Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Aydın Büyükşehir Belediyesi, Söke'ye modern bir otogar kazandırıyor - Son Dakika

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Söke'ye modern bir otogar kazandırıyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Söke ilçesine ulaşım ve seyahat deneyimini daha konforlu ve etkili hale getirecek modern bir otogar inşa ediyor. Yeni otogar, zengin hizmet imkanlarıyla hem vatandaşlara hem de şehre gelen ziyaretçilere büyük kolaylık sağlayacak. Otogar içerisinde misafir otoparkları, otobüs ve minibüs peronları, taksi durağı, kooperatif ofisleri, bilet satış noktaları ve alışveriş imkanları bulunacak. Ayrıca toplantı odası ve dinleme odası da yer alacak.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Söke\'ye modern bir otogar kazandırıyor
16.08.2023 - 11:26,

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Söke'yi ulaşım ve seyahat deneyimini daha konforlu ve etkili hale getirecek modern bir otogara kavuşturuyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, yeni otogarın şehir için büyük bir kazanç olduğunu belirterek, "Söz verdik, yapıyoruz. Bu modern otogar, şehrimizin ulaşım altyapısını güçlendirerek hem vatandaşlarımızın hem de ziyaretçilerimizin seyahat deneyimini artıracak" dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından 42 bin metrekare arsa alanı üzerine inşası başlanan, 3 bin metrekarelik inşaat alanı olan modern tasarımı ve zengin hizmet olanaklarıyla tasarlanan Söke Otogarı, hem vatandaşlara hem de şehre gelen ziyaretçilere kolaylık sağlayacak.

Otogarın içerisinde toplamda 52 adet misafir otoparkı, 14 adet otobüs indirme-bindirme peronu ve 11 adet minibüs peronu bulunuyor, bu sayede yolcuların güvenli ve rahat bir şekilde seyahat etmesi sağlanacak. Yerel toplu taşıma ihtiyaçlarını da gözeten otogar, 80 adet minibüs depo park alanı ile minibüs hizmetlerine destek verirken, 5 adet taksi durağı ile şehir içi ulaşımını kolaylaştıracak. 12 adet kooperatif ofisi ve 14 adet bilet satış noktası şehir sakinlerine çeşitli hizmetler sunarken, 7 adet dükkan da alışveriş olanağı sunacak. Ayrıca otogarın içinde 1 toplantı odası ve 1 dinleme odası yer alıyor.

Başkan Çerçioğlu, projeye ilişkin "Söz verdik, yapıyoruz. Bu modern otogar, şehrimizin ulaşım altyapısını güçlendirerek hem vatandaşlarımızın hem de ziyaretçilerimizin seyahat deneyimini artıracak. Şehrimize hayırlı olsun" dedi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Aydın Büyükşehir Belediyesi, Söke'ye modern bir otogar kazandırıyor - Son Dakika


Advertisement