Artvin'de yiyecek arayan ayılar kayak tesisinde zarar verdi - Son Dakika
Güncel

Artvin'de yiyecek arayan ayılar kayak tesisinde zarar verdi

Artvin\'de yiyecek arayan ayılar kayak tesisinde zarar verdi

Artvin'de yiyecek arayan ayılar, kayak tesisindeki yapıların kapı ve pencerelerini kırarak eşyalara zarar verdi. Ayılar, 7 yapının kapı ve pencerelerini kırarken, ahşap ve prefabrik yapılarda yiyecek arayışı sırasında eşyalara da zarar verdi. Hasar tespitinin ardından tadilat çalışmalarına başlandı.

16.04.2024 16:49

Artvin'de yiyecek arayan ayılar, kayak tesisindeki yapıların kapı ve pencerelerini kırıp eşyalara zarar verdi.

Merkeze 18 kilometre uzaklıktaki 2 bin 200 rakımlı Mersivan Dağı'nda bulunan ve mevsim dolayısıyla kapalı olan İl Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Atabarı Kayak Merkezi'ne gelen ayılar, 7 yapının kapı ve pencerelerini kırdı.

Artvin Çoruh Üniversitesi Kayak Evi, 112 Acil Sağlık, AFAD, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile JAK ve 2 işletmeye ait ahşap ve prefabrik yapılarda yiyecek arayan ayılar, eşyalara da zarar verdi.

Yapılarda, hasar tespitinin adından tadilata başlandı.

İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünden yapılan açıklamada "Atabarı Kayak Merkezimizin idari ve personel binalarında, yaban hayvanı saldırısı nedeniyle maddi hasar oluşmuştur. Konu ile ilgili Jandarma, Orman Bölge Müdürlüğü, Milli Parklar Müdürlüğü, İl AFAD Müdürlüğü ekiplerince incelemelerde bulunularak gerekli tespitler yapılmış olup, can güvenliğini tehdit edecek herhangi bir unsura rastlanmamıştır." ifadelerine yer verildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Artvin'de yiyecek arayan ayılar kayak tesisinde zarar verdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement