Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Goldman Sachs haberleri, Goldman Sachs son dakika, son dakika Goldman Sachs

Son Dakika Goldman Sachs Haberleri

Son dakika Goldman Sachs haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son goldman sachs haberleri anında burada.


 • 21:37 Yunanistan'da SYRIZA'dan ayrılan 11 milletvekili yeni meclis grubu kurdu

  Yunanistan'da SYRIZA'dan ayrılan 11 milletvekili yeni meclis grubu kurdu Yunanistan'da ana muhalefet partisi Radikal Sol İttifaktan (SYRIZA) ayrılan 11 milletvekili, yeni meclis grubu olan 'Yeni Sol (NAR)'u kurdu. Milletvekilleri, amacın SYRIZA'ya değil, iktidardaki Yeni Demokrasi Partisine muhalefet etmek olduğunu belirtti. SYRIZA'nın meclisteki sandalye sayısı 36'ya düştü.

 • 01.12.2023 01 Ara 21:25 ABD'de Temsilciler Meclisi, George Santos'un Üyeliğini Düşürdü

  ABD'de Temsilciler Meclisi, George Santos'un Üyeliğini Düşürdü ABD'de Temsilciler Meclisi, etik kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle Cumhuriyetçi temsilci George Santos'un üyeliğini düşürdü. Santos, dolandırıcılık ve kara para aklama gibi suçlamalarla yargılanıyordu. Temsilciler Meclisi üyeliği, 114'e karşı 311 oyla düşürüldü. Santos, altıncı kişi olarak tarihe geçti ve partisinden 105 Cumhuriyetçi temsilcinin de aleyhinde oy kullanmasıyla üyeliğini kaybetti.

 • 30.11.2023 30 Kas 20:02 ABD'de Temsilciler Meclisi Üyesi George Santos, meslektaşı Jamal Bowman'ın Kongre'yle ilişkisinin kesilmesini istedi

  ABD'de Temsilciler Meclisi Üyesi George Santos, meslektaşı Jamal Bowman'ın Kongre'yle ilişkisinin kesilmesini istedi ABD'de New Yorklu Temsilciler Meclisi Üyesi George Santos, meslektaşı Jamal Bowman'ın Kongre'yle ilişkisinin kesilmesi çağrısında bulundu. Santos, Bowman'ın daha önce işlediği bir suç dolayısıyla ihraç edilmesi gerektiğini savundu. Santos, hakkında soruşturma yürüten Temsilciler Meclisi Etik Komitesini eleştirerek, iftira niteliğinde ve abartılarla dolu olduğunu söyledi. Bowman ise Kongre binasında işlediği suçu kabul etmiş ve para cezasına çarptırılmıştı.

 • 27.11.2023 27 Kas 14:16 ABD'li Goldman Sachs'tan altın tahmini! Gerçekleşirse gram 1.900 lirayı aşar

  ABD'li Goldman Sachs'tan altın tahmini! Gerçekleşirse gram 1.900 lirayı aşar Altının ons fiyatı 2 bin doları aşarak 6 ayın en yüksek seviyesine çıktı. ''Altındaki yükseliş devam edecek m?'' sorusuna yanıt aranırken ABD'li Goldman Sachs'tan dikkat çeken bir tahmin geldi. ''Altının parlaklığı geri dönüyor'' değerlendirmesini yapan banka, 12 aylık fiyat hedefinin ons başına 2.050 dolar olduğunu duyurdu. Ons altın 2.050 dolar olursa, şu anki dolar kuru (28,90) üzerinden yapılan hesaplamaya göre gram altın 1.904 liraya yükselir.

 • 27.11.2023 27 Kas 12:59 İngiltere'ye 29,5 Milyar Sterlinlik Yatırım Taahhüdü

  İngiltere'ye 29,5 Milyar Sterlinlik Yatırım Taahhüdü İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, uluslararası şirketlerin İngiltere'ye 29,5 milyar sterlinlik yatırım taahhüdünde bulunduğunu duyurdu. Bu yatırımlarla ülkede 12 bin kişilik istihdam oluşturulacak.

 • 27.11.2023 27 Kas 12:43 Goldman Sachs ve Bank of America, Türk bankalarının hedef fiyatlarını güncelledi

  Goldman Sachs ve Bank of America, Türk bankalarının hedef fiyatlarını güncelledi Goldman Sachs ve Bank of America, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz artırım kararı sonrası Türk bankalarının hedef fiyatlarını güncelledi. Goldman Sachs, TCMB'nin faiz artırım döngüsünü yakında sonlandıracağı sinyalini verdi. Bank of America ise Türk özel bankalarının öz kaynak karlılığının yüzde 30'un üzerinde gerçekleşmesi gerektiğini belirtti.

 • 26.11.2023 26 Kas 21:37 ABD Kongre Üyesi George Santos, Kongre'deki suçlu ve ahlaksız üyeleri eleştirdi

  ABD Kongre Üyesi George Santos, Kongre'deki suçlu ve ahlaksız üyeleri eleştirdi ABD'de partisinden ihracı talep edilen ve dava süreci devam eden Cumhuriyetçi Kongre Üyesi George Santos, Kongre'de bulunan birçok suçlu ve ahlaksız geçmişe sahip üyeler olduğunu savundu. Santos, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda, Temsilciler Meclisi Etik Komitesi ve meslektaşlarına yüklenerek, bazı Kongre üyelerinin lobicilerle etik olmayan ilişkiler kurduğunu ve sarhoş halde oy kullandığını iddia etti. Santos, hakkındaki suçlamaları reddetmiş ve görevinden istifa etmeyeceğini açıklamıştı.

 • 23.11.2023 23 Kas 13:41 Yunanistan'da 9 SYRIZA milletvekili istifa etti

  Yunanistan'da 9 SYRIZA milletvekili istifa etti Yunanistan'da iki Batı Trakya Türkü'nün de bulunduğu 9 milletvekili, ana muhalefet partisi Radikal Sol İttifak'tan (SYRIZA) istifa kararı aldı. SYRIZA'nın parçalanma krizi yaşadığına işaret edilen açıklamada, ülkedeki siyasi eksenin sağa ve aşırı sağa kaydığı uyarısında bulunuldu.

 • 23.11.2023 23 Kas 09:58 Merkez'in faiz kararı için geri sayım! Dünyaca ünlü dev bankalar tahminlerini paylaştı

  Merkez'in faiz kararı için geri sayım! Dünyaca ünlü dev bankalar tahminlerini paylaştı Merkez Bankası, 2023 yılının 11. faiz kararını bugün saat 14.00'te açıklayacak. Milyonlar Merkez'in vereceği kararı merakla beklerken, dünyaca ünlü dev bankalar tahminlerini paylaştı. Piyasada genel beklenti faizin 250 baz puanlık artışla yüzde 37,5'e yükseltilmesi yönünde.

 • 15.11.2023 15 Kas 11:11 ABD'de yavaşlayan enflasyon faiz artışı beklentilerini şimdilik masadan kaldırdı

  ABD'de yavaşlayan enflasyon faiz artışı beklentilerini şimdilik masadan kaldırdı SEVGİ CEREN GÖKKOYUN/DİLARA ZENGİN - ABD'de ekim ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verileri enflasyonda yavaşlamaya işaret ederken, ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz artışlarında sona gelmiş olabileceği yönündeki beklentileri kuvvetlendirdi.

 • 13.11.2023 13 Kas 14:21 Merkez Bankası faiz artırımına devam edecek mi? Goldman Sachs, 2023 ve 2024 sonu tahminlerini paylaştı

  Merkez Bankası faiz artırımına devam edecek mi? Goldman Sachs, 2023 ve 2024 sonu tahminlerini paylaştı Goldman Sachs, Merkez Bankası'nın gelecek yılın 3. çeyreğinde faiz indirimlerine başlamasını bekliyor. ABD'li yatırım bankasına göre, Merkez faizi bu yıl sonuna kadar yüzde 40'a çıkaracak, 2024'ün 3. çeyreğinde indirimlere başlayacak. Goldman'ın 2024 sonu faiz tahmini ise yüzde 25.

 • 06.11.2023 06 Kas 05:09 Çin Sanayi ve Ticaret Bankası eski yöneticisi yolsuzluk şüphesiyle soruşturuluyor

  Çin Sanayi ve Ticaret Bankası eski yöneticisi yolsuzluk şüphesiyle soruşturuluyor Çin'in en büyük ticari bankalarından biri olan Çin Sanayi ve Ticaret Bankası'nın eski Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cang Hongli, yolsuzluk şüphesiyle soruşturma altına alındı. ÇKP Merkezi Disiplin İnceleme Komitesi tarafından yapılan açıklamada, Cang'ın kanunlara ve parti disiplinine ciddi ihlallerde bulunduğu şüphesiyle soruşturulduğu belirtildi. Cang, uluslararası iş tecrübesine sahip bir yönetici olarak bilinmektedir ve daha önce birçok büyük şirkette çalışmıştır. Bu yıl içerisinde diğer büyük bankaların eski yöneticileri de yolsuzluk soruşturmalarıyla karşı karşıya kalmıştı. Çin Komünist Partisi'nin yolsuzlukla mücadele konusunda kararlı olduğu ve bu konuda önemli adımlar attığı bilinmektedir.

 • 29.10.2023 29 Eki 17:00 Toyota, Katı Hal Pilleri İçin Seri Üretim Hazırlığında

  Toyota, Katı Hal Pilleri İçin Seri Üretim Hazırlığında Toyota, lityum iyon pillerde kullanılan sıvı ya da polimer jel elektrolitler yerine katı elektrolit kullanan katı hal pil teknolojisi için seri üretim hazırlıklarını sürdürüyor. Bu teknolojinin ticarileştirilmesi, şarj süresi, kapasite ve alev alma riski gibi endişeleri giderebilecek bir 'oyun değiştirici' olarak görülüyor. Ancak maliyetler ve teknik zorluklar hala önemli engeller olarak karşımıza çıkıyor.

 • 21.10.2023 21 Eki 11:08 Küresel piyasalar ECB'nin faiz kararına odaklandı

  Küresel piyasalar ECB'nin faiz kararına odaklandı Küresel piyasalar Orta Doğu'daki çatışmaların daha da şiddetlenebileceği ve ABD Merkez Bankasının (Fed) para politikasını daha da sıkılaştırabileceğine yönelik endişelerle haftayı negatif bir seyirler tamamlarken piyasalar gelecek hafta Avrupa Merkez Bankasının (ECB) faiz kararına odaklandı.

 • 19.10.2023 19 Eki 11:31 Küresel finans kuruluşları, Çin'in büyüme tahminlerini yükseltti

  Küresel finans kuruluşları, Çin'in büyüme tahminlerini yükseltti JP Morgan, Citigroup ve UBS gibi küresel finans kuruluşları, üçüncü çeyrekte beklenenden hızlı büyüme gösteren Çin'e yönelik 2023 büyüme tahminlerini yükseltti. Citigroup, Çin'in GSYİH'sının 2023'te yüzde 5,3 büyümesini beklerken, JP Morgan ve Morgan Stanley de tahminlerini yükseltti. UBS ise tahminini yüzde 5,2'ye çıkardı. Çin'in ekonomik ivmesinin önümüzdeki aylarda da sürmesi bekleniyor.

 • 17.10.2023 17 Eki 18:26 BIST 100 Endeksi Yükseldi, ABD Verileri ve Jeopolitik Riskler Etkili Oldu

  BIST 100 Endeksi Yükseldi, ABD Verileri ve Jeopolitik Riskler Etkili Oldu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 2,27 değer kazanarak günü 8.115,01 puandan tamamladı. Bankacılık ve holding endeksleri de yükseliş gösterdi. ABD'de açıklanan perakende satışlar ve sanayi üretimi verileri beklentilerin üzerinde artış gösterdi. Ancak, ABD 10 yıllık tahvil faizi yükselerek küresel piyasalarda risk iştahının azalmasına neden oldu. İsrail-Filistin çatışması ve ABD'nin Çin'e yönelik kısıtlamaları da piyasalarda baskı oluşturdu. Şirketlerin finansal sonuçları ise karışık bir tablo çizdi. Yarın ise ABD Merkez Bankası Bej Kitap raporu, Çin'de büyüme ve İngiltere'de enflasyon gibi veriler takip edilecek.

 • 17.10.2023 17 Eki 17:00 New York Borsası Perakende Satış Verileri Sonrası Düşüşle Başladı

  New York Borsası Perakende Satış Verileri Sonrası Düşüşle Başladı New York borsası, beklentilerin üzerinde artan perakende satış verileri sonrasında düşüşle güne başladı. Dow Jones endeksi açılışta 100 puanın üzerinde değer kaybederek yüzde 0,34 azalışla 33.869,84 puana geriledi. S&P 500 endeksi yüzde 0,65, Nasdaq endeksi ise yüzde 1,09 düşüş yaşadı. ABD'de perakende satışlar eylülde yüzde 0,7 artarak 704,9 milyar dolara ulaştı. Bu veriler, tüketici harcamalarının güçlü kalmaya devam ettiğini gösterirken, yatırımcıların Fed'in faiz oranlarını daha uzun süre yüksek tutacağı endişelerini artırdı.

 • 12.10.2023 12 Eki 15:32 Merkez'in patroniçesi, Fed Başkanı Powell ile görüştü

  Merkez'in patroniçesi, Fed Başkanı Powell ile görüştü Dünya Bankası-IMF toplantısı için Fas'a giden Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell ile 40 dakikalık bir görüşme gerçekleştirdi. Brezilyalı mevkidaşıyla da görüşen Erkan, programda yatırımcı toplantılarına katıldı.

 • 11.10.2023 11 Eki 14:32 ABD'li Cumhuriyetçi Kongre Üyesi George Santos, seçim kampanyasına bağış yapan destekçilerinin ödeme bilgilerini çalarak suçlandı

  ABD'li Cumhuriyetçi Kongre Üyesi George Santos, seçim kampanyasına bağış yapan destekçilerinin ödeme bilgilerini çalarak suçlandı ABD'de partisinden ihracı talep edilen ve dava süreci devam eden Cumhuriyetçi Kongre Üyesi George Santos, seçim kampanyasına bağış yapan destekçilerinin ödeme bilgilerini çalarak kişisel hesabına para geçirmekle suçlandı. Savcılık makamı, dava süreci devam eden Santos'a yönelik dolandırıcılık, kara para aklama, seçim kampanyası sırasında yalan ve yanlış beyanlarda bulunma, kamu fonlarının çalınması suçlamalarına bir yenisini ekledi. İddianamede, Santos'un seçim kampanyasına bağış yapan destekçilerinin ödeme bilgilerini çaldığı ve hesaplardan toplam 44 bin dolar çektiği belirtildi.

 • 11.10.2023 11 Eki 11:12 İsrail-Filistin çatışması sonrası küresel şirketler operasyonlarını durdurdu

  İsrail-Filistin çatışması sonrası küresel şirketler operasyonlarını durdurdu İsrail ile Filistin arasındaki çatışmaların artması ve Tel Aviv'in savaş durumuna geçmesiyle birçok küresel şirket, ülkedeki operasyonlarını geçici olarak durdurma kararı aldı. Havayolu şirketleri uçuşlarını iptal ederken, kruvaziyer şirketleri rotalarını değiştirdi. Petrol ve gaz üreticisi Chevron üretimi durdururken, bankalar personelinin evden çalışmasını istedi. Birçok şirket, İsrail'deki durumu yakından takip ediyor.

 • 30.09.2023 30 Eyl 15:09 ABD'de Federal Bütçe Uzlaşması Sağlanamadı, Kurumların Kapanma Riski Arttı

  ABD'de Federal Bütçe Uzlaşması Sağlanamadı, Kurumların Kapanma Riski Arttı ABD'de Kongre'de federal bütçe üzerinde uzlaşma sağlanamaması, ülkedeki devlet kurumlarının kapanma riskini artırdı. Geçici bütçe üzerinde de anlaşma sağlanamayınca kapanmayı engellemek için atılan son adım da sonuçsuz kaldı. Bu durum, yüz binlerce devlet memurunun ücretsiz izne çıkartılmasına, kamu dairesi ve kurumlarının hizmet verememesine ve müze, park gibi yerlerin kapatılmasına neden olacak. ABD'de federal bütçe krizleri daha önce de yaşanmıştı ve bu durum ülke ekonomisine olumsuz etki etmişti.

 • 30.09.2023 30 Eyl 11:23 Küresel piyasalar PMI verilerine odaklandı

  Küresel piyasalar PMI verilerine odaklandı Küresel piyasalar, ABD hükümetinin kapanabileceğine ilişkin artan endişelerin, gelişmiş ülke merkez bankaları yetkililerinin sözle yönlendirmeleri ve yoğun veri gündeminin olduğu haftayı negatif seyirle tamamlarken, gelecek hafta da dünya genelinde açıklanacak Satınalma Yöneticileri Endeksi...

 • 28.09.2023 28 Eyl 15:46 ABD'li banka Goldman Sachs'ın yıl sonu dolar tahmini 28 TL oldu

  ABD'li banka Goldman Sachs'ın yıl sonu dolar tahmini 28 TL oldu ABD'li yatırım bankası Goldman Sachs, yıl sonu dolar tahminini açıkladı. Dünyaca ünlü dev banka, şu an 27,40 seviyelerinden işlem gören doların üç ay sonra 28 ve altı ay sonra ise 29 seviyelerinde olacağı tahmininde bulundu.

 • 28.09.2023 28 Eyl 11:14 Yunanistan ana muhalefetindeki lider değişimi SYRIZA'da "ölüm kalım" tartışması başlattı

  Yunanistan ana muhalefetindeki lider değişimi SYRIZA'da 'ölüm kalım' tartışması başlattı Yunanistan'da muhalefet partisi Radikal Sol İttifak'ın (SYRIZA) başkanlığına, daha önce parti içinde uzun geçmişi olmayan yepyeni bir ismin oturması, bazı kesimlerde SYRIZA'nın sol çizgisinden kayabileceği ve hatta parti içinde bölünmelerin yaşanabileceği eleştirilerine neden olurken,...

 • 28.09.2023 28 Eyl 09:44 Merkez Bankası, reeskont işlemlerinde iskonto faiz oranını yükseltti

  Merkez Bankası, reeskont işlemlerinde iskonto faiz oranını yükseltti Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, reeskont işlemlerinde iskonto faiz oranını yıllık yüzde 30,75'e yükseltti. Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğ ile vadesine en çok 3 ay kalan senetler karşılığında yapılacak reeskont işlemlerinde uygulanacak iskonto faiz oranı belirlendi.

 • 28.09.2023 28 Eyl 09:13 ABD'li banka Goldman Sachs müşterilerine bu mesajı gönderdi: Türkiye oyuna geri döndü

  ABD'li banka Goldman Sachs müşterilerine bu mesajı gönderdi: Türkiye oyuna geri döndü ABD'nin önde gelen bankalarından Goldman Sachs, müşterilerine "Türkiye (Türk lirası) oyuna geri döndü" başlıklı bir rapor gönderdi. Raporda, Türkiye'nin politika faizinde normalleşmesiyle TL'de kazancın geri döndüğü belirtildi.

 • 25.09.2023 25 Eyl 16:02 Yunanistan'da SYRIZA'nın yeni lideri Stefanos Kaselakis oldu

  Yunanistan'da SYRIZA'nın yeni lideri Stefanos Kaselakis oldu Yunanistan'da ana muhalefet partisi Radikal Sol İttifakın (SYRIZA) yeni lideri Stefanos Kaselakis, Aleksis Çipras'tan görevi devraldı.

 • 24.09.2023 24 Eyl 23:54 Yunanistan'ın ana muhalefet partisi SYRIZA'nın yeni lideri Stefanos Kaselakis oldu

  Yunanistan'ın ana muhalefet partisi SYRIZA'nın yeni lideri Stefanos Kaselakis oldu Yunanistan'ın ana muhalefet partisi Radikal Sol İttifakın (SYRIZA) yeni lideri Stefanos Kaselakis oldu. Kaselakis, ikinci turda yüzde 10 farkla rakibi Efi Ahçioğlu'nu geride bıraktı. Daha önce milletvekilliği veya bakanlık görevinde bulunmayan Kaselakis, SYRIZA ile 2021'de tanıştı ve 2015'te iktidara taşıyan eski lider Aleksis Çipras'ın davetiyle milletvekili adayı oldu. Matematikteki üstün başarısıyla tanınan Kaselakis, finans ve ekonomi eğitimi aldıktan sonra kendi firmasını kurmuştu.

 • 23.09.2023 23 Eyl 13:43 Goldman Sachs: Petrol fiyatı gelecek yıl 100 doları aşabilir

  Goldman Sachs: Petrol fiyatı gelecek yıl 100 doları aşabilir Goldman Sachs, arz-talep makasındaki daralmayı işaret ederek petrolün varil fiyatının gelecek yıl 100 doları aşabileceğini bildirdi. Rapora göre, OPEC+ grubunun arz kesintileri ve talepteki artış, piyasadaki arz yönlü sıkışıklığı artırarak fiyatları yukarı yönlü destekliyor. Suudi Arabistan ve OPEC+ ülkelerinin arz kesintilerinin fiyatların artış eğilimini desteklediği belirtilirken, OPEC grubunun en büyük üreticisi Suudi Arabistan'ın, üretim kesintilerine rağmen gelecek yıl kazancını artıracağı öngörüsünde bulunuldu.

 • 21.09.2023 21 Eyl 05:57 Ticaret Bakanı Bolat, Türkiye-ABD İş Konseyinin yuvarlak masa toplantısında konuştu Açıklaması

  Ticaret Bakanı Bolat, Türkiye-ABD İş Konseyinin yuvarlak masa toplantısında konuştu Açıklaması NEW Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye'nin ticaret ve yatırımlarda temel vizyonunun, dijital ve yeşil dönüşümü tamamlayarak rekabet gücü yüksek bir üretim ve ticaret üssü haline gelmek olduğunu, bu doğrultuda ABD'li yatırımcıları önemli bir ortak olarak gördüklerini ifade etti.

 • 20.09.2023 20 Eyl 20:05 Avrupa Borsaları Merkez Bankalarının Açıklamalarına Odaklandı

  Avrupa Borsaları Merkez Bankalarının Açıklamalarına Odaklandı Avrupa borsaları, gelişmiş ülkelerin merkez bankalarından yapılması beklenen açıklamalara odaklanılmasının etkisiyle günü yükselişle tamamladı. Piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) ve İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) para politikası kararlarını bekliyor. Yatırımcılar, Fed Başkanı Jerome Powell'dan gelecek mesajları yakından izleyecek. Birleşik Krallık'ta enflasyon artış kaydederken, Goldman Sachs brent petrol varil fiyat tahminini yükseltti. Avrupa Merkez Bankası'nın faiz artırma kararı da piyasalar tarafından takip edildi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 11:13 Türkiye ABD'li yatırımcıların radarında

  Türkiye ABD'li yatırımcıların radarında Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, ABD'li yatırımcıların Türkiye'ye çok büyük bir ilgi duyduğunu ifade ederek, yatırımcı toplantılarının Türkiye'ye yatırımı hızlı bir şekilde çekeceğini düşündüğünü söyledi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 10:17 Ticaret Bakanı Bolat: "Doğrudan yatırımlarda ciddi bir sıçrama bekliyoruz"

  Ticaret Bakanı Bolat: 'Doğrudan yatırımlarda ciddi bir sıçrama bekliyoruz' NEW SEVGİ CEREN GÖKKOYUN/DİLARA ZENGİN - Ticaret Bakanı Ömer Bolat, doğrudan yatırımlarda ciddi bir sıçrama öngördüklerini belirterek, Türkiye ekonomisi ve dış ticaretinin uluslararası arenada olumlu bir seyir izleyeceği dönemin beklendiğini ifade etti.

 • 20.09.2023 20 Eyl 00:03 Bakan Şimşek, New York'ta yatırımcılarla görüşmeler yaptı

  Bakan Şimşek, New York'ta yatırımcılarla görüşmeler yaptı HAZİNE ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, New York'ta iş insanları, fon yöneticileri ve kredi derecelendirme kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ile verimli görüşmeler yaptı. Şimşek, Türkiye'nin ekonomik görünümüne ilişkin sunum yaparak yatırımcıların ilgisini çekti ve Türkiye'ye fon akışının artmasını beklediğini belirtti.

 • 19.09.2023 19 Eyl 22:07 ABD'deki yatırımcılarla görüşen Bakan Şimşek'ten umut veren ekonomi mesajı: Türkiye'ye fon akışında katkısı olacak

  ABD'deki yatırımcılarla görüşen Bakan Şimşek'ten umut veren ekonomi mesajı: Türkiye'ye fon akışında katkısı olacak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, New York'ta yatırımcılarla bir araya geldi. Türkiye'nin yatırımcılar nezdinde heyecan uyandırmaya devam ettiğini belirten Bakan Şimşek, "Bu görüşmelerimizin Türkiye'ye fon akışında katkısının olacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.

 • 19.09.2023 19 Eyl 22:03 Koç Holding CEO'su Levent Çakıroğlu Türkiye-ABD İş Konseyi tarafından düzenlenen konferansta konuştu

  Koç Holding CEO'su Levent Çakıroğlu Türkiye-ABD İş Konseyi tarafından düzenlenen konferansta konuştu Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Levent Çakıroğlu, Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) ve ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs tarafından düzenlenen 13. Türkiye Yatırım Konferansı'nda konuştu. Çakıroğlu, Türkiye'nin yatırım potansiyelinin yüksek olduğunu ve uzun vadeli yatırım stratejilerini sürdüreceklerini belirtti.

 • 19.09.2023 19 Eyl 19:06 Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, ABD'de yatırımcılarla buluştu

  Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, ABD'de yatırımcılarla buluştu NEW Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, New York'ta yatırımcılarla bir araya geldi.

 • 19.09.2023 19 Eyl 13:20 BIST 100 Endeksi Yükselişle Başladı

  BIST 100 Endeksi Yükselişle Başladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,50 değer kazanarak 7.718,46 puana yükseldi. Bankacılık endeksi değer kaybederken, holding endeksi değer kazandı. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran finansal kiralama, faktoring oldu. OECD, küresel ekonomide büyüme tahminini revize ederken, Türk ekonomisine yönelik büyüme beklentisini yükseltti. Analistler, ABD Merkez Bankası'nın faiz kararı öncesi piyasaların karışık bir seyir izlediğini belirtti.

 • 19.09.2023 19 Eyl 09:36 VİOP'ta BIST 30 endeks kontratı yükselişle başladı

  VİOP'ta BIST 30 endeks kontratı yükselişle başladı Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) ekim vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, güne yüzde 0,1 yükselişle 8.406,75 puandan başladı. Analistler, küresel pay piyasalarında, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) yarınki faiz kararı öncesi karışık bir seyir izlediğini belirterek, bugün Avrupa'da açıklanacak enflasyon verilerinin yatırımcıların odağına yerleştiğini bildirdi.

 • 19.09.2023 19 Eyl 08:45 Küresel piyasalarda gözler Avrupa'nın enflasyon verilerine çevrildi

  Küresel piyasalarda gözler Avrupa'nın enflasyon verilerine çevrildi Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) yarınki faiz kararı öncesi karışık bir seyir izlerken, bugün Avrupa'da açıklanacak enflasyon verileri yatırımcıların odağına yerleşti.

 • 18.09.2023 18 Eyl 14:54 Yunanistan'da SYRIZA liderlik yarışı ikinci tura kaldı

  Yunanistan'da SYRIZA liderlik yarışı ikinci tura kaldı Yunanistan'da ana muhalefet partisi SYRIZA'nın liderlik yarışında Stefanos Kaselakis ve Efi Ahçioğlu ikinci tura kaldı. İlk turda yeterli çoğunluğa ulaşılamadığı için ikinci turda liderlik için yarışacak olan adaylar, parti üyelerine samimi olmaları ve sağ rejimi yenmek için birlikte hareket etmeleri çağrısında bulundu.

 • 17.09.2023 17 Eyl 16:09 Ticaret Bakanı Bolat, ABD'de Global Yatırımcılar Konferansı'na katılacak Açıklaması

  Ticaret Bakanı Bolat, ABD'de Global Yatırımcılar Konferansı'na katılacak Açıklaması Ticaret Bakanı Ömer Bolat, ABD'de Goldman Sachs ev sahipliğinde düzenlenen Global Yatırımcılar Konferansı'nda iş dünyasının temsilcileriyle bir araya gelecek.

 • 12.09.2023 12 Eyl 15:31 Goldman Sachs, Türkiye için cari açık tahminini yükseltti

  Goldman Sachs, Türkiye için cari açık tahminini yükseltti Goldman Sachs, Türkiye için cari açık tahminini 38 milyar dolardan 43 milyar dolara yükseltti.

 • 11.09.2023 11 Eyl 20:25 Mehmet Ali Yalçındağ ve Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın oğlu A. Doğan Yalçındağ, Doğan Holding İcra Kurulu Üyesi oldu

  Mehmet Ali Yalçındağ ve Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın oğlu A. Doğan Yalçındağ, Doğan Holding İcra Kurulu Üyesi oldu İş insanı A. Doğan Yalçındağ, bugün itibariyle Doğan Holding İcra Kurulu Üyesi olarak göreve başladı. Aydın Doğan'ın torunu olan Yalçındağ, kariyerine Goldman Sachs'ta başladıktan sonra Türkiye'ye dönerek çeşitli görevlerde bulundu. Ayrıca BluTV'nin kurucusu olan Yalçındağ, yeni nesil yatırım platformu Ortak'ı da hayata geçirdi.

 • 10.09.2023 10 Eyl 11:20 Dünya Türk İş Konseyi Kurultayı dış ticarete ivme kazandıracak

  Dünya Türk İş Konseyi Kurultayı dış ticarete ivme kazandıracak Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, 15-16 Eylül'de İstanbul'da gerçekleştirecek Dünya Türk İş Konseyi 10. Kurultayı'na ilişkin, "Kurultayımıza, 2 bini aşkın kişinin katılması, başlı başına ticari beklentiyi anlatan bir gösterge.

 • 09.09.2023 09 Eyl 18:54 Tarih belli oldu! Motorine 1 lira 50 kuruş zam geliyor

  Tarih belli oldu! Motorine 1 lira 50 kuruş zam geliyor Motorine yapılacak 1 lira 50 kuruşluk zam için tarih belli oldu. Zammın 13 Eylül Çarşamba saat 00.01'den itibaren geçerli olacağı belirtilirken, yeni tarife ile motorinin litre fiyatı 40 liraya dayanacak.

 • 07.09.2023 07 Eyl 15:16 Türkiye ile ABD arasında yeni dönem başlıyor

  Türkiye ile ABD arasında yeni dönem başlıyor Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, "ABD-Türkiye arasında son 3 yılda ticaret hacmindeki yüzde 54'lük artış, 100 milyar dolarlık ticaret hedefinin uzak olmayan bir hedef olduğunu gösteriyor.

 • 26.08.2023 26 Ağu 12:31 Küresel piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı

  Küresel piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı Küresel piyasalar, gelecek dönem para politikalarına yönelik belirsizliklerle karışık bir seyir izlerken, gelecek hafta gözler başta ABD'de tarım dışı istihdam olmak üzere yoğun veri gündemine çevrildi.

 • 25.08.2023 25 Ağu 17:44 Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin, Adem Metan ile röportaj yaptı

  Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin, Adem Metan ile röportaj yaptı Gazeteci Adem Metan, YouTube kanalında Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin ile yaptığı röportajı yayınladı. Röportajda e-Ticaret, yerli yazılım şirketleri ve Trendyol'un gelecek planları gibi konular ele alındı.

 • 25.08.2023 25 Ağu 09:44 TCMB'nin "sürpriz" faiz artışı, yatırımcılar ile dünya basınında olumlu karşılandı

  TCMB'nin 'sürpriz' faiz artışı, yatırımcılar ile dünya basınında olumlu karşılandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) 750 baz puanlık faiz artışı, son zamanların en güçlü para politikası adımı olarak dikkati çekerken, yatırımcılar ve dünya basını, bu artışın TCMB'nin enflasyonu düşürme konusundaki kararlılığının bir yansıması olduğunu belirtti.

Advertisement