CUMHURİYET BAYRAMI'NI KAYA TIRMANIŞIYLA KUTLADILAR - Son Dakika
Güncel

CUMHURİYET BAYRAMI'NI KAYA TIRMANIŞIYLA KUTLADILAR

Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı turizm merkezlerinden Olympos'ta 2. Tırmanma Şenliği yapıldı.

29.10.2022 17:58  Güncelleme: 18:07

Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı turizm merkezlerinden Olympos'ta 2. Tırmanma Şenliği yapıldı. Şenlikte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kaya tırmanışıyla kutlandı.

Beydağları Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü tarafından her yıl ulusal bir şenlik halinde düzenlenen etkinlikler bu yıl Ukrayna, Rusya, Fransa, Avustralya, Avusturya ve İngiltere başta olmak üzere 10 ülkeden katılımlarıyla uluslararası bir şenliğe dönüştü.

Beydağları Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Asil Üyesi Ayşe Kalkan, "20 yıl önce Olympos'ta bir tırmanış hikayesi başladı. AKUT'un desteği ve Biz Beydağları ve Dağcılık Kulübü olarak hep birlikte organize ettiğimiz bir festival yaptık. 29 Ekim'in 99. yılını Cumhuriyetimizin ilanını kutlamak için hep birlikte bir araya geldik. Şimdi küçük bir yarışma organizasyonumuz var, bütün bu programın içerisinde. Aslında ulusal bir festival olan bu etkinliğimiz Ukrayna, Rusya, Fransa, Avustralya ve İngiltere gibi 10 ayrı ülkenin katılımıyla uluslararası bir boyuta dönüştü. Çok renkli bir şenliğimiz oldu. Cumhuriyetimizin 99. yılını burada kutladığımız için gururluyuz. Mutluyuz. Dünya şampiyonaları da düzenlenen spor tırmanışının olimpiyatlara da girmesi geçen Tokyo Olimpiyatlarında yer alması ile birlikte bizim de en büyük hedeflerimizden birisi Antalya'mıza bir duvar kazandırmak. Bu olimpiyatların bir ayağının ya da dünya şampiyonlarının bir ayağını da Antalya'mızda gerçekleştirebilmek" dedi. AKUT Üyesi Hasan Alkan, "Kaya tırmanış etkinliklerine Antalya AKUT ekibi olarak güvenlik ve sağlık desteği veriyoruz. 3 gün buradayız. Umarım sonraki yıllarda bu etkinlik daha renkli geçer" diye konuştu.

Beydağları Dağcılık ve Doğa Sporları Başkanı Kulübü Hatice Uslu da "Kulübümüzün kuruluşunun 4. yılı, Olympos'ta yapılan 20. kaya tırmanış yılı. Biz kulüp olarak 2. kez katılıyoruz. Daha önceki katılımımız Akdeniz Üniversitesi ile birlikteydi. Bu kez Kadir'in Ağaç Evleri, BEYDOST (Beydağları Dağcılık ve Doğa Sporları Başkanı Kulübü), AKUT bileşenleri olarak yapıyoruz. Festivalimiz 3 gün boyunca sürüyor. Dün başladık. Yarın bitecek. Çeşitli etkinliklerimiz var. Çocuklar için tırmanış, sabahları yoga, pilates ve akşamları tırmanış ile ilgili sunumlarımız var. Katılım çok güzel. Biz ulusal olarak düşünmüştük ama uluslararası misafirlerimizin de katılımıyla çok yoğun bir ilgi gördük. Çok memnunuz bu durumdan. Dolayısıyla tarih de 29 Ekim'e rast geldiği için Cumhuriyet Bayramımızı bu şekilde kutlamış olduk" dedi.

CUMHURİYET BAYRAMI\'NI KAYA TIRMANIŞIYLA KUTLADILAR
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel CUMHURİYET BAYRAMI'NI KAYA TIRMANIŞIYLA KUTLADILAR - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement