Son dakika Gezi Parkı haberleri, Gezi Parkı son dakika, son dakika Gezi Parkı

Son Dakika Gezi Parkı Haberleri

 • Galatasaray, Beşiktaş Derbisinde Kadroda Değişiklik Yaptı
  19:05 Galatasaray, Beşiktaş Derbisinde Kadroda Değişiklik Yaptı

  Galatasaray'ın teknik direktörü Okan Buruk, Beşiktaş derbisinde kadroda tek değişiklik yaparak Mauro Icardi'yi sahaya sürdü. Galatasaray'da 5 önemli futbolcu ise sakatlık ve ceza nedeniyle kadroda yer almadı. Yedek kulübesinde ise genç oyuncular görev bekledi. Yaklaşık 2 bin Galatasaray taraftarı da deplasman tribününde takımlarını destekledi.

 • Polis araya girdi! Beşiktaş ve Galatasaray taraftarları arasında gerginlik
  16:50 Polis araya girdi! Beşiktaş ve Galatasaray taraftarları arasında gerginlik

  Beşiktaş'ın Galatasaray'ı ağırlayacağı maç öncesi taraftarlar arasında gerginlik yaşandı. Taksim'deki Gezi Parkı'nda toplanan Galatasaray taraftarları, Tüpraş Stadyumu'na götürülürken, Beşiktaş taraftarlarıyla aralarında sözlü atışmalar yaşandı. Polis, iki takım taraftarlarının karşılaşmasını engellemek için barikatlarla güvenlik kordonu oluşturdu. Olayların büyümesini engellemek için çevik kuvvet ve TOMA aracı devreye girdi.

 • İmamoğlu: Kanal İstanbul Meselesini Milletin Zihninden Söküp Atacağız
  16:13 İmamoğlu: Kanal İstanbul Meselesini Milletin Zihninden Söküp Atacağız

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, tarihi Haliç Tersanesi’nin bir bölümünde hayata geçirilen ‘İstanbul Sanat’ın açılışını gerçekleştirdi. Aynı anda, ‘10 x 10 = 100 Büyük Proje’ sunumlarının dördüncüsü olan ‘Tarihine sahip çıkan İstanbul için tam yol ileri’ konulu sunumu da yapan İmamoğlu, “5 yılda neyi, nasıl yaptığımıza ve bundan sonra yapacaklarımıza bakarsanız, İstanbul'un tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkma konusunda yaşanan çok büyük zihniyet devrimini çok net görürsünüz" dedi. İmamoğlu, "Kanal İstanbul meselesini, bu milletin uykularını kaçıran bu meseleyi milletin zihninden söküp atacağız" diye konuştu.

 • Adalet Bakanı Tunç, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu Açıklaması
  27 Şub Adalet Bakanı Tunç, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu Açıklaması

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Erzincan'ın İliç ilçesindeki maden sahasında meydana toprak kaymasında sorumlulukları bulunanların yargı tarafından ortaya çıkarılacağını belirterek, "Kim sorumluysa bu kazadan, yargı önünde elbette ki hesabını verecektir.

 • Adalet Bakanı Tunç, Zonguldak'ta gazetecilerin sorularını yanıtladı Açıklaması
  23 Şub Adalet Bakanı Tunç, Zonguldak'ta gazetecilerin sorularını yanıtladı Açıklaması

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Anayasa Mahkemesinin (AYM), Gezi Parkı davası hükümlüsü Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesinin yok hükmünde olduğunun tespiti için CHP'nin başvurusu ile Atalay'ın avukatlarının yaptığı yeni başvuruda, karar verilmesine yer olmadığına hükmetmesine...

 • AYM, Can Atalay için yapılan başvuruları karara bağladı
  22 Şub AYM, Can Atalay için yapılan başvuruları karara bağladı

  Anayasa Mahkemesi, Gezi Parkı davası hükümlüsü Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesinin yok hükmünde olduğunu belirlemek için yapılan başvuruları değerlendirdi. Yüksek Mahkeme, CHP'nin başvurusu ve Atalay'ın avukatlarının yeni başvurusu üzerine karar verilmesine yer olmadığına hükmetti. Atalay'ın milletvekilliği, TBMM Genel Kurulu'nda düşürülmüştü.

 • Gezi Parkı Davası Sanıklarının Yargılanması Yeniden Başladı
  21 Şub Gezi Parkı Davası Sanıklarının Yargılanması Yeniden Başladı

  Osman Kavala'nın da yer aldığı Gezi Parkı olayları davasında haklarında verilen 18 yıl hapis cezası kararları Yargıtayca bozulan sanıklar Mücella Yapıcı, Ali Hakan Altınay ve Yiğit Ali Ekmekçi'nin yeniden yargılanması başladı. Duruşmaya katılmayan sanıkları avukatları temsil etti. Mahkeme heyeti, Yargıtay'ın bozma ilamına uyulmasına ve sanıklar hakkındaki adli kontrol tedbirlerinin kaldırılmasına karar verdi.

 • Gezi Davası sanıklarının adli kontrol tedbirleri kaldırıldı
  21 Şub Gezi Davası sanıklarının adli kontrol tedbirleri kaldırıldı

  Gezi Davası dosyası kapsamında 18'er yıl hapis cezası verilen Mücella Yapıcı, Ali Hakan Altınay ve Yiğit Ali Ekmekçi'nin yeniden yargılandıkları davanın duruşmasında mahkeme, sanıklar hakkındaki adli kontrol tedbirlerinin kaldırılmasına hükmetti. Yargıtay'ın bozma ilamına uyulmasına karar veren mahkeme, sanıkların yurtdışı çıkış yasağı adli kontrol şartını da kaldırdı.

 • Gezi Davası'nda adli kontrol kararları kaldırıldı
  21 Şub Gezi Davası'nda adli kontrol kararları kaldırıldı

  Gezi Davası'nda yeniden yargılanan Mücella Yapıcı, Ali Hakan Altınay ve Yiğit Ali Ekmekçi hakkında, Yargıtay'ın bozma kararına uyularak adli kontrol kararları kaldırıldı. Yapıcı, Altınay ve Ekmekçi'nin eylemleri, 'toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet' kapsamında değerlendirilecek.

 • Haftanın tarihine bakış
  18 Şub Haftanın tarihine bakış

  Milli Güvenlik Kurulunun (MGK) 19 Şubat 2001'deki toplantısında Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Başbakan Bülent Ecevit'e Anayasa kitapçığı fırlatması ve tartışmanın Ecevit tarafından kamuoyuyla paylaşılmasının ardından Türkiye, tarihinin en ağır ekonomik krizlerinden biriyle karşı karşıya kaldı.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş: Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesi işlemi tamamen teamüllere uygun
  09 Şub TBMM Başkanı Kurtulmuş: Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesi işlemi tamamen teamüllere uygun

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesi işleminin tamamıyla teamüllere uygun bir işlem olduğunu belirtti. Kurtulmuş, CHP'nin iptal istemiyle AYM'ye başvurusuna ilişkin olarak ise "Bu işlemde bir usul hatası yoktur. Bu, bir milletvekilliğinin düşürülmesi değil, milletvekilliğinin düşmesidir. Anayasa Mahkemesi ne karar verecek, göreceğiz" diye konuştu.

 • Palalı Sabri'nin öldürülmesiyle ilgili 6 şüpheli tutuklandı
  06 Şub Palalı Sabri'nin öldürülmesiyle ilgili 6 şüpheli tutuklandı

  GEZİ Parkı olaylarında göstericilere pala ile saldırmasıyla tanınan Palalı Sabri'nin öldürülmesiyle ilgili olarak adliyeye sevk edilen 8 şüpheliden 6'sı tutuklandı. Olay, Beyoğlu'nda meydana geldi ve Sabri Çelebi'nin eski ortağının iş yerinde yaşanan tartışma sonucunda vücuduna isabet eden kurşunlar nedeniyle hayatını kaybetmesiyle sonuçlandı. Polis ekipleri, cinayet zanlısı ve olaya karışan diğer kişileri tespit ederek operasyon düzenledi ve 13 farklı adreste gözaltına aldı. Operasyon sırasında 2 pompalı tüfek ile 4 tabanca ele geçirildi. Şüpheliler, adliyeye sevk edildi ve 6 kişi tutuklandı.

 • 'Palalı Sabri' cinayetine ilişkin 6 şüpheli tutuklandı
  06 Şub 'Palalı Sabri' cinayetine ilişkin 6 şüpheli tutuklandı

  Gezi Parkı olaylarında göstericilere pala ile saldıran ve 'Palalı Sabri' lakabıyla tanınan Sabri Çelebi'nin çıkan kavgada ölümüne ilişkin 6 şüpheli çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe tutuklandı. Şüphelilerden 2'si 'kasten öldürme', 4'ü 'suçluyu kayırma' suçlamalarıyla tutuklandı.

 • Palalı Sabri'nin öldürülmesiyle ilgili 6 şüpheli tutuklandı
  06 Şub Palalı Sabri'nin öldürülmesiyle ilgili 6 şüpheli tutuklandı

  GEZİ Parkı olaylarında göstericilere pala ile saldırmasıyla tanınan Palalı Sabri'nin öldürülmesiyle ilgili olarak adliyeye sevk edilen 8 şüpheliden 6'sı tutuklandı. Olay, Beyoğlu'nda meydana geldi ve güvenlik kameralarıyla tespit edilen şüpheliler operasyonla gözaltına alındı.

 • Palalı Sabri'nin öldürülmesiyle ilgili 6 şüpheli tutuklandı
  06 Şub Palalı Sabri'nin öldürülmesiyle ilgili 6 şüpheli tutuklandı

  GEZİ Parkı olaylarında göstericilere pala ile saldırmasıyla tanınan Sabri Çelebi'nin öldürülmesiyle ilgili olarak adliyeye sevk edilen 8 şüpheliden 6'sı tutuklandı. Olay, Beyoğlu'nda meydana geldi ve güvenlik kamera görüntülerinin incelenmesi sonucu cinayet şüphelisi ve diğer kişiler tespit edildi. Polis operasyonunda 2 pompalı tüfek ve 4 tabanca ele geçirildi. Şüpheliler, İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi ve 6 kişi tutuklandı.

 • Gezi Parkı'nda 'Palalı Sabri'nin ölümüne ilişkin 6 şüpheli tutuklandı
  06 Şub Gezi Parkı'nda 'Palalı Sabri'nin ölümüne ilişkin 6 şüpheli tutuklandı

  Gezi Parkı olaylarında göstericilere pala ile saldıran ve 'Palalı Sabri' lakabıyla tanınan Sabri Çelebi'nin ölümüyle ilgili olarak 6 şüpheli tutuklandı. Şüpheliler arasında kasten öldürme suçlamasıyla 2 kişi bulunurken, diğer 4 kişi ise suçluyu kayırma suçlamasıyla tutuklandı.

 • Palalı Sabri'nin öldürülmesiyle ilgili 6 kişi tutuklandı
  06 Şub Palalı Sabri'nin öldürülmesiyle ilgili 6 kişi tutuklandı

  Gezi Parkı olayları sırasında göstericilere pala ile saldırmasıyla tanınan Sabri Çelebi'nin öldürülmesiyle ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan 8 şüpheliden 2'si 'kasten adam öldürme', 4'ü ise 'suçluyu kayırma' suçlarından tutuklandı.

 • Palalı Sabri, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti
  05 Şub Palalı Sabri, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti

  GEZİ Parkı olaylarında göstericilere pala ile saldırmasıyla tanınan Sabri Çelebi, Beyoğlu Talimhane'de aracının içinde yapılan silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Çelebi'ye silahla ateş açan Çetin G.'nin de aralarında olduğu 8 şüpheli Cinayet Büro Amirliği'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Olay, Talimhane Kocatepe Mahallesi Aydede Caddesi'nde meydana geldi. Çevredeki güvenlik kamera görüntülerini inceleyen polis ekipleri, cinayet şüphelisini ve olaya karışan kişileri tespit etti. Operasyon sonucunda 2 pompalı tüfek ile 4 tabanca ele geçirildi.

 • DEM Parti, Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesinin iptali için AYM'ye başvurdu
  05 Şub DEM Parti, Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesinin iptali için AYM'ye başvurdu

  DEM Parti, Gezi Parkı davasında 18 yıl hapse çarptırılan Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesinin iptali için Anayasa Mahkemesine (AYM) başvurdu. Başvuruda, Atalay'ın milletvekilliğinin ''siyasi bir darbe'' ile düşürüldüğü savunulurken, kararın yok hükmünde olduğu belirtildi.

 • Palalı Sabri'nin ölümüyle sonuçlanan kavga ile ilgili 8 şüpheli adliyeye sevk edildi
  05 Şub Palalı Sabri'nin ölümüyle sonuçlanan kavga ile ilgili 8 şüpheli adliyeye sevk edildi

  Gezi Parkı olaylarında 'Palalı Sabri' olarak tanınan Sabri Çelebi'nin hayatını kaybettiği kavgayla ilgili gözaltına alınan 8 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Kavganın sebebi olarak ticari kıskançlık ve husumet iddiaları ortaya atıldı.

 • Palalı Sabri, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti
  05 Şub Palalı Sabri, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti

  Gezi Parkı olaylarında pala ile saldırmasıyla tanınan Sabri Çelebi, Beyoğlu Talimhane'de aracının içinde yapılan silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Cinayet Büro Amirliği tarafından yapılan çalışmalar sonucunda şüpheliler tespit edilerek adliyeye sevk edildi.

 • Palalı Sabri, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti
  05 Şub Palalı Sabri, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti

  Gezi Parkı olaylarında göstericilere pala ile saldırmasıyla tanınan Sabri Çelebi, Beyoğlu Talimhane'de aracının içinde yapılan silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Çelebi'ye silahla ateş açan Çetin G.'nin de aralarında olduğu 8 şüpheli Cinayet Büro Amirliği'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Polis ekipleri, güvenlik kamera görüntülerini inceleyerek cinayet şüphelisini ve olaya karışan kişileri tespit etti. Operasyon sonucunda 2 pompalı tüfek ile 4 tabanca ele geçirildi.

 • Bahçeli: 'Özgür Bey ateşle oynuyor, Özgür'e sahip çıkın'
  04 Şub Bahçeli: "Özgür Bey ateşle oynuyor, Özgür'e sahip çıkın"

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in memleketi Manisa'da düzenlediği açık hava toplantısında, "Özgür Bey sokağı adres gösteriyor, ateşle oynuyor.

 • Palalı Sabri cinayetinde 8 şüpheli gözaltına alındı
  03 Şub Palalı Sabri cinayetinde 8 şüpheli gözaltına alındı

  GEZİ Parkı olaylarında göstericilere pala ile saldırmasıyla tanınan Sabri Çelebi, Beyoğlu Talimhane'de aracının içindeyken gerçekleşen silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Polis, saldırıyı gerçekleştiren Çetin G. dahil olmak üzere 8 şüpheliyi gözaltına aldı.

 • BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: '18 yıl cezası onanan kişi nasıl milletvekili olabilir?'
  02 Şub BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: '18 yıl cezası onanan kişi nasıl milletvekili olabilir?'

  BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, cezaevinde bulunan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili, "18 yıl cezası Yargıtay tarafından onanan kişi nasıl milletvekili olabilir?

 • BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: '18 yıl cezası onanan kişi nasıl milletvekili olabilir?'
  02 Şub BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: '18 yıl cezası onanan kişi nasıl milletvekili olabilir?'

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, cezaevinde bulunan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili olarak Anayasa Mahkemesi'nin yapısının yenilenmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, terörle mücadelede siyasilerin de Meclis'tekilerle mücadele etmesi gerektiğini vurguladı. Destici, ayrıca idam cezasının getirilmesi gerektiğini ve BBP olarak üç suç için idam cezasının geri getirilmesini istediklerini söyledi.

 • CHP, Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesinin yok hükmünde olduğunu ve İçtüzük değişikliğinin iptalini istiyor
  02 Şub CHP, Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesinin yok hükmünde olduğunu ve İçtüzük değişikliğinin iptalini istiyor

  CHP, Gezi Parkı davası hükümlüsü Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesinin yok hükmünde olduğunun tespiti ve ortaya çıkan eylemli İçtüzük değişikliğinin iptali istemiyle Anayasa Mahkemesine başvurdu. CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Atalay'ın hakkında kesin hüküm olmadığını ve AYM'nin ihlal kararı verdiğini belirterek, Anayasa Mahkemesinden milletvekilliğinin yok hükmünde sayılmasını talep etti. Ayrıca, TBMM İçtüzüğü'nün de ihlal edildiğini ve Parlamento kararının iptal edilmesini istedi.

 • Gezi Parkı'nda Palalı Sabri olarak tanınan kişi silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti
  02 Şub Gezi Parkı'nda Palalı Sabri olarak tanınan kişi silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti

  Gezi Parkı olaylarında eylemcilere pala ile saldırmasından dolayı 'Palalı Sabri' adıyla tanınan Sabri Çelebi, dün gece Beyoğlu Talimhane'de uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Olayda aracıyla seyir halinde olan Çelebi, bir kişi tarafından durdurulduktan sonra kısa süreli bir tartışma yaşandı. Saldırganın arkadaşlarının da olay yerine gelmesiyle birlikte Çelebi'ye ateş edildi ve ağır yaralanan Çelebi hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı. Gezi Parkı olaylarından sonra açılan örgüt kurma davasında ise Çelebi beraat etmişti.

 • Palalı Sabri, silahlı saldırı sonucu öldürüldü
  02 Şub Palalı Sabri, silahlı saldırı sonucu öldürüldü

  GEZİ Parkı olaylarında göstericilere pala ile saldırmasıyla tanınan Sabri Çelebi, Beyoğlu Talimhane'de silahlı saldırıya uğradı. Saldırganın belinden çıkardığı silahla ateş eden saldırgan, Çelebi'yi yaraladı. Çelebi hastaneye kaldırıldı ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Saldırı anları güvenlik kamerasına yansıdı.

 • Palalı Sabri'nin öldürülme anı kamerada
  02 Şub Palalı Sabri'nin öldürülme anı kamerada

  2013'teki Gezi Parkı olayları sırasında göstericilere pala ile saldırması nedeniyle Palalı Sabri" adıyla tanınan Sabri Çelebi'nin ölümüne neden olan saldırıya ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

 • Palalı Sabri, silahlı saldırı sonucu öldürüldü
  02 Şub Palalı Sabri, silahlı saldırı sonucu öldürüldü

  GEZİ Parkı olaylarında pala ile saldırmasıyla tanınan Sabri Çelebi, Beyoğlu Talimhane'de gece saatlerinde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Çelebi, otomobiliyle seyir halindeyken durdurulan bir grup tarafından tartışmaya ve ardından silahlı saldırıya maruz kaldı. Olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, Çelebi'yi hastaneye götürdü ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Polis, şüphelileri yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

 • Palalı Sabri, silahlı saldırı sonucu öldürüldü
  02 Şub Palalı Sabri, silahlı saldırı sonucu öldürüldü

  GEZİ Parkı olaylarında göstericilere pala ile saldırmasıyla tanınan Sabri Çelebi, Beyoğlu Talimhane'de gece saatlerinde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Çelebi, otomobiliyle seyir halindeyken durdurulan bir grup tarafından silahla vurulduktan sonra hastaneye kaldırıldı ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Polis, saldırıyı gerçekleştiren kişiyi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Gezi Parkı davası hükümlüsü Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili açıklama yaptı
  01 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Gezi Parkı davası hükümlüsü Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili açıklama yaptı

  Kurtulmuş, Meclis'teki birleşime ilişkin yaptığı açıklamada, yurt dışında bulunmanın Meclis'teki oturumla ilişkilendirilmesinin haksız olduğunu belirtti. Ayrıca, Gazze'deki saldırıları kınadı ve depremler sonrası çekilen fotoğrafların önemine vurgu yaptı.

 • Gezi Parkı davası devam ediyor, sanıkların fotoğrafları istendi
  01 Şub Gezi Parkı davası devam ediyor, sanıkların fotoğrafları istendi

  Gezi Parkı olaylarına ilişkin, aralarında Beşiktaş taraftar grubu Çarşı üyelerinin de bulunduğu 35 sanığın yargılanmasına devam edildi. İstanbul 13. Ağır Mahkemesindeki duruşmada, 12 tutuksuz sanık ile avukatları katıldı. Duruşmayı, Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat ile bazı kulüp yöneticileri de izleyici olarak takip etti. Mahkeme başkanı, dönemin Başbakanlık Dolmabahçe Çalışma Ofisi'ne yönelik gerçekleştirilen eylemlere ilişkin kamera kayıtları ve görüntülerle ilgili Adli Tıp Kurumundan istenen ön raporun geldiğini bildirdi.

 • Gezi Parkı Davasında Sanıkların Fotoğrafları İsteniyor
  01 Şub Gezi Parkı Davasında Sanıkların Fotoğrafları İsteniyor

  Gezi Parkı olaylarına ilişkin Beşiktaş taraftar grubu Çarşı üyelerinin de bulunduğu 35 sanığın yargılandığı davada, sanıkların 2013-2014 yıllarına ait teşhis fotoğraflarının emniyet arşivinden araştırılarak istenmesine karar verildi. Duruşmayı Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Hasan Arat da izleyici olarak takip ederken; sanık avukatları görüntü teşhisine yönelik çalışmaların yargılamayı uzattığını vurguladı.

 • Gezi Parkı Davasında Sanıkların Fotoğrafları İsteniyor
  01 Şub Gezi Parkı Davasında Sanıkların Fotoğrafları İsteniyor

  Gezi Parkı olaylarına ilişkin açılan davada, Beşiktaş taraftar grubu Çarşı üyelerinin de aralarında bulunduğu 35 sanığın yargılandığı duruşmada, sanıkların 2013-2014 yıllarına ait teşhis fotoğraflarının emniyet arşivinden araştırılarak istenmesine karar verildi. Duruşmayı Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Hasan Arat da izleyici olarak takip etti. Sanık avukatları, görüntü teşhisine yönelik çalışmaların yargılamayı uzattığını vurguladı.

 • Gezi Parkı Davası: Çarşı Üyelerinin Yargılanması Devam Ediyor
  01 Şub Gezi Parkı Davası: Çarşı Üyelerinin Yargılanması Devam Ediyor

  Gezi Parkı olaylarına ilişkin Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı üyelerinin de aralarında bulunduğu 35 sanığın yargılanmalarına devam edildi. Duruşmayı izleyen BJK Başkanı Hasan Arat, 'İnşallah bir an önce biter' dedi. Mahkeme, sanıkların 2013-2014 yılına ait fotoğraflarının teşhis için istenmesine hükmetti.

 • Ali Babacan: Can Atalay'ın milletvekilliği düşürülmesi anayasal düzene darbe
  31 Oca Ali Babacan: Can Atalay'ın milletvekilliği düşürülmesi anayasal düzene darbe

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gezi Parkı davasında hapis cezası alan Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesini anayasal düzene bir darbe olarak nitelendirdi. Babacan ayrıca Türkiye'deki gelir adaletsizliğinin hızla büyüdüğünü ve ülkenin siyasette ve ekonomide ikiye bölündüğünü belirtti. Konuşmanın ardından DEVA Partisi'nin belediye başkan adayları da açıklandı.

 • MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesini değerlendirdi
  31 Oca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesini değerlendirdi

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hatay Milletvekili Şerafettin Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili olarak adaletin yerini bulduğunu belirtti. Bahçeli, Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu vurgulayarak, hiç kimsenin bir yargı kararını yok sayma hakkı olmadığını ifade etti. Ayrıca, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Anayasa Mahkemesi'nin vesayetçi tutumunu reddettiğini ve kesinleşmiş mahkeme kararının gereğini yaptığını söyledi. Bahçeli, millet iradesinin demokrasi ve hukuk namusuna sahip çıktığını vurgulayarak, anarşiye ve sokak diline teslim olmanın sadece bir hayal olduğunu belirtti.

 • MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesini değerlendirdi
  31 Oca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesini değerlendirdi

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, Yargıtay'ın verdiği kararın adaleti sağladığını belirtti. Bahçeli, Türkiye'nin hukuk devleti olduğunu vurgulayarak, Anayasa Mahkemesi'nin vesayetçi tutumunu reddettiğini ve mahkeme kararının gereğini yaptığını söyledi. Ayrıca, millet iradesinin demokrasi ve hukuk namusuna sahip çıktığını ifade etti.

 • Bahçeli: Hukukun üstünlüğü herkes için bağlayıcıdır
  31 Oca Bahçeli: Hukukun üstünlüğü herkes için bağlayıcıdır

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TİP'ten Hatay Milletvekili seçilen Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesi ile ilgili açıklama yaparak, hukukun üstünlüğünün herkes için bağlayıcı olduğunu vurguladı. Bahçeli, Anayasa Mahkemesi'ni darbe iddiasıyla suçladı ve TBMM'nin aldığı kararın adaleti sağladığını belirtti. Ayrıca, yeni bir Gezi provokasyonu telaffuz edenleri kınadı ve demokrasiye ve hukuka saygının önemine dikkat çekti.

 • Bahçeli'den Can Atalay yorumu: Adalet yerini bulmuştur
  31 Oca Bahçeli'den Can Atalay yorumu: Adalet yerini bulmuştur

  TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili bir değerlendirme de MHP lideri Devlet Bahçeli'den geldi. Bahçeli, "TBMM'nin dünkü birleşiminde okunmasıyla ilgili şahsın milletvekilliği düşürülmüş, nitekim adalet yerini bulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Hukukun üstünlüğü herkes için bağlayıcıdır" dedi.

 • MHP Genel Başkanı Bahçeli: Şerafettin Can Atalay'ın milletvekilliği düşürüldü
  31 Oca MHP Genel Başkanı Bahçeli: Şerafettin Can Atalay'ın milletvekilliği düşürüldü

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gezi Parkı davası kapsamında hüküm giymiş olan Hatay Milletvekili Şerafettin Can Atalay hakkında Yargıtay 3.Ceza Dairesi'nin verdiği kararın TBMM'de okunmasıyla ilgili açıklama yaptı. Bahçeli, adaletin yerini bulduğunu belirtti.

 • TBMM Genel Kurulu'nda gündem dışı konuşmalar yapıldı
  31 Oca TBMM Genel Kurulu'nda gündem dışı konuşmalar yapıldı

  TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı. Bozdağ, gündeme geçmeden önce 3 milletvekiline gündem dışı söz verdi. AK Parti Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan, Nevşehir'e yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Malatya'nın gündeminin deprem olduğunu belirterek, Malatya'da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. İYİ Parti Bursa Milletvekili Yüksel Selçuk Türkoğlu ise Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin eleştirilerde bulundu.

 • Özlem Zengin: 'Bir grup milletvekili Meclis'i terörize ediyor
  31 Oca Özlem Zengin: 'Bir grup milletvekili Meclis'i terörize ediyor

  TİP'ten Hatay Milletvekili seçilen Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesinin ardından başlayan gerilim, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in Meclis'te yaptığı açıklamalarla devam etti. Zengin, bir grup milletvekilinin Meclis'i ve toplumu terörize ederek iş çıkarabileceğini düşündüğünü belirtti ve dün yapılan eylemin Anayasa'ya uygun olduğunu savundu.

 • Meral Akşener: Bizi sansürlemek isteyen saray değil, belediye
  31 Oca Meral Akşener: Bizi sansürlemek isteyen saray değil, belediye

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bizi sansürlemek isteyen saray değil, belediye. Bizi engellemeye çalışan Beştepe değil, Saraçhane. Ne kadar da ilginç değil mi?" dedi.

 • CHP'li vekil, Can Atalay kararını okuyan Bekir Bozdağ'ı Kurtulmuş üzerinden vurdu
  31 Oca CHP'li vekil, Can Atalay kararını okuyan Bekir Bozdağ'ı Kurtulmuş üzerinden vurdu

  Gezi davası kapsamında tutuklu bulunan Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesinin yankıları sürüyor. TBMM'deki oturumda kürsüye çıkan CHP'li Günaydın, Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş'un kararı okumamış olmasına atıfta bulunarak Bekir Bozdağ'a sert çıktı.

 • BBP, Seçim Beyannamesini Açıklayacak
  31 Oca BBP, Seçim Beyannamesini Açıklayacak

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 11 Şubat'ta seçim beyannamesini açıklayacaklarını belirterek, bütün adaylarını ilan ederek seçim startını vereceklerini söyledi. Destici, terörle mücadelenin devam ettiğini ve Anayasa Mahkemesi'nin kararlarının Türkiye'nin karışmasına zemin hazırladığını ifade etti. Ayrıca, BBP'nin 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi için daha fazla aday göstereceğini ve seçim çalışmalarına başladıklarını belirtti.

 • CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, emekli diş hekimlerine hazine desteği talep etti
  31 Oca CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, emekli diş hekimlerine hazine desteği talep etti

  CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, SSK ve Bağkur'dan emekli diş hekimlerine hazine desteği verilmesi gerektiğini söyledi. Ocaklı, diş hekimlerinin yaşadıkları sorunların çözümü için çalışma yapılmasını talep etti ve Can Atalay'ın hapiste tutulmasını anayasal bir suç olarak nitelendirdi.

 • Davutoğlu: Dün yaşanan anayasanın yok sayılmasıdır
  31 Oca Davutoğlu: Dün yaşanan anayasanın yok sayılmasıdır

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gezi Parkı davasında hapis cezası alan Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine tepki göstererek, bu durumun anayasanın yok sayılması olduğunu belirtti. Davutoğlu, anayasasızlaşmanın hızla ilerlediğini ve bu durumun çözülmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca, hukukun ortadan kalkmasıyla Türkiye'nin uluslararası hukukun dışına çıkarılacağını ve bu yolun doğru olmadığını vurguladı.

 • Davutoğlu: Can Atalay meselesi sembolik bir önem kazanmaya başladı
  31 Oca Davutoğlu: Can Atalay meselesi sembolik bir önem kazanmaya başladı

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gezi Parkı davasında hapis cezası alan Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine tepki göstererek, anayasanın yok sayıldığını ve anayasasızlaşmaya gidildiğini belirtti. Davutoğlu, yapılmak istenenin Anayasa Mahkemesi'ni işlevsizleştirmek, kapatmak ve Türkiye'yi uluslararası hukukun dışına çıkarmak olduğunu ifade etti.

 • Numan Kurtulmuş nerede? Meclis'in karıştığı oturumda gözler en çok onu aradı
  31 Oca Numan Kurtulmuş nerede? Meclis'in karıştığı oturumda gözler en çok onu aradı

  Tutuklu bulunan TİP Milletvekili Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesi dün TBMM'yi karıştırdı. Özellikle kararı okuyan Bekir Bozdağ, eleştirilerin hedefi olurken TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un orada olmaması dikkat çekti. Kurtulmuş'un kararın okunduğu gün bir dizi ziyaret için BAE'ye gittiği öğrenildi.

 • TİP Milletvekilinin Düşürülmesi Kararı Beşiktaş Meydanı'nda Protesto Edildi
  31 Oca TİP Milletvekilinin Düşürülmesi Kararı Beşiktaş Meydanı'nda Protesto Edildi

  Gezi Parkı davasında hapis cezası alan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliği, Yargıtay'ın kararıyla düşürüldü. TİP ve CHP İstanbul İl Örgütü tarafından yapılan protesto eyleminde, Atalay'ın hukuk dışı bir kararla milletvekilliğinin düşürülmesine tepki gösterildi. Eylemde, Türkiye'de hukuki ve demokratik bir devlet olmadığı vurgulandı ve Anayasa'nın ayaklar altına alındığı ifade edildi.

 • TİP Milletvekili Can Atalay'ın düşürülmesi eylemle protesto edildi
  30 Oca TİP Milletvekili Can Atalay'ın düşürülmesi eylemle protesto edildi

  Gezi Parkı davasında hapis cezası alan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliği, Yargıtay'ın kararıyla düşürüldü. TİP ve CHP İstanbul İl Örgütü tarafından yapılan protesto eylemi, Beşiktaş Meydanı'nda gerçekleştirildi. Eylemde, Atalay'ın milletvekilliğinin hukuk dışı olduğu vurgulandı ve Anayasa Mahkemesi'nin kararının görmezden gelindiği ifade edildi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den tepki çeken paylaşım! Herkes aynı yorumu yaptı
  30 Oca CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den tepki çeken paylaşım! Herkes aynı yorumu yaptı

  Gezi Parkı davası hükümlüsü, TİP'ten Hatay milletvekili seçilen Can Atalay'ın vekilliği düşürülmesi sonrası TİP üyeleri birçok ilde eylem yaparken CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in ''DİSK Genel Kurulu'na davetlerini ileten DİSK heyetiyle vergide adaleti konuştuk.'' notuyla yaptığı paylaşım tepki çekti. Bazı vatandaşlar, CHP lideri Özel'in paylaşımının altına ''Gündeminiz pek hızlı değişmiş'', ''Gündem bu mu?'' gibi yorumlar yaptı.

 • Bozdağ'a kitapçık fırlatan CHP'li vekil Bankoğlu: Anayasa'yı gösterecektim ama dayanamadım
  30 Oca Bozdağ'a kitapçık fırlatan CHP'li vekil Bankoğlu: Anayasa'yı gösterecektim ama dayanamadım

  Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesi kararını okuyan Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ'a Anayasa kitapçığı fırlatan CHP'li vekil Aysu Bankoğlu yaşananları anlattı. Bankoğlu ''Planlı bir şey değildi. Anayasa'yı göstermeye gittim ama dayanamadım, fırlattım'' diye konuştu.

 • Gökhan Zan'dan ''Can Atalay'' tepkisi: Hataylılar bunu affetmeyecek
  30 Oca Gökhan Zan'dan ''Can Atalay'' tepkisi: Hataylılar bunu affetmeyecek

  TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesi sonrası eski futbolcu Gökhan Zan'dan sert tepki geldi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Zan, ''Hatay'ı deprem değil, Anayasa'yı yok sayanlar canlarımızı öldürdü. Biz Hataylılar bunu, bu hukuksuzluğu, sahipsiz bırakılmayı asla affetmeyecektir.'' dedi.

 • TİP Milletvekili Can Atalay'ın düşürülmesi protesto edildi
  30 Oca TİP Milletvekili Can Atalay'ın düşürülmesi protesto edildi

  Gezi Parkı davası hükümlüsü ve Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay milletvekili seçilen Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesi, Sakarya Caddesi'nde yapılan bir protesto ile tepki gördü. TİP üyeleri, Atalay'ın tutukluluğunun hukuksuz olduğunu ve TBMM'nin Anayasa Mahkemesi kararlarını yok saydığını belirterek, bu durumu kınadılar. Protestoya çeşitli siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu üyeleri de katıldı.

 • CHP ve TİP, milletvekilliği düşürülen Can Atalay için eylem başlattı
  30 Oca CHP ve TİP, milletvekilliği düşürülen Can Atalay için eylem başlattı

  TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesi sonrası Meclis'teki gerginlik sokağa da yansıdı. CHP ve TİP, alınan karara tepki olarak eylem çağrısı yaptı. Çağrı sonrası İstanbul ve İzmir'de karara tepki gösteren gruplar eylem başlattı.

 • TİP'li Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesi dünya basınında geniş yer buldu
  30 Oca TİP'li Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesi dünya basınında geniş yer buldu

  Gezi Parkı davası hükümlüsü, TİP'ten Hatay milletvekili seçilen Can Atalay'ın milletvekilliği düşürüldü. Türkiye'de gündem olan gelişme uluslararası basında da geniş yankı uyandırdı. Reuters gelişmeyi "Türk parlamentosu hapisteki muhalif milletvekilinin statüsünü düşürdü" başlığıyla duyururken Al-Arabiya gazetesi ise Türk parlamentosunun, hapsedilmiş olan muhalefet milletvekilini görevden aldığını yazdı.

 • Vekilliği düşürülen Can Atalay'dan ilk mesaj: Ülkem adına endişe duyuyorum
  30 Oca Vekilliği düşürülen Can Atalay'dan ilk mesaj: Ülkem adına endişe duyuyorum

  Yargıtay 3'üncü Ceza Dairesi'nin hakkında verdiği kararın TBMM Genel Kurulu'nda okunmasıyla vekilliği düşürülen Can Atalay'dan ilk mesaj geldi. Atalay sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ''Kuralsızlığın egemen olduğu bu halin memlekete vereceği zararlardan ülkem adına endişe duyuyorum. Peki onlar 'bitti' dediler diye ben görevimi yapmaya çalışmaktan geri mi duracağım? Asla'' ifadelerini kullandı.

 • Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesinin ardından TİP ve CHP'den eylem çağrısı
  30 Oca Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesinin ardından TİP ve CHP'den eylem çağrısı

  Gezi Davası'nda tutuklu bulunan Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından Türkiye İşçi Partisi ve CHP'den eylem çağrısı geldi. TİP'den yapılan açıklamada, ''Biz bugün bir kez daha yeniden başlıyoruz. Yılmayacağız, pes etmeyeceğiz! Can Atalay özgürlüğüne kavuşacak, Hatay halkı vekiline kavuşacak!'' denilirken, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik de bugün Beşiktaş'ta düzenlenecek eyleme katılım çağrısında bulundu.

 • Gezi Parkı davası hükümlüsü Can Atalay'ın milletvekilliği düşürüldü
  30 Oca Gezi Parkı davası hükümlüsü Can Atalay'ın milletvekilliği düşürüldü

  Gezi Parkı davası hükümlüsü ve TİP'ten Hatay milletvekili seçilen Can Atalay'ın milletvekilliği, Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin kararının okunmasıyla düşürüldü. Kararın okunmasına yönelik tartışmalar yaşanırken, AK Parti ve CHP milletvekilleri arasında hukuki ve siyasi tartışmalar yaşandı. Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesiyle TİP'in Meclis'teki sandalye sayısı 4'ten 3'e düştü.

 • Can Atalay'ın milletvekilliği düşürüldü
  30 Oca Can Atalay'ın milletvekilliği düşürüldü

  GEZİ Parkı davasında 18 yıl hapis cezası alan ve cezaevinde bulunan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliği, Yargıtay 3'üncü Ceza Dairesi'nin hakkında verdiği kararın TBMM Genel Kurulu'nda okunmasıyla düşürüldü. Kararın okunması sırasında yaşanan gerginlik nedeniyle Genel Kurul'a ara verildi. Atalay, daha önce Anayasa Mahkemesi tarafından iki kez hak ihlali kararı almasına rağmen tahliye edilmemişti.

 • AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Can Atalay hakkındaki Yargıtay kararıyla ilgili açıklama yaptı
  30 Oca AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Can Atalay hakkındaki Yargıtay kararıyla ilgili açıklama yaptı

  AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Can Atalay hakkındaki Yargıtay kararının TBMM Genel Kurulunda okutulmasına ilişkin tartışmalara yanıt verdi. Zengin, her iki mahkemenin yargı yetkisini kullanmasıyla ilgili bir tartışmanın parçası olmamaları gerektiğini belirtti.

 • Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesine siyasilerden peş peşe tepki geldi
  30 Oca Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesine siyasilerden peş peşe tepki geldi

  Gezi Parkı davasında 18 yıl hapis cezası alan Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından peş peşe açıklama yapan siyasiler, karara tepki gösterdi.

 • Can Atalay kararına tepki gösteren bazı vekiller Meclis kürsüsüne Anayasa kitapçığı fırlattı
  30 Oca Can Atalay kararına tepki gösteren bazı vekiller Meclis kürsüsüne Anayasa kitapçığı fırlattı

  TİP Hatay Milletvekili Can Atalay hakkındaki hükmün TBMM Genel Kurulu'nda okunması ortalığı karıştırdı. Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesine tepki gösteren bazı milletvekilleri TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ'ın olduğu kürsüye yürüdü. Bazı vekiller ise kürsüye Anayasa kitapçığı fırlattı. O anlar kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi. Anayasa kitapçığını ise CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu'nun fırlattığı iddia edildi.

 • Can Atalay kararı okundu, vekillerin kürsüye yürümesiyle Meclis karıştı
  30 Oca Can Atalay kararı okundu, vekillerin kürsüye yürümesiyle Meclis karıştı

  Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay hakkındaki hüküm TBMM'de okundu ve vekilliği düşürüldü. Kararın okunduğu esnada Meclis Genel Kurulu'nda tansiyon yükseldi. Karara engel olmak isteyen vekiller kürsüye yürürken AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan'ın ellerini açarak onlara engel olmak istediği anlar kameralara saniye saniye yansıdı.

 • TİP milletvekili Can Atalay'ın vekilliği düşürüldü! Meclis'te tansiyon çok yüksek
  30 Oca TİP milletvekili Can Atalay'ın vekilliği düşürüldü! Meclis'te tansiyon çok yüksek

  Gezi Parkı davasında 18 yıl hapis cezası alan Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay'la ilgili Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin verdiği karar Meclis'te okundu. Kararın okunmasıyla birlikte Atalay'ın milletvekilliği düşürüldü. Kararın okunduğu sırada Meclis Genel Kurulu'nda tansiyon yükseldi. Muhalefet milletvekilleri kararın okunmasına engel olmak için kürsüye yürüdü. Bazı vekillerin ellerindeki Anayasa kitapçığını sallayarak tepki gösterdiği görüldü.

 • AK Parti Grup Başkanvekili: Can Atalay'ın vekilliği bu hafta düşürülebilir
  30 Oca AK Parti Grup Başkanvekili: Can Atalay'ın vekilliği bu hafta düşürülebilir

  AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesiyle ilgili olarak Meclis'in üzerine düşen görevi yapması gerektiğini belirtti. Atalay, Gezi Parkı davasında aldığı hapis cezası nedeniyle tutuklu olduğu için yemin edememişti. Yargıtay ve Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararlarına rağmen, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı yasama dokunulmazlığından yararlanamayacağını belirtti.

 • Sodev'in '2023 İnsan Hakları, Demokrasi Barış ve Dayanışma Ödülü', İstanbul'da Düzenlenen Törenle Akbelen Direnişçilerine Verildi
  26 Oca Sodev'in "2023 İnsan Hakları, Demokrasi Barış ve Dayanışma Ödülü", İstanbul'da Düzenlenen Törenle Akbelen Direnişçilerine Verildi

  Sosyal Demokrasi Vakfı'nın (SODEV) “İnsan Hakları, Demokrasi, Barış ve Dayanışma Ödülü", bu yıl Akbelen direnişçilerine verildi. İstanbul’da düzenlenen törende konuşan gazeteci-yazar Kadri Gürsel, “Kirletilmemiş, yok edilmemiş bir doğal çevrede yaşamak, insan atalarının nesillerdir yaşadığı doğayı koruyarak, onu gelecek nesillere içinde yaşanabilir halde devretmek bir insan hakkıdır. Dolayısıyla Akbelen direnişi bir insan hakları direnişidir. Akbelen direnişi, yerel halkın haklı, meşru taleplerine ve vazgeçilmez haklarına duyarsız bir merkezi yönetimin keyfilik ve ceberutluğundan mağdur olanların direnişidir" dedi.

 • Davutoğlu: Gelecek Partisi ve Saadet Partisi 100 seçim bölgesinde ortak seçimlere girecek
  24 Oca Davutoğlu: Gelecek Partisi ve Saadet Partisi 100 seçim bölgesinde ortak seçimlere girecek

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi ile 100 seçim bölgesinde ortak seçimlere gireceklerini açıkladı. Davutoğlu ayrıca, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye tepki gösterdi ve İsrail'e yönelik eleştirilerde bulundu.

 • İsmail Saymaz, 'Gezi Davası'ndaki AKP'li hakimin eşi FETÖ itirafçısıymış' başlıklı yazısına ilişkin beraat etti
  23 Oca İsmail Saymaz, 'Gezi Davası'ndaki AKP'li hakimin eşi FETÖ itirafçısıymış' başlıklı yazısına ilişkin beraat etti

  Gazeteci İsmail Saymaz, 'Gezi Davası'ndaki AKP'li hakimin eşi FETÖ itirafçısı olduğunu yazdığı yazıya ilişkin açılan dava sonucunda beraat etti. Saymaz, mahkeme kararıyla suçsuz olduğunun kabul edildiğini belirterek adaletin galip geldiğini ifade etti.

 • DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli, Başak Demirtaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına ilişkin açıklamalarını değerlendirdi
  22 Oca DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli, Başak Demirtaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına ilişkin açıklamalarını değerlendirdi

  Sezai Temelli, Başak Demirtaş'ın adaylık başvurusunu sevindirici bulduklarını ve herkesin başvurmasını istediklerini belirtti. Ayrıca, Temelli, kayyum rejimine karşı yapılan ön seçimin önemli bir tepki olduğunu vurguladı ve Türkiye'nin hukuk ve adaletten uzaklaştığını savundu. Ekonomi politikaları ve emekli maaşları konusunda da eleştirilerde bulundu.

 • Bakan Tunç: Çocuk psikolojisine uygun yargılama süreci, maddi gerçeğin ortaya çıkarılması için önemli (2)
  19 Oca Bakan Tunç: Çocuk psikolojisine uygun yargılama süreci, maddi gerçeğin ortaya çıkarılması için önemli (2)

  'HAKİM VE SAVCI OLMANIN YOLU 3 YIL YARDIMCILIKTAN GEÇECEK'Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bursa Çocuk Adalet Merkezi'nin açılışını gerçekleştirmek üzere geldiği Bursa'da, valilik ve büyükşehir belediyesi ziyaretinin ardından Ulu Camii'nde cuma namazını kıldı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Bursa'da gerçek belediyecilik devam edecek
  19 Oca Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Bursa'da gerçek belediyecilik devam edecek

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bursa'ya yaptığı ziyarette, 31 Mart seçimlerine az bir süre kaldığını belirterek, Bursa'nın gerçek belediyecilik anlayışını sürdüreceğini ve her zaman kazanmaya devam edeceğini söyledi. Bakan Tunç, ayrıca Bursa'ya yapılan yatırımları değerlendirdi ve yargı reformu strateji belgesinin hazırlık çalışmalarının son safhasında olduklarını ifade etti.

 • TBMM Karma Komisyonu, HSK üyeliği için 3 adayı tespit etti
  17 Oca TBMM Karma Komisyonu, HSK üyeliği için 3 adayı tespit etti

  TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon, TBMM Genel Kurulu tarafından Hakimler ve Savcılar Kuruluna (HSK) seçilecek bir üye için 3 adayı tespit etti. Seçim süreci devam ediyor.

 • TİP Genel Başkanı Erkan Baş: Emekli aylıkları açlık sınırının altında
  17 Oca TİP Genel Başkanı Erkan Baş: Emekli aylıkları açlık sınırının altında

  TİP Genel Başkanı Erkan Baş, emekli aylıklarının açlık sınırının altında kaldığını belirtti. Baş, en düşük emekli aylığının 10 bin lira olacağının açıklandığını hatırlatarak, emeklilerin yoksullaşma yarışında birinci sırada yer aldığını öne sürdü. Emeklilerin aylıklarının asgari ücretten yüzde 41 düşük olduğunu savunan Baş, aylık bağlanma oranlarının yeniden düzenlenmesi gerektiğini ve emekçilerin SGK yönetiminde yer alması gerektiğini belirtti. Baş ayrıca, kademeli emeklilik yaşı düzenlemesinin yapılmasını istedi. TİP'in yerel seçimler için bazı belediye başkan adaylarını belirlediğini de açıkladı.

 • Haftanın tarihine bakış
  14 Oca Haftanın tarihine bakış

  Cumhuriyet'in kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, İzmit'te düzenlediği, 16 Ocak 1923 gecesi başlayıp 17 Ocak sabahı saat 03.00'e kadar 5,5 saat süren ilk basın toplantısına katılan dokuz gazeteciye, devrimlerinin ipuçlarını açıkladı.

 • CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Meclis'in toplanmamasını protesto ediyor
  11 Oca CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Meclis'in toplanmamasını protesto ediyor

  CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, TBMM'nin toplanmamasına yönelik kararı bugün için protesto ediyor. Meclis'in açılacağı 16 Ocak Salı günü uygulayacakları tutumu kararlaştıracaklarını belirtti. Günaydın, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ile yapılan görüşmede, toplanmama kararını hukuken ve siyaseten doğru bulmadıklarını ifade etti. TİP Genel Başkanı Erkan Baş da her türlü hukuksuzluğa karşı birlikteliklerini koruyacaklarını söyledi.

Advertisement