ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Katar Başbakanı ile Gazze saldırıları hakkında görüştü - Son Dakika
Güncel

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Katar Başbakanı ile Gazze saldırıları hakkında görüştü

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Katar Başbakanı ile Gazze saldırıları hakkında görüştü

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ile İsrail'in Gazze'ye saldırıları hakkında görüştü. Görüşmede, Hamas tarafından tutulan rehinelerin serbest bırakılması ve Gazze'deki çatışmalara insani ara verilmesi çabaları takdir edildi. Taraflar, çatışmanın yayılmasını önlemek ve sivillere insani yardımı sürdürmek için yakın koordinasyonu taahhüt etti.

08.12.2023 19:03
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ile İsrail'in Gazze'ye saldırıları hakkında görüştü.

Dışişleri Bakanı Sözcüsü Matthew Miller tarafından yapılan yazılı açıklamada, Blinken'ın, Arap Birliği ve İslam İşbirliği Teşkilatı ortak temas grubunu kabulü öncesi Al Sani ile bir araya geldiği belirtildi.

Açıklamada, "Bakan (Blinken), Katar'ın, Hamas tarafından tutulan rehinelerin serbest bırakılmasını sağlamaya yönelik kritik çabalarını ve Gazze'de son zamanlarda çatışmalara insani ara verilmesini takdir ettiğini ifade etti." denildi.

Blinken ile Al Sani'nin, bölgede "çatışmanın yayılmasını önlemenin önemini" yinelediği vurgulanan açıklamada, tarafların ayrıca Gazze'deki sivillere insani yardımı devam ettirirken, "tüm rehinelerin güvenli şekilde geri dönüşünü kolaylaştırmak için" yakın koordinasyonun sürdürüleceğini taahhüt ettiği bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, Blinken ile Al Sani'nin, ikili ilişkilerin gücünü ve önemini bir kez daha teyit ettiği kaydedildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Katar Başbakanı ile Gazze saldırıları hakkında görüştü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Düzce'de Ramazan Bayramı'nda 120 Bin Kişi Ücretsiz Ulaşım Kullandı
  12:53 Düzce'de Ramazan Bayramı'nda 120 Bin Kişi Ücretsiz Ulaşım Kullandı

  Düzce'de Ramazan bayramı süresince toplu ulaşım hizmetlerinden 120 bin kişi ücretsiz faydalandı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün, şehir içi toplu ulaşım hizmetlerinin Ramazan Bayramı süresince ücretsiz yapılması talimatı, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Talimat doğrultusunda, Düzce Özel Halk Otobüsleri Taşıma ve İşletme Kooperatifi'ne bağlı, Düzce Ulaşım A.Ş. denetimindeki şehir içi ulaşımı sağlayan otobüsler, Ramazan Bayramı'nın birinci günü olan 10 Nisan Çarşamba günü ile bayramın son gününe denk gelen 12 Nisan Cuma günü arasında ücretsiz hizmet verdi. Toplam 165 otobüslük geniş filosu bulunan ulaşımda 37 hat üzerinde Ramazan Bayramı süresince günlük 40 bin yolcu taşıdı. 3 gün boyunca 120 bin yolcu şehir içinde ücretsiz seyahat etti.

 • Adıyaman'da bir genç babasını vurup yoldan geçen adamın boğazına sarıldı
  12:52 Adıyaman'da bir genç babasını vurup yoldan geçen adamın boğazına sarıldı

  Adıyaman'da bir genç, belirlenemeyen nedenlerle babasını ağır yaraladıktan sonra sokaktan geçen bir motosiklet sürücüsünün boğazına sarılarak öldürmeye çalıştı. Motosiklet sürücüsü vatandaşların yardımıyla kurtarıldı ve genç gözaltına alındı. Olayda ağır yaralanan baba ise hastanede tedavi altına alındı.

 • Aksaray'da Ormanlık Alanda Bir Kişi Silahla Vurularak Öldürüldü
  12:51 Aksaray'da Ormanlık Alanda Bir Kişi Silahla Vurularak Öldürüldü

  Aksaray'da ormanlık alanda çobanlar tarafından silah sesi duyulması üzerine yapılan araştırmada, bir kişinin başından vurulmuş halde ölü olarak bulunduğu tespit edildi. İncelemeler sonucunda, şahsın intihar ettiği belirlendi ve olayla ilgili tahkikat devam ediyor.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Deliktaş Köyü'nü ziyaret etti
  12:49 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Deliktaş Köyü'nü ziyaret etti

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Dikili'nin Deliktaş köyü Muhtarı Mustafa Ali Karabulut'un daveti üzerine köye ziyarette bulundu. Rakiplerine fark atarak seçimi kazanan Karabulut'un verdiği 'hayır yemeğine' katılan Tugay, 1200 seçmenden 1113'ünün İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda kendisi için oy verdiğini öğrenince herkese teşekkür etti.


Advertisement