıran Gençlerin Sesidir.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Gezi direnişi, demokrasi tarihimizde özgürlüğü haykıran gençlerin sesidir; dayanışmaya, barışa, kardeşliğe ve demokrasiye adanmış milletimizin hareketidir… Gezi’de yitirdiklerimize sözümüz var: Bu güzel ülkemize gerçek anlamda demokrasiyi getireceğiz!” açıklamasını yaptı.

 • 31.05.2022 31 May 23:35 İstanbul Valiliğinden Taksim'de izinsiz yürüyüş yapan grupla ilgili açıklama İstanbul Valiliğinden Taksim'de izinsiz yürüyüş yapan grupla ilgili açıklama

  İstanbul Valiliğinden Gezi Parkı eylemlerinin yıldönümü bahanesiyle izinsiz gösteri yürüyüşü yaparak polise taşlı sopalı mukavemette bulunan 170 kişinin yakalandığı açıklandı.

 • 31.05.2022 31 May 22:56 Gezi Parkı Protestolarının 9. Yıl Dönümünde Polis Gezi Parkı'na Yürüyüşe Engel Oldu Gezi Parkı Protestolarının 9. Yıl Dönümünde Polis Gezi Parkı'na Yürüyüşe Engel Oldu

  Taksim Dayanışması, Gezi Parkı direnişinin 9’uncu yıl dönümünde Taksim’deki Makine Mühendisleri Odası önünde bir araya geldi. Gezi Parkı’na yürümek isteyen gruba, polis biber gazıyla müdahale etti. Onlarca kişi gözaltına alındı.

 • 31.05.2022 31 May 22:36 Beyoğlu'nda izinsiz gösteriye müdahale Beyoğlu'nda izinsiz gösteriye müdahale

  Beyoğlu'nda izinsiz gösteri yapan ve kendilerini uyaran polis ekiplerine sopa, taş ve su şişeleriyle saldıran gruptan 170 kişi gözaltına alındı.

 • 31.05.2022 31 May 22:18 GEZİ PARKI OLAYLARININ 9'UNCU YILDÖNÜMÜ GEZİ PARKI OLAYLARININ 9'UNCU YILDÖNÜMÜ

  GEZİ Parkı olaylarının 9'uncu yıldönümünde Taksim'de eylem düzenlendi.

 • 31.05.2022 31 May 19:13 Erkan Baş'tan Bakan Soylu'ya Yanıt: 'Savcılığa Kadar Gitmişken O Kol Kola Olduğun Çetelerle İlgili İfadeni de Vermeni Bekliyoruz' Erkan Baş'tan Bakan Soylu'ya Yanıt: "Savcılığa Kadar Gitmişken O Kol Kola Olduğun Çetelerle İlgili İfadeni de Vermeni Bekliyoruz"

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne astıkları “Her yer direniş, her yer Taksim” yazılı pankartı keserek denize düşüren polisleri ödüllendireceklerini ve kendileri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. Baş, “Neymiş, beyefendi bizimle ilgili suç duyurusunda bulunacakmış. Vallahi hiç bekleme. Hiç bekleme Soylu. Hani hazır savcılığa kadar gitmişken o kol kola olduğun çetelerle ilgili ifadeni de vermeni bekliyoruz. Mafyadan ayda 10 bin dolar alan maaş alan o milletvekilini anlatacaktın ya savcıya, gitmişken onu da anlatıvermeni bekliyoruz” dedi.

 • 31.05.2022 31 May 18:25 TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulu

  AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Biz basın kartıyla ilgili düzenlemede şunu yapabilirdik: Teklifimizde 'Alt düzenlemelerle, ilgili yönetmelikle bu hususlar düzenlenebilir' diyebilirdik ama biz bunu tercih etmedik, kanunda açık bir şekilde, herhangi bir hak kaybı olduğu takdirde bunun...

 • 31.05.2022 31 May 13:50 Bahçeli: MHP, muhtemel askeri harekatı bütün varlığıyla desteklemektedir Bahçeli: MHP, muhtemel askeri harekatı bütün varlığıyla desteklemektedir

  Bahçeli: MHP, muhtemel askeri harekatı bütün varlığıyla desteklemektedirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye'nin, Suriye veya Irak'ın toprağında gözü yoktur.

 • 31.05.2022 31 May 13:26 15 Temmuz Şehitler köprüsüne izinsiz pankart asan TİP milletvekilleri ile polis arasında gerginlik yaşandı 15 Temmuz Şehitler köprüsüne izinsiz pankart asan TİP milletvekilleri ile polis arasında gerginlik yaşandı

  TİP Milletvekilleri Erkan Baş, Sera Kadıgil ve Ahmet Şık, Gezi Parkı olaylarının yıl dönümü sebebiyle 15 Temmuz Şehitler köprüsüne pankart astı. İzinsiz asılan pankartı indirmek isteyen polisle milletvekilleri arasında gerginlik yaşandı. İçişleri Bakanı Soylu Twitter hesabından o anların görüntülerini yayınlayıp, "Bu polis arkadaşlarımı, görevlerini yapmaları münasebetiyle ödüllendiriyoruz. HDPKK'dan meclise giren bu milletvekilleri hakkında da suç duyurusunda bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.

 • 31.05.2022 31 May 13:15 Erkan Baş'tan Bakan Soylu'ya Yanıt: 'Savcılığa Kadar Gitmişken O Kol Kola Olduğun Çetelerle İlgili İfadeni de Vermeni Bekliyoruz' Erkan Baş'tan Bakan Soylu'ya Yanıt: "Savcılığa Kadar Gitmişken O Kol Kola Olduğun Çetelerle İlgili İfadeni de Vermeni Bekliyoruz"

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne astıkları “Her yer direniş, her yer Taksim” yazılı pankartı keserek denize düşüren polisleri ödüllendireceklerini ve kendileri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. Baş, “Neymiş, beyefendi bizimle ilgili suç duyurusunda bulunacakmış. Vallahi hiç bekleme. Hiç bekleme Soylu. Hani hazır savcılığa kadar gitmişken o kol kola olduğun çetelerle ilgili ifadeni de vermeni bekliyoruz. Mafyadan ayda 10 bin dolar alan maaş alan o milletvekilini anlatacaktın ya savcıya, gitmişken onu da anlatıvermeni bekliyoruz” dedi.

 • 31.05.2022 31 May 11:17 Bahçeli: 'Kılıçdaroğlu, Terörist Demirtaş'ın Hasretini Ziyadesiyle Çekiyorsan Sonunda Boş Bir Ranzaya Sen de Kapağı Atarsın' Bahçeli: "Kılıçdaroğlu, Terörist Demirtaş'ın Hasretini Ziyadesiyle Çekiyorsan Sonunda Boş Bir Ranzaya Sen de Kapağı Atarsın"

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Sayın Kılıçdaroğlu, terörist Demirtaş’ın hasretini ziyadesiyle çekiyorsan, Kavala olmadan yaşayamam diyorsan, biraz daha devam et, sonunda kanun yoluyla onların koğuşundaki boş bir ranzaya sen de kapağı atarsın, nihayet çulunu serer, duvara da halını asarsın” dedi.

 • 31.05.2022 31 May 10:52 İzmir'de Kemik Üzerine Minyatür ve Resim Sergisi Açıldı İzmir'de Kemik Üzerine Minyatür ve Resim Sergisi Açıldı

  Sanatçı Nesibe Sözen'in "Geçmişten Bugüne Kemik Üzerine Minyatür ve Resim Sergisi" açıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla açılan sergide Gezi Parkı; Atatürk ve kadın temalı eserler büyük ilgi gördü.

 • 31.05.2022 31 May 10:48 Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1) Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1)

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyeliği konusunda, bu ülkelerin kırmızı kart cezalısı olduğunu belirterek, "Bu cezanın kaldırılması için PKK/YPG/PYD hilesiz ve hilafsız kınanmalı, Türkiye'nin iade talebinde bulunduğu teröristler derhal teslim edilmelidir.

 • 30.05.2022 30 May 22:59 Sinemacılar da Gezi İçin Adalet Nöbeti Tuttu: 'Karanlık Gider, Gezi Kalır' Sinemacılar da Gezi İçin Adalet Nöbeti Tuttu: "Karanlık Gider, Gezi Kalır"

  Gezi Davası'nda çıkan karar sonrasında Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ile bağlı meslek odalarının başlattığı Adalet Nöbeti'nin 35'inci gününe sinemacılar katıldı. Aralarında Nur Sürer, Meltem Cumbul, Nergis Öztürk, Baran Seyhan gibi isimlerin bulunduğu sinemacılar, "Gezi davasında tutuklanan sinemacı arkadaşlarımız Çiğdem Mater ve Mine Özerden’in ve diğer tutuklular Osman Kavala, Mücella Yapıcı, Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Hakan Altınay’ın yanındayız. Karanlık gider, Gezi kalır" dedi.

 • 30.05.2022 30 May 15:22 Bakan Varank Pensilvanya'nın gündemini rehber edinen ana muhalefetin başkanı Bakan Varank Pensilvanya'nın gündemini rehber edinen ana muhalefetin başkanı

  SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik iddialarına ilişkin, "Bu ülkede yurt dışı sevdalısı bir siyasi varsa bizzat oralardan talimat alan bir siyasi varsa bu zat;

 • 30.05.2022 30 May 13:41 Bakan Varank: 'Pensilvanya'nın, Stockholm'ün gündemini rehberlik edinen ana muhalefetin başkanıdır' Bakan Varank: "Pensilvanya'nın, Stockholm'ün gündemini rehberlik edinen ana muhalefetin başkanıdır"

  Bakan Varank: "Pensilvanya'nın, Stockholm'ün gündemini rehberlik edinen ana muhalefetin başkanıdır" "Bunlar Avrupa'da, Amerika'da imrenerek gezdikleri, öve öve bitiremedikleri parkları milletimize reva görmüyorlar" "Biz teröristlere vuruyoruz, terör destekçilerine haddini bildiriyoruz ama ses...

 • 30.05.2022 30 May 13:39 Varank: 'Amacımız, TSİ'yi uluslararası camiada daha fazla tercih edilen öncü kuruluşlardan bir tanesi haline getirmek' Varank: "Amacımız, TSİ'yi uluslararası camiada daha fazla tercih edilen öncü kuruluşlardan bir tanesi haline getirmek"

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türk Standardları Enstitüsü 61. Olağan Genel Kurulunun açılışında konuştu.

 • 30.05.2022 30 May 02:06 Bahçeli: Atatürk İsminin Silinmesi Hiç Kimsenin Hatırına ve Gündemine Gelmemiştir Bahçeli: Atatürk İsminin Silinmesi Hiç Kimsenin Hatırına ve Gündemine Gelmemiştir

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, pistleri sökülen ve bir kısmı millet bahçesine dönüştürülecek olan Atatürk Havalimanı’ndaki fetih kutlaması ve ağaç dikme töreninde, “Atatürk Havalimanı’nda yıkım yoktur, israf yoktur, heba edilmiş miras yoktur. Bilakis, İstanbullu kardeşlerimi feraha ve selamete kavuşturacak ihya ve inşa faaliyeti vardır. Özellikle Atatürk isminin silinmesi hiç kimsenin hatırına veya gündemine gelmemiştir” dedi.

 • 29.05.2022 29 May 20:08 Bahçeli: Atatürk İsminin Silinmesi Hiç Kimsenin Hatırına ve Gündemine Gelmemiştir Bahçeli: Atatürk İsminin Silinmesi Hiç Kimsenin Hatırına ve Gündemine Gelmemiştir

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, pistleri sökülen ve bir kısmı millet bahçesine dönüştürülecek olan Atatürk Havalimanı’ndaki fetih kutlaması ve ağaç dikme töreninde, “Atatürk Havalimanı’nda yıkım yoktur, israf yoktur, heba edilmiş miras yoktur. Bilakis, İstanbullu kardeşlerimi feraha ve selamete kavuşturacak ihya ve inşa faaliyeti vardır. Özellikle Atatürk isminin silinmesi hiç kimsenin hatırına veya gündemine gelmemiştir” dedi.

 • 29.05.2022 29 May 18:41 Bahçeli'den İmamoğlu'na sert sözler: Kar yağınca balığa gidenler, demokratik hesap vakti gelince İstanbullu kardeşlerimizin tokadını yiyecekler Bahçeli'den İmamoğlu'na sert sözler: Kar yağınca balığa gidenler, demokratik hesap vakti gelince İstanbullu kardeşlerimizin tokadını yiyecekler

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun isim vermeden eleştirdiği konuşmasında, "Kar yağınca balığa gidenler, demokratik hesap vakti gelince İstanbullu kardeşlerimizin tokadını yiyecekler, elbette geldikleri gibi gidecekler." ifadelerini kullandı.

 • 29.05.2022 29 May 14:07 Taksim'de sıcak hava manzaraları Taksim'de sıcak hava manzaraları

  Taksim'de sıcak hava manzaraları İstanbul'da hafta sonu artan sıcaklar sonrası yerli ve yabancı turistler Taksim'e akın etti.

 • 29.05.2022 29 May 10:38 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Edebiyat, moda ve siyasette tarihe mal olmuş çok sayıda kişi, haziranın ilk haftasında hayata gözlerini yumdu.

 • 28.05.2022 28 May 17:14 Taksim Dayanışması'ndan Gezi Tutuklularına Bakırköy Cezaevi Önünde Destek: 'Gezi'nin Gerçek Tarihine Sahip Çıkmaya Çağırıyoruz' Taksim Dayanışması'ndan Gezi Tutuklularına Bakırköy Cezaevi Önünde Destek: "Gezi'nin Gerçek Tarihine Sahip Çıkmaya Çağırıyoruz"

  Taksim Dayanışması, Gezi Parkı davası kapsamında haklarında hapis cezası verilerek tutuklanan Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater ve Mine Özerden için kaldıkları Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi önünde destek açıklaması yaptı. Tutukluların mesajları okunurken; Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi Başkanı Pelin Pınar Giritlioğlu, “2013’ün Haziran’ında Gezi Parkı’ndaki o rengarenk, dayanışmacı anlayışı sahiplenen tüm yurttaşları özgürlük ve demokrasi talebiyle ülkemizin geleceğine umut olan tüm kurumları, ‘darbecilik’ gibi asılsız ithamlarla lekelenmek istenen Gezi’nin gerçek tarihine sahip çıkmaya çağırıyoruz” dedi.

 • 28.05.2022 28 May 15:14 Taksim Dayanışması'ndan Gezi Tutuklularına Silivri Cezaevi Önünde Destek: 'Dünya Hukuk Tarihine Kara Bir Leke Olarak Girecek Bu Davalar Çekilinceye... Taksim Dayanışması'ndan Gezi Tutuklularına Silivri Cezaevi Önünde Destek: "Dünya Hukuk Tarihine Kara Bir Leke Olarak Girecek Bu Davalar Çekilinceye...

  Taksim Dayanışması, Gezi Parkı davası kapsamında haklarında hapis cezası verilerek tutuklanan Osman Kavala, Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Ali Hakan Altınay için kaldıkları Silivri Cezaevi önünde destek açıklaması yaptı. Tutukluların mesajları okunurken; Taksim Dayanışması’ndan Akif Burak Atlar, “Dünya hukuk tarihine kara bir leke olarak girecek bu davalar geri çekilinceye kadar mücadeleye devam edecek, arkadaşlarımızı yalnız bırakmayacağız” dedi.

 • 27.05.2022 27 May 14:06 'Çarşı Davası' Yeniden Başladı: Haber Ajanslarına, Olaylara İlişkin Görüntüler Sorulacak "Çarşı Davası" Yeniden Başladı: Haber Ajanslarına, Olaylara İlişkin Görüntüler Sorulacak

  Gezi Parkı eylemlerine ilişkin Beşiktaş taraftar grubu "Çarşı" üyesi 35 kişinin yargılanmasına yeniden başlandı. Mahkeme, ulusal haber ajanslarına Beşiktaş’ta bulunan dönemin Başkanlık Çalışma Ofisi'ne yönelik gerçekleştirildiği belirtilen eylemlere ilişkin kamera ve görüntü kayıtlarının sorulmasına karar vererek duruşmayı 30 Eylül 2022 tarihine erteledi.

Advertisement