Cumhurbaşkanı Erdoğan Karakaya'nın Mezarı Başında Kuran Okudu - Son Dakika
Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan Karakaya'nın Mezarı Başında Kuran Okudu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Karakaya\'nın Mezarı Başında Kuran Okudu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Karakaya'nın Fatih Camii'ndeki cenazesine birlikte katıldı.

01.01.2016 16:04

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Karakaya'nın Fatih Camii'ndeki cenazesine birlikte katıldı. Erdoğan ve Davutoğlu'nun da aralarında bulunduğu cemaat cuma namazının ardından Fatih Camii'nin avlusuna geçti.

ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU OMUZ VERDİ

Hasan Karakaya için kılınan cenaze namazında ailesi ve yakınlarının yanı sıra Erdoğan, Davutoğlu, Başbakan yardımcıları Numan Kurtulmuş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul Valisi Vasip Şahin,İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı. Cenaze namazının ardından Karakaya'nın tabutuna, cenaze aracına taşınana kadar Erdoğan ve Davutoğlu da omuz verdi.

MEHMET AKİF ERSOY'UN MEZARININ YANINA DEFNEDİLDİ.

Erdoğan ve Davutoğlu, Karakaya'nın Edirnekapı Şehitliği Mezarlığı'ndaki defininde de yer aldı. Karakaya, Edirnekapı Şehitliği içinde yeralan mezarlıkta Milli şair Mehmet Akif Ersoy'un mezarının yakınında defnedildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak mezarlığa kadar giderek Karakaya için son görevlerini yerine getirdi.

MİLLİ ŞAİR İÇİN DE DUA ETTİLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karakaya'nın defnedilmesinin ardından mikrofonu alarak Kuran-ı Kerim okudu. Yapılan duaların ardından Erdoğan ve Davutoğlu hemen yan tarafta bulunun Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un kabrini de ziyaret edip Fatiha okudu. - İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanı Erdoğan Karakaya'nın Mezarı Başında Kuran Okudu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement