Son dakika Girişimcilik haberleri, Girişimcilik son dakika, son dakika Girişimcilik

Son Dakika Girişimcilik Haberleri

 • Katar'da Mehteran Konseri Büyük İlgi Gördü
  00:19 Katar'da Mehteran Konseri Büyük İlgi Gördü

  Katar'ın başkenti Doha'daki tarihi Suk Vakıf Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte, Türkiye'nin Doha Büyükelçiliği tarafından organize edilen mehteran konseri büyük ilgi gördü. Bursa Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın gösterisi, ay-yıldızlı bayraklarla oluşturulan korteje eşlik eden vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle takip edildi. Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Dr. Mustafa Göksu, Katar'da Türk kültürüne olan ilginin arttığını belirterek, bu tür etkinliklerle Türk kültürünü Katar'da tanıtmaya devam edeceklerini söyledi.

 • Telegram, Kanal Sahiplerine Ödeme Yapacak
  00:15 Telegram, Kanal Sahiplerine Ödeme Yapacak

  Telegram, yakın zamanda kullanıcılarına ödeme ortaklığı sunacağını duyurdu. Kanal sahiplerine yönelik yürütülecek program, kanallarda görüntülenen reklamlardan yöneticilerin para kazanmalarını sağlayacak. Reklam Platformu olarak adlandırılan hizmet, Telegram ile para kazanmayı mümkün kılacak. Kanal sahipleri, kanaldaki üyelere gösterilen reklamlardan elde edilen gelirin yüzde 50'sini alabilecek. Telegram, TON Coin'i kullanarak bu kazançları kanal sahiplerine ödeyecek. Kanal sahipleri TON coin'lerini standart para birimlerine çevirebilir veya kanallarını daha fazla tanıtmak için Telegram'a ödeme yapabilecek. Bu adım, platformda daha fazla içerik oluşturmayı ve katılımı teşvik edecek.

 • Ticaret Bakanı Bolat: Esnafa destek finansman kredisinde kişi başı limit 750 bin liraya çıkarıldı
  22:35 Ticaret Bakanı Bolat: Esnafa destek finansman kredisinde kişi başı limit 750 bin liraya çıkarıldı

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) finansman destek kredisinin yarın sabah itibarıyla hazır olduğunu belirterek limitin artırıldığı müjdesini verdi. Bakan Bolat, ''Esnaf başına limit daha önce 500 bin liraydı, birkaç ay önce 650 bin liraya çıkarılmıştı, bugün söylüyorum 750 bin liraya çıkarıldı.'' ifadelerini kullandı.

 • Epic Games, 189 GB'lık hack iddiasıyla çalkalanıyor
  22:15 Epic Games, 189 GB'lık hack iddiasıyla çalkalanıyor

  Fortnite ve Unreal Engine oyun motorunun geliştirici olan Epic Games, bir hacker grubunun şirketin 189 GB'lık belgelerine eriştiği iddiasıyla sarsılıyor. Hacker grubu, şirketin e-postalar, şifreler, ödeme bilgileri ve kaynak kodu dahil olmak üzere büyük miktarda veriyi ele geçirdiğini duyurdu. Epic Games ise iddiaları araştırdığını ve henüz kanıt bulamadığını açıkladı.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: 'Verdiği her sözü yerine getiren kadrolar ülkemizi ihya etmeye devam edecek'
  21:50 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: 'Verdiği her sözü yerine getiren kadrolar ülkemizi ihya etmeye devam edecek'

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Eskişehir'deki bir etkinlikte yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarının 22 yıldır ülkeyi ve şehirleri ihya ettiğini belirtti. Göktaş, AK Parti'nin belediyecilik anlayışını da kökten değiştirdiğini ve reform niteliğinde pek çok düzenlemeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Ayrıca, Göktaş, girişimcilerin yanında olduklarını ve ülkeye güvenmelerini istedi.

 • Milli muharip uçak KAAN, dünya gündeminden düşmüyor: ABD'ye karşı kazanılmış bir zafer
  21:19 Milli muharip uçak KAAN, dünya gündeminden düşmüyor: ABD'ye karşı kazanılmış bir zafer

  Dünya basınında milli muharip uçağı KAAN'a ilgi ve övgü devam ediyor. 21 Şubat'ta ilk uçuşunu yapan KAAN'la ilgili, Alman Welt gazetesinde, ''Bu dönüm noktası, Türkiye'nin bir savaş uçağı ülkesi olarak yükselişine işaret ediyor'' başlığıyla yayımlanan haberde ''Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan için bu, ABD'ye karşı kazanılmış bir zafer anlamına geliyor.'' ifadesine yer verildi.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Eskişehir'de Büyük Emirdağlılar Buluşması'na katıldı
  20:50 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Eskişehir'de Büyük Emirdağlılar Buluşması'na katıldı

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Eskişehir'de düzenlenen Büyük Emirdağlılar Buluşması'na katıldı. Bakan Göktaş, Türkiye'de son 22 yılda yapılan değişim ve dönüşüme vurgu yaparak, yönetimin çağın gereklerini iyi tahlil ettiğini söyledi.

 • Konya'da iş yerleri Ramazan ayı boyunca sahura kadar açık olacak
  20:40 Konya'da iş yerleri Ramazan ayı boyunca sahura kadar açık olacak

  Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, Ramazan ayı boyunca iş yerlerinin sahura kadar açık olması için gerekli izinleri aldıklarını duyurdu. Karabacak, vatandaşların geç saatlerde ve sahur vakitlerinde rahat alışveriş yapabilmeleri için bu girişimi gerçekleştirdiklerini belirtti. Esnafların iş yerlerini gönül rahatlığıyla açabileceği ve vatandaşların alışverişlerini yapabileceği bir ortam sağlamayı hedeflediklerini ifade eden Karabacak, tüm esnaf ve sanatkarlara bol kazançlı günler diledi.

 • Back-End Developer Kariyer Eğitimi Programı Başlıyor!
  20:15 Back-End Developer Kariyer Eğitimi Programı Başlıyor!

  Co-Founder Academy ve Aloha Dijital Akademi'nin iş birliği ile hayata geçirilen Back-End Developer Kariyer Eğitimi programı, yazılım dünyasında fark yaratmak isteyen bireylere kapılarını açıyor. Program, katılımcılara SQL Server'da veri sorgulama, uygulama geliştirme, C# programlama dili ve nesne yönelimli programlama gibi konularda derinlemesine bilgi sunmayı vaat ediyor. Ayrıca, veri tabanı yönetimi, Entity Framework kullanımı ve ASP.NET Core API ile modern web servisleri geliştirme gibi alanlarda uygulamalı eğitim fırsatları sağlayacak. Program sonunda katılımcılar, Co-Founder Academy ve Aloha Dijital Akademi onaylı bir sertifika alacaklar. Eğitim, sektörde tanınmış uzmanlar tarafından verilecek olup, mentorluk, proje bazlı çalışmalar ve staj gibi deneyimler sunacak. Başvurular 7 Mart 2024 tarihine kadar devam ediyor.

 • Yeterli metal para bulamayan fırıncılar, dilencilerden bozukluk istemeye başladı
  19:58 Yeterli metal para bulamayan fırıncılar, dilencilerden bozukluk istemeye başladı

  Eskişehir'de fırıncı esnafı piyasada bozuk para olmaması nedeniyle sıkıntı yaşamaya başladı. Yeterli metal para bulamayan fırıncılar dilencilerden bozukluk istemeye başladı. Fırıncı Oğuzkan Akbal, "Ben bazen sokaklardaki dilencilere 'Bozuk paranız var mı?' diye soruyorum." ifadelerini kullandı. Fırıncı Hatice Hancı ise "Bütün imkanları zorluyoruz, ama bozuk para sıkıntısını çözemiyoruz." dedi.

 • Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Fransa ve AB'ye tepki gösterdi
  19:54 Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Fransa ve AB'ye tepki gösterdi

  Azerbaycan aleyhi tutum sergileyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Marcon ve Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell'e tepki gösteren Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Azerbaycan kendi topraklarını ve egemenliğini sağlamak...

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy'in barış planını destekliyor ve müzakere masasını yeniden tesis etmeye hazır
  19:50 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy'in barış planını destekliyor ve müzakere masasını yeniden tesis etmeye hazır

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna-Güney Doğu Avrupa Zirvesi'ne bir videomesaj göndererek, Zelenskiy'in 10 maddeli barış planını prensip olarak desteklediğini ve İstanbul'da kurulan müzakere masasını yeniden tesis etmeye hazır olduklarını belirtti.

 • Başkan Gülsoy: 'Milletin iradesine karşı yapılan tüm darbeler yenilgiye mahkumdur'
  19:08 Başkan Gülsoy: "Milletin iradesine karşı yapılan tüm darbeler yenilgiye mahkumdur"

  Kayseri Ticaret Odası (KTO) Şubat Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

 • Zelenskiy: Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz
  19:02 Zelenskiy: Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz

  Arnavutluk'taki Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, 'Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz' dedi.

 • Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: 'Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz'
  18:29 Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: 'Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz'

  Arnavutluk'taki Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, 'Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz' dedi. Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ise Ukrayna'yı kararlılıkla desteklediklerini ve Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü sağlamak için gerekenlerin yapılması gerektiğini vurguladı.

 • Erdoğan, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin müzakere masasını yeniden tesis etmeye hazırız
  18:23 Erdoğan, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin müzakere masasını yeniden tesis etmeye hazırız

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin, "Barışın inşası için daha önce İstanbul'da kurmuş olduğumuz müzakere masasını yeniden tesis etmeye hazırız." ifadesini kullandı.

 • 28 Şubat süreci Türkiye'ye 381 milyar dolar zarar verdi
  18:18 28 Şubat süreci Türkiye'ye 381 milyar dolar zarar verdi

  AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Erdem, 28 Şubat sürecinin Türkiye'nin ekonomisine 381 milyar dolar zarar verdiğini belirtti. Erdem, 28 Şubat'ın ülkeye açtığı sosyolojik yaraları ve ekonomik zararları anlattı. Ayrıca, AK Parti'nin bu süreçlere karşı dik durarak milletin yanında yer aldığını vurguladı.

 • Google, yapay zeka araçlarını kullanarak haber yazan yayıncılara ücret ödüyor
  18:14 Google, yapay zeka araçlarını kullanarak haber yazan yayıncılara ücret ödüyor

  Google, bazı yayıncılara kendi yapay zeka araçlarını kullanarak haber yazmaları karşılığında önemli ücretler ödüyor. Bu anlaşmaların, 6 yıl önce temeli atılan Google News Initiative (GNI) girişimi kapsamında yapıldığı düşünülüyor. Ancak bu durum, etik olarak sorgulanabilecek bir yapay zeka faaliyetine başlamasıyla tepkilere neden oluyor. Yapay zeka araçları henüz beta aşamasında olup, bir konu hakkında daha önce yayınlanmış içerikleri bir araya getirerek haber metni oluşturabiliyor. Yazarlar, bu anlaşma sayesinde yıllık 10 bin dolardan fazla gelir elde edebiliyor. Ancak bu içeriklerin yapay zekadan yardım aldığı açıklanmıyor ve bu durum orijinal içerik ile yapay arasındaki sınırları yok edebilir. Google'ın amacı, geniş bir okuyucu kitlesi olan güncel haber içeriklerinin yapay zeka tarafından yazılmasını sağlamak ve sürekli bir gelir kapısına sahip olmaktır.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya ve Ukrayna'ya barış çağrısı: İstanbul'da kurduğumuz müzakere masasını yeniden tesis etmeye hazırız
  18:07 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya ve Ukrayna'ya barış çağrısı: İstanbul'da kurduğumuz müzakere masasını yeniden tesis etmeye hazırız

  Ukrayna-Güney Doğu Avrupa Zirvesi'ne video mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ve Ukrayna'ya barış çağrısında bulundu. Erdoğan, ''Savaşın adil ve kalıcı bir barışla sona erdirilmesi için diplomasiye ve diyaloğa şans verilmesi gerektiğine dair görüşümü muhafaza ediyorum. Barışın inşası için daha önce İstanbul'da kurmuş olduğumuz müzakere masasını yeniden tesis etmeye de hazırız.'' ifadelerini kullandı.

 • OKA Genel Sekreteri: Bölgemizin imkan ve kabiliyetlerini en iyi noktaya taşıyoruz
  18:05 OKA Genel Sekreteri: Bölgemizin imkan ve kabiliyetlerini en iyi noktaya taşıyoruz

  Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Genel Sekreteri Mehlika Dicle, bölgenin imkan ve kabiliyetlerini artırmak için yürütülen çalışmalardan bahsetti. OKA, TR83 Bölgesi'nde girişimcilik ekosisteminin desteklenmesi programı çerçevesinde bir panel düzenledi. Mehlika Dicle, bölgesel kalkınma alanında oyun kurucu bir rol üstlendiklerini belirtti ve girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi konusunda çalışmaların devam edeceğini söyledi.

 • Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 28 Şubat'ı kınadı
  18:02 Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 28 Şubat'ı kınadı

  Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 28 Şubat sürecini kara bir leke olarak nitelendirerek, milletin iradesini tahrip etmeyi hedefleyen her girişimin bertaraf olacağını belirtti.

 • Eyüpsultanlı anneler üniversiteli oldu: 'Yarım kalmış hikayemi tamamlıyorum'
  17:59 Eyüpsultanlı anneler üniversiteli oldu: "Yarım kalmış hikayemi tamamlıyorum"

  Eyüpsultan Belediyesi ile Haliç Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen 'Anne Üniversitesi Eğitim Programı'na katılan Eyüpsultanlı anneler, üniversite ortamında eğitim alma ve kampüs hayatını deneyimleme fırsatı bulduklarını belirterek, projeden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Anneler, yarım kalan eğitim hikayelerini tamamlama imkanı buldukları için gurur duyduklarını ifade etti.

 • MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım: Cumhur İttifakı bu ülkenin sigortasıdır
  17:58 MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım: Cumhur İttifakı bu ülkenin sigortasıdır

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Cumhur İttifakı'nın Türk dünyasının ve İslam aleminin umudu olduğunu belirterek, ittifakın 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında kurulduğunu söyledi. Yıldırım, MHP'nin belediyecilikte başarılı olduğunu vurgulayarak, Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin geleceği olduğunu ifade etti.

 • Adalet Bakanı: Yargımız tarafsız ve bağımsızdır, darbeciler hesap verecek
  17:38 Adalet Bakanı: Yargımız tarafsız ve bağımsızdır, darbeciler hesap verecek

  Türkiye siyasi tarihine kara bir leke olarak kazınan ve 'postmodern darbe' olarak adlandırılan 28 Şubat'ın yıl dönümünde İstanbul Üniversitesi'nde düzenlenen sempozyumda Adalet Bakanı Yılmaz Tunç konuşma yaptı. Tunç, yargının tarafsız ve bağımsız olduğunu vurgulayarak, darbecilere hesap sorulduğunu ve bundan sonra da benzer bir durumu düşünenlere karşı teyakkuzda olunacağını belirtti.

 • Yapay zeka hayatımızı nasıl değiştirecek? Dr. Ekrem Teymur Haberler.com'da anlattı
  17:21 Yapay zeka hayatımızı nasıl değiştirecek? Dr. Ekrem Teymur Haberler.com'da anlattı

  Haberler.com ve Keltis Yapay Zeka A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Teymur, ''Yapay Zeka Sohbetleri''nde, yapay zekanın geleceği hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı. Teymur, ''Yapay zeka, hayatımızın bütün aşamalarına girdiği zaman dünyanın en zeki insanının günlerce araştırma, değerlendirme ile varacağı sonucun çok daha iyisini size 5 saniyede sunabilecek. Dünyadaki en aptal insan bile dünyadaki en zeki insan kadar doğru kararlar alabilecek. Daha doğrusu alınan kararı uygulayacak.'' dedi.

 • MEÜ Diş Hekimliği Hastanesi'nde Ocak Ayında 4 Bin 286 Hastaya Sağlık Hizmeti Sunuldu
  17:14 MEÜ Diş Hekimliği Hastanesi'nde Ocak Ayında 4 Bin 286 Hastaya Sağlık Hizmeti Sunuldu

  Mersin Üniversitesi (MEÜ) Diş Hekimliği Hastanesi'nde ocak ayında 4 bin 286 hastaya sağlık hizmeti sunuldu. Hastane, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın destekleriyle yeni açılan binada hizmet vermeye devam ediyor. Hastalar, sağlık güvencesi olanlar ücretsiz, sosyal güvencesi olmayanlar ise uygun ücretler karşılığında hizmet alabiliyor. Ayrıca, hastane aynı zamanda geleceğin diş hekimlerini yetiştiriyor.

 • SUBÜ ile Filipinler'in 4 üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı
  16:34 SUBÜ ile Filipinler'in 4 üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı

  Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ile Filipinler'in 4 üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında akademik teşvik, AR-GE çalışmaları, ortak konferanslar, öğrenci ve personel hareketliliği gibi faaliyetler gerçekleştirilecek.

 • AK Parti Grup Başkanvekili: 28 Şubat'ın mağdurları tarihten silindi
  16:30 AK Parti Grup Başkanvekili: 28 Şubat'ın mağdurları tarihten silindi

  AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, 28 Şubat sürecinde yaşanan mağduriyetlere değinerek, demokrasimizi tank paletleri altında ezmeye çalışanların tarihten silindiğini belirtti. Yenişehirlioğlu, milletin iktidarıyla birlikte mağduriyetlerin giderilmeye başlandığını ve demokrasiyi muhafaza etmeye devam edeceklerini vurguladı.

 • Karşıyaka Belediyesi'nin Gazete Karşıyaka'sı 193. sayısına ulaştı
  15:39 Karşıyaka Belediyesi'nin Gazete Karşıyaka'sı 193. sayısına ulaştı

  Karşıyaka Belediyesi tarafından haftalık olarak yayımlanan Gazete Karşıyaka, 193. sayısını okuyucularıyla buluşturdu. Gazete, sanattan spora, kent tarihinden yerel ve ulusal gündeme kadar geniş bir içeriğe sahip.

 • İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: 'İstiyor Ki, Her Şeyi Ona Teslim Edelim. Neyse; Biz Onu Yavaş Yavaş Emekli Etmeye Hazırlanıyoruz Merak Etmesin'
  15:13 İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: "İstiyor Ki, Her Şeyi Ona Teslim Edelim. Neyse; Biz Onu Yavaş Yavaş Emekli Etmeye Hazırlanıyoruz Merak Etmesin"

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehrin yedinci tepesi olarak tanımlanan Kocamustafapaşa Tepesi’nde konumlu tarihi Bulgur Palas’ı, İstanbulluların kullanımına açtı. İstanbul’un tarihinin en çok restorasyon yapılan dönemini yaşadığını belirten İmamoğlu, “İstanbul'un çehresini değiştiriyoruz. İstanbul’un tarihi ve turistik değerlerine yeniden, daha güçlü bir şekilde kazandırıyor, aynı zamanda değer katıyoruz. Bugün İstanbul'un hizmet alması için farklı görüşleri olanlar var. Ne diyorlar? İlla hükümetle belediye, aynı partiden olmalıymış. Bak sen. Bak sen. Seçim yapmayalım o zaman. Muhtarlar da gitsin otursun evinde. İstiyor ki, her şeyi ona teslim edelim. Neyse; biz onu yavaş yavaş emekli etmeye hazırlanıyoruz, Merak etmesin. Yıllarca İstanbul'u, hükümetle el ele yönettiler. O şımarıklık, o kibir, İstanbul'un her köşesini ihmale boğdu” dedi.

 • Marmaris'te Atatürk Büstü Açıldı
  15:13 Marmaris'te Atatürk Büstü Açıldı

  Marmaris Belediyesi'nin katkılarıyla Çıldır Mahalle Muhtarlığı'nın bahçesinde yaptırılan Atatürk Büstü'nün açılışı törenle yapıldı. Açılışta, Kaymakam Nurullah Kaya ve Belediye Başkanı Mehmet Oktay da hazır bulundu.

 • AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı: 28 Şubat Darbesi Türkiye'nin kara lekesidir
  15:05 AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı: 28 Şubat Darbesi Türkiye'nin kara lekesidir

  AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Ali Deresoy, 28 Şubat darbesinin insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirterek, darbenin vesayetçilerin hukuksuzluğunu ve kirli hesaplarını gösterdiğini söyledi. Deresoy, darbenin siyasete, demokrasiye ve insan haklarına yapılan bir saldırı olduğunu vurgulayarak, milletin 15 Temmuz'da verdiği mücadele ile darbe dönemlerinin bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömüldüğünü ifade etti.

 • Marmaris'te Atatürk Büstü Açıldı
  14:59 Marmaris'te Atatürk Büstü Açıldı

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde Çıldır Mahalle Muhtarlığı'nın bahçesinde yapılan Atatürk Büstü'nün açılışı törenle gerçekleştirildi. Açılışa Marmaris Kaymakamı ve Belediye Başkanı da katıldı.

 • AK Parti Teşkilatları 28 Şubat Darbesine İlişkin Açıklama Yaptı
  14:55 AK Parti Teşkilatları 28 Şubat Darbesine İlişkin Açıklama Yaptı

  Van, Muş, Bitlis ve Hakkari'de AK Parti Teşkilatları, 28 Şubat darbesine ilişkin açıklama yaptı. Açıklamalarda, darbenin insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiği vurgulandı. Ayrıca, darbe dönemlerinde yaşanan hak ihlalleri ve kısıtlamaların milletin mücadelesiyle bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömüldüğü ifade edildi.

 • Kazakistan, Çin ile nakliye ve lojistik terminali inşa ederek Trans Hazar Uluslararası Taşımacılık Koridoru'nu geliştiriyor
  14:43 Kazakistan, Çin ile nakliye ve lojistik terminali inşa ederek Trans Hazar Uluslararası Taşımacılık Koridoru'nu geliştiriyor

  Kazakistan, Trans Hazar Uluslararası Taşımacılık Koridoru'nun geliştirilmesine yeni bir ivme kazandırmak amacıyla Çin'in Şensi bölgesinin başkenti Şian'da nakliye ve lojistik terminali inşa etti. Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, telekonferans yoluyla Çin'in Şian kuru limanında inşa edilen nakliye ve lojistik terminalinin açılışını yaptı. Terminal, Çin ile Avrupa Birliği arasında taşınan yük trenlerinin yüzde 40'ının geçtiği Şian kuru limanında faaliyet gösterecek ve yıllık kapasitesi 66 bin 500 TEU olarak hedefleniyor. Ayrıca, Astana'da Kazakistan Demiryolu Ulusal Şirketi'nin Çin'in Huawei şirketi ile ortaklaşa kurduğu İnovasyon Merkezi de açıldı.

 • Hasan Turan: 28 Şubat Türkiye'nin siyasi ve toplumsal tarihine kara bir leke olarak geçmiştir
  14:30 Hasan Turan: 28 Şubat Türkiye'nin siyasi ve toplumsal tarihine kara bir leke olarak geçmiştir

  TBMM İdare Amiri ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, 28 Şubat postmodern darbesini eleştirirken, Türkiye'nin siyasi ve toplumsal tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirtti. Turan, 28 Şubat'ın İslam'ı söküp atma girişimi olduğunu ve milletin feraseti ile bertaraf edildiğini vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin haklı mücadelesini baltalama çabalarının boşa olduğunu ve milletin bu tür karanlık dönemleri tekrar yaşamayacağını ifade etti.

 • Antalya'da Turizm Sektöründe İstihdam Kriteri Sorunu Çözüme Kavuştu
  14:28 Antalya'da Turizm Sektöründe İstihdam Kriteri Sorunu Çözüme Kavuştu

  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, turizm sektöründe yaşanan istihdam kriteri sorununun çözüme ulaşması için yapılan çabalardan sonuç alındığını belirtti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan düzenleme ile yurt içinden yapılacak başvurularda iki yabancıya kadar çalışma izni başvurularının istihdam kriteri uygulanmaksızın değerlendirilebileceği belirtildi. ATSO Başkanı Bahar, bu gelişmeyi önemsediklerini ve takipçisi olacaklarını ifade etti.

 • Sakarya'da darbe girişimi davası kapsamında firari eski uzman çavuş yakalandı
  14:06 Sakarya'da darbe girişimi davası kapsamında firari eski uzman çavuş yakalandı

  Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili davada müebbet hapis cezasına çarptırılan firari eski uzman çavuş, Bilecik'in Osmaneli ilçesinde saklandığı evde yakalandı. Polis ekipleri, O.K'nin Osmaneli'nde bir evde gizlendiğini tespit etti ve Bilecik Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından adrese baskın düzenlendi. Firarinin üst aramasında 12 bin 600 avro ele geçirildi ve O.K, adli makamlardaki işlemlerinin ardından cezaevine gönderildi.

 • AK Parti Teşkilatları 28 Şubat Darbesini Anma Açıklaması Yaptı
  14:05 AK Parti Teşkilatları 28 Şubat Darbesini Anma Açıklaması Yaptı

  Adana, Mersin ve Osmaniye'de AK Parti teşkilatları, 28 Şubat postmodern darbesinin 27. yılı dolayısıyla açıklama yaptı. AK Parti Adana İl Başkan Vekili Ahmet Öztürk, postmodern darbenin insanlık tarihine 'kara leke' olarak geçtiğini belirtti. Mersin'de AK Parti İnsan Hakları Başkanı Cihan Ciğer, 28 Şubat'ın hukuksuzluğun göstergesi olduğunu vurguladı. AK Parti Osmaniye İl Başkan Yardımcısı Harun Gülşen ise postmodern darbenin toplumun büyük kesimini kısıtladığını dile getirdi.

 • Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı: 28 Şubat mağduriyetlerinin giderilmesi gerekmektedir
  13:50 Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı: 28 Şubat mağduriyetlerinin giderilmesi gerekmektedir

  Eğitim-Bir-Sen Manisa 1 No'lu Şube Başkanı Halil Kallat, 28 Şubat post modern darbenin 27. yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini belirtti. Kallat, 28 Şubat'ın Türkiye'nin ekonomik birikimlerine, yaşama heyecanına, inanç değerlerine, demokrasi irade ve talebine, eğitime, sağlığa, özgür basına, haber alma özgürlüğüne, aşımıza, ekmeğimize, emeğimize, geleceğimize yapılmış bir darbe olduğunu vurguladı. Ayrıca, darbecilere destek veren sözde sendikaların millet vicdanında derin yara açtığını ifade etti ve daha özgür, daha aydınlık, daha müreffeh bir gelecek için birlikte hareket etme çağrısı yaptı.

 • Türkiye'nin en başarılı kadın girişimcileri belli oldu
  13:38 Türkiye'nin en başarılı kadın girişimcileri belli oldu

  Türkiye'nin en başarılı kadın girişimcileri belli oldu Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu Kadın girişimcilere destek olmak amacıyla Garanti BBVA, Ekonomist Dergisi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilen 'Türkiye'nin Kadın...

 • AK Parti Teşkilatlarından 28 Şubat Darbesi Açıklaması
  13:37 AK Parti Teşkilatlarından 28 Şubat Darbesi Açıklaması

  AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı ve çevre illerdeki parti teşkilatları, 28 Şubat darbesine ilişkin açıklama yaptı. AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, darbenin insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirtti. Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Malatya, Kilis ve Adıyaman il başkanları da darbe sürecinde yaşanan hukuksuzlukları ve mücadelelerini vurguladı.

 • EDGED Başkanı 28 Şubat'ın 27. yılında mesaj yayımladı
  13:35 EDGED Başkanı 28 Şubat'ın 27. yılında mesaj yayımladı

  Edirne 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği (EDGED) Başkanı Veysel Güner, 28 Şubat "postmodern darbe"sinin 27'nci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • İPEKYOLUSİFED 3. Olağan Genel Kongresi Sonuçlandı
  13:29 İPEKYOLUSİFED 3. Olağan Genel Kongresi Sonuçlandı

  İpekyolu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (İPEKYOLUSİFED) 3. Olağan Genel Kongresi, tek liste halinde yapıldı ve İş İnsanı Alim yeniden başkan seçildi. Kongrede, Cumhuriyetin 100. yılında dayanışmanın önemine vurgu yapılarak 'Ülkemiz için Birlikte üretelim' sloganı benimsendi. Başkan Alim, konuşmasında teknolojideki ilerlemelerin yeni nesil iş sektörlerine ihtiyaç olduğunu belirtti ve Erzurum ve bölgesinde üniversite-sanayi işbirliğiyle istihdam ve üretim artışı sağlanması gerektiğini vurguladı. Genel kurul sonrası yönetim kurulu ve denetleme kurulu da belirlendi.

 • Bakan Işıkhan: 'Son 22 yılın en düşük işsizlik oranına ulaşacağımızı öngörmekteyiz'
  13:22 Bakan Işıkhan: "Son 22 yılın en düşük işsizlik oranına ulaşacağımızı öngörmekteyiz"

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın katılımıyla düzenlenen 'Türkiye Yüzyılı'nda Çalışma Hayatı Buluşmaları' programı, şehirde faaliyet gösteren tüm sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirdi. Programda, işsizlik oranının düşeceği ve istihdam verilerinin olumlu sonuçlar vereceği öngörüldü. Ayrıca, Bursalı çiftçilerin yaşadığı sorunlar da ele alındı ve çözüm yolları bulundu.

 • Alaşehir'de Yaban Mersini Üretiminde Artış Bekleniyor
  13:05 Alaşehir'de Yaban Mersini Üretiminde Artış Bekleniyor

  Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yaban mersini üretiminde bu yıl yaklaşık 3 kat artış bekleniyor. Kadınlara istihdam sağlayan ve saksı içinde yetiştirilen yaban mersinlerinde budama işlemlerini de kadınlar gerçekleştiriyor. Geçen yıl 55 ton ürün elde edilen yaban mersini, yarısından fazlası ihraç edilmişti. Bu yıl ise hedef 150 ton üretim ve daha fazla ihracat.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: Gençlerin eğitim ve iş imkanları arttı
  13:02 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: Gençlerin eğitim ve iş imkanları arttı

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Bugün 28 Şubat. Bir dönem bazı gençlerimizin üniversite kapılarından gönderildiği günler.

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: İstihdam ve iş gücünde tarihi zirveleri yakaladık
  12:49 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: İstihdam ve iş gücünde tarihi zirveleri yakaladık

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Önümüzdeki ay açıklanacak verilerde inşallah çok güzel neticeleri hep birlikte göreceğiz.

 • Bayburt Kale markasıyla pestil ve köme ürünleri satışa sunuldu
  12:48 Bayburt Kale markasıyla pestil ve köme ürünleri satışa sunuldu

  Bayburt'un Demirözü ilçesinde belediye ile Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) işbirliğinde kurulan pestil ve köme tesisinde kadınların ürettiği 8 çeşit ürün, 'Bayburt Kale' markasıyla yurt içinde satışa sunuldu. Toprak kalitesi yüksek, su ve hava kirliliği az olan, pestil ve köme imalatında kullanılan meyvelerin yetiştiriciliği için uygun konumdaki Demirözü'nde, belediyenin girişimiyle, KUDAKA'nın Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı çerçevesinde üretim tesisi kuruldu. Pestil ve köme için gerekli ürünlerin ilçedeki üreticilerden satın alındığı tesiste, 16'sı kadın 20 kişi istihdam ediliyor. Ocak 2024'te faaliyete başlayan 500 metrekarelik işletmede ilk ayda, Bayburt'un yanı sıra çevre illerden temin edilen dut, kuşburnu ve ceviz gibi ürünler kullanılarak 30 ton köme ve pestil üretildi. 'Bayburt Kale' markasıyla yurt içinde piyasaya sürülen 8 çeşit ürünün, yakın zamanda yurt dışına ihracı için de harekete geçilmesi planlanıyor.

 • AK Parti Teşkilatları 28 Şubat Darbesinin 27. Yıl Dönümünde Açıklama Yaptı
  12:43 AK Parti Teşkilatları 28 Şubat Darbesinin 27. Yıl Dönümünde Açıklama Yaptı

  Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da AK Parti Teşkilatları, 28 Şubat postmodern darbesinin 27. yıl dönümü dolayısıyla açıklama yaptı. Açıklamalarda, darbenin toplumun çeşitli kesimlerini vesayet ideolojisinin elinde rehin tutmak amacıyla yapıldığı vurgulandı. Ayrıca, darbenin İslami kimliğe sahip toplumun haklarını kısıtladığı ve demokrasiye zarar verdiği belirtildi.

 • Zonguldak'ta Kadın İstihdamına Örnek Bir Lokanta
  12:40 Zonguldak'ta Kadın İstihdamına Örnek Bir Lokanta

  Zonguldak'ın Devrek ilçesinde 12 yıl önce anneannesinden öğrendiği lokantacılık mesleğini sürdüren Yadigar Benli, üç kadına da istihdam sağlayarak diğer kadınlara örnek oluyor. Sadece kadınların çalıştığı lokantada günlük 25 çeşit yemek üretiliyor ve müşteriler misafir edasıyla ağırlanıyor. Benli, kadınların her konuda güçlü ve başarılı olduğunu vurgulayarak, işletmesinin kalitesinden ve lezzetinden ödün vermediğini belirtiyor.

 • 28 Şubat'ın postmodern darbe olarak nitelendirilmesi
  12:38 28 Şubat'ın postmodern darbe olarak nitelendirilmesi

  AK Parti Düzce İl Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Nurullah Veli, 28 Şubat'ın postmodern darbe olarak nitelendirilerek, insanlık tarihine kara bir leke olduğunu belirtti. Veli, darbenin vesayet ideolojisinin elinde gerçekleştirildiğini ve vesayetçilerin hukuksuzluğunun net bir göstergesi olduğunu ifade etti. Ayrıca, darbenin İslami kimliğe sahip olan toplumun büyük bir kesimini kısıtladığını ve temel hakları engellediğini vurguladı. Veli, milletin 15 Temmuz'da verdiği mücadele ile darbe dönemlerinin bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömüldüğünü söyledi.

 • Bakan Göktaş: 'Bazı gençlerimizin üniversite kapılarından gönderildiği günler çok geride kaldı'
  12:35 Bakan Göktaş: "Bazı gençlerimizin üniversite kapılarından gönderildiği günler çok geride kaldı"

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Bugün 28 Şubat. Bir dönem bazı gençlerimizin üniversite kapılarından gönderildiği günler.

 • Hamza Dağ, İzmir'de iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi
  12:30 Hamza Dağ, İzmir'de iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, Ege Sanayici ve İşadamları Derneği 36. Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı'nda iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi. Dağ, toplantıda yaptığı konuşmada, İzmir'in ekonomisini büyütecek stratejik alanları ve projeleri anlattı. Ayrıca, 7 gün 24 saat ulaşılabilir bir belediye sözü verdi.

 • AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı: 28 Şubat'ta balans ayarı vermeye çalışanlar kısa sürede balans ayarına uğradılar
  12:28 AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı: 28 Şubat'ta balans ayarı vermeye çalışanlar kısa sürede balans ayarına uğradılar

  AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Cemal Güngör, 28 Şubat darbesinin Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirterek, darbenin siyasete, demokrasiye ve insan haklarına balans ayarı vermeye çalışanların kısa sürede balans ayarına uğradığını ifade etti. Güngör, karanlık darbe dönemlerinin 15 Temmuz gecesi milletin verdiği mücadeleyle bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömüldüğünü aktardı ve AK Parti'nin millet iradesini egemen kılma ve güçlü Türkiye'yi inşa etme mücadelesine kararlılıkla devam ettiğini vurguladı.

 • Kayseri Ticaret Odası, Sınır Ötesi E-Ticaret Eğitim Konferansı Düzenledi
  12:26 Kayseri Ticaret Odası, Sınır Ötesi E-Ticaret Eğitim Konferansı Düzenledi

  Kayseri Ticaret Odası (KTO) organizasyonuyla düzenlenen Sınır Ötesi E-Ticaret Eğitim Konferansı, e-ticaret ve e-ihracat sektörüne katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirildi. Konferansa, iş dünyasının temsilcileri, profesyoneller ve girişimciler katıldı. Konferans kapsamında, e-ticaretin önemi, dijitalleşme, marka oluşturma ve e-ihracat konuları ele alındı. Ayrıca, oturumlar, atölye çalışmaları ve uygulamalı eğitimler düzenlendi.

 • Ankara Sanayi Odası Şubat ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi
  12:25 Ankara Sanayi Odası Şubat ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç, şubat ayı Meclis Toplantısı'nda, "Sanayimiz Eskişehir ve İstanbul yolu akışında batıya doğru gelişiyor.

 • AK Parti Kayseri İl Başkan Yardımcısı: 28 Şubat Darbesi İnsanlık Tarihine Kara Bir Leke Olarak Geçti
  12:20 AK Parti Kayseri İl Başkan Yardımcısı: 28 Şubat Darbesi İnsanlık Tarihine Kara Bir Leke Olarak Geçti

  AK Parti Kayseri İl Başkan Yardımcısı Durdu Mehmet Yalçın, 28 Şubat darbesiyle ilgili yaptığı basın açıklamasında, darbenin insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirtti. Yalçın, darbenin İslami kimliğe sahip olan toplumu kısıtladığını ve temel hakları engellediğini ifade etti. Ayrıca, 15 Temmuz'da verilen mücadele ile darbe döneminin sona erdiğini vurguladı ve millet iradesini egemen kılma mücadelesinin devam ettiğini söyledi.

 • AK Parti Eskişehir İnsan Hakları Başkanı: 28 Şubat Darbesi insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmiştir
  12:16 AK Parti Eskişehir İnsan Hakları Başkanı: 28 Şubat Darbesi insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmiştir

  AK Parti Eskişehir İnsan Hakları Başkanı Kenan Sönmez, 28 Şubat post modern darbesinin 27. yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, darbenin insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirtti. Sönmez, darbenin toplumun çeşitli kesimlerini vesayet ideolojisinin elinde rehin tutmak, insanlık onuruna, akıl ve mantık ilkelerine deli gömleği giydirmek amacıyla gerçekleştirildiğini ifade etti. Ayrıca, darbenin İslami kimliğe sahip olan toplumun büyük bir kesimini kısıtladığını ve temel hakları engellediğini vurguladı. Sönmez, milletin 15 Temmuz gecesi verdiği mücadele ile darbe dönemlerinin bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömüldüğünü söyledi ve Türkiye'nin büyük ve güçlü bir ülke olma mücadelesine kararlılıkla devam edildiğini belirtti.

 • OpenAI, New York Times ile telif hakkı davasında yanıltıcı kanıtlar üretmekle suçluyor
  12:13 OpenAI, New York Times ile telif hakkı davasında yanıltıcı kanıtlar üretmekle suçluyor

  OpenAI, New York Times ile telif hakkı anlaşmazlığında kritik bir noktaya gelmiş durumda. OpenAI, ChatGPT'ye sorulan bazı sorular ile "sistemin hacklendiğini" ileri sürdü. OpenAI, Times'ın ChatGPT dahil olmak üzere sohbet botlarıyla etkileşime girerken "OpenAI'ın kullanım koşullarını açıkça ihlal eden aldatıcı komutlar" kullandığını dile getirdi. OpenAI, Times'ın sunduğu bazı yapay zeka sohbet çıktılarının gerçek olmadığını söyledi.

 • İlk hasadı yapılan eriğin fiyatı çeyrek altınla yarışıyor
  11:57 İlk hasadı yapılan eriğin fiyatı çeyrek altınla yarışıyor

  Bursa'nın İznik ilçesinde yapılan erken erik hasadı dikkat çekiyor. Ziraat mühendisi Mustafa Kutay Ası tarafından üretilen eriğin kilosu 3 bin 500 lira olarak satılıyor. Bu özel eriğe özellikle Arap Şeyhleri büyük ilgi gösteriyor. Eriklerin tanesi gramaja göre 70 ile 100 lira arasında alıcı buluyor. Üretici Ası, eriklerini internet üzerinden dünyanın dört bir yanına gönderiyor ve İznik'in tanıtımına katkıda bulunmak için erikleri çini kase ile yolluyor.

 • AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı 28 Şubat Darbesi'nin 27. yıl dönümünde basın açıklaması yaptı
  11:57 AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı 28 Şubat Darbesi'nin 27. yıl dönümünde basın açıklaması yaptı

  AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı, 28 Şubat Darbesi'nin 27. yıl dönümü nedeniyle 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirdi. İstanbul'da yapılan açıklamada, darbe dönemlerinin milletin mücadelesiyle bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömüldüğü vurgulandı.

 • Cumhur İttifakı Aziziye Belediye Başkan Adayı Eyüp Tavlaşoğlu, 28 Şubat darbesinin yıldönümünde açıklama yaptı
  11:36 Cumhur İttifakı Aziziye Belediye Başkan Adayı Eyüp Tavlaşoğlu, 28 Şubat darbesinin yıldönümünde açıklama yaptı

  Eyüp Tavlaşoğlu, 28 Şubat darbesinin sonuçlarının unutulmayacağını vurgulayarak, demokrasiye yapılan bu darbenin hafızalardan silinmeyecek izler bıraktığını belirtti. Ayrıca, Recep Tayyip Erdoğan'ın dik duruşuyla benzer darbe girişimlerinin önüne geçildiğini ve halkın bu günleri asla unutmadığını ifade etti.

 • ATO Başkanı: Türkiye ile Bangladeş arasındaki ticaret hacmi 1 milyar doları aştı
  11:31 ATO Başkanı: Türkiye ile Bangladeş arasındaki ticaret hacmi 1 milyar doları aştı

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye ile Bangladeş arasındaki dış ticaret hacminin 1 milyar dolar eşiğini aştığını belirterek, "Bangladeş ile ülkemizin ticaretini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın işaret ettiği 3 milyar dolar seviyesine yükseltmek için Ankara Ticaret Odası olarak çalışmaya hazırız" dedi.

 • Batman'da 109 Şüpheli Siber Dolandırıcılık Operasyonunda Tutuklandı
  11:30 Batman'da 109 Şüpheli Siber Dolandırıcılık Operasyonunda Tutuklandı

  Batman'da gerçekleştirilen siber dolandırıcılık operasyonlarında gözaltına alınan 109 şüpheli tutuklandı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, son dönemlerde sosyal medya, e-posta ve internet üzerinden gerçekleştirilen dolandırıcılık yöntemleriyle birçok kişinin mağdur edildiği ve siber suçlarla mücadele kapsamında başarılı çalışmaların yürütüldüğü belirtildi.

 • AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı 28 Şubat Darbesi ile İlgili Açıklama Yaptı
  11:25 AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı 28 Şubat Darbesi ile İlgili Açıklama Yaptı

  AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı, 28 Şubat Darbesi'nin insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiğini vurgulayarak, darbenin getirdiği hukuksuzluk ve kısıtlamaların milletin iradesine zarar verdiğini belirtti. Açıklamada, milletin 15 Temmuz'da verdiği mücadele ile darbe dönemlerinin bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömüldüğü ifade edildi.

 • Eskişehir'de Babino Köfte geleneği sürüyor
  11:23 Eskişehir'de Babino Köfte geleneği sürüyor

  Eskişehir'de yaşayan girişimci Şimal Su Gürel, dedesinin kişnişle zenginleştirdiği özgün tarifiyle yıllar önce Ordu'da pazarlarda pişirip satışını yaptığı 'Babino köfte'yi ortağıyla açtığı lokantada müşterilerine servis ediyor.

 • Muğla Tarım Güçbirliği İşletme Kooperatifi Marmaris'te Satış Mağazası Açtı
  11:19 Muğla Tarım Güçbirliği İşletme Kooperatifi Marmaris'te Satış Mağazası Açtı

  Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle kurulan Muğla Tarım Güçbirliği İşletme Kooperatifi, Marmaris Armutalan'da ilk satış mağazasını açtı. Mağazada Muğla'ya özgü ürünlerin yanı sıra kadın kooperatiflerinin el emeği ürünleri de satılıyor.

 • Japonya Büyükelçisi: Türkiye ile üçüncü ülkelerle işbirliği yapmanın zamanı geldi
  11:16 Japonya Büyükelçisi: Türkiye ile üçüncü ülkelerle işbirliği yapmanın zamanı geldi

  Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Katsumata Takahiko, Türk ve Japon hükümetlerinin 'Ekonomik Ortaklık Anlaşması' görüşmelerini sürdürdüğünü belirterek, 'Sadece ikili ekonomik ilişkilerde kalmak değil, artık üçüncü ülkelerle daha geniş kapsamlı işbirliği yapmamızın zamanının geldiğini düşünüyorum.' dedi. Katsumata, Türkiye-Japonya diplomatik ilişkilerinin 100. yılı vesilesiyle AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

 • AK Parti Erzurum İl Başkanı: 28 Şubat Darbesi insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmiştir
  11:11 AK Parti Erzurum İl Başkanı: 28 Şubat Darbesi insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmiştir

  AK Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, 28 Şubat Darbesi'nin insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirterek, darbenin vesayet ideolojisinin bir sonucu olduğunu ve milletin iradesini egemen kılmak için mücadelelerine devam edeceklerini söyledi.

 • AK Parti Bursa İl Başkanı 28 Şubat Darbesini Kınadı
  11:06 AK Parti Bursa İl Başkanı 28 Şubat Darbesini Kınadı

  AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, 28 Şubat Post Modern Darbesini kınayarak, millet iradesini yok sayan bu darbenin Türkiye'nin geleceğine zarar verdiğini belirtti. Gürkan, milletin gücü ve tarihin yüklediği sorumlulukla millet iradesini egemen kılmaya devam edeceklerini vurguladı.

 • AK Parti Kırşehir İl Başkanı: 28 Şubat İnsanlık Tarihine Kara Bir Leke Olarak Geçti
  11:00 AK Parti Kırşehir İl Başkanı: 28 Şubat İnsanlık Tarihine Kara Bir Leke Olarak Geçti

  AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, 28 Şubat'ın insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiğini söyledi. Ünsal, darbecilerin İslami kimliğe duydukları öfkeyi dışa vurarak dönemin iktidarına darbe vurduklarını belirtti. 28 Şubat sürecinde toplumun bir kesiminin kısıtlandığını, gençlerin eğitim haklarından mahrum bırakıldığını ve kamu görevlilerinin fişlendiğini ifade eden Ünsal, AK Parti'nin millet iradesini egemen kılma ve güçlü Türkiye inşa etme mücadelesine devam ettiğini vurguladı.

 • Eskişehir'de Fırıncılar Bozuk Para Bulmakta Zorlanıyor
  10:27 Eskişehir'de Fırıncılar Bozuk Para Bulmakta Zorlanıyor

  Eskişehir'de fırıncılar, son dönemlerde bozuk para bulmakta sıkıntı yaşadıklarını ve dilencilerden para istemeye başladıklarını belirtti. Bozuk para tedarikinde yaşanan sorunlar nedeniyle işletmeler, spor salonu kantini, kahvehane ve dolmuşçulardan yardım almaya çalışıyor. Fırıncılar, vatandaşlardan ve yetkililerden yardım talep ediyor.

 • ING Türkiye, Kahramanmaraş'ta Kadın Girişimcileri Desteklemek İçin Proje Başlattı
  10:25 ING Türkiye, Kahramanmaraş'ta Kadın Girişimcileri Desteklemek İçin Proje Başlattı

  ING Türkiye, Kahramanmaraş'ın yeniden kalkınmasını desteklemek amacıyla Kadın Girişimcilere Turuncu Destek projesini hayata geçiriyor. Banka ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilecek proje kapsamında, depremden etkilenen kadın üreticiler, girişimciler ve girişimci adaylarına eğitim ve mentorluk desteği sağlanacak.

 • Apple, elektrikli araç projesini iptal etti
  10:13 Apple, elektrikli araç projesini iptal etti

  Apple, uzun süredir üzerinde çalıştığı elektrikli araç projesini sonlandırdı. Şirket kaynaklarının farklı girişimlere yönlendirildiği belirtilirken, Apple Car takımı dağıtıldı. Proje ekibi üyelerinin bir kısmı yapay zeka bölümüne transfer edilecekken, bazı mühendis ve tasarımcılar işten çıkarılacak. Apple'ın Tesla ile rekabet edebilmek için 2026 yılında piyasaya sürmeyi planladığı elektrikli araç projesi, yönetici kayıpları ve maliyetler nedeniyle iptal edildi.

 • TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, BTSO'nun Projelerini Takdir Etti
  09:51 TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, BTSO'nun Projelerini Takdir Etti

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Müşterek Meslek Komiteler ve Şubat Ayı Meclis Toplantısı'na katıldı. Hisarcıklıoğlu, BTSO'nun bir 'proje fabrikası' haline geldiğini ve Bursa'ya yakışan bir vizyonun ürünü olan projeleri takdir etti.

 • NATO Ülkeleri Ukrayna'ya Asker Göndermeyi Düşünmüyor
  02:45 NATO Ülkeleri Ukrayna'ya Asker Göndermeyi Düşünmüyor

  ABD, Almanya ve İngiltere'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda NATO ülkesi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un 'hiçbir şeyin dışlanmaması gerektiğini' söylemesinin ardından, Ukrayna'ya asker göndermeyi düşünmediklerini açıkladı. Macron'un yorumları Rusya’nın yanı sıra bazı Avrupa ve NATO üyesi ülkelerden de tepki aldı. Rusya'nın Ukrayna işgali bu hafta üçüncü yılına girdi ve Avrupa'da İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana yaşanan en büyük savaşın yakın bir tarihte sona ereceğine dair bir işaret görünmüyor.

 • AK Parti Kütahya İl Başkanı: 28 Şubat Ülkeye Geriye Götüren Bir Darbe Girişimiydi
  00:42 AK Parti Kütahya İl Başkanı: 28 Şubat Ülkeye Geriye Götüren Bir Darbe Girişimiydi

  AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, 28 Şubat'ın ülkeye geriye götüren bir darbe girişimi olduğunu ifade etti. Önsay, Kütahya'nın milli iradenin beşiği olduğunu ve bu tarihin önemli bir gün olduğunu belirtti. Ayrıca, AK Parti iktidarıyla birlikte bu darbe girişiminin boşa çıkarıldığını ve memleketin bir daha böyle darbelere maruz kalmamasını temenni etti.

 • Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Katar Emiri Al Thani, Fransa'da bir araya geldi
  27 Şub Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Katar Emiri Al Thani, Fransa'da bir araya geldi

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani, Fransa'da bir araya geldi. İki lider, iki ülke arasındaki dostluk ve işbirliği ilişkilerini güçlendirme yollarını ele aldı. Ayrıca, Fransa ve Katar arasında 10 milyar euroluk yatırım ortaklığı ve Gazze'ye ortak insani yardım operasyonu başlatıldığı duyuruldu.

 • TSMC, Japonya'da İlk Fabrikasını Açtı
  27 Şub TSMC, Japonya'da İlk Fabrikasını Açtı

  Çip üreticisi TSMC, Japonya'da açtığı fabrikada otomotiv ve akıllı telefon sektöründe kullanılacak çipler üretecek. Sony ve Renesas gibi Japon devlerinin de bu fabrikadan yararlanması bekleniyor. Japonya hükümeti, TSMC'nin ikinci fabrikası için 4.86 milyar dolarlık bir teşvik paketi hazırladı. TSMC'nin Japonya'daki faaliyetleriyle ilgili yatırımlarını iki katına çıkarma kararı aldığı da açıklandı.

Advertisement