Edirne'de Cumhuriyet temalı resim yarışmasında öğrencilere ödül verildi - Son Dakika
Güncel

Edirne'de Cumhuriyet temalı resim yarışmasında öğrencilere ödül verildi

Edirne\'de Cumhuriyet temalı resim yarışmasında öğrencilere ödül verildi

Edirne'de Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü kapsamında düzenlenen 'Cumhuriyet, güvenlik ve jandarma' temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verildi. İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törende öğrencilere ödülleri takdim edildi. Ayrıca Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Yurt Dışı Lisansüstü Öğrenim Bursluluk Programı (YLSY) öğrencileriyle bir araya gelerek bilgilendirme yaptı. Edirne'de jandarma ekipleri ise köyde yaşayan kadınlara KADES uygulamasını tanıttı.

21.02.2024 14:07  Güncelleme: 14:16
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Edirne'de, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü kapsamında "Cumhuriyet, güvenlik ve jandarma" temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, kutlamalar kapsamında Jandarma Genel Komutanlığınca ülke çapında resim yarışması düzenlendi.

Edirne'de de dereceye giren öğrenciler için İl Jandarma Komutanlığında ödül töreni düzelendi.

İl Jandarma Komutanı Hacı Ali Büber öğrencileri tebrik ederek ödüllerini verdi.

Törende, İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı ve öğretmenler de yer aldı.

Tabakoğlu öğrencilerle buluştu

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakğolu, Yurt Dışı Lisansüstü Öğrenim Bursluluk Programı (YLSY) öğrencilerini bilgilendirdi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Tabakoğlu, çevrim içi toplantıda, öğrencilerle öğrenim süreçleri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

YLSY'nin çok değerli olduğunu belirten Tabakoğlu, şunları kaydetti:

"Yurt dışında eğitim almanız hem dilinizin gelişmesi, hem de kariyeriniz açısından çok önemli. Aynı zamanda burada aldığınız eğitimi oradaki eğitiminiz ile birleştirerek hayata bakış açınızı ve vizyonunuzu genişletmiş oluyorsunuz. Bu anlamda yurt dışında eğitiminizi tamamladıktan sonra da hem üniversitemize hem de ülkemize önemli katkılar sunacağınıza inanıyorum. Trakya Üniversitesi olarak sizlerin her zaman destekçisi olacağız ve karşılaştığınız sorunların çözümü noktasında da elimizden gelen desteği sağlayacağız."

Öğrencilere başarı dileyen Tabakoğlu, YLSY Burs Programı Koordinatörü Doç. Dr. Ali Hüseyinoğlu'na da teşekkür etti.

Köyde yaşayan kadınlara KADES anlatıldı

Edirne'de jandarma ekipleri köyde yaşayan kadınlara KADES uygulamasını tanıttı.

İl Jandarma Komutanlığı vatandaşları aile içi ve kadına karşı şiddetle mücadele kapsamında bilgilendirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ekipleri, Uzunköprü ilçesine bağlı Kurtbey ve Balabankoru köylerindeki kadınları bilgilendirdi.

Vatandaşlara broşür dağıtan ekipler, KADES mobil uygulamasını tanıttı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Edirne'de Cumhuriyet temalı resim yarışmasında öğrencilere ödül verildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İstanbul Balat'ta vurulan köpeğin bekçi tarafından ateş edilmesiyle ilgili açıklama
  21:28 İstanbul Balat'ta vurulan köpeğin bekçi tarafından ateş edilmesiyle ilgili açıklama

  İstanbul Balat'ta vurulan köpeğe ateş eden bekçinin cezalandırılması istendi. Köpeğin çenesini parçalayan kurşunun vücuduna saplandığı belirtildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise olayın genel asayiş çalışmaları sırasında meydana geldiğini açıkladı. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ise bekçinin cezalandırılması için gereken adımların atılacağını duyurdu.

 • Ezidiler Kırmızı Çarşamba Bayramı'nı kutladı
  21:28 Ezidiler Kırmızı Çarşamba Bayramı'nı kutladı

  Mardin, Şırnak ve Batman'da yaşayan Ezidiler, Rumi takvime göre nisan ayının ilk çarşamba gününün kutsallığına inandıkları 'Kırmızı Çarşamba Bayramı'nı kutladı. Bayram dolayısıyla mezarlıkları ziyaret eden Ezidiler, haşlanmış yumurtaları boyadı, mumlar yaktı. Renkli kıyafetler giyen Ezidiler halay çekti, yemek dağıttı. Bayramlaşma programına katılan yetkililer, Ezidi vatandaşların köylerine dönmesini ve birlikte nice bayramlar kutlamayı umut ettiklerini belirtti. Şırnak'ın İdil ilçesinde ve Batman'ın Beşiri ilçesinde de Ezidiler bayramlarını kutladı.

 • Edremit Sosyal Dayanışma Merkezi'nde Kadın Kursiyerlerin Ürünleri Sergilendi
  21:26 Edremit Sosyal Dayanışma Merkezi'nde Kadın Kursiyerlerin Ürünleri Sergilendi

  Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Edremit Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) projesi kapsamında kadın kursiyerler tarafından hazırlanan el emeği ürünlerin sergilendiği etkinliğe katıldı. Sergide başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verildi.

 • İsrail'in Demir Kubbe hava savunma sistemi Gazze Şeridi'nde görüntülendi
  21:24 İsrail'in Demir Kubbe hava savunma sistemi Gazze Şeridi'nde görüntülendi

  İsrail ordusu, İran'dan gelen insansız hava aracı ve füze saldırılarına karşı kullanılan Demir Kubbe hava savunma sistemini basın mensuplarına sergiledi. Sistem, Gazze Şeridi yakınlarındaki Sderot kentinde hazır bekliyor. İsrail Ordu Sözcüsü, İsrail'in bu saldırılara karşı ABD ve diğer ülkelerle işbirliği yaptığını belirtti. Demir Kubbe, 4-70 kilometre mesafede roket, füze ve İHA saldırılarını önlemek için kullanılıyor.

 • Takla atan araçtan fırlayan sürücü hayatını kaybetti
  21:24 Takla atan araçtan fırlayan sürücü hayatını kaybetti

  Aydın'ın Efeler ilçesinde meydana gelen trafik kazasında takla atan otomobilden yola fırlayan sürücü hayatını kaybetti.

 • Kars'ta Akılcı Fikirlerle Kaliteyi Artırma Stratejileri (KAFKAS) Projesi kapsamında düzenlenen akıl ve zeka oyunları turnuvası
  21:23 Kars'ta Akılcı Fikirlerle Kaliteyi Artırma Stratejileri (KAFKAS) Projesi kapsamında düzenlenen akıl ve zeka oyunları turnuvası

  Kars'ta Akılcı Fikirlerle Kaliteyi Artırma Stratejileri (KAFKAS) Projesi kapsamında ilk defa düzenlenen akıl ve zeka oyunları turnuvasında öğrenciler derece elde etmek için kıyasıya mücadele etti. İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşen turnuvada ilkokul ve ortaokul öğrencileri farklı kategorilerde yarıştı. Dereceye giren öğrencilere bisiklet ve diğer hediyeler verildi. Derece elde eden öğrenciler Rize'de düzenlenecek Türkiye finallerinde Kars'ı temsil edecek.

 • Dışişleri Bakanlığı, Lübnan'daki Türk vatandaşlarına İsrail-İran gerilimi uyarısı
  21:21 Dışişleri Bakanlığı, Lübnan'daki Türk vatandaşlarına İsrail-İran gerilimi uyarısı

  Dışişleri Bakanlığı, İsrail ile İran arasındaki gerilim nedeniyle Lübnan'daki Türk vatandaşlarının tedbirli olmaları ve zorunlu olmadıkça ülke içinde seyahat etmemeleri uyarısında bulundu. Bakanlık, gelişmelerin Lübnan'a yansımaları çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tedbirli olmaları ve zorunlu olmadıkça ülkenin 4 vilayetine gitmemeleri için uyarı yayımladı.

 • Van'da korkutan yangın
  21:20 Van'da korkutan yangın

  Van'ın İpekyolu ilçesinde bulunan bir iş merkezinin çatı katında çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede kontrol altına alındı.


Advertisement