Son dakika Giresun Valiliği haberleri, Giresun Valiliği son dakika, son dakika Giresun Valiliği

Son Dakika Giresun Valiliği Haberleri

 • Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Otobüs Terminalinde Emniyet Kemeri Uyarısında Bulundu
  29 Şub Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Otobüs Terminalinde Emniyet Kemeri Uyarısında Bulundu

  Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Otobüs Terminalinde yolculara ve sürücülere emniyet kemeri takmaları konusunda uyarılarda bulundu. Vali Serdengeçti, kazaların en fazla ölüm ve yaralanmaya sebep olan nedeninin emniyet kemeri takılmaması olduğunu vurgulayarak, sürücü ve yolcuların emniyet kemerlerini takmaları gerektiğini söyledi. Ayrıca, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından emniyet kemeri kullanım oranının artırılması için denetim faaliyetlerinin sürekli olarak yapılacağı belirtildi.

 • Giresun Millet Ormanı projesi devam ediyor
  29 Şub Giresun Millet Ormanı projesi devam ediyor

  Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, "Giresun Millet Ormanı" projesinin devam ettiğini bildirdi.

 • Cumhur İttifakı Giresun'da Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı
  16 Şub Cumhur İttifakı Giresun'da Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

  Cumhur İttifakı'nın 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Giresun'da ilçe ve beldelerden gösterdiği belediye başkan adayları belli oldu.

 • Dünya Savaşı'nda Ruslara karşı Harşit Vadisi'nde kazanılan zaferin 106. yıl dönümü törenle kutlandı
  12 Şub Dünya Savaşı'nda Ruslara karşı Harşit Vadisi'nde kazanılan zaferin 106. yıl dönümü törenle kutlandı

  Harşit Savunması Vakfı tarafından düzenlenen etkinlikte, Kur'an-ı Kerim okundu ve şehitler için dua edildi. Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Harşit Vadisi'nin 1. Dünya Savaşı'nda Rus işgaline karşı verilen efsanevi savunma ile direniş hikayesinin ana üssü olduğunu belirtti. Törende ayrıca fidan dikimi gerçekleştirildi ve birçok önemli isim katıldı.

 • Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, yakında ülkeye dönüyor
  10 Şub Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, yakında ülkeye dönüyor

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın sağlık kontrollerinin tamamlanmasının ardından yakın bir zamanda ülkeye döneceğini açıkladı. Bakan Kacır ayrıca, Giresun'da Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) alanında yapılan çalışmalardan da bahsederek, turizm potansiyelini artırmak için yeni yatırımlar yapacaklarını belirtti. Gezeravcı'nın Türk gençleri ve çocuklarıyla buluşarak ilham kaynağı olacağını ve geleceğin bilimsel projelerine imza atacağını söyleyen Bakan Kacır, Türkiye'nin daha nice astronotlar yetiştireceğini ifade etti.

 • Giresun Valisi Depremzedelerle Bir Araya Geldi
  06 Şub Giresun Valisi Depremzedelerle Bir Araya Geldi

  Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihinde gerçekleşen depremin yıl dönümünde Giresun'a yerleşen depremzede vatandaşlarla bir araya geldi. Vali Serdengeçti, depremzedelerle samimi bir diyalog kurarak, gelecekteki afetlere karşı hazırlık ve önlem almanın önemini vurguladı.

 • Giresun Valisi, şehit Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun ailesini ziyaret etti
  05 Şub Giresun Valisi, şehit Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun ailesini ziyaret etti

  Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun Görele'de yaşayan ailesini ziyaret ederek şehidin şehadet belgesini takdim etti. Ziyarete, Vali Serdengeçti'nin yanı sıra Görele Kaymakamı, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı ve diğer yetkililer katıldı. Vali Serdengeçti, şehit ailesine devlet ve millet olarak her zaman desteklerinin süreceğini belirtti.

 • Kıbrıs Gazisi Rahmi Günaydın Giresun'da Son Yolculuğuna Uğurlandı
  02 Şub Kıbrıs Gazisi Rahmi Günaydın Giresun'da Son Yolculuğuna Uğurlandı

  71 yaşında hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi Rahmi Günaydın için Giresun'da düzenlenen cenaze töreni sonrasında toprağa verildi. Törene Giresun Valisi, Belediye Başkanı ve birçok kişi katıldı.

 • Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, STK ve firma ziyaretlerini sürdürdü
  31 Oca Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, STK ve firma ziyaretlerini sürdürdü

  Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Maraton Spor Kulübü, Türk Tabipleri Birliği Giresun Tabipler Odası, GİTEKS Konfeksiyon firması ve Park Dayanıklı Mutfak Eşyaları firmasını ziyaret etti. Ziyaretlerde, kulüp başkanı, odaların başkanları ve firma yetkilileriyle bir araya gelen Vali Serdengeçti, yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldı ve desteklerini ifade etti.

 • Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan askerin son paylaşımı ortaya çıktı
  14 Oca Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan askerin son paylaşımı ortaya çıktı

  Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Sözleşmeli Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun sosyal medyadaki son paylaşımı ortaya çıktı. Şehidin silah arkadaşlarıyla çektiği videoda, ''Sizleri çok seviyoruz, izleyin izleyin ağlayın.'' ifadeleri yürekleri sızlattı.

 • Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu Giresun'da defnedildi
  14 Oca Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu Giresun'da defnedildi

  Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun cenazesi, Giresun'da toprağa verildi. Şehidin naaşı Görele Cumhuriyet Meydanı'nda törenle karşılandı ve aile kabristanlığında defnedildi. Törene, devlet yetkilileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 • Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu toprağa verildi
  14 Oca Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu toprağa verildi

  Irak'ın kuzeyinde sürdürülen Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun cenazesi, Giresun'un Görele ilçesinde düzenlenen törenin ardından dualarla toprağa verildi. Şehidin ailesi ve çok sayıda kişi törende hazır bulundu. Şehit Köroğlu'nun kuzeni de daha önce Şırnak'ta şehit düşmüştü. Şehit Köroğlu'nun askeri sözleşmesini 2 gün önce yenilediği öğrenildi.

 • Pençe-Kilit Operasyonu'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu son yolculuğuna uğurlandı
  14 Oca Pençe-Kilit Operasyonu'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu son yolculuğuna uğurlandı

  Irak'ın Kuzey'inde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu'nda bölücü terör örgütü üyelerinin saldırısı sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu, Giresun'un Görele ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi. Törene şehit yakınları, Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Celal Sami Tüfekci ve diğer yetkililer ile vatandaşlar katıldı.

 • Türkiye şehitlerine ağlıyor! 6 askerimiz daha son yolculuklarına uğurlandı
  14 Oca Türkiye şehitlerine ağlıyor! 6 askerimiz daha son yolculuklarına uğurlandı

  Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki üs noktasına sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 9 askerimiz şehit olmuştu. Şehitlerimizin 3'ü dün defnedilirken bugün de 6 askerimiz son yolculuklarına uğurlandı. Cenaze törenlerinde şehitlerin yakınları ayakta durmakta güçlük çekti.

 • Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun cenazesi memleketine gönderildi
  13 Oca Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun cenazesi memleketine gönderildi

  Irak'ın kuzeyinde sürdürülen Pençe-Kilit Harekatı'nda bir üs noktasına sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun cenazesi, Şırnak'ta düzenlenen törenin ardından askeri uçakla Ordu-Giresun Havalimanı'na getirildi ve memleketi Giresun'a gönderilecek.

 • Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun cenazesi Giresun'a getirildi
  13 Oca Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun cenazesi Giresun'a getirildi

  Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun cenazesi, Giresun'a getirildi. Şehit için Ordu-Giresun Havalimanı'nda tören düzenlendi. Cenaze, yarın Görele ilçesinde düzenlenecek törenin ardından son yolculuğuna uğurlanacak.

 • Irak'ta şehit düşen Giresunlu askerin naaşı memleketine getirildi
  13 Oca Irak'ta şehit düşen Giresunlu askerin naaşı memleketine getirildi

  Irak'ın kuzeyinde şehit düşen Giresunlu Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun naaşı, Ordu-Giresun Havalimanına getirildi.

 • Giresun'da terör örgütünün kullandığı sığınak bulundu
  08 Oca Giresun'da terör örgütünün kullandığı sığınak bulundu

  Giresun'da jandarma ekipleri tarafından terör örgütünün kullandığı sığınak bulunup, ele geçirilen yaşam malzemeleri imha edildi. Yağlıdere ilçesi kırsalında gerçekleştirilen operasyonda, sözde Karadeniz Açılım Grubu tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak tespit edildi. Sığınakta bulunan yaşam malzemeleri imha edildi.

 • Espiye Kaymakamlığı Aile Destek Merkezi Kursiyerleri El Sanatları Kermesi Düzenledi
  08 Oca Espiye Kaymakamlığı Aile Destek Merkezi Kursiyerleri El Sanatları Kermesi Düzenledi

  Espiye Kaymakamlığı Aile Destek Merkezi kursiyerleri tarafından düzenlenen el sanatları ürünleri kermesi, Hükümet Konağı bahçesinde bir gün boyunca açık kaldı. Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti'nin de katıldığı etkinlikte, kursiyerlere teşekkür edildi ve Aile Destek Merkezi'nin kadınların bilgi, beceri ve yeteneklerinin ortaya çıkarılması açısından önemli bir rol oynadığı vurgulandı. Kermesin açılışı yapıldıktan sonra Espiye Kaymakamı Taner Tengir, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Espiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Öztürk ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile davetliler etkinliğe katıldı.

 • Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, AA'nın 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı
  04 Oca Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, AA'nın 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı

  Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Anadolu Ajansı'nın düzenlediği 'Yılın Kareleri' oylamasına katılarak, haber, çevre-yaşam, spor ve deprem kategorilerindeki fotoğrafları seçti. Serdengeçti, AA'nın doğru haber vermek için tüm insanlığa hizmet ettiğini belirtti ve fotoğrafların her birinin eşsiz olduğunu vurguladı. Ayrıca, Gazze'deki durumu üzüntü verici bulduğunu ve Türkiye'nin Gazze'ye destek verdiğini ifade etti.

 • Bitexen Giresunspor, 'Yüreğini Koy' Bağış Etkinliği Düzenliyor
  02 Oca Bitexen Giresunspor, 'Yüreğini Koy' Bağış Etkinliği Düzenliyor

  Bitexen Giresunspor, destek amacıyla 'Yüreğini Koy' adlı bağış etkinliği düzenleyecek. Kampanya, Giresunspor YouTube kanalı üzerinden yapılacak ve spor yorumcusu Haldun Domaç moderatörlüğünde gerçekleştirilecek. Tüm Giresunspor sevdalıları 3 Ocak Çarşamba günü saat 20.00'de Giresunspor YouTube kanalına davet ediliyor.

 • Giresunspor'da ekonomik kriz toplantısı düzenlenecek
  02 Oca Giresunspor'da ekonomik kriz toplantısı düzenlenecek

  Giresunspor'da büyük bir ekonomik kriz yaşanırken, kulübün geleceği için önemli bir organizasyon düzenlenecek. Toplantıda ekonomik sıkıntıların çözüm yolları tartışılacak ve aynı zamanda 'Yüreğini Koy' adlı yardım kampanyası da başlatılacak. Toplantıya Giresunspor camiasının önde gelen isimleri, siyasetçiler ve iş insanları katılacak.

 • Trabzon, Ordu, Giresun ve Bayburt'ta Görevli Güvenlik Güçleri ve Sağlık Çalışanları Yılbaşı Gecesi Kutlandı
  01 Oca Trabzon, Ordu, Giresun ve Bayburt'ta Görevli Güvenlik Güçleri ve Sağlık Çalışanları Yılbaşı Gecesi Kutlandı

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Yomra ilçesindeki 112 Acil Çağrı Merkezi'ni ziyaret ederek yeni yıllarını kutladı. Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, görevli polislere tatlı ikramında bulunarak denetleme defterini imzaladı. Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, 112 Acil Çağrı Merkezi'nin birimleri ile Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi'ni (GAMER) ziyaret etti.

 • Çotanak Off-Road Kulübü, Giresun Valisi'ni ziyaret etti
  20 Ara Çotanak Off-Road Kulübü, Giresun Valisi'ni ziyaret etti

  Şırnak'ta düzenlenen Gençlik Şöleni ve Off-Road etkinlikleri hakkında bilgi vermek için Çotanak Off-Road Kulübü üyeleri, Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti'yi ziyaret etti. Vali Serdengeçti, kulübün sosyal sorumluluk projelerine olan önemini vurgulayarak tebrik etti.

 • Giresun Valisi, lise öğrencilerini ödüllendirdi
  13 Ara Giresun Valisi, lise öğrencilerini ödüllendirdi

  Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına bağışta bulunan lise öğrencilerini ödüllendirdi. Piraziz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okul içinde başlattıkları bağış kampanyasıyla Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına destek olmuştu.

 • Giresun Valisi, yaşlı kadına yardım eden polisleri teşekkür etti
  12 Ara Giresun Valisi, yaşlı kadına yardım eden polisleri teşekkür etti

  Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, yaşlı kadına yardım eden polislerin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşarak teşekkür etti. Polis memurları, 87 yaşındaki Aymelek Daban'ı evine bıraktı.

 • Giresun Valisi Fatih Serdengeçti, Giresun basınıyla bir araya geldi
  11 Ara Giresun Valisi Fatih Serdengeçti, Giresun basınıyla bir araya geldi

  Giresun Valisi Fatih Serdengeçti, bir restoranda gerçekleştirilen etkinlikte Giresun basınıyla bir araya geldi. Serdengeçti, gazetecilerin istek ve taleplerini dinleyerek, basının önemine vurgu yaptı.

 • TARİHÇİ YAZAR DR. MUSTAFA ÇALIK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
  09 Ara TARİHÇİ YAZAR DR. MUSTAFA ÇALIK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

  İSTANBUL'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden yazar ve siyaset bilimci Dr. Mustafa Çalık'ın cenazesi, memleketi Gümüşhane'de toprağa veridi.

 • Tarihçi yazar Dr. Mustafa Çalık son yolculuğuna uğurlandı
  08 Ara Tarihçi yazar Dr. Mustafa Çalık son yolculuğuna uğurlandı

  İSTANBUL'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden yazar ve siyaset bilimci Dr. Mustafa Çalık'ın cenazesi, memleketi Gümüşhane'de toprağa veridi.

 • Yazar ve siyaset bilimci Mustafa Çalık Gümüşhane'de son yolculuğuna uğurlandı
  08 Ara Yazar ve siyaset bilimci Mustafa Çalık Gümüşhane'de son yolculuğuna uğurlandı

  Yazar ve siyaset bilimci Dr. Mustafa Çalık'ın cenazesi, memleketi Gümüşhane'de toprağa verildi.

 • Giresun Valisi Espiye-Ericek yolunda inceleme yaptı
  08 Ara Giresun Valisi Espiye-Ericek yolunda inceleme yaptı

  Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Espiye-Ericek grup yolunda meydana gelen heyelan sonrası yapılan çalışmaları inceledi. Yolun 30 Kasım'da ulaşıma açıldığını belirten Vali Serdengeçti, yol genişletme çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

 • Giresun'da Seracılığın Yaygınlaştırılması Projesi İmzalandı
  07 Ara Giresun'da Seracılığın Yaygınlaştırılması Projesi İmzalandı

  Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen Seracılığın Yaygınlaştırılması Projesi için Giresun'da 240 metrekarelik 12 sera kurulacak.

 • Giresun Günleri başladı
  07 Ara Giresun Günleri başladı

  Giresun Federasyonu tarafından düzenlenen Giresun Günleri etkinliği Atatürk Havalimanı'nda başladı. Etkinlikte yöresel yemekler, ürünler, el işleri ve kıyafetler sergileniyor. Ayrıca turistik yerlerin tanıtımı yapılıyor. Etkinlik 10 Aralık'a kadar devam edecek.

 • Fındık zararlısıyla mücadele için tavsiye kararları alındı
  06 Ara Fındık zararlısıyla mücadele için tavsiye kararları alındı

  Giresun, Ordu ve Samsun'dan temsilciler, fındık başta olmak üzere 300 tarım ürününün düşmanı kahverengi kokarcayla mücadele için bir araya gelerek tavsiye kararları aldılar. Toplantıda, zararın en yoğun görüldüğü böcek türüyle mücadele için kışlaklarda mücadele, kimyasal mücadele ve biyolojik mücadele olmak üzere 3 ana başlık altında tavsiyelerde bulunuldu.

 • Giresun'da tarihi kilise turizme açılıyor
  06 Ara Giresun'da tarihi kilise turizme açılıyor

  Giresun'un Alucra ilçesinde bulunan Kimisis Teodoku Kilisesi'nin restorasyonu tamamlandıktan sonra 2024 yazında ziyarete açılması planlanıyor. Kilise, Çakrak köyünde bulunan diğer tarihi yapılarla birlikte turizme kazandırılacak.

 • Samsun'da 6. Bölge Düzensiz Göç ile Mücadele Koordinasyon Toplantısı yapıldı
  05 Ara Samsun'da 6. Bölge Düzensiz Göç ile Mücadele Koordinasyon Toplantısı yapıldı

  Samsun Valisi Orhan Tavlı'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen 6. Bölge Düzensiz Göç ile Mücadele Koordinasyon Toplantısı'nda, bölge illerinin yetkilileri bir araya geldi. Toplantıda, düzensiz göçle mücadele konuları ele alındı. Toplantının ardından Samsun Müzesi ziyaret edildi.

 • Giresun'da fabrikada yangın
  01 Ara Giresun'da fabrikada yangın

  Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Eynesil ilçesindeki balık fabrikası yangınında söndürme çalışmalarını inceledi. Yangına müdahale eden ekipler, yangını kontrol altına aldı. Maddi kayıplar olmasına rağmen can kaybı yaşanmadı. Yangının neden çıktığı ise araştırılacak.

 • DOKA'nın 160. Yönetim Kurulu Toplantısı Giresun'da Gerçekleştirildi
  28 Kas DOKA'nın 160. Yönetim Kurulu Toplantısı Giresun'da Gerçekleştirildi

  Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (DOKA) 160. Yönetim Kurulu Toplantısı, Giresun'da gerçekleştirildi. Toplantıda, DOKA'nın 2014-2023 Bölge Planı döneminde gerçekleştirdiği faaliyetler değerlendirildi ve 2024-2028 TR90 Bölge Planı görüşüldü. Ayrıca, gelecek 3 yılda uygulanması planlanan program önerileri ele alındı ve DOKA'nın yönetim ve operasyonel süreçleri gözden geçirildi.

 • Giresun'da Fırtına Sonucu Çatı Uçması: 12 Yaralı
  27 Kas Giresun'da Fırtına Sonucu Çatı Uçması: 12 Yaralı

  Giresun'da yaşanan fırtına sonucu çatı uçması kaynaklı 1'i çocuk, 12 kişi yaralandı. Yaralılardan 9'u taburcu edildi. Olaylar güvenlik kameralarına yansıdı.

 • Giresun'da Şiddetli Rüzgarın Etkisi: Çatılar Uçtu, 2 Kişi Yaralandı
  26 Kas Giresun'da Şiddetli Rüzgarın Etkisi: Çatılar Uçtu, 2 Kişi Yaralandı

  Giresun'da etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle birçok ağaç devrildi ve binaların çatıları uçtu. Olaylar sonucunda 2 kişi yaralanırken, bir motorcunun da yaralandığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. İl genelinde ise birçok ihbar alındı.

 • Siirt'te Bakır Madeni Göçüğünde 3 Kişi Hayatını Kaybetti
  24 Kas Siirt'te Bakır Madeni Göçüğünde 3 Kişi Hayatını Kaybetti

  Siirt'in Şirvan ilçesinde özel bir şirkete ait bakır madeninde meydana gelen göçükte 3 kişi hayatını kaybetti. Göçük altında kalan maden mühendisi Zekayi Can Çalık, memleketi Giresun'un Eynesil ilçesinde toprağa verildi. Göçüğe ilişkin soruşturma başlatıldı.

 • Giresun'da fırtına nedeniyle sahil yolunda hasar
  20 Kas Giresun'da fırtına nedeniyle sahil yolunda hasar

  Giresun'un Espiye ilçesinde etkili olan fırtına nedeniyle kıyıda dalgaların aşındırdığı beton duvarın bir kısmı yıkıldı, sahil yolunda çökme kaynaklı hasar oluştu. Önlem alınan yolda ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.

 • Giresun'da Fırtına Sonucu Sahil Yolunda Hasar Oluştu
  20 Kas Giresun'da Fırtına Sonucu Sahil Yolunda Hasar Oluştu

  Giresun'un Espiye ilçesinde etkili olan fırtına nedeniyle kıyıda dalgaların aşındırdığı beton duvarın bir kısmı yıkıldı, sahil yolunda çökme kaynaklı hasar oluştu. Önlem alınan yolda ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.

 • Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti Espiye'de İncelemelerde Bulundu
  17 Kas Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti Espiye'de İncelemelerde Bulundu

  Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Espiye ilçesinde incelemelerde bulundu. Kaymakam ve daire amirleri tarafından karşılanan Vali Serdengeçti, Kaymakam Taner Tengir ve Belediye Başkanı Mustafa Karadere ile görüştü. Aile Destek Merkezi'nde de incelemelerde bulunan Serdengeçti, merkezdeki çalışmalar hakkında bilgi aldı ve kursiyerlere başarı diledi. Ayrıca, vatandaşlarla sohbet eden Serdengeçti, esnafın sorun ve taleplerini dinledi.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Annesi Binnaz Erbaş Son Yolculuğuna Uğurlandı
  15 Kas Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Annesi Binnaz Erbaş Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın annesi Binnaz Erbaş, Ordu'da düzenlenen cenaze töreniyle toprağa verildi. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı.

 • Giresun Valisi Serdengeçti, Doğankent ilçesini ziyaret etti
  09 Kas Giresun Valisi Serdengeçti, Doğankent ilçesini ziyaret etti

  Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Doğankent ilçesinde ziyaret ve incelemelerde bulundu.

 • Giresun'da terör örgütünün kullandığı sığınak bulundu
  24 Eki Giresun'da terör örgütünün kullandığı sığınak bulundu

  GİRESUN'un Espiye kırsalında, jandarma tarafından düzenlenen operasyonda bölücü terör örgütünün kullandığı sığınak bulundu.

 • Cumhuriyet'in 100. yılında Harşit Savunması şehitleri anıldı
  22 Eki Cumhuriyet'in 100. yılında Harşit Savunması şehitleri anıldı

  Cumhuriyet'in 100. yılında Harşit Savunması şehitleri anıldıCumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde, Birinci Dünya Savaşı'nda Rus işgal kuvvetlerine karşı Harşit Vadisi'nde mücadele vererek şehit düşen askerler için anma yürüyüşü düzenlendi.

 • Giresun Valisi Dereli ilçesini ziyaret etti
  20 Eki Giresun Valisi Dereli ilçesini ziyaret etti

  Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Dereli ilçesini ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu. Vali Serdengeçti, kaya düşmesi sonucu zarar gören binada incelemelerde bulunurken, Dereli ilçe merkezinde yapımı devam eden kamu binalarını da inceledi.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Sinsi oyunlara, tuzağa karşı dimdik ayakta duracağız
  05 Eki KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Sinsi oyunlara, tuzağa karşı dimdik ayakta duracağız

  KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Tabii ki başımız dik, onurlu bir şekilde tarihimize yakışır bir şekilde hayatımızı sürdürmek için bu milli birlik ve beraberliği, karşımızdaki her türlü faaliyetlere, dışardan gelen tehditlere, bizim birliğimizi ve...

 • KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Giresun'da Kıbrıs gazileriyle buluştu Açıklaması
  05 Eki KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Giresun'da Kıbrıs gazileriyle buluştu Açıklaması

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Artık bu işin kuzeyi, güneyi kalmadı, Kıbrıs'ta bir devlet vardır, o devlet Türk devletidir, Kıbrıs Türk devletidir, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'dir.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Gazileriyle Yemekte Buluştu
  05 Eki KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Gazileriyle Yemekte Buluştu

  Giresun'a ziyaret ve konferans için gelen KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Giresun Belediyesi tarafından düzenlenen öğle yemeğinde Kıbrıs Gazileriyle bir araya geldi. Tatar, gazilere hitaben yaptığı konuşmada Kıbrıs Barış Harekatı'nın önemini vurgulayarak, gazilere minnet duygularını ifade etti. Yemek sonrası Tatar, tüm gazilerle tek tek selamlaşıp, hatıra fotoğrafı çektirdi.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Giresun'da konferansta konuştu Açıklaması
  05 Eki KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Giresun'da konferansta konuştu Açıklaması

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Bugün Kuzey Kıbrıs'ta bir devlet varsa, bir cumhuriyet varsa, Kıbrıs Türk'ü orada bağımsız, özgür, hürriyet ve onur içerisinde yaşayabiliyorsa, orada Türkiye'nin varlığı varsa, orada Mehmetçikler ve Türkiye'mizin Barış...

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a fahri doktora ünvanı verildi
  05 Eki KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a fahri doktora ünvanı verildi

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a Giresun Üniversitesi tarafından fahri doktora ünvanı verildi.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Giresun Kalesi'ni ziyaret etti
  05 Eki KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Giresun Kalesi'ni ziyaret etti

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Giresun ziyaretleri kapsamında Giresun Kalesi'ni ziyaret etti. Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'nun daveti üzerine gerçekleşen ziyarette, Cumhurbaşkanı Tatar'a Giresun'un tarihi hakkında bilgi verildi ve Milli Mücadele Kahramanı Milis Yarbay Topal Osman Ağa'nın anıt mezarını ziyaret etti. Ziyaret, Giresun Kalesi'nde hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

 • AFAD Başkanı Giresun Valiliği'ni ziyaret etti
  04 Eki AFAD Başkanı Giresun Valiliği'ni ziyaret etti

  Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Okay Memiş, Giresun Valiliği'ni ziyaret etti. Ziyarette, bölgedeki afet riskleri, acil müdahale planları ve afet sonrası iyileştirme çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 • Giresun Valiliği ve DOKAP, Şebinkarahisar'da tarımsal makine altyapısını güçlendirecek proje için protokol imzaladı
  03 Eki Giresun Valiliği ve DOKAP, Şebinkarahisar'da tarımsal makine altyapısını güçlendirecek proje için protokol imzaladı

  Giresun Valiliği ile Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) arasında Şebinkarahisar ilçesinde hayata geçirilecek 'Tarımsal Makine Altyapısının Güçlendirilmesi' projesi protokolü törenle imzalandı. Projeyle bölgedeki tarımsal potansiyelin artırılması ve kırsal kalkınmaya katkı sağlanması hedefleniyor. Projenin toplam maliyeti 7 milyon 200 bin lira olarak belirlendi.

 • Gölyanı Yaylası'ndaki Ahşap Evler Restore Edilecek
  23 Eyl Gölyanı Yaylası'ndaki Ahşap Evler Restore Edilecek

  Giresun'un Gölyanı Yaylası'nda bulunan ve tescil edilen ahşap evler, restore edilerek gelecek nesillere aktarılacak. Yağlıdere ilçesine bağlı olan yayla, doğal güzelliklerinin yanı sıra otantik evleriyle de dikkat çekiyor. Belediye başkanı, evlerin aslına uygun restore edilmesi için proje hazırladıklarını ve destek için ilgili bakanlıklara sunacaklarını belirtti. Ayrıca yaylada altyapı ve üstyapı çalışmaları da devam ediyor.

 • Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Espiye'deki heyelan bölgesinde incelemelerde bulundu
  21 Eyl Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Espiye'deki heyelan bölgesinde incelemelerde bulundu

  Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Espiye ilçesinde heyelan nedeniyle ulaşıma kapanan grup köy yolunda incelemelerde bulundu. Vali Serdengeçti, Espiye-Ericek grup köy yolunda heyelanlı bölgeyi gezdi, Espiye Kaymakam Taner Tengir'den yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Serdengeçti, ilgililere eksiklerin ve yapılması gerekenlerin en kısa sürede tamamlanması talimatını verdi. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Serdengeçti, 'İlimizin her karışında ulaşım standartlarının yükseltilmesi temel hedeflerimizden. Sel tahribatının izlerini tamamen silerek kesintisiz, güvenli ve konforlu bir trafik akışı sağlamak istiyoruz.' dedi.

 • Atatürk'ün Giresun'a gelişi ve Gaziler Günü kutlamaları
  19 Eyl Atatürk'ün Giresun'a gelişi ve Gaziler Günü kutlamaları

  Giresun'da 19 Eylül Gaziler Günü ve Atatürk'ün Giresun'a gelişinin 99. yıl dönümü kutlandı.

 • Giresun'da terör örgütüne ait sığınak bulundu
  14 Eyl Giresun'da terör örgütüne ait sığınak bulundu

  GİRESUN kırsalında bölücü terör örgütlerine yönelik arama ve tarama faaliyetleri sırasında güvenlik güçlerinin bulduğu sığınakta muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

 • Hatay'da depremzedeler çarşıda eski günlerine dönmek için mücadele ediyor
  04 Eyl Hatay'da depremzedeler çarşıda eski günlerine dönmek için mücadele ediyor

  Hatay'ın Hassa ilçesinde asrın felaketinde iş yerini kaybeden 46 esnaf, kurulan çarşıda eski günlerine dönmek için mücadelesini sürdürüyor. Yozgat- Giresun Esnaf Çarşısı'nda yer alan esnaflar, hayatlarına kaldığı yerden devam ediyor.

 • Kansere yenik düşen Gölcük Kaymakamı Samsun'da toprağa verildi
  01 Eyl Kansere yenik düşen Gölcük Kaymakamı Samsun'da toprağa verildi

  Kocaeli'nin Gölcük Kaymakamı Yusuf Özdemir, kansere yenik düşerek Samsun'da defnedildi. Özdemir için tören düzenlendi ve cenazesi annesinin bulunduğu Derecik Mezarlığı'na defnedildi.

 • Kocaeli'nin Gölcük Kaymakamı Yusuf Özdemir Kansere Yenik Düştü
  01 Eyl Kocaeli'nin Gölcük Kaymakamı Yusuf Özdemir Kansere Yenik Düştü

  Kanser tedavisi gören Gölcük Kaymakamı Yusuf Özdemir, Samsun'da toprağa verildi. Özdemir için tören düzenlendi ve cenazesi annesinin bulunduğu Derecik Mezarlığı'na defnedildi.

 • Gölcük Kaymakamı Yusuf Özdemir'in Cenazesi Samsun'da Defnedildi
  01 Eyl Gölcük Kaymakamı Yusuf Özdemir'in Cenazesi Samsun'da Defnedildi

  Kocaeli'de kanser nedeniyle yaşamını yitiren Gölcük Kaymakamı Yusuf Özdemir'in cenazesi Samsun'da toprağa verildi. Özdemir için Büyük Cami'de düzenlenen törene birçok yetkili ve vatandaş katıldı.

 • Giresun'da Ahilik Haftası kutlama programı Bulancak ve Yağlıdere ilçelerinde gerçekleştirilecek
  24 Ağu Giresun'da Ahilik Haftası kutlama programı Bulancak ve Yağlıdere ilçelerinde gerçekleştirilecek

  Giresun Valiliği koordinesinde Bulancak Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince düzenlenecek olan Ahilik Haftası kutlama programı, 19 Eylül Salı günü Bulancak'ta ve 23 Eylül 2023 Cumartesi günü Yağlıdere'de gerçekleştirilecek. Bulancak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mürsel Aktay, ilçedeki esnafı gezerek kutlama programına davet etti ve ahilik hakkında bilgi verdi. Programda Mehter takımı eşliğinde tören yürüyüşü, çelenk sunumu, plaket takdimi, ödül töreni ve ziyaretler yer alacak.

 • Giresun'da sel şehitleri unutulmadı
  22 Ağu Giresun'da sel şehitleri unutulmadı

  Giresun'da sel şehitleri unutulmadı Giresun'da 3 yıl önce yaşanan sel afetinde şehit olan 5'i asker biri iş makinesi operatörü 6 kişi için olayın yaşandığı yerde anma töreni düzenlendi Giresun'da 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan sel afetinde Tirebolu-Doğankent karayolu üzerinde bulunan...

 • Giresun'da sel şehitleri unutulmadı
  22 Ağu Giresun'da sel şehitleri unutulmadı

  Giresun'da 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan sel afetinde Tirebolu-Doğankent karayolu üzerinde bulunan bir menfezin çökmesi sonucu şehit olan 5'i asker biri iş makinesi operatörü 6 kişinin hayatlarını kaybettiği yerde yapılan Altı Şehitler Köprüsü'de günün anısına bir anma töreni düzenlendi.

 • Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti görevine başladı
  21 Ağu Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti görevine başladı

  Valiler Kararnamesi ile Giresun Valiliğine atanan Mehmet Fatih Serdengeçti görevine başladı.

 • Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti görevine başladı
  21 Ağu Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti görevine başladı

  Valiler Kararnamesi ile Giresun Valisi olarak atanan Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Valiliğinde düzenlenen törenin ardından görevine başladı.

 • Vali Ünlü'den ilk ziyaret Saruhan Bey Türbesi ve şehit ailesine
  20 Ağu Vali Ünlü'den ilk ziyaret Saruhan Bey Türbesi ve şehit ailesine

  Son yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Giresun Valiliği'nden Manisa Valiliği'ne atanarak görevine başlayan Vali Enver Ünlü, kentteki ilk ziyaretlerini Saruhan Bey Türbesi, şehit ailesi ve tarihi Hatuniye Camii'ne yaptı.

 • Manisa Valisi Enver Ünlü göreve başladı
  19 Ağu Manisa Valisi Enver Ünlü göreve başladı

  Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi'yle Giresun Valisi iken Manisa Valisi olarak atanan Enver Ünlü görevine başladı.

 • Ordu İline Komşu 3 İlin Valisi Ordulu Oldu
  10 Ağu Ordu İline Komşu 3 İlin Valisi Ordulu Oldu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yer alan Valiler Kararnamesi'nde Ordu ili açısından ilginç bir tablo ortaya çıktı. Valiler kararnamesiyle birlikte Ordu iline komşu 3 ilin Valisi Ordulu oldu. Samsun Valiliği'ne atanan Orhan Tavlı, Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti ile Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, doğum yerleri Ordu ile sınırdaş oldular. Bir diğer ilginç özellik ise Tokat ve Giresun Valilerinin Ordu-Korgan doğumlu olmaları oldu. Samsun Valisi Orhan Tavlı daha önce Samsun-Ayvacık İlçesi Kaymakamlığı görevinde bulunmuştu. Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti ise lise öğrenimini Giresun'da tamamladı. Tokat Valisi Numan Hatipoğlu ise bürokrasi hayatına Tokat'ın Reşadiye ilçesinde başladı.

 • 57 İle Yeni Vali Atandı
  10 Ağu 57 İle Yeni Vali Atandı

  Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile birlikte 57 ile yeni vali atandı. İzmir, Adana ve Manisa gibi 16 büyükşehrin valisi değişti.

 • 57 İl Valiliğine Yeni İsimler Atandı
  10 Ağu 57 İl Valiliğine Yeni İsimler Atandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi'ne göre, 57 il valiliğine yeni isimler atandı. Ataması yapılan valiler arasında Adana Valisi Süleyman Elban, İzmir Valiliği'ne; Malatya Valisi Hulusi Şahin, Antalya Valiliği'ne; Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Bursa Valiliği'ne; Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ise Trabzon Valiliği'ne atandı.

 • Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: 'Giresun fındığı dünya markası oldu'
  09 Ağu Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: 'Giresun fındığı dünya markası oldu'

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Giresun tombul fındığının Avrupa Birliği'nden tescil alarak dünya markası haline geldiğini belirterek, katma değerli ürünler ile bunun değerinin artırılması gerektiğini söyledi. Bakan Yumaklı, Giresun'a yaptığı ziyarette tarımsal desteklemeler ve yatırımlarla Giresun'un tarımsal üretimde büyük başarı elde ettiğini ve fındık ihracatının arttığını ifade etti. Ayrıca Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan fındık fiyatıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Bakan Yumaklı, üreticilerin yanında olduklarını ve fındık fiyatının adil bir şekilde belirlendiğini vurguladı.

 • Orta ve Doğu Karadeniz'de, üretici ve mevsimlik tarım işçileri fındık hasadını bekliyor
  01 Ağu Orta ve Doğu Karadeniz'de, üretici ve mevsimlik tarım işçileri fındık hasadını bekliyor

  Trabzon, Ordu ve Giresun'daki fındık üreticisi ile mevsimlik tarım işçileri, hasada başlamak için gün sayıyor.

 • Üretici, fındık hasadı öncesi bahçe altı temizlik çalışmalarına başladı
  30 Tem Üretici, fındık hasadı öncesi bahçe altı temizlik çalışmalarına başladı

  Giresun'da fındık hasadına günler kala üreticiler, hasat öncesi bahçe altı temizlik çalışmalarına başladı. Üreticiler, fındık fiyatının açıklanmasını bekliyor ve devletin açıklayacağı müdahale alım fiyatlarının serbest piyasayı da etkileyeceğini ifade ediyor. Fındık üreticileri, artan maliyetler karşısında en az 100 lira bekliyor. Fındık toplama tarihleri açıklandı ancak fiyatlar henüz açıklanmadı. Üreticiler, fındık fiyatının belirlenmesini sabırsızlıkla bekliyor.

 • Giresun'da Fındık Üreticileri Hasat Öncesi Fiyat Açıklamasını Bekliyor
  30 Tem Giresun'da Fındık Üreticileri Hasat Öncesi Fiyat Açıklamasını Bekliyor

  Giresun'da fındık hasadına günler kala üreticiler, bahçe altı temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Üreticiler, devletin açıklayacağı müdahale alım fiyatlarının serbest piyasayı etkileyeceğini ifade ederek en az 100 lira beklediklerini söylüyor. Fındık toplama tarihleri açıklanırken fiyatların henüz açıklanmaması ise endişe yaratıyor.

 • Giresun'da su fabrikasında göçük: 2 işçi kurtarıldı, 1 işçi hayatını kaybetti
  18 Tem Giresun'da su fabrikasında göçük: 2 işçi kurtarıldı, 1 işçi hayatını kaybetti

  Giresun'un Yağlıdere ilçesinde şiddetli yağış sonrası meydana gelen heyelanda bir su fabrikasında göçük oluştu. Göçük altında kalan 3 işçiden 2'si kurtarıldı, 1 işçi ise cansız bedeni dere içerisinde bulundu. Fabrika ihmaller zinciri nedeniyle kapatıldı. Olaydan 2 hafta önce de fabrikada meydana gelen göçük, felaketin sinyallerini vermişti.

Advertisement