Betona Yeni Yorumlar Getiren "Süsün Ardı" Ziyarete Açıldı - Son Dakika
Güncel

Betona Yeni Yorumlar Getiren "Süsün Ardı" Ziyarete Açıldı

Betona Yeni Yorumlar Getiren "Süsün Ardı" Ziyarete Açıldı

İTÜ Rektörlük Sanat Galerisi, 2015'in ilk sergisinde sanatseverleri süs kavramını sorgulamaya ve alışılmışın dışında işler görmeye davet ediyor.

13.01.2015 11:57

İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülname Turan'ın betonu ana malzeme olarak kullandığı işleri, 8 Ocak 2015 Perşembe günü verilen davetle ziyarete açıldı. Açılışa Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, Rektör Yardımcıları, Dekanlar, sanat ve akademi dünyasından birçok isim ile öğrenciler katılırken, Turan'ın ailesi ile ebrunun duayen ismi Hikmet Barutçugil ve eşi Füsun Barutçugil de sanatçıyı yalnız bırakmadı.

Konuklar öncelikle, İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Ayşegül Aral'ın adeta kulakların pasını silen mini konserini dinledi.

Ardından Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca açış konuşması yaptı. Serginin hem şaşırtıcı hem hayranlık uyandırıcı olduğunu vurgulayan, en çok yapı malzemesi olarak görmeye alışılan betonun bambaşka biçimlere büründüğünü söyleyen Karaca, Turan'ın başarısını ve yeteneğini tebrik etti.

Doç. Dr. Gülname Turan ise sert hava koşullarına karşın açılışa katılan çok sayıda konuğa minnettar olduğunu belirtti. Başarısında ailesinin önemli payı olduğunu vurgulayan Turan, verdikleri manevi destek için annesi, eşi ve çocuklarına teşekkür etti. Turan, RSG ekibinin de çok kıymetli bir emek harcadığına işaret ederken, 5 Şubat'a kadar açık kalacak serginin severek gezilmesini diledi.

Konuklar, sergideki çalışmaları ilgiyle inceledi. Galeride, sergiye ilişkin Turan ile yapılan röportajı izleme fırsatı sunulurken, beton – beden ilişkisi üzerine sanatçının yorumlarını okumak ise rehber niteliği taşıdı.

RSG ziyaretçi defterine de gece boyunca övgü dolu mesajlar yazıldı.

Haftanın Her Günü Açık

İTÜ RSG, İTÜ Ayazağa Yerleşkesi - Rektörlük Binası giriş katında yer alıyor. Her ay yeni bir sergiye ev sahipliği yapan galeri, haftanın her günü gezilebiliyor. İTÜ dışından dileyen tüm sanatseverlere açık olan galeri, ücretsiz olarak ziyaret ediliyor.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Betona Yeni Yorumlar Getiren 'Süsün Ardı' Ziyarete Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement