İstanbul Opera Festivali "Gala Konseri" ile Son Bulacak - Son Dakika
Güncel

İstanbul Opera Festivali "Gala Konseri" ile Son Bulacak

İstanbul Opera Festivali "Gala Konseri" ile Son Bulacak

6. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında, dünyaca ünlü solist sanatçıların katılacağı "Gala Konseri" ile son bulacak.

20.06.2015 11:16  Güncelleme: 11:23

6. Uluslararası İstanbul Opera Festivali,  18 Haziran 2015 Perşembe akşamı Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda, dünyaca ünlü solist sanatçıların katılacağı "Gala Konseri" ile son bulacak.Yıldız solist sanatçılar ile bir sanat şölenine imza atılacak gecede tenor Ünüşan Kuloğlu, tenor Murat Karahan ile soprano Catherine Foster ve mezzosoprano Michelle Breedt sahne alacak.

Solistlere eşlik edecek İstanbul Devlet Opera Orkestrası'nı Alman şef Raoul Grüneis yönetecek.Programda; Richard Wagner'in "Rienzi " ve "Tristan ile İsolde" operalarından, Giuseppe Verdi'nin "Nabucco" ve "Rigoletto", Giacomo Puccini'nin "Tosca" ve "Manon Lescaut" operalarına uzanan geniş repertuardan bölümler yer alacak.

Gala Konserini gerçekleştirecek solist sanatçılardan Ünüşan Kuloğlu, Catherine Foster, Michelle Breedt'in kariyerlerinin ve repertuvarlarının büyük kısmını Richard Wagner'in eserleri teşkil ederken, Murat Karahan başarılı bir belcanto yorumcusu olarak tanınmakta. Konuk orkestra şefi Raoul Grüneis; 2010 - 2012 yılları arasında Genel Müzik Yönetmeni olarak İstanbul Devlet Opera Orkestrasını başarıyla yönetmiş ve "Ariadne Naxos'ta" eserindeki başarısıyla Türkiye'deki eleştirmenlerce "Yılın Şefi" olarak seçilmişti. - İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İstanbul Opera Festivali 'Gala Konseri' ile Son Bulacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement