Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Milli Parklar Müdürlüğü haberleri, Milli Parklar Müdürlüğü son dakika, son dakika Milli Parklar Müdürlüğü

Son Dakika Milli Parklar Müdürlüğü Haberleri

Son dakika Milli Parklar Müdürlüğü haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son milli parklar müdürlüğü haberleri anında burada.


 • 22.11.2023 22 Kas 09:10 Jandarmanın Duyarlılığıyla Yaralı Tilki ve Köpek Kurtarıldı Jandarmanın Duyarlılığıyla Yaralı Tilki ve Köpek Kurtarıldı

  Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı, yaralı bir tilki ve köpek için hızlı müdahalede bulunarak tedavilerine başladı. Jandarma ekipleri, tilkiyi doğaya bırakmak için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne, köpeği ise Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne teslim etti.

 • 18.11.2023 18 Kas 20:21 Hassa'da 4 Bin Saka Kuşu Ele Geçirildi Hassa'da 4 Bin Saka Kuşu Ele Geçirildi

  Hassa ilçesinde jandarmanın yol kontrolü sırasında durdurulan bir araçta, nesli tükenmekte olan 4 bin saka kuşu ele geçirildi. Şüpheliye idari para cezası uygulandı.

 • 14.11.2023 14 Kas 11:27 Antalya Doğal Yaşam Parkı'nda Yılan Kartalı Tedavi Edildi Antalya Doğal Yaşam Parkı'nda Yılan Kartalı Tedavi Edildi

  Antalya Doğal Yaşam Parkı, nesli tükenme tehlikesi altındaki yılan kartalını tedavi ederek sağlığına kavuşturdu. Park, yaralanan hayvanların bakım, tedavi ve rehabilitasyonunu üstleniyor. Yılan kartalı, yaklaşık 1 aylık tedavi sürecinin ardından doğal yaşam parkına bırakıldı. Ayrıca, parkta tedavi edilen martı ve kaplumbağa da sağlığına kavuştu.

 • 31.10.2023 31 Eki 19:23 Muş'ta Kaçak Av Yapan Kişiye İdari Para Cezası Muş'ta Kaçak Av Yapan Kişiye İdari Para Cezası

  Muş Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri, avcılık belgesi olmadan kaçak avlanan bir kişiye 3 bin 134 TL idari para cezası uyguladı. Korkut İlçesine bağlı Altınova Beldesinde yapılan av koruma ve denetimleri sırasında avcılık belgesi olmadan av yapan kişi tespit edildi ve cezalandırıldı.

 • 30.10.2023 30 Eki 17:10 Tekirdağ'dan kısa kısa Tekirdağ'dan kısa kısa

  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, üreticilere Macar fiği ve yem bezelyesi tohumu dağıttı.

 • 29.10.2023 29 Eki 18:58 Muş'ta Kaçak Avcılara Cezalar Kesildi Muş'ta Kaçak Avcılara Cezalar Kesildi

  Muş Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ile jandarma ekipleri, kaçak avcılık yapan şahıslara göz açtırmıyor. Kaçak avlandıkları belirlenen şahıslara toplam 7 bin 803 TL para cezası uygulandı. Muş Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ile Varto İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, av koruma ve denetimleri aralıksız sürdürüyor. Bu çalışmalar çerçevesinde yapılan av koruma ve denetimleri sırasında yakalanan avcılara 7 bin 803 TL para cezası uygulanırken Jandarma ekiplerinin de desteği ile 1 takozsuz tüfeğe el konuldu.

 • 28.10.2023 28 Eki 16:08 Hakkari'de Yapılan Yol Kontrolünde 4 Alageyik Ele Geçirildi Hakkari'de Yapılan Yol Kontrolünde 4 Alageyik Ele Geçirildi

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde jandarmanın yol kontrolünde, durdurulan kamyonette yapılan aramada, 1'i yavru, 4 alageyik ele geçirildi. Sürücüye 800 bin lira idari para cezası kesilirken, geyikler Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

 • 27.10.2023 27 Eki 15:40 AKÜREM'de tedavi edilen yaban hayvanları doğaya salındı AKÜREM'de tedavi edilen yaban hayvanları doğaya salındı

  Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (AKÜREM) tedavi edilen kerkenez, kulaklı orman baykuşu ve kızıl şahin doğaya salındı. Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKÜREM Müdürü Prof. Dr. İsmail Aytekin ve Doğa Koruma Milli Parklar 5. Bölge Müdürü Şahin Çılgın ile merkezi ziyaret etti. Merkezde tedavileri devam eden yaban hayvanlarının durumları hakkında bilgi alan Yiğitbaşı, beraberindekilerle tedavileri tamamlanan kerkenez, kulaklı orman baykuşu ve kızıl şahini doğal ortamlarına bıraktı. Yiğitbaşı, AKÜREM bünyesinde özveriyle çalışmalar yürütüldüğünü söyledi. AKÜREM'in çevre illere de hizmet veren Türkiye'de 6. rehabilitasyon merkezinden biri olduğunu belirten Yiğitbaşı, 'Afyonkarahisar olarak çevre illerden yoğun ilgi ve talep alıyoruz.' dedi.

 • 26.10.2023 26 Eki 11:06 Edirne'de yaralı yaban ördeği tedavi altına alındı Edirne'de yaralı yaban ördeği tedavi altına alındı

  Edirne'de Gala Gölü Milli Parkı'nda jandarma ekipleri tarafından yaralı halde bulunan kıl kuyruk türü yaban ördeği tedavi altına alındı. Edirne Jandarma Komutanlığı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Timi, Gala Gölü'nde yaptığı denetimler sırasında avcılar tarafından vurulduğu değerlendirilen bir yaban ördeği buldu. Yarası nedeniyle uçamadığı anlaşılan yaban ördeği bakım ve tedavisi için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edildi. Yaban ördeği tedavisinin ardından doğaya bırakılacak.

 • 26.10.2023 26 Eki 10:51 Antalya'da Dolandığı Apartmandan Kurtarılan Kral Piton Doğal Yaşam Parkı'na Teslim Edildi Antalya'da Dolandığı Apartmandan Kurtarılan Kral Piton Doğal Yaşam Parkı'na Teslim Edildi

  Antalya'da bir apartmanın bahçe kapısında vatandaşlara korku dolu anlar yaşatan kral piton, Antalya Doğal Yaşam Parkı'na teslim edildi. Yılan, 10 günlük karantina sürecinin ardından sürüngen bölümünde hayatına devam edecek.

 • 25.10.2023 25 Eki 11:14 Zonguldak'ta Yaralı Baykuş Tedavi Edildi Zonguldak'ta Yaralı Baykuş Tedavi Edildi

  Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde bulunan yaralı baykuş yavrusu, tedavi edilmek üzere veteriner hekime teslim edildi. Baykuşun tedavisinin ardından doğal yaşam alanına bırakılacağı belirtildi.

 • 24.10.2023 24 Eki 20:51 İstanbul'da Yavru Timsah Ticareti Yapan Şüpheli Yakalandı İstanbul'da Yavru Timsah Ticareti Yapan Şüpheli Yakalandı

  İstanbul'da yasa dışı yollarla Türkiye'ye sokulan 3 yavru Nil timsahını evinde besleyip ticaretini yaptığı tespit edilen bir kişi gözaltına alındı. Polis tarafından el konulan timsahlar, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim edildi.

 • 24.10.2023 24 Eki 15:30 Antalya'da Sitede Sıkışan Yılan İtfaiye Tarafından Kurtarıldı Antalya'da Sitede Sıkışan Yılan İtfaiye Tarafından Kurtarıldı

  Antalya'da bir sitenin giriş kapısına sıkışan yaklaşık 1,5 metre uzunluğundaki yılan itfaiye ekiplerince kurtarılarak, Milli Parklar Müdürlüğü'ne gönderildi. Yılanın türü ve nasıl sıkıştığı araştırılıyor.

 • 24.10.2023 24 Eki 14:26 Antalya'da Sitede Sıkışan Yılan Kurtarıldı Antalya'da Sitede Sıkışan Yılan Kurtarıldı

  Antalya'da bir sitenin giriş kapısına sıkışan yaklaşık 1,5 metre uzunluğundaki yılan itfaiye ekiplerince kurtarılarak, Milli Parklar Müdürlüğü'ne gönderildi. Yılanın türü ve nasıl sıkıştığı araştırılıyor.

 • 24.10.2023 24 Eki 13:56 İstanbul'da Yavru Nil Timsahı Ticareti Yapan Şüpheliye Operasyon İstanbul'da Yavru Nil Timsahı Ticareti Yapan Şüpheliye Operasyon

  İstanbul'da yasadışı yollarla ülkeye yavru Nil timsahı sokarak evinde besleyip ticaretini yapan şüpheliye operasyon düzenlendi. Operasyonda 1 kişi gözaltına alınırken yavru timsahlar Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim edildi.

 • 24.10.2023 24 Eki 11:08 İstanbul'da yasa dışı yollarla ülkemize timsah sokan şahıs yakalandı İstanbul'da yasa dışı yollarla ülkemize timsah sokan şahıs yakalandı

  İstanbul'da timsah ticareti yaptığı tespit edilen bir kişi gözaltına alındı. Şahsın evinde bulunan 3 yavru timsah ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim edildi.

 • 24.10.2023 24 Eki 10:45 Nemrut Krater Gölü'ndeki Bozayılar Yiyecek Bekliyor Nemrut Krater Gölü'ndeki Bozayılar Yiyecek Bekliyor

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde bulunan Nemrut Krater Gölü kenarında yaşayan bozayılar, yiyecek bulmakta zorlanıyor. Ayılar araçları durdurarak ve insanlara saldırma eğiliminde. Bölgeye uyarıcı tabelalar asılarak, insanlar ayıları elle beslememeleri konusunda uyarılıyor.

 • 24.10.2023 24 Eki 08:58 Nemrut'taki ayılar araçların yolunu kesti Nemrut'taki ayılar araçların yolunu kesti

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde bulunan Nemrut Krater Gölü civarındaki boz ayılar, araçların yolunu keserek vatandaşlardan yiyecek bekliyor. Ayılar elle beslenmeye alıştığı için insanlardan kaçmıyor ve araçların yolunu kesiyor. Nemrut Krater Gölü, elle beslenen ayılarla da sıkça gündeme geliyor. Ayıların agresiflikleri nedeniyle Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü uyarıcı tabelalar asarak, insanları ayıları beslememeleri konusunda uyarıyor.

 • 19.10.2023 19 Eki 08:55 Ağrı'da Kaçak Kurbağa Avcılığı ve Salep Soğanı Toplayanlara Para Cezası Ağrı'da Kaçak Kurbağa Avcılığı ve Salep Soğanı Toplayanlara Para Cezası

  Ağrı'da İl Jandarma Komutanlığına bağlı Çevre ve Doğa Koruma timi, kaçak olarak kurbağa avcılığı yapan ve salep soğanı toplayan 6 şahsa 1 milyon 465 bin 890 Türk Lirası para cezası kesti. Jandarma tarafından yapılan açıklamada, çevrenin korunması ve kaçakçılık olaylarına yönelik çalışmalara devam edildiği belirtildi.

 • 18.10.2023 18 Eki 16:31 Ağrı'da Biyokaçakçılara Yüksek Para Cezası Ağrı'da Biyokaçakçılara Yüksek Para Cezası

  Ağrı'da biyokaçakçılıkla mücadele kapsamında kurbağa avlayıp, salep soğanı toplayan 6 kişiye 1 milyon 465 bin 890 TL para cezası kesildi. İl Jandarma Komutanlığı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından yapılan denetimlerde 218 kilo canlı kurbağa ile 5,5 kilo salep soğanı ele geçirildi. Kurbağa ve salep soğanları Ağrı Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim edildi. 6 kişiye 'Çevre Kanunu'na muhalefet suçundan yüksek miktarda para cezası uygulandı.

 • 15.10.2023 15 Eki 10:38 Kırıkkale'deki yaban hayatı fotokapana yansıdı Kırıkkale'deki yaban hayatı fotokapana yansıdı

  Kırıkkale'de kırsal alanlara yerleştirilen fotokapanlarla çeşitli yaban hayvanları doğal ortamlarında görüntüleyerek kayıt altına alındı. Fotokapanlar, kaçak avcılığın önüne geçmek, kota ve envanter çalışmaları yapmak amacıyla kullanıldı. Ayrıca, güvenlik ihtiyacı ile kullanan kişilere de hırsızlık ve talan engelleme konusunda büyük faydalar sağladı.

 • 14.10.2023 14 Eki 14:13 Tokat'ta Kaçak Av Yapanlara 22 Bin 111 TL Cezai İşlem Uygulandı Tokat'ta Kaçak Av Yapanlara 22 Bin 111 TL Cezai İşlem Uygulandı

  Tokat Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri, Çamlıbel Devlet Avlağı'nda kaçak avlanan 2 kişiyi tespit etti. Şüpheliler, yakalandıklarında 4 yaban tavşanı, tüfek ve motosikletle birlikte kaçmaya çalışıyordu. Kimlikleri tespit edilen şüphelilere toplamda 22 bin 111 TL ceza uygulandı.

 • 13.10.2023 13 Eki 11:12 Kayseri'deki Kuş Tedavi Merkezi, Yaralı Kuşları Tedavi Ederek Doğaya Salıyor Kayseri'deki Kuş Tedavi Merkezi, Yaralı Kuşları Tedavi Ederek Doğaya Salıyor

  Kayseri'de bulunan Sultan Sazlığı Milli Parkı'nda yer alan Kuş Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, yaralı ve bitkin kuşları tedavi ederek doğaya salıyor. Bu merkezde, bölgede bulunan göçmen kuşlara konaklama, üreme ve beslenme imkanı sağlanıyor. Kuş gözlemcisi Mehmet Ünlü, Sultan Sazlığı'nın uluslararası öneme sahip olduğunu ve 290'a yakın kuş türünün bulunduğunu belirtti. Merkezde bu yıl 400'ün üzerinde kuş tedavi edilerek doğaya salındı.

 • 12.10.2023 12 Eki 20:48 Jandarma bıldırcın sesi çıkaran ses yayın cihazı ve teçhizatına el koydu Jandarma bıldırcın sesi çıkaran ses yayın cihazı ve teçhizatına el koydu

  Edirne'de av sezonunun açılmasıyla birlikte Jandarma, yasak avcılıkla mücadele kapsamında bıldırcın avcılığında kullanılan ve avcılıkta yasak olan ses yayın cihazı ve teçhizatını tespit ederek el koydu. Ele geçirilen malzemeler, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim edildi.

 • 12.10.2023 12 Eki 12:47 Edirne'de Jandarma Bıldırcın Ses Yayınına El Koydu Edirne'de Jandarma Bıldırcın Ses Yayınına El Koydu

  Edirne'de av sezonunun açılmasıyla birlikte İl Jandarma Komutanlığı, yasak avcılıkla mücadele kapsamında çalışmalarını artırdı. Yapılan gece devriyesi ve keşif faaliyetleri sırasında bıldırcın avcılığında kullanılan ve yasak olan ses yayın cihazı ve teçhizatı tespit edildi. El konulan malzemeler, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim edildi.

 • 12.10.2023 12 Eki 12:36 Edirne'de Yasak Avcılıkta Kullanılan Ses Yayın Cihazları Ele Geçirildi Edirne'de Yasak Avcılıkta Kullanılan Ses Yayın Cihazları Ele Geçirildi

  Edirne'de yapılan çalışmalar sonucunda, bıldırcın avcılığında kullanılan ve avcılıkta kullanımı yasak olan bıldırcın sesi çıkaran 3 ses yayın cihazı ve teçhizatı ele geçirildi. Malzemeler, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim edildi ve yasa dışı avcılığa karşı denetimlerin devam edeceği bildirildi.

 • 12.10.2023 12 Eki 11:14 Salihli'de avcılar eğitimden geçiyor Salihli'de avcılar eğitimden geçiyor

  Manisa'nın Salihli ilçesindeki avcılar, bilinçli ve sürdürebilir av için avcılık eğitim kursundan geçiyor.

 • 05.10.2023 05 Eki 11:24 Bursa Su Kolektifi, Uludağ'da Restore Edilen Sanatoryum Binasının Otele Dönüştürülmesi ve Yapılacak Helikopter Pistine Tepki Gösterdi Bursa Su Kolektifi, Uludağ'da Restore Edilen Sanatoryum Binasının Otele Dönüştürülmesi ve Yapılacak Helikopter Pistine Tepki Gösterdi

  Bursa Su Kolektifi, Kirazlıyayla Sanatoryumu’nun Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) restorasyonunun ardından otele dönüştürülmesine ve yapılacak helikopter pistine tepki gösterdi. Kolektif üyesi Hüseyin Gün, "Tesislerin yanındaki bir çayırlık alana yine milli parkımızın eşsiz endemik bitkileri üzerine kanunsuzca mucur dökülerek başka bir helikopter pisti yapıldığı ortaya çıktı. Sonradan buranın Swissotel açılışına gelecek olan Cumhurbaşkanı için yapıldığı ardından orman yangınlarına karşı helikopter alanı olarak kullanılacağı söylendi. Oysa biliyoruz ki orman yangınına helikopterle müdahale için ormanın hemen yanına helikopter pisti yapmak mantıklı değildir" dedi.

 • 03.10.2023 03 Eki 10:40 BTSO akademik odalarla işbirliğini sürdürüyor BTSO akademik odalarla işbirliğini sürdürüyor

  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, ortak aklın gücüyle planlamanın önemine değinerek, "Doğru bir iş modeli, ekonomik ömrünü asırlar boyu devam ettirir. BTSO olarak ortaya koyduğumuz tüm projelerimizde ortak akılla hareket ediyoruz.

 • 02.10.2023 02 Eki 10:16 Yaralı Yılan Kartalı Tedavi Altına Alındı Yaralı Yılan Kartalı Tedavi Altına Alındı

  Geçtiğimiz 28 Eylül günü yaralı olarak bulunan yılan kartalı, Denizli'nin Çardak ilçesinde vatandaşlar tarafından bulundu. Jandarma ekipleri tarafından muhafaza altına alınan kartal, Denizli Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

 • 26.09.2023 26 Eyl 11:28 Malatya'da Yaralı Şahin Doğaya Salınacak Malatya'da Yaralı Şahin Doğaya Salınacak

  Malatya'da jandarma ekipleri tarafından yaralı olarak bulunan şahin, tedavi edilmek üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim edildi. Şahinin buradaki tedavisinin ardından yeniden doğaya salınacağı öğrenildi.

 • 21.09.2023 21 Eyl 14:47 Tilki Av Tüfeğiyle Vuruldu, Tedavi Altına Alındı Tilki Av Tüfeğiyle Vuruldu, Tedavi Altına Alındı

  TOKAT'ta av tüfeğiyle vurulan tilki, Doğa Koruma ve Milli Parklar görevlileri tarafından tedaviye alındı.

 • 20.09.2023 20 Eyl 12:44 Edirne'de bitkin bulunan ebabil tedavi altına alındı Edirne'de bitkin bulunan ebabil tedavi altına alındı

  Edirne'de bir esnaf tarafından bitkin halde bulunan ebabil kuşu, tedavi edilmek üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim edildi.

 • 11.09.2023 11 Eyl 18:37 Ünye'de Yaralı Karaca Tedavi Altına Alındı Ünye'de Yaralı Karaca Tedavi Altına Alındı

  Ordu'nun Ünye ilçesinde yaralı halde bulunan karaca, tedavisi yapılmak üzere koruma altına alındı. Karaca, doğaya salınacak.

 • 06.09.2023 06 Eyl 16:12 Manisa'da yaralı baykuş, tedavi altına alındı Manisa'da yaralı baykuş, tedavi altına alındı

  Manisa'nın Yunusemre ilçesinde yaralı halde bulunan baykuş, tedavi altına alındı.

 • 05.09.2023 05 Eyl 10:45 Yaralı bir leylek Marmaraereğlisi'nde bulundu Yaralı bir leylek Marmaraereğlisi'nde bulundu

  Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesinde jandarma ekipleri, yaralı bir leylek bularak tedavisi için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.

 • 01.09.2023 01 Eyl 16:24 Marmaris Belediyesi, Marmaris-Muğla yolunda temizlik çalışmalarına devam ediyor Marmaris Belediyesi, Marmaris-Muğla yolunda temizlik çalışmalarına devam ediyor

  Marmaris Belediyesi, sorumluluk alanı dışında kalan noktalarda da temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak Marmaris-Muğla yolunda gerçekleştirilen temizlik çalışmasında 150 poşet çöp toplandı.

 • 31.08.2023 31 Ağu 17:45 Ağrı'da araç çarpması sonucu yaralanan yavru tilki tedavi altına alındı Ağrı'da araç çarpması sonucu yaralanan yavru tilki tedavi altına alındı

  Ağrı'da araç çarpması sonucu vücudunda kırıklar oluşan yavru tilki, jandarma ekiplerince bulunup, İl Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim edildi. Tilki, tedavi için Kars Kafkas Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne sevk edildi.

 • 31.08.2023 31 Ağu 14:17 Hatay'da bitkin bulunan caretta caretta tedaviye alındı Hatay'da bitkin bulunan caretta caretta tedaviye alındı

  Hatay'ın Samandağ ilçesinde, bitkin bulunan caretta caretta, tedavisi için koruma altına alındı.

 • 29.08.2023 29 Ağu 18:10 Artvin'de mahsur kalan ayı kurtarıldı Artvin'de mahsur kalan ayı kurtarıldı

  Artvin'in Şavşat ilçesinde bahçe tel örgülerine takılarak mahsur kalan ayı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarıldı.

 • 29.08.2023 29 Ağu 17:27 Artvin'de mahsur kalan boz ayı kurtarıldı Artvin'de mahsur kalan boz ayı kurtarıldı

  Artvin'in Şavşat ilçesinde aç kalarak köye inen ve tellere takılarak mahsur kalan boz ayı köylünün ihbarı üzerine ekipler tarafından kurtarılarak yeniden doğaya bırakıldı.

 • 29.08.2023 29 Ağu 12:17 Bodrum'da Kum Zambakları Koruma Altına Alındı Bodrum'da Kum Zambakları Koruma Altına Alındı

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde kum zambaklarının bulunduğu alan çitlerle çevrilerek güvenli hale getirildi. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, etkinliğin amacının Bodrum'un korunması ve doğal güzelliklerinin gelecek nesillere aktarılması olduğunu belirtti. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından Kum zambağının koparılma cezasının 244 bin 315 lira olduğu belirtildi.

 • 29.08.2023 29 Ağu 11:51 Bodrum'da Kum Zambakları Koruma Altına Alındı Bodrum'da Kum Zambakları Koruma Altına Alındı

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde kum zambaklarının bulunduğu alan çitlerle çevrilerek güvenli hale getirildi. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, etkinliğin amacının Bodrum'un korunması ve doğal güzelliklerinin gelecek nesillere aktarılması olduğunu belirtti.

 • 24.08.2023 24 Ağu 17:51 Ordu'da bulunan 2 sincap yavrusu koruma altına alındı Ordu'da bulunan 2 sincap yavrusu koruma altına alındı

  Ordu'nun Kabataş ilçesinde bitkin halde bulunan 2 sincap yavrusu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı. Sincapları bulan vatandaş, durumu yetkililere bildirdi. Yavru sincaplar, veteriner kliniğinde kontrol edildikten sonra beslenmeye başlandı. Yaklaşık 3 ay boyunca bakımları yapılacak olan sincaplar, daha sonra doğaya salınacak.

 • 24.08.2023 24 Ağu 16:28 Çorum Belediyesi, yaralanan leylekleri tedavi edip doğal yaşam alanlarına bırakıyor Çorum Belediyesi, yaralanan leylekleri tedavi edip doğal yaşam alanlarına bırakıyor

  Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, göç yolunda yaralanan leylekleri tedavi ettikten sonra doğal yaşam alanlarına bırakıyor. Sahipsiz Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'nde yaralı sokak hayvanlarına bakım yapılırken, göç yolunda yaralanan leyleklerin de tedavisi gerçekleştiriliyor. Tedavisi tamamlanan leylekler yeniden uçmaya başladıklarında doğal yaşam alanlarına salınıyor.

 • 23.08.2023 23 Ağu 13:39 Burdur'dan Antalya'ya getirilen 3 leylek yavrusu doğaya salındı Burdur'dan Antalya'ya getirilen 3 leylek yavrusu doğaya salındı

  Burdur'da annelerinin elektrik akımına kapılıp ölmesi nedeniyle Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı'na getirilen 3 leylek yavrusu, iki aylık tedavi ve rehabilitasyonun ardından Milli Parklar Müdürlüğü yetkililerinin gözetiminde Döşemealtı Kırkgöz Göleti'ne bırakıldı.

 • 23.08.2023 23 Ağu 12:13 Yavru leylekler tedavi edildikten sonra doğal yaşam alanına bırakıldı Yavru leylekler tedavi edildikten sonra doğal yaşam alanına bırakıldı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı, Burdur'da annelerini kaybeden 3 yavru leyleği tedavi ederek doğal yaşam alanına bıraktı. Yavru leylekler, 2 aylık tedavi ve rehabilitasyon sürecinin ardından Döşemealtı Kırkgöz göletine salındı. Antalya Doğal Yaşam Parkı yetkilileri, leyleklerin iyileştiğini ve yetişkinliğe eriştiğini belirtti.

 • 21.08.2023 21 Ağu 20:27 Aksaray'da Mahsur Kalan Yaralı Pelikan Kurtarıldı Aksaray'da Mahsur Kalan Yaralı Pelikan Kurtarıldı

  Aksaray'da bulunan sulama göletinde olta iğnelerine takılarak mahsur kalan yaralı pelikan, AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı. Pelikan, tedavisi için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi.

 • 21.08.2023 21 Ağu 18:29 Gölette mahsur kalan pelikanı AFAD ekipleri kurtardı Gölette mahsur kalan pelikanı AFAD ekipleri kurtardı

  Aksaray'da gölette balık ağı ve kancalarına takılarak mahsur kalan pelikan, İl Afet Acil Durum ekipleri tarafından kurtarıldı. Pelikan, Aksaray Üniversitesi'nde tedavi altına alındı.

 • 21.08.2023 21 Ağu 17:42 Bitlis'te Şahin ve Doğan Avlayan Kişiye İdari Para Cezası Bitlis'te Şahin ve Doğan Avlayan Kişiye İdari Para Cezası

  Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde şahin ve doğan avlarken yakalanan kişiye 11 bin 890 lira idari para cezası uygulandı. İl Jandarma Komutanlığı ile Adilcevaz İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan operasyonda kaçak avlanmada kullanılan malzemeler de Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Advertisement