Bakan Soylu: "Birilerinin Talimatıyla Bırak Demirtaş'ı, Fetö'cüleri de İçeriden Çıkarır Bunlar" -... - Son Dakika
Güncel

Bakan Soylu: "Birilerinin Talimatıyla Bırak Demirtaş'ı, Fetö'cüleri de İçeriden Çıkarır Bunlar" -...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Şimdi Akşener diyor ki 'Demirtaş hapisten çıksın özgürce siyaset yapsın' Öbür taraftan Muharrem İnce diyor.

03.06.2018 05:15
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Şimdi Akşener diyor ki 'Demirtaş hapisten çıksın özgürce siyaset yapsın' Öbür taraftan Muharrem İnce diyor. Ben de onlara cevap verdim 'Güneydoğu'daki Doğu'daki huzur size battı da onun için mi çıkarmak istiyorsunuz. Aslında başka bir yol yapıyorlar. Yaptıkları yol şu, çok tehlikeli bir yol açmaya çalışıyorlar. Zannetmeyin ki bunlar birbirinden ayrılır. Yarın öbür gün Allah muhafaza ellerinden fırsat geldi mi birilerinin talimatıyla bırak Demirtaş'ı çıkarmayı FETÖ'cüleri de içeriden çıkarır bunlar." dedi.

Bakan Soylu, Kağıthane'deki Ahmet Hatipoğlu Camisi'nde kıldığı teravih namazının ardından Sultan Selim Mahallesi Meydanı'nda vatandaşlara hitap etti.

Terör örgütleriyle yaptıkları mücadeleyi yarım bırakmayacaklarını belirten Soylu, uyuşturucuyla da son yıllarda görülmemiş şekilde mücadele ettiklerini söyledi.

Soylu, yılbaşından itibaren 8 bin uyuşturucu satıcısının cezaevine konulduğunu vurgulayarak, "Bu devam ediyor ve bilesiniz ki söz veriyorum uyuşturucunun belini kıracağız, kötürüm hale getireceğiz. Evlatlarımıza, kültürümüze, değerlerimize saldırıyorlar. Yerli otomobil yapıyoruz işimizi yarım bırakmayacağız." diye konuştu.

Dünyanın en büyük havalimanını 29 Ekim'de açacaklarını kaydeden Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz sadece havalimanı açmıyoruz. Biz başka bir şey yapıyoruz. Biz Ortadoğu'dan Çin'e kadar Çin'den Avrupa'ya kadar dünyanın hava istasyonu merkezini kuruyoruz. Herkes İstanbul'a gelmek zorunda olacak ve İstanbul bir dünya merkezi olacak. Bu gezicilerden de bir şey anlamıyorum. 2 ağaç için kıyameti kopardılar orada Atatürk havalimanının yerine millet bahçesi yapıyoruz. Cumhurbaşkanımız İngiltere'de o Hyde Parkı görünce 'Atatürk havalimanını böyle yapacağız' dedi. İdeali, millet sevgisi, heyecanları, arzusu, isteği ve bilgisi var. O heyecanıyla beraber yoksa bizi Afrin'e sokarlar mıydı? Ne Amerika dinledik ne Avrupa dinledik. Bize kumpas kurmaya çalışanlara gerekli cevabı ordumuzla jandarmamızla polisimizle çok güzel bir biçimde verdik. Orada bir hat oluşturacaklarmış. Okyanus ötesinden talimat vermişler. Hadi verdiğin talimatı yerine getir de görelim. Bizim dahilimiz olmadan bizi kimse kaale almadan burada kimse borusunu öttüremez biz buna müsaade etmeyiz.

Afrin'de çok başarılı bir komutanımız vardı. Geçen gün Cumhurbaşkanımızın yemeğine gitmiş. Orada Cumhurbaşkanımızı alkışlamış. Alkışlamasa mıydı yani? Demirtaş'ın kodesten çıkmasını isteyenler bugün 'İlk geleceğim 30 Ağustos'ta onun apoletlerini sökeceğim' diyor Muharrem İnce. Ben ona bir tavsiyede bulunayım. Sen Metin Temel Paşa'nın apoletlerini sök bence onu Demirtaş'ın omuzuna tak sana o yakışır. Yazıklar olsun sana. Şimdi bir konu tutturmuşlar. Tutturdukları konu 'Demirtaş hapisten çıksın.' Bu 6-7 Ekim olaylarının talimatını kim verdi? 53 kişinin katledilmesinin talimatını kim verdi?"

Soylu, şehit ailelerinin, gazilerin bulunduğu iftara katıldığını belirterek, "Kiminin gözü yok, kiminin ayağı yok, kiminin kolu yok. Biz bu insanlara ne söyleyeceğiz peki? Bu belediyelerin genel başkanı değil miydi? Bu belediyelerden PKK'ya Kandil'e terörizme para göndermediler mi? Yıllardır aynı tezgahı işletiyorlar. Bir gecede 93 belediyeyi terörden temizledik ve bu milletin ve devletin emrine verdik." ifadelerini kullandı.

PKK gibi milletine hainlik yapan onu huzursuzluğa sokan bir anlayışın sahipleri olmadıklarının altını çizen Soylu, kendilerinin aynı ezan altında aynı kıbleye dönen birer insan olduklarını kaydetti.

Soylu, Temel Karamollaoğlu'nun "Demirtaş dışarı çıksın" dediğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Güya milliyetçi kanattan gelmiş. Ey Devlet Bahçeli bunlara gerekli cevabı sen zamanında verdin. Şimdi Akşener diyor ki 'Demirtaş hapisten çıksın özgürce siyaset yapsın.' Öbür taraftan Muharrem İnce diyor. Ben de onlara cevap verdim 'Güneydoğu'daki Doğu'daki huzur size battı da onun için mi çıkarmak istiyorsunuz.' Aslında başka bir yol yapıyorlar. Yaptıkları yol şu, çok tehlikeli bir yol açmaya çalışıyorlar. Zannetmeyin ki bunlar birbirinden ayrılır. Yarın öbür gün Allah muhafaza ellerinden fırsat geldi mi birilerinin talimatıyla bırak Demirtaş'ı çıkarmayı FETÖ'cüleri de içeriden çıkarır bunlar.".

Konuşmasının ardından Soylu, vatandaşlara gül ve karanfil dağıttı, çocuklara oyuncak hediye etti.

Bakan Soylu'ya, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ile AK Parti İlçe Başkanı Mevlüt Öztekin de eşlik etti.

Bakan Soylu: "Birilerinin Talimatıyla Bırak Demirtaş\'ı, Fetö\'cüleri de İçeriden Çıkarır Bunlar" -...
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bakan Soylu: 'Birilerinin Talimatıyla Bırak Demirtaş'ı, Fetö'cüleri de İçeriden Çıkarır Bunlar' -... - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Aydın Germencik'te Traktöre Takılan Pulluk ve Elektronik Kantar Çalındı
  10:34 Aydın Germencik'te Traktöre Takılan Pulluk ve Elektronik Kantar Çalındı

  Aydın'ın Germencik ilçesinde bir traktöre takılan pulluk ve elektronik kantar çalındı. Jandarma ekipleri tarafından yapılan araştırma sonucunda şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

 • Gaziantep'te Döviz Bürosu Çalışanı Yanlışlıkla 3 Tam Altın Verdi
  10:34 Gaziantep'te Döviz Bürosu Çalışanı Yanlışlıkla 3 Tam Altın Verdi

  Gaziantep'te bir döviz bürosu çalışanı, yoğunluk sırasında 7 tam altın vereceği müşterisine dalgınlıkla 10 tam altın verdi. Yanlış işlem sonucu verdiği 3 tam altın, döviz bürosuna 49 bin 500 TL'ye mal oldu. O anlar ise güvenlik kamerasına an be an yansıdı.

 • Samsun'da Genç Bir Kişi Teras Kısmından Düşerek Hayatını Kaybetti
  10:32 Samsun'da Genç Bir Kişi Teras Kısmından Düşerek Hayatını Kaybetti

  Samsun'un İlkadım ilçesinde bir binanın teras kısmından düşen 23 yaşındaki genç olay yerinde hayatını kaybetti. Genç adamın yakınlarının feryatları yürekleri dağladı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Bayram Tatilinin Son Gününde Trabzon Otobüs Terminali'nde Yoğunluk
  10:31 Bayram Tatilinin Son Gününde Trabzon Otobüs Terminali'nde Yoğunluk

  Ramazan Bayramı süresince tatillerini değerlendiren ve seyahat eden vatandaşların dönüşlerinin başlamasıyla birlikte tatilin son gününde de Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde yoğunluğun arttığı görüldü. Bayram nedeniyle ilan edilen 9 günlük resmi tatilde bir çok vatandaş şehirlerarası seyahat etti. Gerçekleştirilen tatilde vatandaşların bir bölümü akrabalarını ziyaret ederken, bir bölümü ise turistik bölgelere gitmeyi tercih etti. Bayram tatilinin sonlarına doğru başlayan geri dönüş yoğunluğunun, tatilin son günü olan bugün de Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde katlanarak arttığı görüldü. Yeniden yola çıkmaya hazırlanan vatandaşları ise yakınları uğurladı.

 • Erzurum'da Narman Yeşil Mercimeği için coğrafi işaret başvurusu yapıldı
  10:27 Erzurum'da Narman Yeşil Mercimeği için coğrafi işaret başvurusu yapıldı

  Erzurum, Gaziantep ve Konya'dan sonra en fazla coğrafi işaretli ürüne sahip olan şehir olma özelliğini sürdürüyor. Erzurum'da bugüne kadar 55 ürün coğrafi işaret aldı ve 13 ürün ise tescil için onay bekliyor. Son olarak, Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından Narman Yeşil Mercimeği için coğrafi işaret başvurusu yapıldı. Bu başvuruyla Narman Yeşil Mercimeği'nin menşe adı olarak tescil edilmesi hedefleniyor.

 • Erzurum'da 16 sektör ihracat yaptı
  10:26 Erzurum'da 16 sektör ihracat yaptı

  Erzurum'dan bu yılın Mart ayında 16, 2024 yılının 3 aylık döneminde 18 sektör ihracat kaydetti. 2023'e göre 15 sektörün ihracatı artarken 3 sektörde düşüş görüldü. En yüksek değerde ihracat yapan 5 sektör Kimyevi Maddeler ve Mamulleri, Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri, Demir ve Demir Dışı Metaller, Çimento Cam Seramik ve Toprak Ürünleri ve Elektrik ve Elektronik grubu oldu.


Advertisement